BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



ja stvarno ne razumijem zasto bi bilo bitno jel trend rastuci ili padajuci.
koga briga za to?

tjedno opalis 3-4 trejda (zicera) sa ETFovima, uzmes +10%-15% profita i cao daci.

mislim, potpuno je nepotrebo razglabaati o tome jel trend u zadnjih 30 godina bear ili bull…

[huh]


pa dpobro tigruse, koliko si onda ti u postocima zaradio u 2010.g?
[/quote]

mislis u 2011 ?

[/quote]
pardon, da u 2011
[/quote]

ne mogu Vam reci koliko ukupno, ali mjesecno cca 40-60% na cijeli portfelj.
dosta isplacujem pa sam se pogubio.

pa nije to neki problem…

evo danas se opet zeme +10% ak ste kupili TNA u petak.
i plus margin jos – dakle, +13% cca.
3 puta tako i eto +40-60%
[/quote]
ajde tigruse ne pretjeruj…neki ovdje znaju računati postotke…i baš da svaki mjesec toliko zarađuješ
[/quote]
Hahaha.. 1.4 na 12tu, uz minimalnu zaradu od 40% mjesečno, znači na početni portfelj od 100000kn, nakon 12 mjeseci malo više od 5.5 milja kuna.. predobro.. hahaha.. gdje da potpišem?

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!





Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



ja stvarno ne razumijem zasto bi bilo bitno jel trend rastuci ili padajuci.
koga briga za to?

tjedno opalis 3-4 trejda (zicera) sa ETFovima, uzmes +10%-15% profita i cao daci.

mislim, potpuno je nepotrebo razglabaati o tome jel trend u zadnjih 30 godina bear ili bull…

[huh]


pa dpobro tigruse, koliko si onda ti u postocima zaradio u 2010.g?
[/quote]

mislis u 2011 ?

[/quote]
pardon, da u 2011
[/quote]

ne mogu Vam reci koliko ukupno, ali mjesecno cca 40-60% na cijeli portfelj.
dosta isplacujem pa sam se pogubio.

pa nije to neki problem…

evo danas se opet zeme +10% ak ste kupili TNA u petak.
i plus margin jos – dakle, +13% cca.
3 puta tako i eto +40-60%
[/quote]
ajde tigruse ne pretjeruj…neki ovdje znaju računati postotke…i baš da svaki mjesec toliko zarađuješ
[/quote]
Hahaha.. 1.4 na 12tu, uz minimalnu zaradu od 40% mjesečno, znači na početni portfelj od 100000kn, nakon 12 mjeseci malo više od 5.5 milja kuna.. predobro.. hahaha.. gdje da potpišem?
[/quote]

ne kuzim?
pa ja sam bogat covjek…
imate transakcije – cesto vam i mecem na forum….

ok, dajte mi sifre za svoje accounte i ja radim.
zaradu dijelimo 50:50.
ni postotka manje.






Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



ja stvarno ne razumijem zasto bi bilo bitno jel trend rastuci ili padajuci.
koga briga za to?

tjedno opalis 3-4 trejda (zicera) sa ETFovima, uzmes +10%-15% profita i cao daci.

mislim, potpuno je nepotrebo razglabaati o tome jel trend u zadnjih 30 godina bear ili bull…

[huh]


pa dpobro tigruse, koliko si onda ti u postocima zaradio u 2010.g?
[/quote]

mislis u 2011 ?

[/quote]
pardon, da u 2011
[/quote]

ne mogu Vam reci koliko ukupno, ali mjesecno cca 40-60% na cijeli portfelj.
dosta isplacujem pa sam se pogubio.

pa nije to neki problem…

evo danas se opet zeme +10% ak ste kupili TNA u petak.
i plus margin jos – dakle, +13% cca.
3 puta tako i eto +40-60%
[/quote]
ajde tigruse ne pretjeruj…neki ovdje znaju računati postotke…i baš da svaki mjesec toliko zarađuješ
[/quote]
Hahaha.. 1.4 na 12tu, uz minimalnu zaradu od 40% mjesečno, znači na početni portfelj od 100000kn, nakon 12 mjeseci malo više od 5.5 milja kuna.. predobro.. hahaha.. gdje da potpišem?
[/quote]

ne kuzim?
pa ja sam bogat covjek…
imate transakcije – cesto vam i mecem na forum….

ok, dajte mi sifre za svoje accounte i ja radim.
zaradu dijelimo 50:50.
ni postotka manje.

[/quote]
ma dao bih ti 70% kad bi to bila istina…pa za 5g češ moći otplatiti cijeli vanjski dug od lijepe naše, ajd budi dobar i učini to

PODJELA NOVACA OD ZAVODA ZA ZAPOŠLJAVANJE…..

U iznenadnom trenutku, zamolila sam mladu susjedu , da nam priskoči u pomoć , na radnom mjestu
konobarice….plaća bi bila 3.500, kuna fiksna. Ne radi se zapravo o poslu konobarice, već
priručnim poslovima oko šanka..pranje čaša,glancanje pribora, priprema poslužavnika, salvetica,
itd,itd. kad nema gužve- da malo se pospremi radni prostor koji je vrhunski opremljen.
Radno vrijeme prosječnog trgovačkog centra, pristojno..u smjenama.
Ne isplati joj se….. Dobiva naknadu od Zavoda za zapošljavanje 70 % plaće na koju ju je prijavio
bivši poslodavac kod kojeg je provela minimum mjeseci, za ostvarivanje prava.
Dobiva 2400,00 kuna…a budući da je bila prijavljena na višu osnovicu..od novaca koje dobiva
od Zavoda, njemu daje razliku 600,00 kuna……. ???? !
Drugi slučaj. Osoba x- dobiva naknadu od Zavoda 1700,00 kuna.Na poslovima koji se trenutno
traže, trgovci, konobari, čistačice, dobila bi maksimum 3000,00 kuna .
Ona na crno zaradi 1500,00 kuna, za 4 sata rada….prijavljuje se na Zavodu i ostvari prihod
od 3200,00 kuna- sa minimalnim naporom. Neće ići u puni radni odnos, jer je veći dio dana doma s djecom….
Treći slučaj. Osoba y od Zavoda i Centra dobiva 5200,00 kuna socijalne pomoći i dječjeg doplatka.
Nepismen je. Na teškim fizičkim poslovima – zaradio bi najviše 4000,00 kuna mjesečno- bio bi odsutan iz obitelji, imao bi troškove prijevoza i hrane….. ne isplati mu se raditi…
KOd kuće i na fuš zaradi još 2000,00 kuna……prima i ostale oblike pomoći , za djecu oko školovanja.
Ako uzmem student service- on košta po satu za ovo zanimanje 18,00 kuna +pdv 23 %
Recimo 164 radnih sati mjesečno x 18,00 kuna je 2.952 ,00 kune + pdv- CCA 3600,00 KUNA.
To je zapravo iznos koji sam ponudila djevojci bez posla- koja mi je danas odgovorila- da
je to besramno malo …samo 18,00 kuna po satu +PDV….otišla je… a ja se pitam..
tko je u ovoj državi LUD …..i zašto POTIČEMO NERAD I BESPOSLIČARENJE ….Otkuda
nam toliki novac ..da financiramo toliko NERADNIKA ????
Ipak, našla sam zamjenu. Sutra dolazi nova djelatnica..koja je u teškoj materijalnoj situaciji
i prihvatiti će ovu plaću.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!







Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



ja stvarno ne razumijem zasto bi bilo bitno jel trend rastuci ili padajuci.
koga briga za to?

tjedno opalis 3-4 trejda (zicera) sa ETFovima, uzmes +10%-15% profita i cao daci.

mislim, potpuno je nepotrebo razglabaati o tome jel trend u zadnjih 30 godina bear ili bull…

[huh]


pa dpobro tigruse, koliko si onda ti u postocima zaradio u 2010.g?
[/quote]

mislis u 2011 ?

[/quote]
pardon, da u 2011
[/quote]

ne mogu Vam reci koliko ukupno, ali mjesecno cca 40-60% na cijeli portfelj.
dosta isplacujem pa sam se pogubio.

pa nije to neki problem…

evo danas se opet zeme +10% ak ste kupili TNA u petak.
i plus margin jos – dakle, +13% cca.
3 puta tako i eto +40-60%
[/quote]
ajde tigruse ne pretjeruj…neki ovdje znaju računati postotke…i baš da svaki mjesec toliko zarađuješ
[/quote]
Hahaha.. 1.4 na 12tu, uz minimalnu zaradu od 40% mjesečno, znači na početni portfelj od 100000kn, nakon 12 mjeseci malo više od 5.5 milja kuna.. predobro.. hahaha.. gdje da potpišem?
[/quote]

ne kuzim?
pa ja sam bogat covjek…
imate transakcije – cesto vam i mecem na forum….

ok, dajte mi sifre za svoje accounte i ja radim.
zaradu dijelimo 50:50.
ni postotka manje.

[/quote]
ma dao bih ti 70% kad bi to bila istina…pa za 5g češ moći otplatiti cijeli vanjski dug od lijepe naše, ajd budi dobar i učini to
[/quote]

ne treba 70%.
50:50 je korektno jer je rizik investitorov.

ja sam samo radna snaga.
djelatnik.
udarnik.

posalji broj moba na PM pa cu te nazvati.

ps. isto uzmi u obzir da USA portfelj mora imati na accountu vise od 25.000 US$ za unlimited trades.
inace imas smao 3 roundtripa u 5 radnih dana.

[wink]

@TIC

dokaz bruatalnih prinosa.

treba znati sjediti u dionici banke i bear etfu…
a oba u super profitu!

[wink]

Kretanje cijena dionica na našem tržištu je u stilu " Ide vrijeme prođe rok eto vraga skok na skok ".



@TIC

dokaz bruatalnih prinosa.

treba znati sjediti u dionici banke i bear etfu…
a oba u super profitu!

[wink]


nisi zaradio dok nisi prodao, osobno mislim da si trebao RBS prodati na 6,6 ali valjda ti vidiš nešto drugo…a za FAZ mi ne otvara graf [angry]
inače sve fino za sada, nekih 7% u plusu [thumbsup]


PODJELA NOVACA OD ZAVODA ZA ZAPOŠLJAVANJE…..

U iznenadnom trenutku, zamolila sam mladu susjedu , da nam priskoči u pomoć , na radnom mjestu
konobarice….plaća bi bila 3.500, kuna fiksna. Ne radi se zapravo o poslu konobarice, već
priručnim poslovima oko šanka..pranje čaša,glancanje pribora, priprema poslužavnika, salvetica,
itd,itd. kad nema gužve- da malo se pospremi radni prostor koji je vrhunski opremljen.
Radno vrijeme prosječnog trgovačkog centra, pristojno..u smjenama.
Ne isplati joj se….. Dobiva naknadu od Zavoda za zapošljavanje 70 % plaće na koju ju je prijavio
bivši poslodavac kod kojeg je provela minimum mjeseci, za ostvarivanje prava.
Dobiva 2400,00 kuna…a budući da je bila prijavljena na višu osnovicu..od novaca koje dobiva
od Zavoda, njemu daje razliku 600,00 kuna……. ???? !

ne dobiva nego dobija, pa makar se radilo i o lovačkim pričama. to što dobija dobijat će vrlo kratko,a osnovica na koju je bila prijavljena pa makar i na minimalno vrijeme (ne piše koje je to, pa možda da dopuniš?) sasvim će pošteno pokriti doprinose koje je dotični za dotičnu uplatio.

Drugi slučaj. Osoba x- dobiva naknadu od Zavoda 1700,00 kuna.Na poslovima koji se trenutno
traže, trgovci, konobari, čistačice, dobila bi maksimum 3000,00 kuna .
Ona na crno zaradi 1500,00 kuna, za 4 sata rada….prijavljuje se na Zavodu i ostvari prihod
od 3200,00 kuna- sa minimalnim naporom. Neće ići u puni radni odnos, jer je veći dio dana doma s djecom….


e ovo je već zločin protiv čovječanstva, odbij od tih 1700 kuna subvencije za vrtić (da djeca umjesto toga idu u vrtić) i evo te vrlo brzo na nuli.. opet.. "socijalna pomoć" je vremenski ograničena.. "minimalni napor" (pola radnog vremena) za 1500 kuna, jesi ti pri sebi?

Treći slučaj. Osoba y od Zavoda i Centra dobiva 5200,00 kuna socijalne pomoći i dječjeg doplatka.
Nepismen je. Na teškim fizičkim poslovima – zaradio bi najviše 4000,00 kuna mjesečno- bio bi odsutan iz obitelji, imao bi troškove prijevoza i hrane….. ne isplati mu se raditi…
KOd kuće i na fuš zaradi još 2000,00 kuna……prima i ostale oblike pomoći , za djecu oko školovanja.
Ako uzmem student service- on košta po satu za ovo zanimanje 18,00 kuna +pdv 23 %
Recimo 164 radnih sati mjesečno x 18,00 kuna je 2.952 ,00 kune + pdv- CCA 3600,00 KUNA.
To je zapravo iznos koji sam ponudila djevojci bez posla- koja mi je danas odgovorila- da
je to besramno malo …samo 18,00 kuna po satu +PDV….otišla je… a ja se pitam..
tko je u ovoj državi LUD …..i zašto POTIČEMO NERAD I BESPOSLIČARENJE ….Otkuda
nam toliki novac ..da financiramo toliko NERADNIKA ????
Ipak, našla sam zamjenu. Sutra dolazi nova djelatnica..koja je u teškoj materijalnoj situaciji
i prihvatiti će ovu plaću.


ovaj nepismeni, ako prima 5200, je vrlo vjerojatno radio i radio i radio i uplaćivao doprinose. a da prima 5200 čisto sumnjam.. ako i prima neće dugo.. dječje doplatke primaju i zaposleni.

mogao bih sada potražiti točne zakone, uvjete i podatke ali mi se jednostavno ne da, jer znam koliko malo se troši na tzv. naknade za nezaposlene isl. negdje oko 1% proračuna..

ne samo da te ne krasi neka pamet, što neprestano pokazuješ, nego si i nevjerojatno pokvarena. ovi ljudi samo ostvaruju prava koja su zaradili svojim prijašnjim radom. to što zarade 100-200 eura sa strane i žele živjeti svoj život, a ne crnčiti za minimalac, nijednom pristojnom ljudskom biću neće predstavljati problem. To što ti misliš kako bi netko trebao raditi za tebe za male pare koje nudiš kako bi ti mogla ovdje piskarati dan i noć (primjer nevjerojatne količine rada) je drugi par cipela. Baš bih tebe volio vidjeti kako bi radila za 3000 kuna da apsolutno ne moraš.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

MARIO MOHARIĆ

Kao vlasnici lokala u stambeno poslovnoj zgradi u Goričanu, apsolutno stojimo uz Maria Moharića, kad
tvrdi da nije kriv zbog prodaje stana u zgradi , zbog niske tržišne cijene….

Evo, istine. 1997.g. došao je kod nas u našu firmu , saborski zastupnik IVAN HRANJEC / H D Z /sa svojom suprugom-Marinom.Zastupnik je postao javnosti poznat po tome- što se prema statistici saborskih evidentičara- N I K A D A nije javio za NITI JEDAN govor niti se nikada nije oglasio ničim javno u toku 4 godine sjedenja u saborskoj fotelji.
Na njegovom zemljištu u Goričanu- gdje su živjeli njegovi roditelji…nalazio se veliki dio
neigrađenog građevinskog zemljišta, a on je htio to dobro prodati nekom investitoru koji
bi tu sagradio sve ono što mjestu -Općini Goričan treba…npr. banka, cafe bar, cvjećara,
ljekarna itd,itd….na gornjoj etaži zgrade planirani su STANOVI za prodaju.
Investitor je pronađen i dogovoren- tek kada je gosp, Hranjec našao matematičku konstrukciju
tj. glavne kupce , od kojih smo mi bili među najvećim za svoju djelatnost.
Međimurje Inžinjering / izvođač i investitor /prodalo nam je lokal , kao i sve druge lokale – po povoljnim cijenama i to roh-bau, a mi smo interijer dovršili prema svojim standardima.
Nitko nije htio kupiti stanove….Jedan dio Općina je po bagatelnim cijenama , kupila za svoje
branitelje..jedan dio ..devastiran i zapušten.. / to je vjerojatno ovaj, o kojem govori Mario Moharić,
valjda je on nekome uvalio taj stan, na sreću…je isto prodan. Služio je kao vešeraj svim stanarima,.
2008.nismo više mogli dopustiti neodržavanje glavne zgrade / u prilogu NOVE TV/, pa smo
SPONZORIRALI – / dakle, na naš trošak / obnovili pročelje zgrade .Stanari su siromašni,
lokali neprofitabilni, i nije imalo smisla od njih potraživati taj novac….
Ne poznajem Maria Moharića , osobno.Nikad s njim nisam razgovarala, samo iznosim činjenice
o prodaji lokala , nebrizi svih stanara, i pothvatu HDZ-ovog zastupnika u to vrijeme. Pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Super 24.Imam samo jedno pitanje za tebe: Jesi li ti ikada zaposlio kojeg djelatnika, i platio..?
Mislim, da li imaš svoju firmu ili radiš u nekoj državnoj firmi?….Hvala na odgovoru.
Stičeš pogrešan dojam da ja piskaram dan i noć. Ma, niti slučajno…stalno pomalo čitam..a za gornji
post trebalo mi je oko 5 minuta da ga napišem ….i odem dalje.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)

sami fundamenti kao i obim posla nemaju blage veze sa cijenom dionice na ovakvom plitkom i krajnje ekstremno špekulativnom tržištu kapitala,zse ili udruga ljudi neuzvraćene ljubavi je mjesto s kojim upravlja par managera balkanskog karaktera,i kao takva odraz je i ljudi i politike na kojoj je zastupljena..kostolany je rekao:svaka država ima burzu kakvu zaslužuje,u državi gdje se rad i red kažnjava,a lopovluk i nemoral nagrađuje..ne može se očekivati da će neka cijena dionice pratiti fundamente,pogledajte samo atpl…tragedija cijene dionice,dakle,likvidnost je najvažnija stavka koja utječe na cijene dionica na zse,a trenutno predvladava suša,a kiše nema još na vidiku..pozdrav svima od čovjeka koji je još uvijek član udruge neuvraćenih ljubavi,ali samo kao moralna potpora…

New Report

Close