BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ode Hrvatska zauvjek 2013.


Ode Hrvatska zauvjek 2013.

Zbog cega da ode? Svedska je u EU i nista joj ne fali.
Naprotiv …jedna od najbolje stojecih drzava (ekonomski i socialno gledano)

To bi I Hrvatska mogla biti…medutim..ima puno ??? u HR

Ja mislim da nećemo imati puno koristi od EU, bez obzira na to tko je na vlasti i pozicijama.
Švedska je u EU istina, ali njihova je ekonomija bila jaka i prije ulaska u EU, mislim kako EU ne garantira boljitak i prosperitet.
Npr. Norveška nije u EU, pa je bolja (što se tice ekonomije i socijalnog uređenja) od bilo koje članice EU.


Ja mislim da nećemo imati puno koristi od EU, bez obzira na to tko je na vlasti i pozicijama.
Švedska je u EU istina, ali njihova je ekonomija bila jaka i prije ulaska u EU, mislim kako EU ne garantira boljitak i prosperitet.
Npr. Norveška nije u EU, pa je bolja (što se tice ekonomije i socijalnog uređenja) od bilo koje članice EU.

Naravno da EU ne garantira bolji tak i prosperitet.
To cini narod te drzave i mogucnosti sto im se pruze.

Buduci da niko nije dao odgovor na moje pitanje o stanju umirovljenika/zaposlenih u HR ,ja sam to googlao sam.
Hr ima (prema odredenim internet podacima ca 1.4 milijuna zaposlenih i ca 1.4 milijuna umirovljenika + nezaposlenih.
Znaci 1.4 milijuna naprama 1.4 milijuna..???

To ne ide nikako ekonomski..ne treba biti profesor za viditi.

Ako se zeli imati bolje…mora se raditi vise.. thats all to it

Točno to. Više raditi i smanjiti broj penzića na pola.



Ode Hrvatska zauvjek 2013.

Zbog cega da ode? Svedska je u EU i nista joj ne fali.
Naprotiv …jedna od najbolje stojecih drzava (ekonomski i socialno gledano)

To bi I Hrvatska mogla biti…medutim..ima puno ??? u HR

[/quote]
problem je što mi u EU ulazimo kao prljavi i gladni odrpanci i nadamo se da će nas EU nahraniti i srediti, mi bi prvo sami sebe trebali urediti i da onda kao uređena država uđemo u EU


Točno to. Više raditi i smanjiti broj penzića na pola.

da? a kako bi ti to napravila? plinske komore ili nešto humanije – ne dati im jesti ni piti mjesec dana???
svakakvih gluposti ovdje čovjek pročita, strašno nešto!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Nova vlada počela sa radom a prema očekivanju većine dionice građevinara počele sa padom.


Komunizam je uništio Hrvate tokom 50 godina strahovlade i oduzimanja Hrvatske Hrvatima.Dovođeni su planski…. ljudi iz ko zna koje zabiti ex Yuge,pomiješali se sa nama i eto ti sad šta je isplivalo.Ne znam na koji način se budemo izvukli iz ovog sranja,ali budemo.Samo šta će ceh plaćati naša djeca.Zato i imamo nove poreze i prireze i zareze i ostale namete,kojih još uvijek nismo svjesni.
Nekada je desetina išla kralju,desetina crkvi.A danas………danas su kažnjeni svi oni koji rade,zarađuju,privređuju,stvaraju.Hrvati su ljudi koji brinu za svoj podmladak i žele im nešta ostaviti iza sebe,da toj dječici bude lakše u životu.A sada će im i tu muku i znoj roditelja oduzeti.Mi smo ljudi koji su svoj na svome,i bez obzira šta će mnogi od vas napisati da sam nacionalist,šta ćete mi zbiberiti topa za post,bez obzira na EU i cijeli svijet,JA SAM HRVAT I SVOJE VOLIM I PONOVNO SAM SPREMAN UZETI I PUŠKU ZA SVOJE DIJETE I ZA MOJ NAROD.
HRVATSKA NEK ŽIVI VJEČNO.

lijepo je što znaš uzeti pušku i hvalevrijedno, ima nas dosta takvih..bilo je i bit će!
ali nas ima premalo koji znamo s motikom, znaš [lol]
i naša "braća" Srbi imaju uzrečicu: ne umem da radim, ali umem da se bijem"!

u 50godina komunizma smo dobili INU, Podravku, Plivu, hotele na obali i sve ove firme kojima sad trgujemo na burzi, hidrocentrale koje bi Čačić u koncesiju itd…
u 20 godina ne-komunizma sagradili smo jedino autoputeve, i ništa više, a uništili dosta: toga od Badela, Jugoturbine, Željezare Sisak itd..
ok karikirim, nikad željezara nije trebala imati 13 000 radnika, ali ni nula koliko ima danas.

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI



Ja mislim da nećemo imati puno koristi od EU, bez obzira na to tko je na vlasti i pozicijama.
Švedska je u EU istina, ali njihova je ekonomija bila jaka i prije ulaska u EU, mislim kako EU ne garantira boljitak i prosperitet.
Npr. Norveška nije u EU, pa je bolja (što se tice ekonomije i socijalnog uređenja) od bilo koje članice EU.

Naravno da EU ne garantira bolji tak i prosperitet.
To cini narod te drzave i mogucnosti sto im se pruze.

Buduci da niko nije dao odgovor na moje pitanje o stanju umirovljenika/zaposlenih u HR ,ja sam to googlao sam.
Hr ima (prema odredenim internet podacima ca 1.4 milijuna zaposlenih i ca 1.4 milijuna umirovljenika + nezaposlenih.
Znaci 1.4 milijuna naprama 1.4 milijuna..???

To ne ide nikako ekonomski..ne treba biti profesor za viditi.

Ako se zeli imati bolje…mora se raditi vise.. thats all to it

[/quote]

Apsolutno se slažem da moramo raditi, samo je (opet moje mišljenje) država ta koja mora usmjeriti narod, i "natjerati" ga da radi. Baš te zemlje tipa Norveška, njihova se ekonomija temelji na prirodnim resursima, a nama će biti loše sve dok se ne nabiju porezi na uvoz pojedinih proizvoda i sirovina i dok se ne krene sa poticajima na proizvodnju i otvaranje novih mjesta, smanji birokracija, itd.
Plus to što kažete, smanjenje broja umirovljenika, povlaštenih mirovina, itd… Samo mislim da ćemo to doživjeti jako teško, skoro da je nemoguće, što sada sa tim ljudima nego ih isplačivati do smrti (ma kako ružno zvučalo)..

Koja divna vijest ako baš ništa drugo ne uradi ali smjeni gospodina koji je doveo burzu do dna nova Vlada učinit će puno za dioničare.Vaš link



Točno to. Više raditi i smanjiti broj penzića na pola.

da? a kako bi ti to napravila? plinske komore ili nešto humanije – ne dati im jesti ni piti mjesec dana???
svakakvih gluposti ovdje čovjek pročita, strašno nešto!
[/quote]

Potpisujem, zatrpali su nas umirovljenicima i sada ispaštamo, a nemamo pravo nikome uzeti mirovinu i status. Iliti u dreku smo do grla.

New Report

Close