BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Nisam pravnik, pa ako netko zna bolje, molio bih da me ispravi. Malo sam razmislio što bi sve trebao dokazati tužitelj koji nekog tuži za materijalni gubitak proizašao iz trgovanja temeljem preporuka u postovima na forumu. Čini mi se da se radi o nemogućoj misiji.

1) tužitelj mora dokazati da je kupio i da je prodao uz gubitak
2) mora dokazati da je tuženik dao vremenski definiranu preporuku za kupnju i vremenski definiranu preporuku za prodaju i da je kombinacijom te 2 preporuke moguće ostvariti gubitak
3) zatim mora dokazati da je kupio baš na vremenski definiranu preporuku tuženika za kupnju, a ne na preporuku nekog drugog preporučitelja ili na temelju svoje analize
4) zatim mora dokazati da je prodao baš na drugu vremenski definiranu preporuku tuženika za prodaju, a ne na preporuku nekog drugog preporučitelja ili na temelju svoje analize

Ako ne uspije dokazati sve navedeno, mislim da će tužitelj izgubiti tužbu.

Primjer uspješno dokazanog uvjeta 2:
1.5.2005. tuženik je napisao tužitelju: Kupi ABC-R-A danas po 50,00 kn
1.6.2005. tuženik je napisao tužitelju: Prodaj ABC-R-A danas po 40,00 kn

Primjer neuspješno dokazanog uvjeta 2:
1.5.2005. tuženik je napisao tužitelju: Kupuj ABC-R-A od 20,00 – 160,00 kn

Obrazloženje: nema vremenskog roka, nema preporuke za prodaju kojom bi se mogao ostvariti gubitak. Moguće je da će za 20 godina tužitelj držeći dionice ABC-R-A (koje je davno kupio na preporuku tuženika recimo po cijeni 50 kn) ostvariti dobit. Ako je sada (nakon 7 godina) tržišna cijena 10 kn i tužitelj proda ABC-R-A na svoju inicijativu, a ne na preporuku tuženika, ne može kriviti tuženika, jer nije ostvario gubitak temeljem njegove preporuke za gubitonosnu prodaju.

Sretno sa dokazivanjem uvjeta 3. i 4. Ne znam kako je to uopće moguće.

BTW, teški offtopic. Neka moderator makne ove postove na prikladnije mjesto.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Premješteno iz teme: KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)


@kerempuh

Ma sve je to moguće ako si stvarno u pravu, valjda vjerujemo u naše pravosuđe. S tim da jedino ne smiješ čekati toliko dugo, jer ovdje je zastara vjerojatno na nekih cca. 3 godine (?). Moraš to sve dovoljno brzo obaviti i pravda mora izaći na vidjelo!

Međutim uopće je glupo nasjedati na takve stvari. Na ovom forumu je jako puno postova koji bi se mogli definirati kao "preporuka za kupnju ili prodaju" (pogotovo oni skriveni pod raznih "TA" krinkama) i tko se na njih obazire, jadan on.

Ovaj forum bio trebao biti mjesto konstruktivne rasprave o fundamentima! Da razmjenjujemo mišljenja o tome što imamo, zašto imamo, što nam se gdje sviđa i što gdje ne sviđa itd.

Pretpostavljam da oni razumni sudionici ovih rasprava to tako i doživaljavaju, a one "navlakačke" i druge "čudne" postove da ignoriraju.

Premješteno iz teme: KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)


@Kerempuh

Mislim da ne mozes nikoga tuziti zato sto izgubio novce ulazuci na osnovu necije preporuke. Ja znam barem 5 analiticara koji su preoprucivali kupnju RIM-a na $60 i to na televiziji. Svi su oni govorili da ce trziste smart telefona ostvariti ogroman rast i da ce svi ucesnici dobro zaraditi. Ispostavilo s pogresnim i sada je RIM na $14.

Oni su ti dali konopac, ali ti si se sam objesio i krivnja za gubitak je iskljucivo tvoja.

Mozes tuziti upravu za prikrivanje informacija ili davanje nepotpunih informacija sto te je navelo da doneses pogresnu investicijsku odluku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Premješteno iz teme: KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)


@Twixer
: ma jasno mi je. Samo sam napravio malu mentalnu vježbu kako bih slikovito predočio apsurdnost prijetnji tužbama zbog navlačenja na forumu.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

http://www.index.hr/sport/clanak/drama-na-nou-campu–ramires-briljantnim-golom-utisao-katalonce-messi-promasio-penal/611618.aspx

Messi falio penal…

Ramires uništio Katlonce…Drama…Barcelona je prošlost….

Messi, Messi kući se objesi…

Show!

[kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED

Kako kaže Željko Vela Barcelonin put završava ovdje….i svih onih koji su vjerovali u nju….

Torres uništio si Barcelonu ni margini joj više nemogu pomoći!!!!!!

[kiss] [kiss] [kiss]

[lol] [lol]

[bye] [bye] [bye]

LEAVE THE WORLD BEHINED

Red je da u Munchenu gledamo finale Bayern-Chelsea.

A Torres mu je zabio zadnji čuvao u lijes!!!!!

http://www.index.hr/sport/clanak/zabijen-i-posljednji-cavao-u-lijes-pepove-barcelone-chelsea-u-finalu-lige-prvaka/611618.aspx

[bye] [bye] [bye]

[lol] [lol] [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED


Kako kaže Željko Vela Barcelonin put završava ovdje….i svih onih koji su vjerovali u nju….

Torres uništio si Barcelonu ni margini joj više nemogu pomoći!!!!!!

[kiss] [kiss] [kiss]

[lol] [lol]

[bye] [bye] [bye]

Sva ona driblanja i lažnjaci nisu im pomogli [bye]

Počelo je....

šta je jadnici, Barcelona je bila i ostala najbolja!!
Gvardijola zakon!!

ptkm jeftina, korf jeftin, đuka jeftin, vupik jeftin,a i sljedeće šta uđe će isto biti super jeftino i povoljno.saznat ćete na vrijeme kad se napune skrbnički!

Volim se gledati u ogledalo.Jako sam pametan, lijep, a i obdaren.Vi koji to ne razumijete me trolate i pišete papzjanije.

Poslovni je nedavno objavio plaćenu reklamu Mlinaru i Škoji pa bi bio red da i ovo objavi;
http://danas.net.hr/mlinar

Toliko o radnim mjestima na koja se nitko nije javio.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

DISKRIMINACIJA I NEZAKONITA NAPLATA KOMUNALNIH USLUGA
OPĆINA KUKLJICA – Zadar

Unatoč objavljenoj Odluci Općine Kukljica – na otoku Ugljanu, po kojoj građani plaćaju 0,90 kn
po Kg otpada po domaćinstvu – a popisani pravni i ostali subjekti , plaćaju prema specifikaciji
cijena navedenih u ODLUCI – bezobrazluk odgovornih ljudi u Općini K. na otoku Ugljanu,
prevršio je svaku mjeru…

Građanima ,IZ CIJELE Hrvatske – koji su u -njihovoj – Općini,izgradili vikend kuće- a za koje , po Odluci -vrijede ista pravila i iste cijene odvoza smeća –
u Općini KUKLJICA izdani su računi koji su 200% u obračunatoj cijeni uvećani za istu uslugu-
BEZ IKAKVOG RAZLOGA I PRAVNOG TEMELJA….

Zašto su građani – privatni vlasnici vikend kuća plaćali 200 % veće mjesečne uplate za smeće ( a nema
ih u vikend kućama gotovo 8 mjeseci godišnje/ molim neka mi netko odgovori.? Hvala.

Ako Općina Kukljica ne ugovori s mojim roditeljima odgovarajuću nagodbu preplaćenih
sredstava s osnova ove Odluke i obaveze, prijaviti ću slučaj Državnom odvjetništvu.

odvoza smeća….????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close