BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: VLDS (Validus)


@Alabama

nisi bio na skypu…jer od te ekipe samo je taj doktor bio sa nama par puta i nestao….opet kažem ne znam puno ali kako je on rekao samo prenosim…pitaj njega je li se sjeća
što se tiče vldsa ne pratim i želim vam puno sreće…

Premješteno iz teme: VLDS (Validus)



@Alabama

nisi bio na skypu…jer od te ekipe samo je taj doktor bio sa nama par puta i nestao….opet kažem ne znam puno ali kako je on rekao samo prenosim…pitaj njega je li se sjeća
što se tiče vldsa ne pratim i želim vam puno sreće…

…domobran ja sam često u to vrime bija na skyp-u ali te se baš i ne sjećam ..jedino ako si od tada prominija nick….ako triba i nabrojat ću ko je sve bija tada "online"…ali bilo bi možda bolje da ti nabrojiš biti će puno jasnije
pozdrav od mark1

Premješteno iz teme: VLDS (Validus)

koji si sad ti?????????????
pa koliko znam na skypu može bit grupa koliko hoćeš,ako baš hoćeš ovde je bila grupa iz Zagreba i taj je doktor uletio preko jednog od nas bio dva dana i nestao valjda mu se teme nisu sviđale….

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

INVESTICIJSKA BANKA
Goldman Sachs: Stroj za otimanje novca i istinski vladar svijeta

Strategija Goldman Sachsa uvijek je ista – korumpirana država propisima omogućava da banka bezvrijedne financijske papire prodaje i na tome zarađuje
Nepoznati broker Alessio Rastani šokirao je svijet kad je ovih dana pred kamerama BBC-a objavio kako je euro mrtav i kako će europska tržišta doživjeti kolaps. Svijetom ne vladaju vlade nego investicijski bankari, odnosno Goldman Sachs! Trgovcima je jedino na umu kako zaraditi, i njihov je posao otimanje novca onima koji to ne znaju, a ne briga o zajednici.
Izljev brutalne iskrenosti izazvao je brojne reakcije, no što je to zapravo Rastani rekao a što već nismo znali? Nismo li znali da brokere ne zanima spašavanje gospodarstva, nego samo zarada? Nismo li znali da financijski špekulanti stvaraju krize samo zato da bi na njima debelo zaradili, ne osvrćući se na milijune građana koji će izgubiti svoj novac i svoje domove? Nismo li i predobro znali kako sve tri glavne bonitetne agencije koje snižavanjem kreditnog rejtinga europske države šalju u bankrot – Fitch, Moody’s i Standard & Poor’s – nisu nikakve nadnacionalne i neutralne institucije, nego kompanije sa sjedištem u Americi, čije dionice kotiraju na burzi i koje svojim procjenama žele maksimizirati svoju zaradu?

Financijski Frankenstein
Ako dosad nismo shvatili kako su iz cijelog ovog financijskog kaosa i sloma jedino banke izašle neokrznute, onda vjerojatno nećemo ni ubuduće.
Goldman Sachs, taj američki financijski gigant i jedna od najvećih američkih investicijskih banaka – istinski vladar svijeta, po Rastaniju – uvijek je iz svih kriza izlazio kao pobjednik. I usput dobro zaradio. Svih ovih godina koje su milijune ljudi bacile na prosjački štap – u Americi i diljem svijeta – Goldmanovi trezori na Wall Streetu sve su puniji, uglavnom proporcionalno stupnju bankrota, nesreće i siromaštva što se iz Wall Streeta koncentričnim krugovima šire svijetom.
Američki nobelovac za ekonomiju Paul Krugman u jednoj svojoj kolumni u New York Timesu ispričao je kako je gledao na televiziji kako učitelj traži od učenika da napiše sinonim za pljačku. Učenik je napisao: Goldman Sachs. No, lucidni dječak nije prvi koji je došao do takvog zaključka. Još dvadesetih godina prošloga stoljeća revolucionarni njemački dramatičar Bertolt Brecht u svojoj Operi za tri groša putem svog junaka Mackieja Noža svijetu poručuje: »Što je jedna obična pljačka banke prema otvaranju nove banke?«. No, ni osam desetljeća kasnije svijet nije naučio lekciju, iako ovih dana na Wall Streetu, tom srcu globalnog financijskog sistema, danonoćno kampiraju prosvjednici protiv financijske industrije, koja je na koljena bacila milijune Amerikanaca i Europljana.
Ako je neoliberalni kapitalizam, koji ponekad nazivaju i posljednjim stadijem kapitalizma, brutalni i do savršenstva razrađen model pretvorbe narodnog bogatstva u profit namijenjen isključivo uskoj i ionako prebogatoj oligarhiji, uz predvidljivo sustavno siromašenje većine – model u kojem je profit jedini bog – onda je Goldman Sachs njegova perjanica, njegova najčvršća utvrda.
No koliko je god tehnika te pretvorbe našeg novca u privatno vlasništvo varirala od slučaja do slučaja, matrica je zapravo uvijek ista. Iako znaju da su njihovi financijski proizvodi bezvrijedni, čarobnjaci iz Goldman Sachsa uvijek su bili kadri iz njih izvući najviše. Uvijek je tu korumpirana država, čiji propisi omogućavaju bankarima isisavanje novca od građana i investitora koji niti ne slute da zapravo kupuju bezvrijedne financijske papire.
I kako je Goldmanu i njegovim financijskim čarobnjacima uspjelo tako dobro zaraditi, dok svi ostali gube? Financijska tržišta proteklih desetljeća razvila su bezbrojne egzotične financijske proizvode i vrijednosne papire, što je pak dovelo do pretvaranja financijskog sektora u svojevrsno čudovište. Taj moderni financijski Frankenstein ne služi kao

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


Premješteno iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)
takvi kao Techman ili ti konzalting, savjetnici, državni dušebrižnici su nas i doveli do situacije u kojoj jesmo, svi oni svoje šuplje priče i projekte dobro debelo naplate od države (svih nas). ING. strojarstva umjesto da opravdaju svoju titulu inovacijama, patentima, prodaju maglu nesposobnoj vladi i vlasti koja si je sama donijela zakone i propise da ovakvi svojim neradom upropaštavaju firme. Eto to vam je istina, a moderatori neka brišu ako im drago

E da mi ti je vidit diplomu škole koju si završio (ako jesi).

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kolega Techman kolega KT1R2 je u pravu jer pišete bezvezarije već 6mj. i nikad niste rekli niti jednu pametnu rečenicu! Jadna firma koja plaća Vas.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Premješteno iz teme: Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska


upitnik*
kupio sam ga kako sam ti naveo u PM i kako sam naveo već ranije…kupio sam ga kada jeobjavljen qw2 i nastavio kupovati dok nisam ostao bez love..

p.s. kaj je sa 10.000 …da ili ne?


Šta je sa dokazima.
Mastan papir pa miš pojeo ili nekaj drugo ili lažeš kao i obično?

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Premješteno iz teme: Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska



upitnik*
kupio sam ga kako sam ti naveo u PM i kako sam naveo već ranije…kupio sam ga kada jeobjavljen qw2 i nastavio kupovati dok nisam ostao bez love..

p.s. kaj je sa 10.000 …da ili ne?


Šta je sa dokazima.
Mastan papir pa miš pojeo ili nekaj drugo ili lažeš kao i obično?
[/quote]
pa rekao sam ti da ću ti pokloniti te novce..si zaboravio..
pa da se možeš dalje igrati na burzi..a ne samo plakati
moraš ti još sinko puno špinata pojesti da počneš zarađivati..
a do tada prodaj sa minusom prije nego završiš na psihijatriji..
lp

p.s. njemačk abanka u raspadu..tako i treba kada pomažu grke..
uff teći će ovdje krv i znoj i suze..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska




upitnik*
kupio sam ga kako sam ti naveo u PM i kako sam naveo već ranije…kupio sam ga kada jeobjavljen qw2 i nastavio kupovati dok nisam ostao bez love..

p.s. kaj je sa 10.000 …da ili ne?


Šta je sa dokazima.
Mastan papir pa miš pojeo ili nekaj drugo ili lažeš kao i obično?
[/quote]
pa rekao sam ti da ću ti pokloniti te novce..si zaboravio..
pa da se možeš dalje igrati na burzi..a ne samo plakati
moraš ti još sinko puno špinata pojesti da počneš zarađivati..
a do tada prodaj sa minusom prije nego završiš na psihijatriji..
lp

p.s. njemačk abanka u raspadu..tako i treba kada pomažu grke..
uff teći će ovdje krv i znoj i suze..
[/quote]
Šta je sa dokazima, opet lažeš kao i obično, blamiraš se već danima i ne posustaaješ, ajmo dokazi.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Premješteno iz teme: Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

za?
imaš jedan na igh temi ali očito te to ne interesira

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska


za?
imaš jedan na igh temi ali očito te to ne interesira

Interesira me za FAZ, vrijeme kupovine i količina novca sa kojom ste kupili nadam se da je više od 100$ u igri.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Premješteno iz teme: Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska



za?
imaš jedan na igh temi ali očito te to ne interesira

Interesira me za FAZ, vrijeme kupovine i količina novca sa kojom ste kupili nadam se da je više od 100$ u igri.
[/quote]
1. nisam li ti rekao preko PM da se nađemo i da ću ti pokazati?
2. nisam li ti rekao da ću ti i darovati 10.000 da se možeš igrati na crobexu?
3. ti nisi odgovorio na pm već si rekao da sam bolestan i toje to!

pa sinko postao sam za igh na igh temi…pa sam dobio obavijest da ne budem glup i da ne stavljam visinu prometa i novaca na forum (bar ne javno) jer bi me netko mogao sačekati iza ugla..što je i istina..

da ti postam ovdje i adresu i svoju sliku?
e moj bože kaj sve nebu ovaj lik rekao…i to samo da bi zašutio?
još da se poslije ispričaš ili tako nešto još kako tako…ali da bi te skinuo s k… hahahahahha

a kaj se tiče vremena kupovine..imaš to na ovoj temi od prije nekih mjesec dva..pa potraži..tada je sp500 bio 1220 i nije m ebilo sram priznati da sam u minusu…kao neke poput tebe

no sada sam u plusu a ti i dalje toneš…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close