BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

miami ;Jedva našao broj 13.Ipak izgubili ,ali vidimo se za 4 godine.

Pozdrav svim forumašicama, forumašima i moderatorima.

Najprije je Bog stvorio ženu…?

Kako se mijenja nauka o postanku života, u glavama poduzetnika , pa i mojoj svijesti o podjeli
nagrada , BOŽIĆNICA..mijenjala se kroz razdoblje odlučivanja i naše hrvatske ekonomije.
Najprije su svi bili jednaki, i svima je bilo isto, bez obzira na stručnu spremu….Naročito , se nikad
nisu izbjegavali troškovi za djecu tj.dječji darovi.
Kako vrijeme prolazi, rad i samo VRIJEDNOST rada , zaledila je naša topla i plemenita poduzetnička srca,
pa sam počela razmišljati o stručnoj hijerarhiji u firmi i podjeli nagrada i božićnica i darova-
kroz sito uzvratnog koristoljublja, nagrađujući tako one- bez kojih se ne može , a zakidajući
one , bez kojih se može uvijek….
To mi nije bilo dosta, a moja moralna taština je potpuno isčeznula tijekom krize, pa sam
gledala sitničavo, gdje se još može istaknuti vrijednost rada i kako podijeliti novaca- da svi ostanu
ljudski zadovoljni..jer , svi imaju jedan naziv – DJELATNICI ISTE FIRME….a da se ipak dade više
onima , koji drže stupove tvrtke, od onih koji su samo potrebna infrastruktura….
Na kraju, na najgnusniji način-otkrila sam suvremenu statističku bolnu točku korelacije između
visoke stručne spreme i malog broja djece…i obratno , naravno…I poput omraženog Bandića,
postavila najbeskrupulozniju tezu o jedinom mjerilu nagrađivanja kroz vrijednost rada i firmi..
ostavljajući tako nepodijeljene darove djeci…koju visoka stručna sprema ..uglavnom i nema..ili
tek jedno, najviše dvoje..Uštedjeti na djeci…..???
Ne znam. Savjest mi neda mira…Kako ću zakinuti djecu? A onda dilema….zašto privatna odluka
o broju djece mora mene tangirati..? I što ima poslodavac s odlukom da djelatnik odluči- da nema
djece, a on je vrijedan i genijalno radi..?I ….Zašto se uopće brinuti o dječjim darovima djeci..?

Božićnice smo podijelili..za darove razmišljam…razmišljam…što da radim……?

Obitelji djelatnika, nisu spremni ići na predstave…za kupljene darove uvijek prigovaraju te ovo.-te ono..
najsretniji su kad se u kovertu stavi novac i da mami ili tati …..
Kakve to ima veze s firmom?

p.s. obožavam djecu i sama ću svojoj djeci kupiti darove….hoće li djelatnici razumijeti, da me
sve manje u ovoj ekonomiji- diraju njihovi privatni problemi…i naravno, pokloni njihovoj
djeci ….ili neće ????
Pa će mi to zamjeriti….

Imate neki prijedlog?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Najprije je Bog stvorio ženu…?

Kako se mijenja nauka o postanku života, u glavama poduzetnika , pa i mojoj svijesti o podjeli
nagrada , BOŽIĆNICA..mijenjala se kroz razdoblje odlučivanja i naše hrvatske ekonomije.
Najprije su svi bili jednaki, i svima je bilo isto, bez obzira na stručnu spremu….Naročito , se nikad
nisu izbjegavali troškovi za djecu tj.dječji darovi.
Kako vrijeme prolazi, rad i samo VRIJEDNOST rada , zaledila je naša topla i plemenita poduzetnička srca,
pa sam počela razmišljati o stručnoj hijerarhiji u firmi i podjeli nagrada i božićnica i darova-
kroz sito uzvratnog koristoljublja, nagrađujući tako one- bez kojih se ne može , a zakidajući
one , bez kojih se može uvijek….
To mi nije bilo dosta, a moja moralna taština je potpuno isčeznula tijekom krize, pa sam
gledala sitničavo, gdje se još može istaknuti vrijednost rada i kako podijeliti novaca- da svi ostanu
ljudski zadovoljni..jer , svi imaju jedan naziv – DJELATNICI ISTE FIRME….a da se ipak dade više
onima , koji drže stupove tvrtke, od onih koji su samo potrebna infrastruktura….
Na kraju, na najgnusniji način-otkrila sam suvremenu statističku bolnu točku korelacije između
visoke stručne spreme i malog broja djece…i obratno , naravno…I poput omraženog Bandića,
postavila najbeskrupulozniju tezu o jedinom mjerilu nagrađivanja kroz vrijednost rada i firmi..
ostavljajući tako nepodijeljene darove djeci…koju visoka stručna sprema ..uglavnom i nema..ili
tek jedno, najviše dvoje..Uštedjeti na djeci…..???
Ne znam. Savjest mi neda mira…Kako ću zakinuti djecu? A onda dilema….zašto privatna odluka
o broju djece mora mene tangirati..? I što ima poslodavac s odlukom da djelatnik odluči- da nema
djece, a on je vrijedan i genijalno radi..?I ….Zašto se uopće brinuti o dječjim darovima djeci..?

Božićnice smo podijelili..za darove razmišljam…razmišljam…što da radim……?

Obitelji djelatnika, nisu spremni ići na predstave…za kupljene darove uvijek prigovaraju te ovo.-te ono..
najsretniji su kad se u kovertu stavi novac i da mami ili tati …..
Kakve to ima veze s firmom?

p.s. obožavam djecu i sama ću svojoj djeci kupiti darove….hoće li djelatnici razumijeti, da me
sve manje u ovoj ekonomiji- diraju njihovi privatni problemi…i naravno, pokloni njihovoj
djeci ….ili neće ????
Pa će mi to zamjeriti….

Imate neki prijedlog?


Ne tangira tebe – nego krvnu sliku(troškove) firme. Osim ako ti nisi firma, a Luj 14 država, znamo kako je to završilo.

Recimo ja im nebi davao poklone(djeci) nego određeni dodatak za djecu. Također to bi davao redovito svake godine.

Postojala bi opcija da ti novci budu zalokani kroz godine, dok recimo ne postoji potreba za istima, obrazovanje djece.

Zašto?

Na taj način roditelji pasivno štede kroz firmu u kojoj rade. Firma može novce oročiti. Zaposlenici se vežu za firmu i gledaju više u budučnost. Djeca se više školuju i sama možda požele raditi u navedenoj firmi.

Bacimo na papir, 200 kn po djetetu 20 godina je 4000 kn + 5 posto štednje kroz 20 godina. Malo više od 8000 HRK.

NIje puno ali nije niti za baciti – dobar tečaj jezika, 1 godina na nekom našem faxu.

Više djece više je aktivne buduće radne snage, niža je cijena rada ali i više kupaca proizvoda iste firme.

Aktivno preusmjeravanje iz potrošnje u investicije za svakog čovjeka.

Voila.

D.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Pametno rješenje. Razmislit ću…hvala.Pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pozdrav. Evo jedno neuobičajeno pitanje za sve.Zanima me tko plaća SKDD-u za sve te pošiljke koje kad češće trejdam svakodnevno primam poštom i dal se to negdje može ukinuti,pošto sve te promjene imam zabilježene i na investoru,pa samo mi se gomilaju papiri??
Hvala!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

…………..PREVARE O STATISTIKAMA HRVATSKIH SKIJAŠA U INOZEMSTVU…

Potezi marketinških agencija su nepredvidivi.Ove godine očekivana brojka od famoznih
200.000 tisuća Hrvata koji će smjelo skijati po skupim skijalištima širom Europe, pomaknuta je
dvostruko više.Čak 400.000 tisuća Hrvata navodno pakira ski-opremu i montira sanduke na autima
za potrebe zimovanja…tako kažu na televiziji.
Dugi niz godina odlazili smo na skijanja ,najbolje hotele a društvo na party-druženjima, su nam
bili su vodeći biznismeni Hrvatske…
Ne iz financijskih-, već iz čisto privatnih razloga, nismo spremni za isto.niti ove godine.Kako živimo uz granično područje poznate su nam migracije u vrijeme zimskih praznika ..tzv. ključni vikendi, glavne špice i kolone uglavnom prema sjeveru Europe..
Uvjeravam Vas, da unatrag dvije-tri godine, a naročito prošle godine- DOISTA nije bila
nikakva gužva prema Austriji, nešto malo ujutro automobila ….a sve ostalo- su dobre
fotke fotoreportera ili snimatelja, s ciljem da se nacionalna euforija uveliča, dokazima
nekakvog blagostanja oko takvih izdataka..
Prosječni trošak za četveročlanu obitelj, pod uvjetom da zbilja imate sve -po spisku što treba,
je više od =5.000,00 EURA- za 7 dana zimovanja polupansion za hotele sa ++++…potrošnja ne uključuje karte,i ostalo …dodajte još 2.500,00 Eura slobodno.
Vrijeme je da , agencije predaju točne podatke, a da novinari- točno ANKETAMA- ili na drugi način-provjere podatke i odlazak Hrvata na skijanja..a ne da opet slušamo senzacije, koje nemaju veze s realnošću.
Idete li i Vi, kolege ove godine na skijanje ? BAKICAAA , znam da ide..no, ona je to zaslužila
radom na Dalekovodu, bila je vrijedna i pomagala nam je informacijama….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Pozdrav. Evo jedno neuobičajeno pitanje za sve.Zanima me tko plaća SKDD-u za sve te pošiljke koje kad češće trejdam svakodnevno primam poštom i dal se to negdje može ukinuti,pošto sve te promjene imam zabilježene i na investoru,pa samo mi se gomilaju papiri??
Hvala!

SKDD moj e-račun
https://www.skdd.hr/portal/f?p=100:101:3148293366670401

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

dkinvest26….uključenjem u e-račun, potpisuješ izjavu- da će svi tvoji podaci- biti javno
dostupni poreznoj upravi i inima……! Neuključenjem- to nisi u obavezi.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

upitnik 9 ,,na ignore si ..odsad ,,pozdrav …

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pa evo malo za razmišljanje……………upravo je u toku potpisivanje ulaska HRVATSKE u punopravno članstvo u EU.A naša burza je to burno pozdravila??????????????????????Da li bi to moglo značiti da će naša nacija na referendumu odgovoriti ………NE……….ili ipak………….DA????????????

peyo

Evo,novi premijer najavio………"Milanovićev post"………Zamrzavanje plaća i mirovina,otpuštanje u javnom sektoru,posebni porez na nekretnine,i ono šta se nas tiče poseban porez na dionice…………
Nedorečeno,da li samo na dividende,ili na sve transakcije??????????Ako je ovo drugo,ZSE slobodno može ključ u bravu,većina brokera na burzu rada,a bogami i nova vlada bi mogla uskoro biti bivša.

peyo

New Report

Close