BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: HT (Hrvatski Telekom d.d.)


Pogledajte preko vikenda u nekom trgovačkom centru police. Rupe su samo tamo gdje piše akcija. Nije više sramota kupovati robne marke ni na akciji.
Možda to i nije do raspoloživog dohodka već se u ljude uvukao strah, vlada neizvijesnost i nesigurnost i trebat će vremena da se potrošači ponovno opuste.

Pa zar je ikada bilo sramota kupovati (robne marke) na akciji i zašto bi to trebalo biti sramota? Sramota je imati 4 moba u obitelji a biti dužan godinu dana zajedničke pričuve, sramota je voziti automobil više klase dok ti jamci otplaćuju kredit. Sramota je, dakle, održavati vlastiti standard na tuđi račun a to je ono što je u ovoj zemlji postalo uobičajeno.Strah, neizvjesnost i nesigurnost su subjektivni osjećaji i prolaznog su karaktera te ovise o trenutnoj situaciji pojedinca. U ovom nedovršenom društvu gdje su proizvodi novih tehnologija glavni statusni simboli ja se za budućnost tih tehnologija ne bojim…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Copy-paste mog posta,mislim da je dosta bitan za jednu dobru raspravu na forumu.

Evo jedva našao izbore.Oćemo sad napraviti novu kolumnu -IZBORI 2012-2012.
Poštovani kukuriku…..prošla su tri mjeseca od kada ste zaposjeli fotelje.Od tada ste od vašeg cijenjenog plana 21 ispunili……..niti jedan od 21.Ali ste dodali harač plus 2 odnosno PDV-25 %,najavili drži gaće,otpuštanje radnika,stvorili si neprijatelje u okruženju i popularnost vam pada bržr neho što je rasla.Našoj zemlji ne trebaju još jedni propovjednici i ljepotani nego ljudi koji pokreću razvoj.Treba nam i Pelješački most,i još jedna ako treba i paralelna Dalmatina,treba nam pravosuđe,trebaju nam pošteni političari,šta ni vi ni ostali niste.Ako iz svih onih lijepih riječi u predizbornoj kampanji ostaju samo krv suze i znoj,onda bi bilo realno da potrošimo još koju kunu za nove izbore.Dru….gospodine Čačiću,tavani su prazni,i teško da će se povijest ponoviti,pa bi trebalo zafrknuti rukave i primiti se posla.Svi željno iščekuju najavljene investicije,a pošto ste vi imali,a imate i još bauštelske firme,trebali bi znati da se kriza rješava izgradnjom,bauštelom i potrošnjom.Ono šta niko ne spominje,ali od samostalnosti Lijepe moje,trebali ste shvatiti da su Hrvati jako vrijedni ljudi,da su se sela ponovila,da svuda raste cvijeće,da su dvorišta popločena ,da su stavljeni novi krovovi,,fasade,nikle nove kuće ,štale ,dvorišne prostorije……..da mladi ljudi u gradu pokupovali stanove,pa čak i vaše-tzv."čačićeve stanove.Sad istima najavljujete nove namete na ono šta su sami izgradili,često i uskračivanjem nekih osnovnih stvari u životu kao šta je hrana,odjeća i ostalo.
Kad krenete sa bauštelom,krenuli ste sa potrošnjom.Kad ste krenuli sa potrošnjom,krenuli ste van iz krize,jer je to jedna piramida,piramida života.Ako niste sposobni za to,onda vas lijepo molim da svi zajedno krenete putem Ive Sanaderai javno se svima zahvalite,pa dajte da neko drugi napravi ono šta treba ,da bi naša Hrvatska-ostala-naša Hrvaska.

A ovo je skinuto-reakcije Hrvatske udruge poslodavaca:

ReakcijeHUP kritizirao Vladine mjere gospodarskog oporavka

Piše: Profitiraj.hr 12. 03. 2012.

Hrvatska udruga poslodavaca zabrinuta je aktualnim gospodarskim stanjem te opsegom i učinkovitošću aktivnosti koje Vlada provodi i namjerava provoditi radi pokretanja gospodarskog oporavka, priopćeno je iz HUP-a.

peyo

…peyo,živio! [thumbsup]

…mislim najbolje bi bilo da ti zasviraš tu svoju gitaru,pa da započne obnova… [proud]

Bakice moja,imam ih 9.osam Ibaneza i jedan dragulj-Gibson iz 83.Reci na kojoj i koju pjesmu,ja sviram i pjevam.

peyo

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Ja ne razumijem ove ne znam kako ih nazvati ali u najmanju ruku beskičmenjake koji mole boga da INGRA padne i firma propadne. Zar nije zadnje 4 godine bilo dosta pada gdje je sve dovedeno na tako bijednu razinu da su većina dioničara pogubili novac, radnici izgubili poslove, država novac od poreza i gdje su svi spušili. Sad kad je vidljivo da će se građevinski sektor dignuti nakon godina muke , ljudi biti zaposleni, dioničari vratiti bar dio uloženog ipakje hrpa je onih koji žele zlo. Pa eto neka i vas dopadne sve što želite drugima.
Pozdrav, svim dobronamjernim ljudima.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Bio sam dijete u komunizmu,a isti mi je pobio sve pretke.Mislio sam do sada da si ok dečko spreman za dobru zahebanciju,ali sam se prevario.Da bi o ikome sudio,moraš nešta znati o istome. **** brisano ****

Možda bi bilo dobro da pokušate događaje sagledati u određenom povijesno- društvenom kontekstu…i osloboditi se te besmislene mržnje… [smiley]

Sanader 2004. naredio obustavu istrage o tajnim računima Herceg Bosne u PBZ-u

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Premješteno iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)

Fahrudine

Ma idem sutra u Mađarku , raditi za MOL, pa sam dobre volje, plaća kao tu, samo neka mizerija od dnevnice 200 k, a donedavno bilo 50 EU.

Zašto državna Revizija ne samo da nije prijavila nego nije izvršila reviziju privatizacije i pretvorbe MONTMONTAŽA d.d. za koju bivši HFP odnosno sadašnji AUDIO raspolaže kako saznanjem i činjenicama da je prilikom provedbe privatizacije prikriveno ni manje ni više nego 20 mil.kn dok je ukupni kapital cca 29,5 mil kn, znači više od 50% što bi sada sa kamatama iznosilo i puno više od 100 % kapitala, a to i nije sve ,gdje je još zemljište koje nije ušlo u procjenu ,kao i gotovina ostvarenih unešenih dobiti iz inozemnih aktivnosti ostvareni u razdoblju prije privatizacije, a unešenih nakon izvršene privatizacije (isti slučaj kao sa INGRA-om, vidi izvj.dr. Revizije po izvršenoj reviziji pretvorbe i privatizacije na internet stranicama dr. Revizije izvršene u periodu 2002/2003.

Zašto od cca 900 revidiranih privrednih subjekata od strane dr.revizij provedene tokom 2002/2003 (Š. Krasić) ista nije provedena i za MONTMONTAŽA.d.d.??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Zašto HFP odnosno AUDIO ne poduzima ništa po tom pitanju osim jednog jedinog upučenog dopisa MONTMONTAŽA d.d. managementu tokom 2006 god. od tada ništa se ne miće, gdje su tu zaštičeni mali dioničari isto tako svi ostali kao i društveni interes.????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ZAŠTO??????? ZAŠTO?????????????ZAŠTO??????????????—– državne institucije ne rade svoj posao i da ga rade promptno bez odlaganja?????????????? Pa nebi bilo ovakvih propitivanja.

ZAŠTO novinari-istraživači ne pišu o ovome i ovakvim digresijama ????????????????????????????????????????????????????????????

Kako i se malog dioničara i dalje ostavilo na vjetrometini sada je od strane HPB dionica skinuta iz kotacije i njom se nemože tržiti te je tako mali dioničar opt bačen u ralje velikog da ga ovaj ucjenjuje cjenom otkupa iste obzirom da je se ne može legalno tržiti na tržištu kapitala.

O, Bože vidiš li ti ovo?????????????????????????????????? O, Bože kako nepravda boli!

Macro, javi se majami..može i na private…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

http://www.nacional.hr/clanak/126718/cacic-mozda-smo-preambiciozno-najavili-gospodarski-rast

New Report

Close