BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Generalska nostalgija!

Prije par godina svaki dolazak Carle del Ponte u Hrvatsku praćen je sa velikom pozornošću i oprezom sa tržišta kapitala! Dok Gotovina nije uhićen, i nastala je euforija na TK! Ulazimo u EU!

Može li priželjkivano oslobađanje generala barem na trenutak euforično djelovat na TK kako je to bilo 2005- 2006!?
POZDRAV

a što ako ih osude? (a bojim se da će upravo tako biti jer pravdi se od Haga ne možemo nadati [embarass] )

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



Generalska nostalgija!

Prije par godina svaki dolazak Carle del Ponte u Hrvatsku praćen je sa velikom pozornošću i oprezom sa tržišta kapitala! Dok Gotovina nije uhićen, i nastala je euforija na TK! Ulazimo u EU!

Može li priželjkivano oslobađanje generala barem na trenutak euforično djelovat na TK kako je to bilo 2005- 2006!?
POZDRAV

a što ako ih osude? (a bojim se da će upravo tako biti jer pravdi se od Haga ne možemo nadati [embarass] )
[/quote]
Valjda suprotno…pa dok su ga uhvatili burza je porasla. Sad ako ga oslobode, ko da ga nisu ni uhvatili. To bila logika. Ako ga osude, to bi valjda trebao biti poticaj stranim investitorima da počnu ulagati kod nas.
P.S: Ne iznosim svoja mišljenja , već izvlačim zaključak tuđih mišljenja.

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Kolega da je vama ulaz na 40 kuna kao meni nebi vi više trpili nikoga
ogromna šteta je ućinjena forumašima kao meni preko raznih nickova

Meni je pun kufer Bakice i ovdje i na dalekovodu
profi sumnjam da je žensko neko se
već od dobro poznatih se skriva iza tog nicka….

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi



ogromna šteta je ućinjena forumašima kao meni preko raznih nickova

hm? kako to mislite? razni nickovi su umjesto vas, vašim novcem kupovali nešto?

Borislav Škegro: Prošlo je najgore za tržište nekretnina

ZAGREB – Zlatno doba tržišta nekretnina u Hrvatskoj teško će se ponoviti, ali postoje naznake oporavka koji bi trebao slijediti povoljnije gospodarske trendove koji se očekuju, ocijenjeno je danas na Godišnjoj međunarodnoj konferenciji o hrvatskom tržištu nekretnina u organizaciji tvrtke Filipović poslovno savjetovanje.

Sudjelujući u uvodnom okruglom stolu konferencije Borislav Škegro iz Quaestus Private Equity fonda ocijenio je da je najgore razdoblje u poslovanju nekretninama u Hrvatskoj prošlo i da slijedi oporavak potaknut pozitivnim trendovima u nizu sektora, a posebno izvoznom koji ostvaruje dobre rezultate.

Kao jedan od savjetnika predsjednice Vlade za gospodarstvo, najavio je da će i Vlada sudjelovati u oporavku tržišta kroz mjere koje će uskoro predstaviti.

Ravnateljica Ekonomskog instituta Zagreb Sandra Švaljek smatra da bi trebalo razmotriti uvođenje poreza na nekretnine unutar oporezivanja imovine. To bi po njezinom mišljenju oživjelo tržište nekretnina, posebno onih koje se ne koriste i nisu privedene gospodarskoj namjeni.

Sudionici okruglog stola smatraju da će opće gospodarske prilike u Hrvatskoj mjerene makroekonomskim pokazateljima u narednom razdoblju biti relativno stabilne. Prognoziraju inflaciju od oko tri posto godišnje, a ne razlikuju se značajno ni u prognozama kretanja BDP-a. U pogledu kamatnih stopa, predviđaju blagi pad za uredne korisnike kredita.

Glavni ekonomist Privredne banke Zagreb Marko Škreb upozorava da se model i visina rasta iz vremena prije krize neće ponoviti u narednom desetljeću i podsjeća na prognozu MMF-a po kojoj će hrvatski BDP rasti sporije nego u zemljama regije.

Ljubo Jurčić s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu drži da je Hrvatska zanemarila ulaganja u proizvodnju tako da nema dovoljno izvozno konkurentnih finalnih proizvoda.

Četvero makroekonomista suglasni su da će Hrvatska ulaskom u Europsku uniju dobiti novu priliku za razvoj, ali upozoravaju da će efekti članstva ovisiti isključivo o pripremljenosti gospodarstva i institucija.

Na dvodnevnoj sedmoj međunarodnoj konferenciji o hrvatskom tržištu nekretnina sudjeluju stručnjaci iz 14 zemalja koji imaju priliku slušati 66 hrvatskih i stranih izlagača.

Na programu konferencije su teme kao što su procjena nekretnina, pravo nekretnina, arhitektira i urbanizam, zelena gradnja, investicije u turizam, regionalno tržište nekretnina itd.

[thumbsup]

Prema njegovim rečima, anketa među nemačkim privrednicima sprovodi se u regionima Srednje i Istočne evrope, a rezultati u Srbiji su povoljniji nego u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Bugarskoj i Rumuniji.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=14&nav_id=506178

Sutra je važan dan za Hrvatsku. Mislim da će biti jako znakovito što svijet misli o nama kroz samu presudu našim generalima. Ako ih osude onda je to loše za cijelokupni imiđž i ugled naše zemlje a ako ih oslobode onda smo napravili veliki korak naprijed. Nadam se da će biti ovo drugo a to je oslobađajuća presuda. Daj Bože!

[color=blue][/color]vizionar


Sutra je važan dan za Hrvatsku. Mislim da će biti jako znakovito što svijet misli o nama kroz samu presudu našim generalima. Ako ih osude onda je to loše za cijelokupni imiđž i ugled naše zemlje a ako ih oslobode onda smo napravili veliki korak naprijed. Nadam se da će biti ovo drugo a to je oslobađajuća presuda. Daj Bože!

Niš se ne brini šoping centri će se i dalje otvarati, ma kakva god presuda bila, a investicije u prouvodnju će i dalje ostati stabilne [lol]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

PROMIDŽBA – PREDSTAVNICI KOMPANIJA

Pošto nema ništa novog oko dionica ,a na burzi je samo jedno bezopasno leglo HRČAKA, koje skuplja
u tišini komade od prodaje investitora- građana , uglavnom, red je da se pozabavimo poslovnim temama
koje nas zaokupljaju ovih dana.
Dakle, jučer je u našu firmu- ušetal ZGODAN PREDSTAVNIK kompanije, tako skockan i takvog
dojma, da smo svi / normalno, ženski dio / popadali u nesvjest….
Ne mogu reći, koga predstavlja, ali fakat..to nije bilo normalno..i odmah sam morala donijeti
neke zaključke oko razmišljanja…na tu temu..
Na koji način se odabiru Predstavnici , trgovački putnici, koji promoviraju ekskluzivne proizvode…
Jerbo, dolaze sve zgodniji , u skupim odijelima, bečkim manirima..ne, stvarno za nepovjerovati.
Usput , svi imaju diplome obavezno, doktorate, magisterije mičke paterine….dva fakulteta..i sl.
Žene , Predstavnice niti malo ne zaostaju za njima, ali pošto je ovo ženski kolektiv , onda smišljeno
pošalju muške komade, da obrade žene …..i obratno…
Navodno, u Atlantic grupi, kad ih primaju , pišu testove..blablabla…. i nije valjda da ih
ne premjere od-.do…i uz umjetnički dojam..da ne slože neku rang-listu….
Ne mogu reći, da se kod mene ko poslodavca moraju posložiti dva faktora-
SOCIJALNI I OVAJ DRUGI- VANJŠTINA…/ i neka diploma …kaj../
Ali, činjenica je , da mi je ljepše zaposliti zgodne zaposlenike, nego akrape…

Ne znam kud to vodi, ali, fakat, treba uložiti krajnje napore, da ostaneš skoncentriran na financijski
dio činjenica i motivacije…… i dobro se paziti da ne skreneš u teme..oko ..ne znam …svašta….jel.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

A Z O P

Agencija za zaštitu osobnih podataka naredila nam je da postupimo po Uredbi o načinu vođenja i obrascu evidencije o zbirkama osobnih podataka, te načinu pohranjivanja i posebnim mjerama tehničke zaštite posebnih kategorija osobnih podataka…..itd.itd.

Odgovorili smo im, uz dužno poštovanje- da ne razumijemo što hoće od nas.

Organizirali su seminare širom Hrvatske da nas nauče, što moramo raditi , i oderali nas
po 600,00 kuna + pdv za upute za rad…

Kad odradimo radionicu, znat ću što hoće ova država od nas pojedinaca, i kako mi pojedinci, sitne
pravne ribice, moramo čuvati TAJNOST OSOBNIH PODATAKA ! Fakat, nemamo drugog posla.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

BAKICAAA, 14.04.2011. u 21:06
Meni je pun kufer Bakice i ovdje i na dalekovodu
profi sumnjam da je žensko neko se
već od dobro poznatih se skriva iza tog nicka….

…au…valjda ne moram na provjeru… [shocked] [rolleyes]


Sutra je važan dan za Hrvatsku. Mislim da će biti jako znakovito što svijet misli o nama kroz samu presudu našim generalima. Ako ih osude onda je to loše za cijelokupni imiđž i ugled naše zemlje a ako ih oslobode onda smo napravili veliki korak naprijed. Nadam se da će biti ovo drugo a to je oslobađajuća presuda. Daj Bože!

Pitanje: Što će se promijeniti u tvom stavu o ratu ukoliko presuda bude osuđujuća?
Pa nije valjda da nam tamo neki francuzi kroz presudu moraju reći kako je ovaj rat izgledao, a to što će svijetu poslati neku poruku… ŽIVO MI SE J… – pa taj svijet je licemjeran do bola… – Mi smo mali i zato ova sranja oko naših generala, a u redu je bilo napdati IRAK, AFGANISTAN… sada LIBIJU… I NITKO NE ODGOVARA ZA CIVILNE ŽRTVE ILI RATOVE BEZ OPRAVDANOG POVODA!

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

New Report

Close