BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S novim guvernerom HNB koji je ("ne zna se") uprkos drugačijim uvjeravanjima s strane Vlade, kunama se ne piše dobro. Pretvarati u devize? Ili u dionice. To će biti dilema potencijalnih ulagača idućih dana, mjeseci ili duže…… [embarass]

marcello

REPROGRAMI KREDITA ZA POSLOVANJE MALIH I SREDNJIH FIRMI U HRVATSKOJ- 2012.G.

Molim opširniji članak o trenutnoj AKTUALNOJ ponudi reprograma kredita/ 2012.g./ za malo i srednje poduzetništvo.
/ kako najbrže, najjeftinije i uz čiju potporu objedniti sve kredite koje ima firma za poslovanje- u jedan povoljniji ,dugoročniji kredit, da li fondovi ili državne agencije ,sudjeluju u takvoj pomoći i kako su banke spremne sudjelovati u manjim kamatama ili drugim pogodnostima za uredne platiše takvih obaveza/ .Hvala. Bez kvalitetnih reprograma i nižih kamata, te smanjenih troškova i naknada
za takve akcije- nema nam spasa.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Baš nam je lijepo doma za praznik..naročito ženama, fakat…sve zaostatke speglam,brišem prašinu,
možda se odvažim na pranje kojeg prozora…divan praznik/ blagdan.
Sutra imam previše posla , tako da nikud ne mrdam , samo u glavi konstruiram planove, novce,
u subotu je maturalna večer……šta će nam praznici, kad nemamo novce? / imamo ali ne smijemo ih trošiti, ako hoćemo sve poplaćati/.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Vlada predstavila novi ultimatum: Naknada za minuli rad pada sa 0,5 na 0,3 posto po godini!

Ovaj Mrsić stvarno nije normalan čovjek, a i ekipa koja ga savjetuje. Lik dan i noć razmišlja kako uzeti novce ljudima koji rade dok se u isto vrijeme ni ne pomišlja baviti stvarnim problemom – lažiranjem mirovina. [angry]

Vladajući nikako da shvate da lovu treba zaradit, a ne uštedit. To može svaka baba

pa tebe ljubica, svaki dan mučer tri nove stvari.

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Ladovina-Ladislava-Tomicica/Krizanac-diktatora-i-Mr.-Beana-u-mojoj-dnevnoj-sobi

zanimljivo i počuno u vezi PTKM!!!!

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Ladovina-Ladislava-Tomicica/Krizanac-diktatora-i-Mr.-Beana-u-mojoj-dnevnoj-sobi

zanimljivo i počuno u vezi PTKM!!!!

Niti je zanimljivo, još manje poučno … a kad netko u članku na ovakav način piše o ljudima:

”Međutim, s foruma i društvenih mreža, blogova i specijaliziranih internet adresa svijet brojki i burzovnih kretanja odjednom se preselio u naše dnevne sobe. Kao njegov glavni predstavnik uzet je stanoviti Nenad Bakić, poduzetnik koji je uspio prodati nekakav internet sajt i zaraditi ozbiljne novce, što ga u zemlji bez novca istog trena promeće u autoritet koji ima pravo drviti o čemu god hoće i kako god hoće.”

to ispada jadno, ali valjda tom autoru to djeluje cool i fora, jer prosječni neupućen građanin reći će, eh da taj gosp. eNBe je tajkun, obogatio se prodajom nekakve magle, nekakvih tamo ”sajtova” i s tim parama koje su mu pale s neba kupio naše tvornice i sad to ”naše” blago hoće prodati tamo nekakvim stranicima koji će te naše tvornice pretvoriti u skladište, a naše radnike otpustiti i poslati na ulicu da prose …

Uputio bi dotične novinare koji bez imalo informacija o eNBe-u pišu takve nebuloze, da se malo bolje upoznaju s njegovom poslovnom biografijom, koja nije krenula od prodaje nekakvog tamo sajta, nego dosta prije toga … i to opet sa dionicama, tragikomično, isto počinju sa P.

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

Prvo nisam fan XYa , i sam smatram da često izvrće činjenice i manipulira (recimo ostalo mi u sječanju najvljivanje kupnje 100 000komada ADPL, pa "odjednom odustao", kao i moralne dvojbe oko DDJH i prodaja cijele pozicije da bi iste nestale u roku 2 tjedna nakon tog komentara i kupnja jos veceg udjela nakon sto je cijena pala ).

Medutim nevezano za to ovaj članak je sramota, prvo "novinar" pokušava ispasti "faca" navođenjem ad-hominem uvreda za što dam sam XY bih samo proslijedio članak svom odvjetniku. Nadalje "novinar" (danas svaka bud*la se tako može zvati očito) sam priznaje kako nema pojma o dionicama i TKu, i onda se usudi uopće komentirati takvu temu. Dokaz da nema pojma o tome je u rečenici na kraju da je XY "zaradio 3 milijuna kuna" , a kako li ih je zaradio , ako nije prodao, i nije li onda sada i izgubio posto je cijena pala n 240kn ?

Novinar umjesto da ocijeni iznese argumente za privatizaciju i svaki argument posebno pobije protuargumentom i kaže zašto ne valja on napada ad-hominem i igra na emocije "običnog puka" s rečenicama poput "kapital nema susosječanja za radnikana dugom bolovanju" pokušavajući tako pokazati da je u "pravu"…

Mislim da potpisanom "novinaru" u biti najvise smeta sto on nema dionice PTKM,a netko drugi ima i onda napada tog drugoga jer piše pozitivno o PTKM (da en misli pozitivno, bi li uopće imao dionice???)…

To je kao da netko napada ulagaća u INGR jer priča pozitivno o INGR, pa neću valjda ja ili netko poput mene pričati o INGR koju smatram propalim slučajem?

Ukratko članak je hrpa bedastoća napisanih od strane iskompleksiranog lika.

...

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


Ukratko članak je hrpa bedastoća napisanih od strane iskompleksiranog lika.

Tu je bila riječ o ubitačnoj kombinaciji zavisti i neznanja i prava je sramota za Novi list što je toliko profulao temu koja je sama po sebi iznimno izdašna. Od toga da u Hrvatskoj plin najskuplje plaćaju oni koji ga najviše troše, preko toga da je rudna renta u Hrvatskoj najniža u regiji, a cijene plina gospodarstvu među najvišima, pa preko općenito poljoprivredne strategije kojom se, umjesto da se PDV u toj domeni smanji na 10-ak posto kao primjerice u Sloveniji, u Hrvatskoj interveniralo u cijeni gnjojiva koja je svojedobno bila 30-ak posto niža nego u susjedstvu, na čemu su se obogatili posrednici, preko 11-orice nogometaša fiktivno zaposlenih u PTKM, sve do nekretnina na atraktivnim lokacijama u Dubrovniku bivšeg člana uprave.

No, i kad se u Transadriji pljačkalo na sve strane, isti taj Novi list sve je promatrao sa strane, a koliko čujem, autor nesuvislog članka o PTKM s tadašnjim direktorima TNSA viđan je na poslovnim ručkovima. Gdje je onda bila briga za radnike? Nadam se da ju je barem naplatio jastogom, a ne recimo gablec-sarmom.

Novi list, na žalost, nema novinara sposobnog pratiti ekonomiju. Ali nije to izuzetak, to je pravilo u hrvatskom novinarstvu. No, kada ne znaš šta ne znaš, onda to rezultira kolumnama poput linkane.

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

Zao mi je novinara i njegove place od 4,000 kuna i cinjenice da je prije pisao sto je htio a sada ima novog gazdu (od kad nema Jezica kao vlasnika) i sto je jalan sto drugi imaju a on nema.

Da, samo je prodao internet sajt, g., novinar nije

I ovaj je prodao neki tamo internet sajt
http://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Mason

mcap 7mlrd dolara

ma budale, mi hrvati smo najpametniji i stoga idemo svi obnoviti pogone dalmacijavina, adriachema, to sto nema smisla koga briga.
bolje to nego neki sajtovi

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

ne ulazeći dublje u raspravu, činjenica je da je smiješno i jadno da nitko nije reagirao da jedan privatni investitor promiče svoje osobne interese, odnosno zagovara privatizaciju, kao opći, državni interes!
na javnoj TV u javnoj raspravi o PTKM. E sad, Hloverka vjerojatno ima višu plaću od 4000kn, kako je kolega Blueman naveo za novinara Ladislava iz Novog Lista. ko je tu preplaćen a ko potplaćen neka svako za sebe zaključi.
jasno je da on ima legitiman interes da zaradi, ali problematično je kad se to kamuflira javnim interesom, jer u slučaju nepraivatizacije kompanija propada. Iako je isti taj uvjeravao kako je to odlična kompanija pred kojom je svijetla budućnost. Čudno je da institucije a i mediji nisu reagirali na taj notorni sukob interesa. a što se tiče štiva, meni je ovo smiješnije i zanimljivije:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/autor-pusione–iz-mojposaoneta-optuzuju-me-za-kazneno-djelo-iznude/331855.aspx

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

New Report

Close