BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ima li ovoj mačeti kraja,… Genijalac

Kolega ja samo na vrijeme postam da nije mudro čuvati nešto što mora DOLJE!
Nisu vjerovali ni na Tisku na 197-202kn al sad sve više vjeruju.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Sretno dioničari-Sretno Dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

peyo

Ameri u oporavku,skoro 3% u plusu,dinamo 0-0

peyo

…Konačno sam u firmi uštedjela nešto malo novaca- cca 250 tis.kn.Mislim si, ajde , malo je krenulo
bolje, ipak sve to ide nekako..

A, onda je veselje kratko trajalo,od MInistarstva financija, Uprave carina, došao je precizni naputak.
Sve – SVE POREZE sve svesti na NULU- N U L U ..ako želiš oslobođenje od trošarina na prodaju
alkohola.Potvrdu dostaviti u roku 30 dana.
Dobro, bar neću imati ni lipo kamate- tješim se.

I..rezultat toga je -, da je sav novac -/ skoro/ otišao u 3 PM….pardon- HRVATSKU NARODNU BANKU.
Zarade nema. Zaključak: Ne možeš u ovoj državi ništa zaraditi. tj. bolje je da ne radiš.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

i kud će onda dionice i corbex ako se ne može ništa zaradit, bubi?

..I pazi ove razrade duga:

1. 1/4 duga je PDV – što je normalno za ovo doba godine, zbog manjeg ulaza PDV-a po računima

2. 1/4 duga je akontacije poreza na dobit- yebena zarada koju nisam još ni pipala..ali, zakonski
jelte, mogu…
3. 2/4 porez na promet nekretnina- lokala od 260 tis E- osnovne dugotrajne imovine- i tu te oderu..
i ja se lokalpatrotski tješim, da po razradi poreza
tu bar više ide lokalnoj zajednici……
6000,00 HGK…i još nekaj sitno….zaostatak turističkoj zajednici…baš mi je do turizma u 3PM…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


..I pazi ove razrade duga:

1. 1/4 duga je PDV – što je normalno za ovo doba godine, zbog manjeg ulaza PDV-a po računima

2. 1/4 duga je akontacije poreza na dobit- yebena zarada koju nisam još ni pipala..ali, zakonski
jelte, mogu…
3. 2/4 porez na promet nekretnina- lokala od 260 tis E- osnovne dugotrajne imovine- i tu te oderu..
i ja se lokalpatrotski tješim, da po razradi poreza
tu bar više ide lokalnoj zajednici……
6000,00 HGK…i još nekaj sitno….zaostatak turističkoj zajednici…baš mi je do turizma u 3PM…..

1. PDV su novci koje skupljaš za državu. Ako ne plaćaš PDV, znači da trošiš državni novac.
2. Akontacija poreza na dobit zna biti nezgodna ako padnu prihodi, ali i to se može srediti. S druge strane, možeš si isplaćivati akontaciju dobiti. Znači, logična praksa.
3. Tu ima svega i svačega, HGK ni ja ne volim jer nikakve koristi od njih nemam, a ni od turista, spomenika. Možda nešto od šuma, ali sumnjam da se taj novac razumno troši.

Usput rečeno, ja plaćam uredno sve poreze i namete i čudno mi je vidjeti da se netko žali jer država traži da se na vrijeme ispunjavaju obaveze.

Bob, gdje ti radiš? I meni je čudno da netko s radošću plaća sve nevjerojatno visoke namete
i akontacije, naročito ako uredno plaćaš i kamate .

Kad bi država platila sve kamate u zdravstvu proizvedene iz UGOVORNIH ODNOSA među
ugovornim partnerima- GARANTIRANO BI BANKROTIRALI. Vjeruj mi.

Da li ste ikada izračunali koliko je NEPLAĆENIH KAMATA- država uzela od ugovornih partnera
tokom realizacije Ugovora – ?

Da li znate – da liječnici, ljekarnici, Zdravstvene ustanove , privatne klinike i ostali-
NE SMIJE NAPLATITI KAMATU …i da taj iznos premašuje milijarde.?

Da li znate da su u ladicama zbog zastare , završili mnogi takvi predmeti – koje je pravosuđe-
pospremilo- ne bi li država izbjegla obaveze…?

Vjerujete li mi- da postoji odmazda ove države- ako se uzoholiš i takneš u naplatu kamata, u vidu
inspekcija , kontrola i ozbiljnih Komisija…?

Pa, pitajte one koji su se drznuli pitati za svoja prava.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@ miami ako posluješ 100% pravilno zašto bi se bojala inspekcija i komisija. Dakle ako ih se bojiš nešto muljaš u svom poslovanju kao i manje više svi mali poduzetnici. Kad je država tako u šoku zašto sklapate ugovore sa državom- mislim ono počnite prodavati sve ljekove "samostalno" pa da vidimo kako bi to izgledalo. Zašto uopće poslujete sa takvim ku……. ministarstvom zdravstva???? Poslujete sa ministarstvom zato što će ono prije ili kasnije platit svoje dugove.

Sa ovim se ulazi u jedno mnogo veće područje nelikvidnosti i gdje je postala navada da nitko nikome ne plaća dospjele dugove, a prva država i velike firme zavlače sa plaćanjem koliko mogu i nemogu.

[cry] [bye] [bye]

KRAH HRVATSKE , HRVATI SIROTINJA BEZ KROVA NAD GLAVOM

Vlada traži 100 ovršiteljaUtjerivači dugova plijenit će kuće, aute i plaće bez suda
Utjerivači dugova plijenit će kuće, aute i plaće bez suda
Već početkom iduće godine Hrvatsku bi mogla preplaviti vojska siromašnih kojima je ovrhom oduzeta imovina. Naime, za mjesec dana bit će izabrano 100 javnih ovršitelja u 65 gradova, koji će od 1. siječnja 2012. samostalno, bez sudova, provoditi ovrhe nad stanovima, kućama, autima, plaćama…Vodit će i dražbe na kojima će umjesto sudova prodavati sve – od kuća do slika i nakita. Novac od prodaje uplaćivat će direktno na račun vjerovnika, a odgovaraju isključivo Ministarstvu pravosuđa.Najviše ovršitelja, 20, bit će u Zagrebu, zatim sedam u Splitu, pet u Rijeci, a Zadar i Osijek dobit će ih po četiri. Glavni razlog uvođenja potpuno novog zanimanja – javni ovršitelj – jest rasterećenje sudova koji imaju više od 100 tisuća neriješenih ovrha. Sudovi će samo kontrolirati postupak i odlučivati o žalbama na odluke javnih ovršitelja, doznaje Jutarnji list.Protiv novog zanimanja odmah su ustali pravni stručnjaci. Niti malo im se ne sviđa što će se javni ovršitelji naplaćivati iz postotka imovine ili prihoda koje su zaplijenili.Ubrzavanje provođenja ovrha bio je uvjet za pristup EU, u sklopu Poglavlja 23.Odzvonilo manipulacijamaOsim efikasnije naplate dugova, u Ministarstvu pravosuđa tvrde da će tako izbjeći manipulacije u ovršnom postupku. Primjerice na dražbama često netko iz obitelji dužnika licitira i ponudi najbolju cijenu za koju zna da je neće platiti, a sve da bi odgodio tu ovrhu. Pritom gubi samo jamčevinu, a na vremenu dobiva i po godinu dana. To više neće biti moguće jer će se skratiti općenito procedura, ali i vrijeme čekanja isplate u situacijama kada netko da kaparu.Također, manje će se moći manipulirati jer će ovršitelji imati uvid u bazu podataka Porezne uprave i MUP-a, te će vrlo lako moći otkriti imovinu dužnika.
[cry] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Šef ;Neznam dali griješim ali ja od tebe nisam pročitao ni jedan pozitivan post,sigurno u cash 100%.

Ništa mi nije teže platiti – nego porez. Svaki put- samo da ne plačem od muke. To je izdatak, koji
me ubija, baca u depresiju i izaziva mučninu….

Sad- kad prebacim novce za porez na promet nekretnina- bit će veselja u LOKALNOJ UPRAVI !

Mirno mogu čekati – da si sve podijele za nadolazeću plaću za kolovoz ….!

Da bar novci odu za nešto drugo, bilo bi mi lakše…….!!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close