BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

baš me zanima kako će sutra reagirati dionice koje hvali xy tj. hoće li se PTKM, KORF… pokazati stabilnijima od drugih ili će i dalje padati?
mogla bi se pastva okrenuti protiv gurua ako se pad nastavi?? [rolleyes]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

Kako napreduje istraga protiv poslovnog.hr. ? Danas je IN biti pod istragom za svakojake gluposti.
Ovi političari su nešto drugo. Na njihovim primjerima može se studirati ekonomija istoka- na najprestižnijim Sveučilištima u svijetu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Dali možete preko mobitela čitati vijesti i forum? Meni od nedavno fali pola stranice poslovnog.

Svaka čast
http://www.jutarnji.hr/video-najgenijalnija-reklama-svih-vremena–pogledajte-kakav-sok-su-dozivjeli-slucajni-prolaznici-na-jednom-belgijskom-trgu/1021073/


Dali možete preko mobitela čitati vijesti i forum? Meni od nedavno fali pola stranice poslovnog.

I meni.

Kako se u ostalim zemljama potiče zapošljavanje mladih

Francuska

Stažiranje može trajati od jedne do tri godine, a cilj je stjecanje kvalifikacije. Stažist prima naknadu plaće koja se izračunava prema osnovici za minimalnu plaću, uzevši u obzir dob i evaluaciju tijekom stažiranja. Socijalna davanja pokriva država. Tvrtke imaju porezne olakšice do 2200 eura, a one manje mogu dobiti potporu od 1800 eura ako zaposle više pripravnika.

Njemačka

Mladima koji su završili obvezno školovanje i nemaju radnog iskustva dodjeljuju se sredstva za stručno osposobljavanje za rad. Dobivaju plaću koja se izračunava prema trošku osposobljavanja i prosječnom prihodu za to zanimanje. Zdravstveno su osigurani preko roditelja, a mjera traje godinu dana.

Austrija

Zavod za zapošljavanje daje 400 eura (obrazovnim ustanovama 453) pomoći poduzećima koja osposobljavaju stažiste. Stažiranje u Austriji može trajati najviše tri godine, no potpora se smanjuje: u drugoj godini na 200 eura, a u trećoj 100.

Slovenija

Rad bez zasnivanja radnog odnosa predviđa se za studente pred diplomom ili one koji su nedavno diplomirali. Mjera traje godinu dana, financira se iz državnog proračuna. Poslodavci se biraju javnim natječajem.

http://www.vecernji.hr/vijesti/besplatno-stazirao-sedam-tvrtki-a-nijedna-ga-kraju-nije-zaposlila-clanak-397766

zakasnio sam sa komentarom šest godina.

JOVANOVIĆ

Vlada se pomalo boji lucidnih ispada njihovog partnera , a između genijalnosti i lucidnosti, tanka je
granica…Ostavite ga na miru, neka radi svoj posao, i zamolite ga da posjećuje stručne osobe , koje
će mu pomoći da se snađe u masi, dok ne skuži kako se upotrebljavaju kočnice…
Nama se sviđa. Opićen je 300% …i to daje ovoj Vladi zanimljivu notu…Nemojte biti statue-
kao HDZ-ovci- prototipi " gangsterskog imidža" sa skupim odijelima, naočalama, satovima, autima..
Produhovljeni , iskreni-duhoviti, zanimljivi, maštoviti., obrazovani-SDP-ovci…….OBIČNI LJUDI sa moralnim kvalitetama…timski rad …i načela dobrobiti ispred njih..nadareni -.ja ih tako doživljavam..a sve povremene sitnice koje odskaču- daju se popraviti / a zašto stvarati prototipe, ako nisu štetni za društvo/- i samo daju poticaj vrlo dobroj CIRKULACIJI,
koja trenutno kola Hrvatskom……Naprijed Jovanović, naprijed Holy…..naprijed pojedinci dobrih namjera….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

POGREŠKE U OBRAZOVNOM SUSTAVU DOLAZE NA NAPLATU….

Jučer navečer, nazvao me pripravnik koji je odradio kod nas pripravnički staž, i upućen je na
polaganje stručnog ispita. Nazvao me telefonom, ko svoju mamu, presretan, što je stekao uvjerenje
za samostalan rad u svojoj struci, usput se raspitujući za mogućnost nastavka zapošljavanja …
A onda je rekao rečenicu, koja me grozno pogodila kao poslodavca:…mogu ja raditi i za manje novaca..
Kad je to rekao, nešto me stisnulo oko srca..radio je naime, za minimalnu plaću , uz dodatke za put…
Bio je marljiv, solidan i pouzdan radnik…cilj je bio da riješi svoj pripravnički staž.
Što da radimo, mi poslodavci, koji s jedne strane plačemo jer nemamo dovoljno stručnjaka- a s druge
strane odbijamo djecu, jer imamo previše ostalih djelatnika koji su bez posla………????
Zar nismo sposobni izbalansirati svoje zahtjeve u ekonomiji, upisati djecu u one škole čije
zanimanja trebamo, a zatvoriti struke ili zvanja , koja ne trebamo…..pa, jel to tako teško nekome
izračunati..?
Zašto upisne kvote za magistre farmacije nisu povećane…..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kronoloska zbivanja od 1990 ukazuju da je Hrvatska sustavno unistavana i pljackana kako bi imovina bila izvucena na privatne racune politickih mocnika i nazovi tajkuna koji su cesto povezani s mafijom ili su oni sami mafijaski bossovi. Tako su lopovluk, korumpiranost, nepotizam i malogradanstina postale glavne odlike hrvatskog modernog drustva, dok su rad i moral kompletno izgubili na vrijednosti. Pitanja poput: Kao odgojiti hrvatsku djecu? Koji su njihovi uzori? i Sto oni mogu nauciti u takvom kvazidrustvu? nazalost postaju potpuno irelevantna i ostaju neodgovorena. Nije mi jasno do kada ce ova zemlja trpiti.

Dok su u vrijeme domovinskog rata mladi ljudi gubili zivote i bili sakaceni, privatizacija se otima kontroli da bi se umjetno stvorila nakaradna «krema» hrvatskog drustva od dvjesto bogatih obitelji po Tudmanovom modelu. Takoder, hrvatska dijaspora salje milione dolara za oruzje. S racuna u Austriji nasi «domoljubi» izvlace novac za kupnju oruzja uz velike provizije, a vecina tog novaca opet zavrsava, a gdje drugdje nego u depovima korumpirane politicko-mafijaske elite. Krajem 90tih slijedi nova pljacka da bi se po istom modelu otudjile banke koje su postale talijansko-njemacko-francusko vlasnistvo. Potom je na redu HT… I opet, nije mi jasno do kada ce ova zemlja trpiti.

Sve to vrijeme hrvatska poljoprivreda se sustavno unistava, a jeftini proizvodi upitne kvalite pune nove hrvatske lance blistavih izloga poput Konzuma, Getroa, Dione, Keruma i druge. Tek nedavno su izasle na vidjelo cinjenice o uvozu govedine stare do 10 godina i slicno. Hrvatska je pretvorena u veliki ducan. Hrvatski seljak nema za zivot. Kuna se umjetno drzi stabilna. Tvornice su privatizirane po modelu Kute & Ortaci ili i dalje propadaju. Javna je tajna cjenik operacija u hrvatskim bolnicama koji se penje i do vrtoglavih 10.000 eura. U Zagrebu se ne otvara niti jedna nova bolnica uz ispriku kako je jefinije modernizirati Rebro. I opet nije mi jasno do kada ce ova zemlja trpiti.

Od 2000 Pliva poput Titanika tone od hrvatske perjanice i regionalne farmaceutske sile do gubitasa da bi Covic, Sanader i Zuzul dogovorili jeftinu prodaju tokom legendarne opere u Veroni. Dug bivse Juge od cca 10 miljardi maraka postaje beznacajan u usporedbi s hrvatskim koji se danas penje do vrtoglavih cca 60 miljardi dolara. Pitanje je samo dana kada cemo dostici Grcku. Sanader takoder prodaje Inu, a za upravljacka prava na njegov racun sjeda 10 miliona eura. Ostale hrvatske tvrtke sustavno su reketarene, a Hrvatski generali se isto tako jeftino prodaju Hagu po Seksovom modelu lociraj, uhiti i isporuci uz glasni pljesak cinicnih Engleza cija predstavnica Del Pote ne moze skinuti siroki osmjeh s njezinog lica. Hrvatska vojska je ispunila svoju ulogu i vise nije potrebna, a Slovenci pokazuju misice trazeci dio Piranskog zaljeva (ali i plina koji nalazi u tom djelu Jadrana). Mr Rumenige i ostali kuhari pokusavju skuhati Podravka juhu. Austrijanci konacno otkrivaju kako s Balkancima najbolje je ne imati posla i na vidjelo dolazi Hypo banka. HEP, Bandicev Zagreb holding i jedina hrvatska banka su gubitasi, a Ortega je zbog toga proglasen najboljim hrvatskim menaderom. Hrvatski fakulteti i znanost vise nemaju nikakvu vaznost, a borba sitnih velikih riba zbog studentskih ugovora konacno je u zavrsnom cinu. I opet nije mi jasno do kada ce ova zemlja trpiti.
Recite mi da li smo mi zaista toliki debili ili gdje je nas problem? Kada razmisljam o Hrvatskoj zaista postajem ljubomoran na kineski model gdje se korupcija placa glavom. Radice, Sanadere, Kutle, Skegre, Todorice, Covice, Zuzule, Zagorce, Zubake, Granice i Pasalice te ostale lopove treba strpati u dozivotni zatvor (oprostite ako sam izostavio nekoga), a Hrvatsku napokon dati u ruke hrvatskom covjeku koji ce je graditi u ljubavi, vjeri i postenju te vratiti nadu u bolje sutra i konacno odgovoriti na pitanje do kada ce ova zemlja trpiti.

http://www.canadainternational.gc.ca/croatia-croatie/experience_canada_experience/working_holiday-vacances_travail-hr.aspx?view=d

Hanfa upozorava Vladu na opasnost pri zbrinjavanju viška službenika
Milijardu kuna za mirovine službenika ilegalnom Royalu!?

Nije dovoljno što nas pljačkaju legalni mirovinski fondovi nego sad još i ilegalni. [angry]

New Report

Close