BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo Milusic. A pocujte ovo. Gledao sam prilog na htv, bila je tema mali trgovci i situacija s adrisom. Jedan od dvoje gostiju je spomenuo ovu recenicu trudeci se nesto objasniti, te je uzeo tu recenicu kap "šlagvort" ili kao povod za objasnjenje te je rekao:"Redom smo se svi opredjelili za kapitalizam". Hm…zazvoni meni i napisem mail ovog tona: "Sjecam se referenduma o samostalnosti, moji roditelji su bili za, kao i 90% a mozda i vise građana RH, ali molim vas, da li imate podatak kada smo to birali ekonomsko uređenje, da li nas je netko pitao o društvenom uređenju"? Nastavio sam: Da li je postojao neki referendum na tu temu? Kako to da se privatizacija događala tijekom ratnih zbivanja? Urednica se zainteresirala, ali nisam htio nastupati na tv i smatrala je da je tema jako zanimljiva jer se ni ona ne sjeca da smo birali kapitalizam-socijalizam. Da, zamislite nismo. Dakle, kao i mnogo toga kod nas, jedna struja, kako je N Vidosevic rekao na Zl kuni, kada je padao berlinski zid, HDZ i ponajvise hrvati iz kanade koji su donirali novac za kampanju, a i nezadovoljni komunisti, svi su htjeli nesto novo, dakle ili konfederaciju ili potpuno odcijepljenje, ali uz sve to kako to kod nas biva…netko je jako dobro znao sto zeli i kapitalizam je uveden kao neka mantra o kojoj se nije niti raspravljalo vec su lagano firmice rasporedjivane iz godine u godinu, a zvijezda prijelaznog roka bio je stanoviti MK, koji nece nikada moci u hipu nabrojati sto je sve posjedovao. Itd…ne znam za čačića, ali svakako da je divlji kapitalizam uveden potiho i bez referenduma…..sve je to netko amenovao iz visoke politike…a odjednom su neki do tada anonimusi dobili ogromnu moc vodeci HFP…eto, ja za tog matanovica nikada nisam cuo do youtube vide-a o 50 tis eura za kavu, a nije on tamo slucajno bio jel da, na ta mjesta se ne dolazi tek tako…netko ga je htio na toj poziciji, a covjek se zaigrao. Sto mislite da su dionice podijeljene gradjanima, da li bi kupovali recimo milka cokoladu ili zvecevo, ako znaju da kupuju za sebe kao dionicari…pa tako sa mnogo cime. Mogla je drzava ostati recimo u svemu s 51%, a 49% gradjani….itd…natjecaji za mjesta direktora…itd…mozda bi i mi jednog dana imali suficit kao npr vlada australije, te je taj suficit podijelila gradjanima.

Zašto nitko od oporbenih “faca” niti ne razmišlja o prikupljanju potpisa za referendum o prijevremenim izborima???

Bez problema bi skupili dovoljno potpisa i imali bi izbore do ljeta, a bratstvo i jedinstvo koalicija se više ni sa kakvom političkom kemijom ne bi mogla održati na vlasti

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kad su to Hrvati ikad odlučivali o svojoj sudbini?
Kad su bili u Austro-Ugarskoj? ili u Državi SHS? Kraljevini SHS? u Kraljevini Jugoslaviji? u NDH? u SFRJ?
ja se ne sjećam kad smo mi to odlučivali o svojoj sudbini…
nismo niti 1990. godine…iskazali smo volju da želimo samostalnost…ostatak je odigran nama iza leđa…prepušteni smo na klanje od strane EU, koja nam danas postavlja uvjete za ulazak u tu tvorevinu…da se htjelo, moglo se krvoproliće spriječiti…
zna se zašto je došlo do pada Berlinskog zida…što se događalo u Čehoslovačkoj, Mađarskoj, Istočnoj Njemačkoj…koji su tamo tada režimi bili na vlasti…a ne zaboravimo da je sve rezultiralo raspadom SSSR-a 1991. godine…
zapitajte se malo kome je bilo u interesu da sruši željezu zavjesu…i uvede u navedene države demokraciju, a time i na mala vrata kapitalizam…iliti ga pljačku…
Tko je nametnuo u tim državama privatizaciju i inzistirao na tome…nemojmo opet sve svesti na naše korumpirane političare da su sve pokrali…oni spretniji uspjeli su zgrabit neke mrvice…a gdi je ostatak?
mogla je Hrvatska danas biti Švicarska kako to Dunlop želi…da nije bilo rata koji je itekako nekome odgovarao…a pri tome ne mislim na ove naše štakore koji su švercali oružje…već na one koji su ga prodavali…
sagledajte malo situaciju i izvan naših okvira…nije se ovo dogodilo samo u Hrvatskoj…

Zašto nitko od oporbenih "faca" niti ne razmišlja o prikupljanju potpisa za referendum o prijevremenim izborima???

Bez problema bi skupili dovoljno potpisa i imali bi izbore do ljeta, a bratstvo i jedinstvo koalicija se više ni sa kakvom političkom kemijom ne bi mogla održati na vlasti

jer su nesposobni? to ti nije palo na pamet?
pa taman kad su se ponadali da im je krenulo (u trenutku Pernarove slave), onda su prosvjednici zapalili i SDP-ovu zastavu…pa Milanoviću više ništa nije bilo jasno…


Kad su to Hrvati ikad odlučivali o svojoj sudbini?
Kad su bili u Austro-Ugarskoj? ili u Državi SHS? Kraljevini SHS? u Kraljevini Jugoslaviji? u NDH? u SFRJ?
ja se ne sjećam kad smo mi to odlučivali o svojoj sudbini…
nismo niti 1990. godine…iskazali smo volju da želimo samostalnost…ostatak je odigran nama iza leđa…prepušteni smo na klanje od strane EU, koja nam danas postavlja uvjete za ulazak u tu tvorevinu…da se htjelo, moglo se krvoproliće spriječiti…
zna se zašto je došlo do pada Berlinskog zida…što se događalo u Čehoslovačkoj, Mađarskoj, Istočnoj Njemačkoj…koji su tamo tada režimi bili na vlasti…a ne zaboravimo da je sve rezultiralo raspadom SSSR-a 1991. godine…
zapitajte se malo kome je bilo u interesu da sruši željezu zavjesu…i uvede u navedene države demokraciju, a time i na mala vrata kapitalizam…iliti ga pljačku…
Tko je nametnuo u tim državama privatizaciju i inzistirao na tome…nemojmo opet sve svesti na naše korumpirane političare da su sve pokrali…oni spretniji uspjeli su zgrabit neke mrvice…a gdi je ostatak?
mogla je Hrvatska danas biti Švicarska kako to Dunlop želi…da nije bilo rata koji je itekako nekome odgovarao…a pri tome ne mislim na ove naše štakore koji su švercali oružje…već na one koji su ga prodavali…
sagledajte malo situaciju i izvan naših okvira…nije se ovo dogodilo samo u Hrvatskoj…

bravo, naravno da se zapad okoristio. to sam uvijek govorio kad su neki moji frendovi govorili:" a zasto evropa nije prije sprijecila rat, itd..ili amerikanci itd…"? E ja bih na to rekao: jer nisu Baywatch, jer zapravo gledaju svoje interese. Malo puste da se kefamo, da rusimo ljudski potencijal, unistavamo tvornice..oni nam usput prodavaju oruzje da se jos pokefamo, a onda ulete kao deus ex machina i sve nas spase (bernard couchner, amerikanci itd..) zapamtimo sarajevo je brutalno izmrcvareno 8 godina nakon OI u srcu Evrope. Steta da u Jugoslaviji nije postajo neki samozastitni mehanizam od gluposti i maničnih pretenzija raznoraznih ideologija itd i da se nismo mirno rastali, uz nekakvu pametnu suradnju itd…ali eto izgleda da nije bilo moguce, no to vise nikada necemo znati..dok se malo ne otvore arhive karadjordjeva itd…onda nas kasnije spasavaju, malo nam svima sude u Haagu (a mi smo to trazili), jos nam jeftino uzmu banke, inu, telekom…onda nasa premijerka ide pitati:"Pliz, jel mozete kod mene u mojoj kuci, dati malo manje kamate, pliiiiz". A ovi ce na to: "Mala, jesu tebi svi doma?, imate platiti, budite sretni i da imate ove kamate, sto biste vi bez nas". A ona ce na to: "Ok ok…pa ne morate biti tako nepristojni". Najlakse je ljude podijeliti u stranke i vladati. Ne biste vjerovali, ali ona rimska "divide et impera" funkcionira dan danas sasvim ok. Strašna realnost. u 2010, industrija oruzja zabiljezila je 8% rast prihoda (podaci, svedski institut koji se time bavi…).

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Pa daj, mene si na Viri ubjeđivao na 300 da sam lud.Ja kupujem i treba mi dobar druk,ali ti stvarno nemaš mjere.Sory,molim te prestani, sve nas zbunjuješ.Morat ćemo svi razgovarati privatnim porukama jer si ti svuda i sve znaš.Da li ti uopće kupuješ ili imaš ili nemaš ja više stvarno ne mogu pohvatati tvoju ulogu na forumu.Umjesto da čujem mišljenja ostalih kolega……….ma znaš šta …ignore.

peyo

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)


Pa daj, mene si na Viri ubjeđivao na 300 da sam lud.Ja kupujem i treba mi dobar druk,ali ti stvarno nemaš mjere.Sory,molim te prestani, sve nas zbunjuješ.Morat ćemo svi razgovarati privatnim porukama jer si ti svuda i sve znaš.Da li ti uopće kupuješ ili imaš ili nemaš ja više stvarno ne mogu pohvatati tvoju ulogu na forumu.Umjesto da čujem mišljenja ostalih kolega……….ma znaš šta …ignore.

Koji si ti navlakac Peyo, to je strasno…

1. – Na Viro temi si ti pisao da je odlicna kupnja kad je bio 500kn, i da ide na 1000 bez stajanja, dok sam ja savjetovao oprez

2. – Molim teda svoju laz o tome da sam na Viri na 300 savjetovao prodaju potkrijepis dokazima

Nije ti jasno koja je moja uloga na forumu jer si toliki navlakac da ti je svaka iole postenija pojava strana poput E.T.-a

Molim objaviti s obzirom da kolega nesmetano plasira gore navedenu laz citateljima foruma (pod 2.)

Kressho

osrvt na stanje poljoprivrede u EU :-))) predobro

http://www.youtube.com/watch?v=afY4v0y4fL4

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Pa daj, mene si na Viri ubjeđivao na 300 da sam lud.Ja kupujem i treba mi dobar druk,ali ti stvarno nemaš mjere.Sory,molim te prestani, sve nas zbunjuješ.Morat ćemo svi razgovarati privatnim porukama jer si ti svuda i sve znaš.Da li ti uopće kupuješ ili imaš ili nemaš ja više stvarno ne mogu pohvatati tvoju ulogu na forumu.Umjesto da čujem mišljenja ostalih kolega……….ma znaš šta …ignore.

Koji si ti navlakac Peyo, to je strasno…

1. – Na Viro temi si ti pisao da je odlicna kupnja kad je bio 500kn, i da ide na 1000 bez stajanja, dok sam ja savjetovao oprez

2. – Molim teda svoju laz o tome da sam na Viri na 300 savjetovao prodaju potkrijepis dokazima

Nije ti jasno koja je moja uloga na forumu jer si toliki navlakac da ti je svaka iole postenija pojava strana poput E.T.-a

Molim objaviti s obzirom da kolega nesmetano plasira gore navedenu laz citateljima foruma (pod 2.)

[/quote]

slažem se ovaj put s plejbojem, ovaj peyo je katastrofa od drukera, ne zna drukati, ali zato spama sve teme gdje je kupio dioncie i piše takve bedastoće da je već velik broj starih forumaša pobjegao s foruma jer ne može to više čitati! [angry]

moje pisanje nije investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


nitko normalan ne moze podrzavati ovu vladu, tako da ti postotci nisu ni bitni, no mislim da treba izbore ostaviti iza ljeta, a vec sam napisao, da se mene pita, svi ti lideri stranaka da imaju malo vise morala, trebali bi organizirati skupno gašenje svojih organizacija i priču vratiti na male sobičke ili male staze gdje su nastajali šampioni poput ivice, janice, ili nekih znanstvenika, dakle na pojedinačne umove za koje svi znamo da postoje i da nas mogu voditi….ali realnost je da je hdz sada nesto malo moralniji nego prije, ali daleko je to od ljudi koji bi zasluzili biti tu. Navedite jednog ministra koji moralno i strucno moze pobjediti nekog drugog strucnjaka u RH, jesu li to najbolji ljudi u RH? Nasa vlada je recimo polovna skoda iz 90 godine a imamo na trzistu znanja recimo ljude na razni dok-ingovog elektricnog automobila? Itd…jos smo mi na razini huškanja i skandiranja…a sto cemo kad nemamo vođe koje bi sami sebe ugasili, mislim na stranke, jer nam stranke ne trebaju.

postoci su itekako bitni, jer izvrću trenutno stvarnu sliku i stanje u državi…silno se želi prikazati kako ova vlada nije legitimna, kako baš sada odjednom prosvjedi kad završavamo pregovore s EU?!
zar to nikome nije čudno?
nisam za nerede i prijevremene izbore…podržavam ovu vladu i smatram se normalnim…neka izbori budu na jesen…nek narod na njima odluči koga želi! čemu sada raspisivati prijevremene izbore?
a na izborima ne mislim glas dati SDP-u, koliko god vi tvrdili da su moralniji i ne znam kakvi sve ne…ta stranka počiva na temeljima da Hrvatsku nije trebalo ni osnovat…i još danas žale za Jugoslavijom, socijalnom državom, kombinatima koje je upravo njihova politika upropastila i dovela Jugu na prag bankrota…trebala bi njihova stranka provest prvo jednu dobru dekomunizaciju, kako je HDZ sprovodio detuđmanizaciju, da bi mi uopće došli na razmatranje da ih zaokružim…
a bome neću ni za HNS…za Čačića…gdi je njemu moral? taj se isto nakrao, a da ne pričam kako je potuko ljude u Mađarskoj i još ima obraza baviti se politikom…a s kim će to SDP u koaliciju nego s HNS-om…sam neće imati dovoljno da sastavi vladu…
koja je opcija? koji moral? vrh morala u državi vam je trenutno ovaj jadni hdz koji je svog predsjednika i premijera strapo u zatvor….nažalost…ali to je tako…

[/quote]

ADZ treba zabraniti kao stranku. Vrh poapsiti i dati mu milijun godina zatvora. Prije toga poništiti privatizaciju i vratiti ukradenu lovu.Ko danas glasa za ADZ treba ga hitno poslat na psihijatriju.
Nije me briga koliko ce smrader dobiti prdekane a treba dobiti minimalno 1000g ,ali je najbitnije za nas da VRATI pokradeno.
Ukoliko se smatrate domoljubima a ne kretenima i lopovima trebate podržati ovaj stav!

Za boljitak domovine!


……."Ministarstvo objavilo da benzin prelazi 10 kuna, pa hitno povuklo izračun!"…………..

Šteta, taman je dobro došlo, da svi popizhe do kraja i sruše Vladu.

a vi bi htjeli rušiti vladu?
koga biste vi htjel vidjeti na celu vlade?
to ste vidjeli u africi…
Vidla žaba da se konj kuje pa i ona digla nogu, a kad je vidla koliki je čavao , brzo ju je spustila

Samo jeste li vidjeli i kako je Gadafi to poceo rješavati…
jos cemo vidjeti kako ce zavrsiti ta pobuna…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Nažalost svi ovi prosvjedi neće ništa promjeniti,malo je ljudi na ulicama.Pa vidjeli smo kako su Grci,Francuzi i ostali agresivni u svojim zahtjevima,mirnim prosvjedima se nikad ništa nije promjenilo.Kodnas čim netko ili neka grupa malo agresivnije izrazi svoje mišljenje njih se odmah proglašava huliganima,bagrom,i kako to nije dobro za ugled naše domovine,neš ti ugleda.Pa mi smo mikro svijet na planeti,ko nas šljivi za išta.Kako kaže EU tako će da bude,a jaca i njezini dupelizani mogu pričati o suverenosti samo svojim podanicima iz hdz-eja.Pako to još pije,kad njih slušaš misliš da je to neka zajebancija,puste reforme,rast ovoga,rast onoga,ma šta ona to priča,gdje ona živi?Neka ode malo medju narod i neka ih pita šta misle o njoj i njenom HDZ-eju i reformama koje je pokrenula.Može ih biti stid i sram,samo im je vlast bitna a narod,ko hebe.Pozdrav.

New Report

Close