BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani pošiljaoci zahtjeva za prijateljstvom,
zahvaljujem vas što ste mi u zadnjih 5 dana poslali 28 novih zahtjeva (vidi attach)
Ujedno molim i moderatopra da me odmoderira kako bih mogao aktivno doprinositi forumaškoj zajednici. ili barem neka mi kaže što čovjek treba napraviti da bude odmoderiran.
Član sam 3 godine, ne vrijeđam nikoga i uvijek govorim svoje mišljenje.
Dakle molim lijepo…
Vatreni.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Pozdrav dionicarima i pitanje hoće li biti duplog dna znači još jednog vala pada dionica?

I opet on [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Samo podsjećam moderatore da imaju par konstruktivnih prijedloga na "PORUKE ZA MODERATORE" da se malo oživi komunikacija i da se ubrza izmjena i protok ideja.
Ali ne morate nitko vam niš ne može….

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Rasprodaja dionica i na Azijskim burzama.
TRŽIŠTE KAPITALA

Azijska tržišta: Eurozona i četvrti dan uzastopno srezala indekse
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 18.11.2011. – 08:29:52
TOKIO – Na azijskim su burzama cijene dionica jutros pale, već četvrti dan zaredom, jer se uvjeti financiranja u Europi i dalje pogoršavaju, na što ukazuje rast prinosa na obveznice članica eurozone.
Na Tokijskoj je burzi Nikkei indeks jutros pao 1,1 posto, dok su cijene dionica u Singapuru, Šangaju, Hong Kongu, Australiji i Južnoj Koreji potonule između 1,1 i 2 posto.

MSCI indeks azijsko-pacifičkih dionica, bez japanskih, bio je u 7,30 sati u minusu 1,7 posto.

Unatoč napretku u Italiji i Grčkoj, rješenje dužničke krize u eurozoni još se ne nazire. Na nepovjerenje ulagača ukazuju sve teži uvjeti financiranja pojedinih članica tog bloka.

Jučer su prinosi na španjolske obveznice dosegnuli 6,97 posto, najvišu razinu od 1997. godine i nedaleko kritične granice od 7 posto, koja se smatra dugoročno neodrživim troškom financiranja.

To, pak, pritišće i međubankarsko tržište novca jer su banke sve opreznije u plasiranju kredita drugim bankama.

„Dužnička kriza eurozone polagano se pretvara u globalnu krizu likvidnosti i vodi u opasan ciklus koji otežava financiranje na tržištu, čime se smanjuju i ulaganja u rizične investicije“, kaže Kazuto Uchida, direktor u Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ.

Zbog dužničke krize, na valutnim je tržištima euro pod pritiskom. Jučer je zaronio na najnižu razinu u pet tjedana od 1,3421 dolar, dok je jutros dosegnuo 1,3485 dolara. No, analitičari kažu da bi, nastavi li se niz loših vijesti iz Europe, tečaj eura mogao ponovno pasti.

U odnosu na japansku valutu, tečaj eura oslabio je s jučerašnjih 103,95 na 103,65 jena.

Cijena dolara prema japanskoj valuti stabilno se kreće oko 76,80 jena.

Terminska cijena nafte na burzi u New Yorku jučer je potonula za više od 3,5 dolara, a jutros je skliznula za daljnjih 30-ak centi, na 98,55 dolara po barelu.

Jesu li novi političari- do sada – bilo gdje- bilo kojom riječi ili mimikom …ili drugom pantomimom..
rekli što o TRŽIŠTU KAPITALA ….???? Jeli netko – negdje nešto čuo oko toga neke planove, ili
ideje…?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Bolje da ne kažu ništa.
Jer bi sigurno bilo krivo.
Ili bi bilo dovoljno nejasno da se može tumačiti i pozitivno i negativno.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

američko poimanje demokracije

http://www.jutarnji.hr/pokret–occupy—americki-policajci-suzavcem-poprskali-studente-koji-su-mirno-prosvjedovali/988292/

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Makar mi dijelite jedinice, i dalje ću pisati o poslovnoj klimi, gledanoj sa svog aspekta….
Ovaj tjedan , nakon par dana žute minute i jada, pomalo optimističnije…
Došli su novci od HZZO-a u cijelosti , sve što je bilo u valuti i to mi je odmah lakše, kad znam da mogu
plaćati račune bez većih teškoća. Istovremeno, moj mali poslić- rekli bismo-IDE – IZNAD očekivanja
dobro, pa su i s te strane riješeni neki računi, jer bliži se kraj godine, i za mene je zakon-platiti
sve / što je planirano/ do kraja.
Preostaje mi da pokupim sve račune- sve platim, jer do tada neću imati mira..
Novi posao počinje….planovi su tu, financijska konstrukcija se slaže….obzirom, da je to
ulaganje u poljoprivredu-otprilike- a s tim nemam blage -blage veze.to će mi biti još zanimljjivije…..
Ono što je u qu..u , je ova burza.
Tu sam frustrirana, jadna i izgubljena. Zbog takvog osjećaja radim impulzivno.Kad bi mi netko
sad -nakon svega dao savjet-puknula bi agresivno…
Složila sam strategiju koju nitko ne odobrava-samo ja.Ako sve ode u PIČMAT. sama ću si biti kriva,
i tak je najbolje.
Ipak, nekako labavo ide u nekom smjeru s puno rupa i nezgoda , ali ne ide više toliko dole..
Uglavnom , ide-onako kako drugi hoće- a ne ja.
Očekivanja su okrenuta novim političarima.Da li znaju što moraju raditi- vidjet ćemo uskoro.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO – hotel WESTIN 24.11 2011.

Predlažem da James primi ove godine nagradu za životno djelo – zbog
svih trauma na Zagrebačkoj burzi…
/ alo, jesi preživio četvorostruko dno u RH..PA ONDA?/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/160740/Hanfa-opomenula-Zagrebacku-burzu-zbog-tri-pogreske.html

Ma zar su pogrijesili sa ZABA-om


Samo podsjećam moderatore da imaju par konstruktivnih prijedloga na "PORUKE ZA MODERATORE" da se malo oživi komunikacija i da se ubrza izmjena i protok ideja.
Ali ne morate nitko vam niš ne može….

Zahvalio bi moderatorima što su mi zabranili logiranje pod nickom VATRENI, bez bilo kakvog upozorenja i bez bilo kakvih poruka. Ne znam čemu trebam zahvaliti ovakav tretman. Ja biram kritičko pisanje i slobodu govora i vlastitog mišljenja. U zemlji umkojoj ljudi ili klimaju ili poginju glave ja dižem glas. reći ću što mi se sviđa i reći ću ono što ne. Počinjem iznova (sa dudicom), ali počinjem iznova. I znam puno brojeva koji će ići iza nicka VATRENI…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Trebali bi novinari posjetit mirovince i pitat koji su kritertiji pri ulaganju

Cookie Monster

New Report

Close