BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link

evo malo lakog štiva

lp

mi smo ipak zemlja slučaj

… i ovakvi ljudi vode Split. [bye]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-ne-smijete-propustiti-donosimo-transkript-razgovora-nevenke-becic-s-htvovom-novinarkom/598071.aspx

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Kolega peyo kako stojite sa ingrom? [sad]

Pušim kao i svi,ali nadu nisam izgubio.Ali ne pišem više na forumu jer mi se više gadi sve skupa.Ako ginem ,ginem časno,jer sam kupovao sam za svoje,pa je red svoje i izgubiti.Ali ako se nešta dogodi dobro,onda sam car.Nego htio sam napisati nešta drugo.Evo -copy-paste izjava Linića.

Linić: Vlada očekuje 2 mlrd eura prihoda od privatizacija

Ministar financija rekao je za Reuters da će na prodaju biti Croatia osiguranje, Hrvatska poštanska banka i manja državna imovina te udjeli u privatnim kompanijama

——————————————————————————–

Hina

Objavljeno 8.2.2012

Štedljivi proračun za 2012. godinu trebao bi pomoći hrvatskoj Vladi da očuva kreditni rejting i omogući zaduživanje u inozemstvu u ovoj godini, kazao je ministar financija Slavko Linić u intervjuu Reutersu objavljenom početkom tjedna.

"Vlada je učinila sve kako bi agencijama za kreditne rejtinge pokazala da slijede promjene, da je spremna provesti reforme i smanjiti potrošnju, te istodobno sudjelovati u povećanju investicija", rekao je Linić u razgovoru za Reuters.

Napomenuo je kako hrvatskoj Vladi ove godine nije potreban formalni aranžman s Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) da bi povećala svoj kredibilitet.

"Nemamo velikih obveza i možemo i dalje na financijskim tržištima financirati naš manjak. Nažalost, percipiraju nas kao rizičnu zemlju i kamatne su stope visoke. To je problem koji moramo riješiti, a ovisit će o tome koliko ćemo biti uspješni u reformama", ocijenio je Linić.

Ustvrdio je također da nema prostora za daljnja smanjenja potrošnje u ovoj godini, no da će vlada nastaviti požurivati preustroj državnog sektora, poglavito kompanija u državnom vlasništvu, a što bi, kaže, moglo uključivati i otpuštanja.

"To je nešto što ne možemo odgađati za 2013. godinu. Te kompanije moraju racionalno poslovati… Privatni sektor to je prošao u posljednje dvije godine a mi u državnom sektoru nemamo prava ponašati se drukčije", istaknuo je Linić.

Dodao je kako Vlada očekuje daljnje dvije milijarde eura prihoda od privatizacije, potvrdivši da će na prodaju biti Croatia osiguranje, Hrvatska poštanska banka i manja državna imovina te udjeli u privatnim kompanijama.

Hrvatska bi se EU trebala priključiti u srpnju 2013. godine a Linić je kazao da do ulaska u eurozonu, što je dužna učiniti u nekom trenutku, još predstoji dug put.

"Kada pogledate naše reforme u mirovinskom, zdravstvenom i sustavu socijalne skrbi, daleko smo još od eurozone, s obzirom da su reforme spore… Naš je cilj provesti ih i napredovati u smjeru eurozone, no to će biti dugotrajno razdoblje", zaključio je Linić u razgovoru za Reuters.

Po mišljenju mnogih, piše nadalje Reuters, Hrvatska bi se eurozoni mogla priključiti potkraj ovoga desetljeća.

peyo

Jel niko nije pročitao ili………gle ovaj dio——"i manja državna imovina te udjeli u privatnim kompanijama "…….prodaja čega.Da li to ima veze sa EU i istresanje države od svega na 25 % vlasništva.Slavko je hebeni igrač,a vrlo lako bi se mogla dogoditi velika rasprodaja.Mi se stalno pitamo na pojedinim dionicama -zašto država prodaje i da li je to legalno.Ne znam šta se događa ili šta će se dogoditi,ali ta rečenica koja je kao da je napisana malim slovima ispod velikog naslova,tek toliko da bude diskretna,ali da je tu.Ljudi molim prokomentirajte,ovo bi moglo biti jako važno za sve nas koji se bavimo ovim poslom.HVALA.

peyo


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


sve odgovore cete pronaci u knjizi Tehnicka analiza od Murphyja.

ps. nemojte vise gnjaviti sa trivijalnim pitanjima.
hvala

Ovu knjigu u pdf-u uspio sam pronaći u jednom vrlo nepotpunom izdanju pa bih Vas lijepo molio ako ju posjedujete da mi ju i pošaljete, a ovo boldano je bilo malčice s "visine" i nadam se da Vam se omaklo pa nebih previše kometnirao dalje.
[/quote]
pa istina da je trivijalno pitanje…preporučam da odeš u knjižaru KUPITI knjigu, ako se misliš baviti TA i zarađivati od toga onda je zbilja zanemarivi trošak a puno je opipljivije nego pdf format, neka ti knjiga bude polazna točka a onda što te posebno zanima nađeš na internetu
[/quote]

Kolega Pref,

s investitorima kao sto ste Vi ne treba gubiti niti sekunde vremena.

takve kao sto ste Vi, treba maknuti sa trzista.

gnjavite i davite sa pitanjima iz djecjeg vrtica.
sramotno ponasanje !!

[angry]

Nije mi ni do dionica, ni do tržišta…funkcioniramo na -21 C, koliko je danas zabilježeno ovdje kod nas,a par kilometara do nas- -25 C.
Što reći..? Umorni smo. Ničim nije nitko danas ustuknuo u poslu.Promet je uobičajen u poslovnicama,
za ovo doba, firma normalno radi, skačemo i rintamo ko svaki dan..ali, ipak..nevjerojatan umor koji
osjećamo zbog velikih razlika u temperaturama , nas ubija.
Unutra u kući 23 C..vani – 23 C.U garaži za dva auta, izmjenjujemo automobile i grijemo ih, da
se ne razbolimo , jer ako ih moraš odleđivati trebaš ostaviti auto da radi oko 30 minuta ili
stajati oko 10 minuta da ga očistiš, a na -21 , to nije ugodno.Zato, prvi koji ide ujutro- stavlja
drugi auto, i tako se mijenjamo…..
Stalno provjeravamo cijevi s vodom, a na hladnim područjima gdje imamo vikend kuće, već smo
u 10-mj. iscrpili svu vodu iz cijevi i pokupili svu vodu u WC školjkama i vodokotlićima..Sad se pitate zašto..Kad to ne bi učinili, u proljeće, kad pustite vodu iz vodokotlića, voda bi se iz napuklina na spoju gdje je voda stalno prisutna zbog leda..prosula po prostoriji..i onda mijenjaj sve -kompletno..
Štetu od ove zime, vidjet ćemo uskoro, problem su uglavnom vanjski zidovi i cijevi u njima…
Drugi problem ove temperature -21 je higijena.. Tko ima naviku, a ako radiš u uredima, onda je
to normalno, da se ujutro tuširaš..onda -nemoj izlaziti s friško opranom kosom …
Od glavobolje ne možeš živjeti…Zato, glavu peremo navečer, a tuširanje ujutro…jučer sam u 1.30 sredila dijete koje je opet zaspalo oko 17.30….itd.itd.
Zalihe hrane su nam velike..nikad ne znaš što ti treba, a najveća je glupost sad imati – a imamo-
frižidere, kad je vani -21 i imaš cijelu paletu raznih temperatura po želji…možeš lonce, boce, voće i sl. ostaviti s hranom na terasama, prozorima i verandama i sl…romska zajednica u pravom smislu..
Onda problem kućnih životinja..mala čivava, ugura se u kotlovnicu i neće van..a u garaži gdje joj
je normalna temperatura, nije zadovoljna..kako je tek životinjama koje moraju na niskim temperaturama preživjeti ..mi ovdje, uglavnom mislimo na takve prostore i imamo ih za slučaj
kakav je sada …
Primjetila sam da su ceste mokre, a vani je varirala temperatura dnevno od -12,5 – -5,0 znači -.ne šparaju na soljenju cesta -.to nam je već bilo ugodno toplo..nevjerojatno, kako se čovjek prilagodi klimi i promjenama….
Sutra idem na put kroz Gorski Kotar..vratiti ću se , nadam se prije ,najavljene snježne mećave..
ako nitko pod mojim nickom ne piše duže od 1 dana, zovite GSS. Pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Drži se miami,da te nema trebalo bi te izmisliti.Neće takvu ženu ni medo napasti,a ako i slučajno krene…….a kud je išao,neka se brani sam.

peyo

…ma preživjet ćete vi taj Gorski Kotar draga miami,kad sam ja sinoć onu orkansku buru…

…samo da ne naletite na kakvog Dalmatinca kojem ćete morat pomoć gurat auto… [rolleyes] [smiley] [wink]

…evo nam Škegre i Samodola…na dalekovidnici…2.program… [lol]

…evo već se počupali…gosn Samodol kaže da ne bi bio na mjestu gosn Škegre…hmm,kakve su to insinuacije,pita i ljuti se Škegro…

…eto,sad je gosn Samodol saopćio gosn Škegri da se još neki proces u Hanfi vodi protiv njegovog fonda…

…prije nego je otišao gosn Samodol je odlučio da mu još malo zapapri…vidi se da se jako vole… [lol]

New Report

Close