BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Reding: EK daje zeleno svjetlo za pristup Hrvatske
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=E4200974-70B2-463E-B6A8-3EC5678755CF
Objavljeno: 10. 6. 2011. u 9:17

LUKSEMBURG – Europska komisija daje zeleno svjetlo za pristup Hrvatske, rekla je europska povjerenica za pravosuđe Viviane Reding u petak ujutro prije početka sastanka Ministarskog vijeća EU, javila je austrijska agencija APA.

Reding je istaknula kako je »jako sretna« što Hrvatska dobiva zeleno svjetlo. Uklonjene su posljednje prepreke, »a ja prije godinu dana u to nisam vjerovala«, kazala je Reding.

No, Hrvatska je obavila svoje zadaće i zato se može »potpuno mirno i reći DA Hrvatskoj«, rekla je Reding, kako prenosi APA.

Europska komisija će danas dostaviti Vijeću EU-a nacrte pregovaračkih stajališta za preostala četiri poglavlja (Tržišno natjecanje, Pravosuđe i temeljna prava, Financijske i proračunske odredbe i Ostala pitanja) u pregovorima s Hrvatskom, čime Komisija završava svoj dio posla i prepušta zemljama članicama da donesu konačnu odluku o zatvaranju tih poglavlja i zaključenju pregovora, koja se može očekivati u nekoliko sljedećih dana. Tim povodom povjerenik za proširenje Štefan Fuele održat će konferenciju za novinare.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Počelo istresanje velikih mali su opet kupili na vrhu vala nikako da skuže .

Ono što je sada na Hrvatskoj da učini jest da građanima objasni prednosti i mane ulaska u Europsku uniju, piše Večernji list. Što nas sve čeka i koje su najvažnije novosti koje donosi ulazak u EU?

1. Hrvatski studenti moći će pohađati sveučilišta u EU pod istim uvjetima kao i studenti države u kojoj se sveučilište nalazi.

2. Svaki državljanin Hrvatske će se nakon nekog vremena koje se naziva "prijelazno razdoblje" moći preseliti i zaposliti u bilo kojoj od država EU, bez rizika od diskriminacije.

3. Neće se smjeti saditi novi vinogradi, ali će se moći obnavljati stari.

4. Više proizvoda i veća konkurencija nosi i niže cijene.

5. Tvrtke će moći pružati usluge na cijelom području Unije, a građani mogu izabrati najpovoljniju uslugu koja se nudi na unutarnjem tržištu.

6. Hrvatska će imati 12 zastupnika u Europskom parlamentu, sedam glasova u Vijeću EU, jednog povjerenika u Europskoj komisiji, jednog suca u Europskom sudu pravde te Općem i Revizorskom sudu, a hrvatski postaje 24. službeni jezik EU.

7. Brže rješavanje predmeta na sudovima.

8. Ukinut će se nulta stopa PDV-a na kruh, lijekove, knjige, novine i znanstvene časopise i morat će se uvesti snižena stopa od najmanje 5 posto.

9. Promjena propisa o kašnjenju u plaćanju, kojom se zateznim kamatama i sankcijama ograničava rok plaćanja na 30 dana.

10. Suce neće smjeti birati politika, depolitizacija policije!

11. Poljoprivreda kroz izravna plaćanja dobiva oko 373 milijuna eura u prvoj godini članstva.

12. Stranci, državljani EU, neće smjeti kupovati poljoprivredno zemljište najmanje sedam godina nakon pristupanja Uniji.

13. EU je za Hrvatsku pripremio 3,5 milijardi eura u prve dvije godine članstva za projekte i dokumentaciju.

14. Hrvatski će ribari koćaricama moći prići na milju i pol od zapadne obale Istre, sve do zapadnog ulaska u Kvarnerski zaljev. Ribari zadržavaju tradicionalne alate.

15. Marmelade koje nisu izrađene od citrusnog voća prodaju se dok ima zaliha, a onda mijenjaju naziv u džem.

16. U hrvatskim vodama istodobno će moći ribariti najviše 25 slovenskih brodova, a isto toliko hrvatskih u slovenskim teritorijalnim vodama.

17. Proizvodna kvota za mlijeko određena je na 765 tisuća tona.

18. Visina plaća ne ovisi o ulasku u EU.

19. Sloboda kretanja robe podrazumijeva ukidanje carina i taksa s jednakim učinkom, usvajanje zajedničke carinske tarife prema trećim državama, zabranu količinskih ograničenja i mjera s jednakim učinkom te reformu državnih monopola.

20. Samim pristupom u članstvo neće se ukinuti granična kontrola s državama EU. To će se učiniti nakon što Hrvatska pristupi Schengenskom sporazumu.

danas.net.hr

sve u svemu, šaka jada za prosječnog hrvatskog čovjeka [embarass] [bye]

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

mane, vanjski studenti moći će studirati na hrv. sveučilištima pod istim uvjetima i tako vrijedi za sve ostalo..

potpuna kontrola ekonomije, zakonodavstva, sudstva i svih uprava nad provincijom Hrvatska od strane EU carstva.

demokracija-ende
suverenitet- ende
sloboda (ono što je od nje ostalo)- ende
birokracija- exp. rast
ekonomija- ende
socijalna prava- ende….

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

STUDENTI PEDAGOŠKE AKADEMIJE U ČAKOVCU ČEKAJU DA DOĐE
PROFESOR Č E H O K !

Studenti kolegija ETIKA – gorko simboličnog naziva kojeg vodi prof. Ivan Čehok, uglavnom bez
asistenta , sam- duboko su zabrinuti.
Tko će im i kako potpisati indexe i upisati ocjene iz kolegija ETIKA , bez kojeg pojedini ne mogu
dovršiti diplomske radove i prijaviti obranu radnje…
Kako vele, on predaje sam, asistenta i nema, i uglavnom zbog prezauzetosti podijeli dvojke u index
ne zamarajući se oko individualnih ispitivanja i provjere rada studenata…
No, prije nego je podijelio dvojke, pritvoren je.

Dakle, ima li odgovora za zabrinute studente …… ? Da spakiraju INDEXE CITY EXPRESOM
u KUTIJU DA MU ODNESU U PRITVOR ?

Jer, to bi bilo jedno logično i koliko god zvuči bedasto-jedino izvedivo i pravno normalno
kako bi drukčije studenti završili studentsku godinu ?

Odgovor mora biti spreman u srijedu, pa molim Nadležno Ministarstvo da se izjasni- tko će
potpisati te indekse , da šteta ne bude veća i da se trpe studenti , koji nisu ništa krivi.
Imenujte zamjenika , ako indeksi ne mogu u pritvor na potpis.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

sve u svemu, šaka jada za prosječnog hrvatskog čovjeka

pa zavisi….
moze i gore

mozda se nam ocekivanja bila prevelika

Potpis

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)


Vidjet ćemo u srijedu koliko je vaša teorija točna odnosno netočna. Za sad tome nije tako. [yawn]

Nije nije golube, samo naprijed! Dobro si ovo odradio! [lol]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)



Vidjet ćemo u srijedu koliko je vaša teorija točna odnosno netočna. Za sad tome nije tako. [yawn]

Nije nije golube, samo naprijed! Dobro si ovo odradio! [lol]
[/quote]

Stvarno sam jedno vrijeme mislio da imaš pojma o dionicama ali uspio si me razuvjeriti [lol] Sad vjerojatno misliš da Korf ne valja ovih para. Nego ,di vam je Čobi…hvata kupca na safariju [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)


Stvarno sam jedno vrijeme mislio da imaš pojma o dionicama ali uspio si me razuvjeriti…

Moguće je da ja nemam pojma, ali sam za tebe Buffet!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)



Stvarno sam jedno vrijeme mislio da imaš pojma o dionicama ali uspio si me razuvjeriti…

Moguće je da ja nemam pojma, ali sam za tebe Buffet!
[/quote]

Da..da …zato čuvaš KSST a ja prodao prvo na 4240 i to stotine komada a drugu rundu na 2600 a gdje ste sada….čak nije ni bitno gdje ste nego kuda idete [lol] .Drži Smarta na oku za svaki slučaj… [lol]

ps: hvala što brineš za Korf..

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)

Razumijem te u potpunosti golube! Nije lako kupiti KSST po 4000, pa onda sve prodati na 2600, a potom briljantno uletiti u KORF na preko 90! Tko zna, zna! Hahahahahaha!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)

Odgovorit ću ti tvojim riječima..

spiderman | privatna poruka | korisnik je vaš prijatelj | ignoriraj korisnika | profil
korisnik od: 21.02.2006.
[Korisnik je online] [Korisnik sa dugotrajnim iskustvom] [Popularan korisnik unutar zajednice] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke
50%
zajednica

moderatori
tip top

A koliko što vrijedi na tržišu – JEDINO JE MJERILO DOBIVENA PLAĆENA CIJENA!!!
A koliko će što vrijediti u budućnosti i to je upitno!!!!!!
Indijanci su trebali Amerima dati u najam Mahetn a ne ga prodati za šaku perlica i kutijicu dolara!!!
Onda je vrijedilo koliko su dobili a sada vrijedi koliko dobiješ!!!
Razlika samo par sto godina!!!!
Trebali su Indijanci to URAČUNAT U CIJENU KAD SU PRODAVALI!!!!
Svi Hrvati su stručnjaci za sve a pogotovo sklop: moje vrijedi puno a tvoje malo!!!
<="" p="">

Jesi probao preko psihijatrije riješiti problem?? [bye] [bye] [kiss]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close