BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Peyo zanosite se sa glupostima. Nitko nama gora maćeha nije bila od nas samih. Sam Tuđman je nakon rata spomenuo brojku od 160 000 branitelja. Danas je ta brojka vjerojatno preko 500 000. O privatizaciji i korumpiranosti čitavog sustava da ne pričam.


Baš si razmišljam,evo Hrvatska će procvjetati.Nas 400000 ćemo u hag u zatvor,i oslobodit ćemo i mirovine i otvoriti radna mjesta za barem dvadeset godina.Tako će političari biti još jači jer oni još nisu došli sebi od rata, od onih smrdljivih podruma u kojima su se sakrivali.A pošto nas neće biti naša zemlja ponosna Hrvatska bit će samo jedna od zemalja EU,a ono HRVATSKA će se pisati malim slovima,kao država nastala kao tvorevina zločinačke organitacije.A srbima treba u svakom slučaju vratiti sve-prvo vratiti ih na posao i isplatiti sve plaće u zadnjih 2o godina,vratiti im stanarska prava koja su im ustaše uskratile.Inače ja da se ne pojavim na poslu 7 dana automatski dobijem otkaz.Lijepo gledamo reportaže iz srbije iz ravne gore gdje se četničke pjesme pjevaju sa ponosom i veličaju srpske junake.A šta da ja recimo samo stavim moju beretku sa- U -znakom-raspeli bi me na križ.Zato gospoda iz sds-a trljaju ruke.Pravi političari.
Jao si ga nama ako ikad uđemo u EU.Banke su nam uzeli,dali nam kredite koje nećemo moći vraćati,branitelje sve u zatvor i super.Imali smo HRVATSKU cijelih 20 godina.
Ali malo su se zahebali svi skupa.HRVATI jesmo, nepošteni ali kad proradi Hrvatski ponos KOD MALIH LJUDI,PRAVIH HRVATA i kad se opet dignu oni koji su Hrvatsku stvorili,stat će sva sranja,kao i u prošlosti-od Turaka do Srba.Zašto su stalno tražile sve vlasti da se vrati oružje?A da li smo ga vratili??????????????????????????????
Za domovinu spremni-bog i HRVATI.Generali vratit ćemo Vas u našu zemlju,našu HRVATSKU,nastalu na našoj prolivenoj krvi.A izdajice…………………………..amen.

1. Zašto su stalno tražile sve vlasti da se vrati oružje?
Zato sto vjerojatno to nije nicija privatna imovina, pa je red da se vrati. A takodjer, proslo je ratno vrijeme, pa takodjer nema potrebe da nastrada necije dijete unutar obiteljske kuce, a vidjeli smo i takvih slucajeva.

2.A šta da ja recimo samo stavim moju beretku sa- U -znakom?
Poštujem vasu intimu i da imate tu kapu, ali molim vas nemojte je stavljati u javnosti. Takodjer premda su partizani bili pobjednicka vojska, mislim da je vrijeme ustasa i partizana, a nadam se i cetnika proslo, te mislim da nije primjereno nositi ta obiljezja danas.

3. Inace jedna od brojnih gresaka vlasti iz razdoblja 90-ih je uklanjanje nekih 3000 spomenika antifasistickoj borbi, a treba li dodatno pojasniti kako su se osjecali pobjednici koji su prolili krv za slobodu? Eto, ponavljaju se greske.

Kolega Peyo, o javnim osobama raspravljamo- JAVNO, nema potrebe privatno razmjenjivati mišljenje.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.poslovni.hr/vijesti/mol-kupuje-tifon-za-150-milijuna-eura-41955.aspx

siromasak, da ga pretekne jedan luka rajic koji je prodao najvecu tvornicu mlijecnih proizvoda u RH francuzima za 2,05 milijardi kuna, a general samo za 1,1 milijardu kuna svoj tesko steceni tifon.

Kolega kanabis -za sve nas branitelje koji su ostavili dio svoga tijela,prolili svoju krv,pokopali svoje suborce,koji dan danas kad se nađemo razgovaramo o domovinskom ratu -takve stvari nisu glupost.Izgleda da vi niste ni shvatili ,da se ovdje ne govori o presudi našim generalima,ovdje smo svi proglašeni agresorima u vlastitoj zemlji.Takve stvari se vas i puno ljudi ne tiče,jer vi živite u nekom svom svijetu bez osjećaja i bez onoga šta mi branitelji imamo ,a to je HRVATSKI PONOS.
To su bili dani ponosa i slave.A i tada od 91 su nas na početku gledali puno njih ispod oka jer su si dobro razmišljali kojo strani bi se priklonili.A ovo šta vi velite to je istina i ta istina boli sve i jednog branitelja.Dvije su stvari.Prvo Domovinski rat,u kojem smo mi odigrali ključnu ulogu,a drugo je to šta smo Hrvatsku prepustili ljudima koji su izašli iz vlažnih podruma i koji su mudro čekali da se rat završi da oni isplivaju kao govna na površinu.
Znači nemojte me krivo shvatiti,za prvu rečenicu vašeg posta-tu ste me uvrijedili na mrtvo,a sa drugim dijelom ste 100 posto u pravu.Da mi je opisati samo jednu jedinu neprospavanu noć u rovu na prvoj crti,sa 5 metaka u tanđari,dok ti sa 500 metara razdaljine- četnički zbor pjeva-slobo srbine dones,nam salate bit će mesa klat ćemo Hrvate.To ti je bila takozvana mrtva straža,odnosno prvo pucaš ,a onda pitaš ko ide.A još nešta, kao u kaubojskim filmovima imao sam jedan metak u džepu………….za sebe da me ne uhvate živoga…………………..
Ne znam da li me shvaćaš ali to je onaj dio moga života sa koji me ponosim,i ponosan sam šta sam branio i obranio zajedno sa tih 150000 branitelja kao šta ti veliš moju HRVATSKU.Aimao sam nepunih 18 godina.
I još samo nešta ako Hrvatska ima 4 miliona stanovnika ,a obranilo ju je 150 tisuća ljudi,pa gdje su onda bili onih tri miliona osamsto pedeset tisuća ljudi.Pa nisam znao da toliko podruma ima u Mojoj HRVATSKOJ.
ZA DOMOVINU SPREMNI SMO UMRIJETI.

peyo

ipak, moram priznati da je prema biografiji iz vecernjaka, gdin cermak bio vrlo sposoban poduzetnik i prije 90-ih tako da mu zelim sve najbolje i mislim da je neupitan njegov korektno steceni novac. Sada kada je slobodan, mozda bi mogao razviti neki posao i zaposliti jos ljudi ili barem da sudjeluje kapitalom pa da posalje poruku da se isplati ulagati u RH.

Ne znam je li slučajno, ali oslobođen je onaj koji je imao pare. Ovi koji su bili domoljubi oni su osuđeni. Ono znate Bože čuvaj golubove i sirotinju jer bogati se za sebe već pobrinu…
Kao i neki drugi kolege i ja sam ponosan na svoje sudjelovanje u zločinačkom poduhvatu.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Kolega kanabis -za sve nas branitelje koji su ostavili dio svoga tijela,prolili svoju krv,pokopali svoje suborce,koji dan danas kad se nađemo razgovaramo o domovinskom ratu -takve stvari nisu glupost.Izgleda da vi niste ni shvatili ,da se ovdje ne govori o presudi našim generalima,ovdje smo svi proglašeni agresorima u vlastitoj zemlji.Takve stvari se vas i puno ljudi ne tiče,jer vi živite u nekom svom svijetu bez osjećaja i bez onoga šta mi branitelji imamo ,a to je HRVATSKI PONOS.
To su bili dani ponosa i slave.A i tada od 91 su nas na početku gledali puno njih ispod oka jer su si dobro razmišljali kojo strani bi se priklonili.A ovo šta vi velite to je istina i ta istina boli sve i jednog branitelja.Dvije su stvari.Prvo Domovinski rat,u kojem smo mi odigrali ključnu ulogu,a drugo je to šta smo Hrvatsku prepustili ljudima koji su izašli iz vlažnih podruma i koji su mudro čekali da se rat završi da oni isplivaju kao govna na površinu.
Znači nemojte me krivo shvatiti,za prvu rečenicu vašeg posta-tu ste me uvrijedili na mrtvo,a sa drugim dijelom ste 100 posto u pravu.Da mi je opisati samo jednu jedinu neprospavanu noć u rovu na prvoj crti,sa 5 metaka u tanđari,dok ti sa 500 metara razdaljine- četnički zbor pjeva-slobo srbine dones,nam salate bit će mesa klat ćemo Hrvate.To ti je bila takozvana mrtva straža,odnosno prvo pucaš ,a onda pitaš ko ide.A još nešta, kao u kaubojskim filmovima imao sam jedan metak u džepu………….za sebe da me ne uhvate živoga…………………..
Ne znam da li me shvaćaš ali to je onaj dio moga života sa koji me ponosim,i ponosan sam šta sam branio i obranio zajedno sa tih 150000 branitelja kao šta ti veliš moju HRVATSKU.Aimao sam nepunih 18 godina.
I još samo nešta ako Hrvatska ima 4 miliona stanovnika ,a obranilo ju je 150 tisuća ljudi,pa gdje su onda bili onih tri miliona osamsto pedeset tisuća ljudi.Pa nisam znao da toliko podruma ima u Mojoj HRVATSKOJ.
ZA DOMOVINU SPREMNI SMO UMRIJETI.

Svaka vam cast. Ja cijenim takvo herojstvo s vase strane, ali tim vise zelim da zemlja u kojoj zivim tj koja mi je domivina, da bude najbolja zemlja na svijetu. ali radi mnogo cega nije. Eto, ja sam kao maloljetnik nosio hranu HV-u na prvu crtu u par navrata, a moji susjedi takodjer ispod 18 i municiju itd., jedan od 16 je poginuo u borbi. To sto smo dobili tzv demokraciju, u kojoj djeca nekaznjeno gađaju kamenjem hrvatsku policiju, jel nam to ponos? A hocemo li malo o crkvi, koja nikada nije sazvala konferenciju za tisak nakon pjevanja "ubij srbina" na tribinama na mjestu koje bi trebalo biti svetište sporta "draženov dom" i to počevši s takvim parolama predragu daniloviću kad je dosao igrati za benetton 90 i neke. To je bio drazenov suigrac u reprezentaciji bivse drzave, jel taj momak kriv za rat, jel u redu da crkva nije pozvala da se ne mozemo tako ponasati, da je nedopustivo odašiljati takve parole, da smo svi bozja djeca bilo koje nacije? Gdje je sada reakcija crkve da pozove na molitvu za nase generale, pa za poginule branitelje RH, za civile hrvate i na kraju krajeva imaju li hrabrosti za poziv na molitvu za stradale srbe ili je isus ucio da se molimo po nacionalnom kljucu?

Vidim smeta ti Crkva, ajmo malo o SPC-u koja je otvoreno zazivala VELIKU SRBIJU, blagoslivljala napadače kad su išli pljačkati i da ostalo nespominjem i to je dovoljno. Da ideš u crkvu znao bi da Crkva stalno poziva vjernike na molitvu za sve, za dom, obitelj, naše vojnike i za naše neprijatelje. za poginule se stalno moli. Jesi ikad išao na molitvu krunice u crkvi? Da jesi čuo bi za kog se sve moli. Koliko je neriješenih slučajeva nestalih hr. branitelja, koliko je naših ubijenih o kojima se nepriča, koliko aboliranih četnika hoda po hrvatskom tlu gdje su palili, pljačkali i silovali a sada neki od njih sjede i u saboru. Kad će podignuti optužnice protiv tih smradova da žrtve dobiju barem koliku toliku satisfakciju? Sjećam se jedne epizode s početka rata u mom gradu, veče prije granatiranja određeni broj srba je znao da što će se dogoditi i otišli su iz grada. Misliš da su rekli svojim susjedima, jesu malo sutra. Ostavili su ih na milost i nemilost granatama JNA.

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".


Kolega kanabis -za sve nas branitelje koji su ostavili dio svoga tijela,prolili svoju krv,pokopali svoje suborce,koji dan danas kad se nađemo razgovaramo o domovinskom ratu -takve stvari nisu glupost.Izgleda da vi niste ni shvatili ,da se ovdje ne govori o presudi našim generalima,ovdje smo svi proglašeni agresorima u vlastitoj zemlji.Takve stvari se vas i puno ljudi ne tiče,jer vi živite u nekom svom svijetu bez osjećaja i bez onoga šta mi branitelji imamo ,a to je HRVATSKI PONOS.
To su bili dani ponosa i slave.A i tada od 91 su nas na početku gledali puno njih ispod oka jer su si dobro razmišljali kojo strani bi se priklonili.A ovo šta vi velite to je istina i ta istina boli sve i jednog branitelja.Dvije su stvari.Prvo Domovinski rat,u kojem smo mi odigrali ključnu ulogu,a drugo je to šta smo Hrvatsku prepustili ljudima koji su izašli iz vlažnih podruma i koji su mudro čekali da se rat završi da oni isplivaju kao govna na površinu.
Znači nemojte me krivo shvatiti,za prvu rečenicu vašeg posta-tu ste me uvrijedili na mrtvo,a sa drugim dijelom ste 100 posto u pravu.Da mi je opisati samo jednu jedinu neprospavanu noć u rovu na prvoj crti,sa 5 metaka u tanđari,dok ti sa 500 metara razdaljine- četnički zbor pjeva-slobo srbine dones,nam salate bit će mesa klat ćemo Hrvate.To ti je bila takozvana mrtva straža,odnosno prvo pucaš ,a onda pitaš ko ide.A još nešta, kao u kaubojskim filmovima imao sam jedan metak u džepu………….za sebe da me ne uhvate živoga…………………..
Ne znam da li me shvaćaš ali to je onaj dio moga života sa koji me ponosim,i ponosan sam šta sam branio i obranio zajedno sa tih 150000 branitelja kao šta ti veliš moju HRVATSKU.Aimao sam nepunih 18 godina.
I još samo nešta ako Hrvatska ima 4 miliona stanovnika ,a obranilo ju je 150 tisuća ljudi,pa gdje su onda bili onih tri miliona osamsto pedeset tisuća ljudi.Pa nisam znao da toliko podruma ima u Mojoj HRVATSKOJ.
ZA DOMOVINU SPREMNI SMO UMRIJETI.

Kolega žao mi je što sam vas povrijedio, duboko se ispričavam. Meni je na isti dan 8 članova obitelji doslovno poklano od četničke ruke. Jadranka Kosor mi je dala različita priznanja, no što mi to sve vrijedi kad tih ljudi više nema. Država mi ništa osim lenti i priznanja nije dala. I ništa ni ne očekujem od nje, jer sam naučio da se za sve moram izboriti sam. No na birokratske stvari poput ovog današnjeg problemčića poludim….imam zakonski rok od 8 dana da odgovorim na jedeno rješenje. Na broj telefona koji su mi dali se nitko ne javlja. U imeniku sam našao druge brojeve, preko kojih sam dobio informaciju da je referent na bolovanju i da ne znaju kad će se vratiti. A oni mi ne mogu pomoći.

I žalostan sam kad vidim brojku od 500 000 branitelja, a svi znamo koliko ih je zapravo bilo. Žao mi je što su oni pravi (mali) heroji koji su život dali za ovu državu odavno zaboravljeni. Što politika svima manipulira i sve nastoji iskoristiti za još jedan mandat svoga opstanka.

Sory ljudi vratila mi se 1991.Sory ako sam vas bilo koga uvrijedio.Kolega miami,svaki post sam doživio kao uvredu mojih generala.Zato sory.

peyo


Vidim smeta ti Crkva, ajmo malo o SPC-u koja je otvoreno zazivala VELIKU SRBIJU, blagoslivljala napadače kad su išli pljačkati i da ostalo nespominjem i to je dovoljno. Da ideš u crkvu znao bi da Crkva stalno poziva vjernike na molitvu za sve, za dom, obitelj, naše vojnike i za naše neprijatelje. za poginule se stalno moli. Jesi ikad išao na molitvu krunice u crkvi? Da jesi čuo bi za kog se sve moli. Koliko je neriješenih slučajeva nestalih hr. branitelja, koliko je naših ubijenih o kojima se nepriča, koliko aboliranih četnika hoda po hrvatskom tlu gdje su palili, pljačkali i silovali a sada neki od njih sjede i u saboru. Kad će podignuti optužnice protiv tih smradova da žrtve dobiju barem koliku toliku satisfakciju? Sjećam se jedne epizode s početka rata u mom gradu, veče prije granatiranja određeni broj srba je znao da što će se dogoditi i otišli su iz grada. Misliš da su rekli svojim susjedima, jesu malo sutra. Ostavili su ih na milost i nemilost granatama JNA.

slazem se, to je ucestali slucaj, tako su napustali sarajevo i mnoge druge gradove. to je sramota. moj rodjak je bio skolovan u jna i pred rat mi je pokazao, znaci godinu dana prije rata u BiH iznad Pala utisnuti znak "ovo je srbija", sto dovoljno govori o nekulturi i o zlocinackim umovima koji ne postuju tudje i ne postuju susjede. Kasnije je pobjegao iz te vojske i borio se u armiji biH. Inace, nemam nista protiv crkve vec bih volio da pokazu malo vise hrabrosti slijediti Isusa, a Isus ne pita za naciju, pa prema tome, nisu svi Srbi isti i treba se odati molitva i njima zar ne. Najlakse je palamuditi ono sto svi zele cuti, ali drustvo napreduje na pojedincima koji su imali hraborosti stati u obranu Hrvatske a isto tako na onima koji imaju hrabrosti pred mnostvom neistomisljenika braniti jednakost. Ne vidim tu hrabrost u crkvi, a trebali bi biti prvi u obrani. Jos da se pozovem na Peya, gdine Peyo ja bih svakoj majci u Vukovaru dao status branitelja, svakom djetetu itd..a ekipi po kancelarijama ne. Dakle, broj od 500 tis ljudi i nije tako veliki obzirom na ljude koji su se nasli u okruzenju, ali bilo bi zanimljivo vidjeti strukturu tih 500 tis ljudi, jesu li svi zaista bili izlozeni pogibelji? Sto se tice onih koji su odgovorni za zlocine a setaju po RH, treba im prvo dokazati, a onda ih suditi pravedno, a to je vec stvar sposobnosti RH same.

New Report

Close