BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako si ne možemo pomoći sami, sigurno nam neće ni EU



A veće zlo je tebi biti samostalna država?

Veće zlo mi je samostalna država gdje će sve više ljudi kopati po smeću.
Manje zlo mi je EU, jer budimo realni otvara nam se i dosta perspektiva.
Samostalnost ne gubimo ulaskom u EU, već samo određen nadzor, što u našem slučaju i nije tako loše, barem u nekim stvarima.

Misliš da izvan EU možemo opstati kao samostalna država, bez EU tržišta?

lp
[/quote]

ako imaš kvalitetne proizvode, bez problema ćeš ih prodavati i u EU iako nisi država članica, kao i po cjelom svijetu..isto tako, ako imaš nekvalitetne porizvode,ništa ti ne znači EU tržište na koje možeš teoretski pristupiti!
najgore je što možeš imati kvalitetne proizvode, ali s njima nećeš moći konukurirati EU divovima koji će te ili preuzeti ili uništiti i stjerati u bankrot!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


A gdje bi mi to trebali ići ako ne u EU?
U Jugoslaviju?
Ili smo sami sposobni opstati kao Švicarska npr.?

AKo je kriza u EU sada, ne znaći da če biti i 2013. kada mi ulazimo, dadpaće, neke stvari bi nam se mogle poklopiti.

Od 2 zla, treba izabrati ono manje.

lp

Kao da si mi pročitao misli. Neulazak bi imao katastrofalne kratkoročne poslijedice, a pitanje je što bi dobili na duže staze s obzirom na naš balkanski, rentijerski i grebatorski mentalitet.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Mi smo centar EU oduvijek,i da se nismo toliko rivali u tuđe riti več bi odavno bili nutra.Oduvijek smo bili zanimljivi svima,ratovima nas nisu pokorili,a sad je došlo vrijeme da nas pokore novcima.A kad se nešta proda……..gotovo je za sva vremena.Imali smo dugo svoju HRVATSKU,cijelih 20 godina,stvorenu na krvi palih branitelja.A sada će otići u ruke tuđincu i to kao poklon,jer svoje ne znamo cijeniti.Bože čuvaj Hrvatsku,ne daj EU,nacionaliziraj banke,razhebi tečaj kuna =euro,daj Hrvatima da isplate kredite,pa onda bez opterećenja idemo naprijed.Ako se sjećate 91,plaća je bila 100 maraka pa smo živi.
Ne u EU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

peyo

p.s. KOMPA JE DOBRA SVAR ALI DVOJICA SU PREVIŠE.

peyo



A gdje bi mi to trebali ići ako ne u EU?
U Jugoslaviju?
Ili smo sami sposobni opstati kao Švicarska npr.?

AKo je kriza u EU sada, ne znaći da če biti i 2013. kada mi ulazimo, dadpaće, neke stvari bi nam se mogle poklopiti.

Od 2 zla, treba izabrati ono manje.

lp

Kao da si mi pročitao misli. Neulazak bi imao katastrofalne kratkoročne poslijedice, a pitanje je što bi dobili na duže staze s obzirom na naš balkanski, rentijerski i grebatorski mentalitet.

[/quote]

mislim da ne živi čovjek samo o kruhu.
U Domovinskom ratu su ljudi živjeli teže, bili smo godinama bez struje i vode, ali dobili smo napokon svoju državu.
A pogledaj članice EU kakva je njihova perspektiva, na rubu su bankrota. Zar misliš da će ti netko drugi pokloniti novce u ruke?
Mi niti ne znamo što se izpregovaralo za članstvo, sve se drži u tajnosti, osim da smo prodali svoje generale.

Na tv još nije bila argumentirana rasprava oko ulaska ili ne, samo reklame, marketing

HugoC
"naš balkanski, rentijerski i grebatorski mentalitet."
Ako sebi nisi dobar nisi ni drugome. Ako sam sebi ne možeš pomoći, neće ti ni EU

Živjela Hrvatska

ovdje lijepo objašnjava zašto je ulazak u EU LOŠ za Hrvatsku:
http://danas.net.hr/intervju-tjedna/

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!




A gdje bi mi to trebali ići ako ne u EU?
U Jugoslaviju?
Ili smo sami sposobni opstati kao Švicarska npr.?

AKo je kriza u EU sada, ne znaći da če biti i 2013. kada mi ulazimo, dadpaće, neke stvari bi nam se mogle poklopiti.

Od 2 zla, treba izabrati ono manje.

lp

Kao da si mi pročitao misli. Neulazak bi imao katastrofalne kratkoročne poslijedice, a pitanje je što bi dobili na duže staze s obzirom na naš balkanski, rentijerski i grebatorski mentalitet.

[/quote]

mislim da ne živi čovjek samo o kruhu.
U Domovinskom ratu su ljudi živjeli teže, bili smo godinama bez struje i vode, ali dobili smo napokon svoju državu.
A pogledaj članice EU kakva je njihova perspektiva, na rubu su bankrota. Zar misliš da će ti netko drugi pokloniti novce u ruke?
Mi niti ne znamo što se izpregovaralo za članstvo, sve se drži u tajnosti, osim da smo prodali svoje generale.

Na tv još nije bila argumentirana rasprava oko ulaska ili ne, samo reklame, marketing

HugoC
"naš balkanski, rentijerski i grebatorski mentalitet."
Ako sebi nisi dobar nisi ni drugome. Ako sam sebi ne možeš pomoći, neće ti ni EU

Živjela Hrvatska
[/quote]

Znači bolje biti gladan, samo ne u EU?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@ peyo
Što ima EU s tim da su nas naši opelješili i upropastili.
U 20 godina smo prćerdali dobar dio imovine, zadužili nas preko glave i sad smo protiv EU, jer smo sposobni i prepuni resursa za godpoarski i društveni procvat. WTF
Inače, upitna je autotetičnost citata kojeg ste izvukli. Neki "vaši" tvrde da to Bruno Bušić nije napisao.

Ja ne želim jesti travu, i to ne želim svojoj djeci, ali sudeći po našoj "sposobnosti", dobar dio građana će biti na to prisljen.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Znači bolje biti gladan, samo ne u EU?

lp

otvori svoje vidike
[smiley]

Dok se EU nije umješala politikom "zavadi pa vladaj" , na ovim prostorima nije bilo gladnih, gladne smo gledali na televiziji upravo u reportažama o Eu …eto, Slovenija, koja je bila najbogatija i najindustrializiranija od bivše sfrj danas je gladna jer je olako ušla u EU.

Kako je netko rekao, ulazak u EU je kao da gledaš kuću koja se upravo urušava a ti silom želiš ući u nju

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ne znam ja čiji si ti,čiji su to vaši,naši………ja znam ko su moji.HRVATI I moja jedina, dugo godina očekivana domovina Hrvatska koju sam stvarao kao balavac zajedno sa suborcima.Ograđujem se od ustaštva,fašizma i ostalih sranja u povijesti koja nam nije na čast,mada je i tada ideja bila HRVATSKA.Tako da se nitko ne nađe uvrijeđen,ali da li može neko reći da je srbin,ako je rođen u Hrvatskoj,živi i radi u Hrvatskoj,odgaja djecu u Hrvatskoj.Ako je takvim ljudima problem Lijepa naša,šahovnica,usklik "za domovinu spremni"onda brate mili čemu živi u ovoj predivnoj zemlji.Put je otvoren svima.Da li je tipkovnica na latinici ili na ćirilici?Zato je napravljena demokracija,da se svako može izražavati kako hoće,raditi i biti ravnopravan sa svim ljudima dobre volje u Hrvatskoj.Ali da to zna i cijeniti i ne biti stranac u svojoj zemlji.
A frende plavi,na stranu posao i postovi,gdje se slažem u većini stvari sa tobom.Ja sam bio gladan,bili smo odsječeni,i nismo ni razmišljali da smo gladni jer sam svojim tijelom branio proboj četnika prema Zagrebu.Nije najgora stvar na svijetu biti neko vrijeme gladan,neki su dobrovoljno dali živote za Hrvatsku,postoji i ono šta se zove Hrvatski ponos.Kad se u njega dirne padaju i vlade i turci i krajinei sva zla ovoga svijeta.Ako znaš tko si i šta si,ali i ako poštuješ i ostale,proći ćeš dobro u životu,a i iza tebe će ostati nekakav trag.Hebeš cucka iza kojeg lanac ne ostane.
Zato evo odgovor na tvoje pitanje:
Da prijatelju ,bolje biti i gladan i žedan i gol i bos,ali biti HRVAT U SVOJOJ HRVATSKOJ.
NE u EU!

peyo

New Report

Close