BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na sudu zbog zastave EU, a poslije ročišta ju onda potrgala

Kristinu Ćurković (22) su saslušali jer je skinula zastavu EU s poglavarstva u Splitu. Rekla je kako je samo štitila ugled Hrvatske. U performansu je opet trgala zastavu

Kristina Ćurković (22), splitska aktivistica protiv ulaska Hrvatske u Europsku uniju, u petak je saslušana na Prekršajnom sudu u Splitu. Tereti je se za remećenja javnog reda i mira jer je u travnju uklonila zastavu EU-a sa zgrade Gradskog poglavarstva. Široj javnosti postala je poznata nakon što je lani jajima gađala HDZ-ove čelnike u Omišu. Pred sudom u petak dalo joj je potporu 30-ak njezinih pristaša, žestokih protivnika ulasku Hrvatske u Europsku uniju.

VezanoS Banovine je skinula zastavu EU i stavila hrvatsku zastavu

Uklonila sam s Banovine zastavu EU i zamijenila je hrvatskom državnom zastavom, jer prema zakonu isticanje strane zastave na javnim institucijama i a zgradama lokalne samouprave je prekršaj. Nakon što sam je makla, nazvala sam policiju i prijavila nepoznatog počinitelja koji ju izvjesio. Sad se meni sudi za remećenja javnog reda i mira, a samo sam čuvala dostojanstvo i ugled RH, te štitila javni red i mir – kazala je Ćurković prije ulaska u sudnicu gdje je dala iskaz o događaju za koji može biti novčano kažnjena s 180 do 700 kuna.

Njezine su je pristaše čekali dok je iznosila iskaz, a nakon toge je otpratili na splitsku Pjacu gdje je Ćurković upriličila performans.

Performans na Pjaci

Izvukla je improviziranu europsku zastavu na kojoj je ucrtala petokraku sa srpom i čekićem koji je na kraju pokidala pred oduševljenim poklonicima. U govoru protiv EU napomenula je da su lani ‘omogućili gay paradu’ u Splitu.

– Rodila sam se prije 20 godina, a sjećam se rata i "sladoledara" onih u bijelim košuljama sa znakom EU, koji su pili kave s jugočetnicima dok su naše majke postajale udovice. Stavili su nam embargo na uvoz oružja da se ne možemo braniti. Sad nas se uvodi u "Uniju", koja dolazi od latinske riječi "unus"- što znači jedno, jedinstvo, a na što vas to podsjeća?!– grmila je Ćurković na Pjaci.

Okupljene je na svom performansu upozorila i na Lisabonski sporazum koji je Hrvatskoj ukida suverenitet.

– Pokidat ću ovo svoje umjetničko djelo jer je to ono što hrvatski narod većinski misli, a nitko ne govori. Sličan je umjetnički performans lani u Rijeci izveo neki Slovenac, Janez, tako što je pokidao ustavom zaštićenu hrvatsku zastavu.Tako što je on imao tu slobodu, pa sam i ja je uzela, te kidam ovu fantomsku krpu – objasnila je Ćurković.
24sata

evo što nas čeka u EU, progon zbog mišljenja! uvode nam verbalni delikt da zaštite nepostojeću država – fantomsku EU!!!

Na žalost državljana Hrvatske, referendum će proći na ovaj ili onaj način (ispod stola) … nije se bezveze vršila izmjena Ustavnog zakona

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ustav_Republike_Hrvatske

free flow information

http://www.protiv-eu.org
dosta je laži i pamfleta s TV-a!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo još jedno pitanje i više ne gnjavim.Zašto se u opće sada stavlja referendum,sada kada nas dovode pred svršeni čin.Govorim o obadvije vlade koje su nesposobne, u bliskoj prošlosti.Zašto su naši generali u zatvoru,zašto je dobar dio Hrvatske imovine u stranim rukama,zašto Hrvatska ne smije u svom vlasništvu imati više od 25 % ,da li znate da niti jedna zemlja nije imala toliko peripetija i zavrzlama oko ulaska u EU,a ovo je zadnji korak da se uništi sve šta je naše.Jer dali su baš sve osim nas fizičkih HRVATA,a zbog čega?Predpristupnih fondova koje nismo iskoristili,zbog velike love koja nas čeka????? ,a EU je pred raspadom.Novac su papiri a papir je za obrisati rit.
Zašto se nije prvo održao referendum za ulazak u EU,čemu ova farsa.Zato šta je svuda kriminal i korupcija i snađu se pojedinci,koji prodaju tuđu imovinu.Odnosno HRVATSKU.
Njemačka je cvala dok nije dala marku,Italija isto tako Liru,itd,itd…..Ali Njemačka nije uništila Marke ,nego su spremljene na sigurnom i čekaju da izađu na svjetlo dana.A gdje smi mi tada?Da li ćemo postati još jedna kolonija ,ali legalna.Jer takva udruživanja su samo iz interesa i ništa više.A na kraju kad je sve gotovo izbija nekakav novi rat,ginu mladi i nevini ljudi,a macani samo nestanu.

Nikakva kompa sa nikim.Hrvatska neka živi vječno,i živjet će,a EU će ako bog da, se raspasti i prije nego šta mi i uspijemo potpisati pristup.
NE u EU!

peyo

Nevjerojatno koliko na ovom forumu ima ljudi protiv EU…

Ja osobno nisam veliki zagovarač EU, ali glasat ću ZA… Nekada davno dok sam još gajio nade da si možemo sami pomoći bio sam oštro protiv, mislio sam stvarno da možemo biti jedna ne mala, već velika Švicarska…

Ali evo… Privatnik sam cijeli svoj radni vijek, uredno cijeli svoj život davam državi sva davanja, dajem plaću dvoznamenkastom broju ljudi, punu plaću – redovito svaki mjesec… Crnčim i radim kao konj (10-16 h dnevno) za ništa već prilično dugo vremena…
Od svake kune koju zaradim pola dam državi, od mene živi i hrpa onih koji ne rade ništa, od mojeg novca uplaćuju listiće i piju po birtijama…
Dok ja radim i živim pošteno u isto vrijeme gledam i ogroman broj onih koji moj posao i ne rade "tako pošteno" i koji na račun tog žive daleko bolje nego ja…

Da bih danas živio u skladu sa uloženim trudom mogu napraviti 3 stvari : krast državu; "krast" vlastite radnike; ili čekat da se već jednom nešto dogodi i da se stvari koje u ovoj državi ne funkcioniraju a trebale bi napokon promjene.
Ja još čvrsto vjerujem da je opcija broj 3 jedina ispravna i da će se napokon nešto dogodit da svi mi koji imamo znanje i ulažemo veliki trud u svoje poslove možemo od toga pošteno živit sukladno uloženom znanju i trudu.

Radim posao u kojem su mi dok sam jako dobro radio oko 50% klijenata bili strani investitori… Danas ih više gotovo nema uopće… Zašto, pa zato što se nikom pametnom ne da više da ga zafrkava hrvatska birokracija…

Živimo u državi u kojoj već 20 godina nesposobne zamjenjuju još nesposobniji, gdje sitne lopove smjenjuju krupni… Imali smo nevjerojatnu priliku da danas dobro živimo i nismo je iskoristili.

Meni više dokaza da smo nesposobni ne treba… E sad ako postoji i minimalna šansa da će EU donjeti bar malo reda i kontrole u našu banana republiku, e onda sam ja 100% ZA.

Jučer je zvala neka grupa studenata s faksa, moju kćer- da NE BI GLASALA ZA ULAZAK HRVATSKE
U EU…????!!! Mama, veli- ti znaš da će ti studenti- svi glasati PROTIV ULASKA HRVATSKE U EU ..???

Meni je to šokantno. Živim uz granicu sa EU s tri strane.Slinimo za tom Europom desetljećima..
Rodbinski smo vezani uz stanovnike Europske unije …
Recite mi, pa što Vi radite tim studentima u Zagrebu- kad su svi zadojeni pokretom OTPORA
PROTIV EU ..? To bi kao trebao biti neki, intelektualni bunt protiv kapitalističke globalizacije
financijski najjačih zemalja..
ili, ta djeca NIKAD NISU bila dalje od Zagreba- nakon što su došla s obližnjih brda i planina ????
Ispljuskati ih…i onda nategnuti za uši- i odvesti u GRAZ – da vide kako izgleda STUDIJ …..
balavci jedni !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ako Vi nećete u EU – odcijepite nas i pripojite Europi….Zbogom!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[thumbsup]

– I love this game.
Pozdrav !

Znači bolje biti gladan, samo ne u EU?

lp

što fali švicarskoj [smiley]



Znači bolje biti gladan, samo ne u EU?
lp

što fali švicarskoj [smiley]
[/quote]
da je neko bar za tren voli zbog nje… [bye]
http://www.youtube.com/watch?v=UAxt51tp7Zs&feature=related

james imaš li ti drugih preokupacija osim ljubavi? [lol]

http://www.facebook.com/pages/NE-EU/216683058418287

New Report

Close