BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: TUHO (Turisthotel d.d.)



btw – nije nagovor na kupnju ili prodaju – jesi vidio listu o kojoj smo razgovarali? 🙂
KODT-P, TUHO, KODT-R, JDOS, ADPL, KNZM…
http://www.poslovni.hr/vijesti/greenblattova-magicna-formula-182510.aspx

Evo sad vidim 😀 A vidiš kako sam odmah na pamet znao da su KODT i TUHO u vrhu 😀 (rekao sam moja "2. i 3. pozicija").
[/quote]

Nadam se da ste pažljivo pročitali malu knjigu. Magična formula ponekad i tri do četiri godine ne funkcionira. Ali zbog toga ne smijete prestati vjerovati [rolleyes]. Magična formula je nešto između magije i vjere…prvo vjera pa onda dugo ništa i na kraju magija. Ako se ne desi magija nije to zbog toga jer magična formula ne djeluje (dokaz, autor se već kupa) nego ste premalo vjerovali.

ppssssstt ……..nego, koliko vas plačaju za reklamiranje male knjige?

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: TUHO (Turisthotel d.d.)


@golubv

Malu knjigu nisam još pročitao niti je još imam. Ali bilo bi to lijepo pročitati, kažu da je knjiga iako jednostavna i mi koji se smatramo "investitorima" to sve što tamo piše "već odavno znamo i dobro razumijemo", nije je loše pročitati bez obzira jeste li početnik ili već imate neko znanje i iskustvo. Vi očito ne znate pa ste vjerojatno “pravi početnik” kojemu se toplo preporuča knjigu pod obavezno jako dobro proučiti, a potom možete dalje: klasici (Inteligentni investitor) itd.

Premješteno iz teme: TUHO (Turisthotel d.d.)

Ne reklamiram ja malu knjigu nego ti i kompani. Po svim ste forumima raspršeni. Neka,neka, treba sve čitati. Naravno da sam je pročitao kao i svaku drugu na temu tržište kapitala. Pročitao sam i Kapital…čitao sam i sveto pismo makar nisam vjernik…čitao bi i Kuran da mi ga netko baš pokloni…strašno sam radoznao.
Intelegentnog investitora ti mogu citirati ako bi te to usrečilo. Početnik od nas dvojice možeš biti samo ti i to po definiciji.
Međutim…..vrijeđanjem i omalovažavanjem moje pameti tvoja nažalost neće biti veča ni bolja. Vi koji se smatrate investitorima već sve odavno znate,kažeš….ajde ponovi si to svako jutro – ja znam sve,ja znam sve,ja znam sve….
Pitam se što bi tek bilo da se smatraš Napoleonom [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: TUHO (Turisthotel d.d.)

golube, pusti formulu, to je nebitno…

Jason je u šestom razredu i zarađuje bogatstvo. Moj sin i ja vidimo ga skoro svaki dan na putu do škole. Jason sjedi na zadnjem sjedištu limuzine s vozačem, sav ušminkan u modernoj odjeći i s tamnim naočalama. Ah, imati 11 godina i biti tako bogat i takav frajer. Dobro, možda sam se malo zanio. Mislim, nije u pitanju baš limuzina, više je to skuter. A skupa odjeća i naočale, ni to nije do kraja točno. Prije je to njegov trbuh, koji visi preko traperica, bez sunčanih naočala i s ostacima doručka po licu. Ali, nije u tome poanta. Jason je biznismen.

To je jednostavan posao, ali funkcionira. Jason kupuje žvakaće gume, četiri ili pet paketića dnevno. Svaki paketić košta 25 centa i sadrži pet žvakaćih guma. Sin mi je pričao kako se Jason jednom u školi transformirao u svojevrsnog superheroja. Ni kiša, ni led, pa ni zli nadglednici nisu ga mogli spriječiti da proda svoje žvake. Možda njegove mušterije vole kupovati od superheroja (ili su samo zarobljeni u školi), ali on uspijeva, Jason prodaje svaki komad žvakaće gume za 25 centa. (Navodno, jer ja to osobno nisam vidio, Jason otvori paketić i unese ga potencijalnoj mušteriji u lice riječima: "Želiš je, znam da je želiš!" sve dok mu se kolega ne sruši ili mu ne da četvrt dolara).

Moj je sin iz toga izvukao zaključak, to je pet komada po 25 centa svaki, tako da Jason zarađuje 1,25 dolara na svakom paketiću koji proda. Po cijeni od 25 centa po paketiću, Jason ostvaruje 1 dolar čistog profita za svaki paketić koji uspije uvaliti… Mislim, prodati. Ako su to četiri ili pet paketića dnevno, to je prilična suma novca! Nakon što smo se nagledali Jasona na djelu, pitao sam svog sina, koji je u šestom razredu: "Što misliš, koliko taj Jason može zaraditi do kraja srednje?" Moj sin, ovdje ćemo ga zvati Ben (iako mu je pravo ime Matt), stao je računati uprijevši svoje moždane vijuge i služeći se s nekoliko prstiju. "Da vidimo", odgovorio je. "To je četiri dolara dnevno, pet puta tjedno. Tjedno 20 dolara, 36 tjedana škole, to je 720 dolara godišnje. Ako ga čeka šest godina do mature, u tom će razdoblju zaraditi više od 4 000 dolara!".
Budući da nisam želio propustiti priliku za podučavanje, pitao sam ga: "Ben, kad bi ti Jason ponudio da ti proda pola svog posla, koliko bi mu platio? Drugim riječima, on će idućih šest godina s tobom dijeliti dio svog profita od posla sa žvakaćim gumama , ali želi da mu daš novac sada. Koliko bi mu dao?".

koliko bi mu ti dao?

www.knjigara.com


Premješteno iz teme: TUHO (Turisthotel d.d.)

Ne reklamiram ja malu knjigu nego ti i kompani.


Ne reklamiram samo malu knjigu nego sve knjige koje mislim da bi mogle biti korisne, ako se u reklamu broji to što sam par puta kada sam vidio da se o toj knjizi priča rekao kako se slažem da ju treba pročitati jer sam čuo iz par intervjua tog čovjeka da očito "čovjek jako lijepo govori" u smislu osnove value investiranja, a na tako ekstremno jednostavan način što je sigurno za početnike jako dobar izvor.


Naravno da sam je pročitao kao i svaku drugu na temu tržište kapitala. Pročitao sam i Kapital…čitao sam i sveto pismo makar nisam vjernik…čitao bi i Kuran da mi ga netko baš pokloni…strašno sam radoznao.
Intelegentnog investitora ti mogu citirati ako bi te to usrečilo. Početnik od nas dvojice možeš biti samo ti i to po definiciji.

Pa ja jesam početnik, to uvijek kažem, ali ne početnik od "par mjeseci" nego "par godina" pa u skladu sa time razlikujem početnike koje još ne znaju ništa od nas "koji već nešto znamo" a za one prve je knjiga navodno "must read" a za nas "optional read".


Međutim…..vrijeđanjem i omalovažavanjem moje pameti tvoja nažalost neće biti veča ni bolja. Vi koji se smatrate investitorima već sve odavno znate,kažeš….ajde ponovi si to svako jutro – ja znam sve,ja znam sve,ja znam sve….
Pitam se što bi tek bilo da se smatraš Napoleonom [rolleyes]

Nisam te htio uvrijediti, samo sam prema načinu tvog odgovora zaključio da ne razumiješ ono što govoriš o knjizi tj. da su ti pojmovi "investicijska filozofija" i "konzistetnost u investicijskoj strategiji" strani pojmovi, a nekome tko je prošao fazu "najranijeg početništva" takve stvari ne smiju biti strane. Sorry ako sam tvoj odgovor krivo protumačio i ako si uvrijeđen.

A za sebe nipošto nisam rekao da znam sve (sad bi se trebao uvrijediti ja!, jer si ti očito namjerno izvukao iz konteksta), nego da investitori koji nisu "pravi početnici" (par mjeseci) ono sve što piše u knjizi znaju, dakle vjerojatno znam “sve” to što piše u toj maloj knjizi namjenjenoj najranijim početnicima i to je daleko od "svega o investiranju", to je osnova osnove, a da osnovu osnove znam, to držim da je tako, koliko god ti bio skeptičan. Osnovu osnove bi trebalo znati ako već skoro 4 godine ulažeš na burzi. Pa ja premda tu osnovu osnove vjerojatno znam (jer čujem da je ta njegova osnova osnova value filozofije a koju sam prakticiram, pa valjda je onda bar toliko razumijem, a i vidim što govori posvuda, vjerojatno i u knjizi razrađene te iste stvari a koje su mi tako samorazumljive) svejedno namjeravam knjigicu pročitati radi "ponavljanja" i radi "zabave".

450 dolara maksimalno…… [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Na jesen bi mogli, ovi malo jači investitori pozvati investitorice na neku večericu…
Zaslužile smo si , uz Vas ovako močne investitore, malo i predaha..
?
NItko ništa neće organizirati , .malo druženja ? ….. onako bez obaveze..meni se zbilja više neda razgovarati o dionicama..čak i o Nives Celzijus i njenom novom literalnom djelu, bilo bi učinkovitije diskutirati..

Što mislite…. možemo i tamo blizu Hanfe malo sjesti..ili kaj ja znam gdje ovi malo jači
investitori provode vrijeme ….poslovno, podrazumijeva se.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nema glasa….kaj – tak je kritična situacija…… onda , drugi put…Pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

pa koliko puta sam te zvao na dejt, a sad sepraviš grbava [cry]


pa koliko puta sam te zvao na dejt, a sad sepraviš grbava [cry]

***vjerojatno joj nisi privlačan [huh]

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Nazalost po naseg Jasona njegov poslovni model ima intristicnu vrijednost od tocno 0.00 (gdje je tu jarak prijatelji moji,gdje su krokodili,gdje je zmaj,gdje je tu uopce dvorac ja samo vidim debelog musavog klinca kojega nitko ne voli) sto je daleko od fair vrijednosti koje bi dobili diskontiranjem cash flowa od oko 2500.
Tako da mu ne bi dao nista vec bi mu opalio konkurenciju s 24c po zvaki,a posto vec ionako mali debeli Jason svima ide na zivce jer ih izrabljuje "svi bi htjeli kakati kod Bena".
Samo i nas Ben ima ogromnih problema jer je i Jessica (inace najbolji komad u skoli za kojom se svi klempavci okrecu) pocela prodavati zvake i to 30c po komadu i svi klempavci su bez obzira na cijenu u njenom redu…cak se na igralistu ispod kosa pocelo pricati da je i Jason umaskiran u Spidermana vidjen u njenom redu…
Sve ovo pormatraju razni akademici i najcjenjeniji umovi financijske zajednice i cupaju si kosu gledajuci kao njihovi matematicki modeli padaju u vodu…kako homo economicus moze placati zvake 30c kada imaju istu utalitarnu vrijednost kao i zvake od 24c…
Jessica se zagonetno smije znajuci da ikao mislimo da zivimo u eri homo economicusa u biti nikada nismo izasli iz ere homo "erectusa"

Isparvak netocnog navoda

oko 450 fair vrijednost

New Report

Close