BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



slažem se. zamislite kriterije koje bi nametnuo Ivica Đikić recimo u znanosti. Recimo gospodin Hitner da je ministar gospodarstva. Zamislite recimo antu babica kao ministra financija. REcimo Duje Draganja ministar sporta (naravno ne moze biti i obrazovanje i znanost i sport sve isto ministarstvo, pa to je smijesno). Ima ljudi koliko volite…ali pogledajte strukturu trenutno…polancec je bio ministar gospodarstva (prethodne kompetencije)? sander premijer (sto je on to uspjesno vodio prije toga)? Mislim, mozda je bio uspjesan za sebe…..itd itd…smijesn a cijela ekipa.

neznam da se bas mogu slozit. to dali bi neko bio dobar ministrat financija nije dovoljno da je smjer financije na ekonomiji zavrsio sa odlicnim..to cak nije ni nuzni uvjet a kamoli dovoljan…
te sve ljude sta ti nabrajas treba provjeriti na tim mjestima za koja ih ti kandidiras.
ja znam brdo tih filozofa koji se i svaki dan pojavljuju na tv-u kao neovisni analiticari i kao veliki ekonomisti a nikad nisu radili u realnoj ekonomiji i o tome vise manje ne znaju nista..tu je potrebno puno vise od neke uske specijalizacije.

[/quote]

A suker je radio u nekom realnom sektoru? Svakako da bi jedan Ante Babic za mjesec dana, ali i uz slobodu kreiranja ekonomske politike (sve sto ona ukljucujue, a ja se u detalje ne razumijem, monetarno itd…sve sto ide) s partnerima pokusao napraviti temelje za pokretanje u nekom pravcu koji bi dao vise rezultata..gledajte, tom sukeru se raspala djakovstina pred očima a on je na čelu ministarstva koje je najveci dionicar te iste djakovstine…12%. Uspjesan ministar, boli glava. ali doslovno boli glava gradjane od takvih znalaca.



Koji narod???
Par tisuća ljudi nisu narod.
Dok ih god ne bude barem 100.000 ne treba im pridavati posebnu pažnju.

jaca ima podrsku 13% a prosvjede podrzava 70%. da nije tih brojki terorija bi ti drzala vodu…al osvrni se samo malo oko sebe ako i ne vjerujes tim brojkama..dovoljno je provizorno pogledati stanje u drustvu..broj nezaposlenih, ojadjenih,razoracaranih..pricas valjda sa prijateljima, susjedima, rodbinom o situaciji..dobio si dojam da su ljudi zadovoljni?
[/quote]
To su vjerovatno iste one ankete nakom kojih je HDZ uredno dobivao izbore???
Nađu par stotina istomišljenika u većem gradu i to serviraju kao anketu???
U selima slavonije i like nećete naći ni 10% koji će glasati za kukuriku koaliciju.
Oni će se buniti protiv HDZ-a i HSS-a i uredno glasati za njih na izborima.
Želim reći da su se ankete do sada pokazale kao totalno nevjerodostojne.
Pozdrav


A suker je radio u nekom realnom sektoru? Svakako da bi jedan Ante Babic za mjesec dana, ali i uz slobodu kreiranja ekonomske politike (sve sto ona ukljucujue, a ja se u detalje ne razumijem, monetarno itd…sve sto ide) s partnerima pokusao napraviti temelje za pokretanje u nekom pravcu koji bi dao vise rezultata..gledajte, tom sukeru se raspala djakovstina pred očima a on je na čelu ministarstva koje je najveci dionicar te iste djakovstine…12%. Uspjesan ministar, boli glava. ali doslovno boli glava gradjane od takvih znalaca.

pa ne branim ja sukera..ocu samo reci da ti likovi sta se pojavljuju na televiziji se nisu ama bas nigdje dokazali..onaj koji se dokazao je rohatinski..ovi svi drugi su neki konzultatni i neka slicna mjesta..tipican primjer ti je onaj nowotny…znam ljude koji su s njim suradjivali. ajme..nema tu nista konkretnog…svi oni vise manje lamacu i prevrcu istu pricu..trebalo bi ovo trebalo bi ono. a kad im das da ispune samo jednu kolonu rashoda u drzavnom proracunu povlace rucnu. vise nema ideja.
dobrih ljudi ima samo ih treba pronaci i prepoznati.
nama treba covjek koji ima iskustva iz praske i zna teoriju. koji zna smisliti model i koji ga ima muda izgurati. ja vidim takovih al necu sad navoditi nikakva imena da neko ne pomisli da tu navlacim za neku stranku. tako i tako ce na kraju biti kako vecina odluci.

A suker je radio u nekom realnom sektoru? Svakako da bi jedan Ante Babic za mjesec dana, ali i uz slobodu kreiranja ekonomske politike (sve sto ona ukljucujue, a ja se u detalje ne razumijem, monetarno itd…sve sto ide) s partnerima pokusao napraviti temelje za pokretanje u nekom pravcu koji bi dao vise rezultata..gledajte, tom sukeru se raspala djakovstina pred očima a on je na čelu ministarstva koje je najveci dionicar te iste djakovstine…12%. Uspjesan ministar, boli glava. ali doslovno boli glava gradjane od takvih znalaca.

Zato i je Dunlop za promjene…viče dole ova vlada…nek dođe netko drugi, nije bitno tko…
A ne zna tko…HDZ neće zaokružit na listiću…ako zaokruži SDP, ne zna koga će SDP postavit na funkciju ministra financija…može nekog totalnog dibitusa, bitno da je politički podoban, a hoće li nešto znati ili neće manje je bitno…al to birači ne znaju kad izađu na izbore…
Ako zaokružite HSS ili HSLS…ne znate kome ste dali glas…SDP-u ili HDZ-u…jer će koalirati s pobjednicima, sviđalo se to vama ili ne…
to je realno stanje…


jaca ima podrsku 13% a prosvjede podrzava 70%. da nije tih brojki terorija bi ti drzala vodu…al osvrni se samo malo oko sebe ako i ne vjerujes tim brojkama..dovoljno je provizorno pogledati stanje u drustvu..broj nezaposlenih, ojadjenih,razoracaranih..pricas valjda sa prijateljima, susjedima, rodbinom o situaciji..dobio si dojam da su ljudi zadovoljni?

ajmo se ostavit tih 13%…taj podatak je neprovjeren…napisao sam već nekoliko puta u svojim postovima da ga ne valja uzimati za ozbiljno jer nigdi u istraživanju nije navedeno na kojem broju je isto sprovedeno…nije isto ako je istraživanje provedeno na 5000 ispitanika ili na 100 000….
nemojte tupit jedno te isto…ispada stvarno da vjerujete tim anketama koje su svaki put do sad u izbornoj noći prednost davale oporbi, da bi na kraju HDZ dobivao izbore…

@ loris…
U Alžiru je litra eurosupera 1.5 kn…ne želim niti provjeravati je li to točan podatak, nek je točan…pa to je normalno da je takva cijena kad imaju nafte ko blata…
gleda se kolika je cijena nafte na svjetskom tržištu…u ovom momentu BRENT CRUDE je 117.70 $…
ponovit ću još jednom da se prosvjedi održavaju i zemljama EU…malo masovniji nego kod nas, pa da nije pala još ni jedna vlada zbog toga, nije ni raspisivala prijevremene izbore…
[/quote]

nitko normalan ne moze podrzavati ovu vladu, tako da ti postotci nisu ni bitni, no mislim da treba izbore ostaviti iza ljeta, a vec sam napisao, da se mene pita, svi ti lideri stranaka da imaju malo vise morala, trebali bi organizirati skupno gašenje svojih organizacija i priču vratiti na male sobičke ili male staze gdje su nastajali šampioni poput ivice, janice, ili nekih znanstvenika, dakle na pojedinačne umove za koje svi znamo da postoje i da nas mogu voditi….ali realnost je da je hdz sada nesto malo moralniji nego prije, ali daleko je to od ljudi koji bi zasluzili biti tu. Navedite jednog ministra koji moralno i strucno moze pobjediti nekog drugog strucnjaka u RH, jesu li to najbolji ljudi u RH? Nasa vlada je recimo polovna skoda iz 90 godine a imamo na trzistu znanja recimo ljude na razni dok-ingovog elektricnog automobila? Itd…jos smo mi na razini huškanja i skandiranja…a sto cemo kad nemamo vođe koje bi sami sebe ugasili, mislim na stranke, jer nam stranke ne trebaju.

A suker je radio u nekom realnom sektoru? Svakako da bi jedan Ante Babic za mjesec dana, ali i uz slobodu kreiranja ekonomske politike (sve sto ona ukljucujue, a ja se u detalje ne razumijem, monetarno itd…sve sto ide) s partnerima pokusao napraviti temelje za pokretanje u nekom pravcu koji bi dao vise rezultata..gledajte, tom sukeru se raspala djakovstina pred očima a on je na čelu ministarstva koje je najveci dionicar te iste djakovstine…12%. Uspjesan ministar, boli glava. ali doslovno boli glava gradjane od takvih znalaca.

Zato i je Dunlop za promjene…viče dole ova vlada…nek dođe netko drugi, nije bitno tko…
A ne zna tko…HDZ neće zaokružit na listiću…ako zaokruži SDP, ne zna koga će SDP postavit na funkciju ministra financija…može nekog totalnog dibitusa, bitno da je politički podoban, a hoće li nešto znati ili neće manje je bitno…al to birači ne znaju kad izađu na izbore…
Ako zaokružite HSS ili HSLS…ne znate kome ste dali glas…SDP-u ili HDZ-u…jer će koalirati s pobjednicima, sviđalo se to vama ili ne…
to je realno stanje…
[/quote]

Znajući da moje ideje nece tako brzo zazivjeti, meni je ipak jasno da kruske i jabuke nisu isto…nemam iluzija da je sdp stranka bez propusta, ali je razlika ocita i preocita. spp-ovi uzivaju u povlasticama, to je istina, ima ih vrlo prosjecnih na visokim pozicijama sto jest jest. koriste raznu laganu retoriku kao npr stazic…i nikad se necu nacuditi kako je onaj obli bio ministar un polsova (lućin), ali svejedno sdp je ipak mnogo moralnija stranka od sdp-a…a pogledajte njihov izbor (prof Crkvenac) iz izbor hdz-a (dipl. oec. koji je usput navodno lazirao datum zavrsetka fakultteta). Hallloo?

http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=7927

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ivan_%C5%A0uker

"Pohađao je ekonomski fakultet u Zagrebu gdje diplomira 1983. godine. Po završetku fakulteta zaposlen je na radnom mjesto glavong knjigovođe u Odsjeku za budžet Općine Velika Gorica, nakon čega 1986. prelazi na posao financijskog direktora gradske omladine [1] gdje ostaje do 1990. godine. Između 1990. i 2000. godine Ivan Šuker obavlja istovremeno poslove voditelja porezne uprave Velike Gorice i druge funkcije u Velikoj Gorici ili Zagrebu. Po završetku posla u poreznoj upravi Šuker prelazi u Sabor gdje ostaje do izbora za ministra financija."


Zato i je Dunlop za promjene…viče dole ova vlada…nek dođe netko drugi, nije bitno tko…
A ne zna tko…HDZ neće zaokružit na listiću…ako zaokruži SDP, ne zna koga će SDP postavit na funkciju ministra financija…može nekog totalnog dibitusa, bitno da je politički podoban, a hoće li nešto znati ili neće manje je bitno…al to birači ne znaju kad izađu na izbore…
Ako zaokružite HSS ili HSLS…ne znate kome ste dali glas…SDP-u ili HDZ-u…jer će koalirati s pobjednicima, sviđalo se to vama ili ne…
to je realno stanje…

idem malo vidit kak mi dionice stoje…vama pomoci nema [bye]

nitko normalan ne moze podrzavati ovu vladu, tako da ti postotci nisu ni bitni, no mislim da treba izbore ostaviti iza ljeta, a vec sam napisao, da se mene pita, svi ti lideri stranaka da imaju malo vise morala, trebali bi organizirati skupno gašenje svojih organizacija i priču vratiti na male sobičke ili male staze gdje su nastajali šampioni poput ivice, janice, ili nekih znanstvenika, dakle na pojedinačne umove za koje svi znamo da postoje i da nas mogu voditi….ali realnost je da je hdz sada nesto malo moralniji nego prije, ali daleko je to od ljudi koji bi zasluzili biti tu. Navedite jednog ministra koji moralno i strucno moze pobjediti nekog drugog strucnjaka u RH, jesu li to najbolji ljudi u RH? Nasa vlada je recimo polovna skoda iz 90 godine a imamo na trzistu znanja recimo ljude na razni dok-ingovog elektricnog automobila? Itd…jos smo mi na razini huškanja i skandiranja…a sto cemo kad nemamo vođe koje bi sami sebe ugasili, mislim na stranke, jer nam stranke ne trebaju.

postoci su itekako bitni, jer izvrću trenutno stvarnu sliku i stanje u državi…silno se želi prikazati kako ova vlada nije legitimna, kako baš sada odjednom prosvjedi kad završavamo pregovore s EU?!
zar to nikome nije čudno?
nisam za nerede i prijevremene izbore…podržavam ovu vladu i smatram se normalnim…neka izbori budu na jesen…nek narod na njima odluči koga želi! čemu sada raspisivati prijevremene izbore?
a na izborima ne mislim glas dati SDP-u, koliko god vi tvrdili da su moralniji i ne znam kakvi sve ne…ta stranka počiva na temeljima da Hrvatsku nije trebalo ni osnovat…i još danas žale za Jugoslavijom, socijalnom državom, kombinatima koje je upravo njihova politika upropastila i dovela Jugu na prag bankrota…trebala bi njihova stranka provest prvo jednu dobru dekomunizaciju, kako je HDZ sprovodio detuđmanizaciju, da bi mi uopće došli na razmatranje da ih zaokružim…
a bome neću ni za HNS…za Čačića…gdi je njemu moral? taj se isto nakrao, a da ne pričam kako je potuko ljude u Mađarskoj i još ima obraza baviti se politikom…a s kim će to SDP u koaliciju nego s HNS-om…sam neće imati dovoljno da sastavi vladu…
koja je opcija? koji moral? vrh morala u državi vam je trenutno ovaj jadni hdz koji je svog predsjednika i premijera strapo u zatvor….nažalost…ali to je tako…


idem malo vidit kak mi dionice stoje…vama pomoci nema [bye]

lako za njega. problem je što zbog takvih nema pomoći niti nama. [huh]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

lako za njega. problem je što zbog takvih nema pomoći niti nama. [huh]

pomogni si sam prijatelju…ako si nećeš sam, ne očekuj to od drugog…
dobrodošao u kapitalizam…

Evo super tema sa različitim mišljenjima ali moli bih bez vrijeđanja mislim da svako od nas može biti vulgaran.Evo vam benzin 10 kn ,,,,čitao sam postove od nekog kako je spd u Osijeku ,Zagrebu ,Rijeci.
E baš zato vladajuča vlast ne potiče te sredine i koči ih kako bi ocrnila druge nažalost tu stradavaju svi.Tražili ste seljake evo vam na cestama ali samo kao znak upozorenja.Moje je mišljenje da bi izbori trebali biti ubrzo čekat se nemože,od 365 dana u novinama svaki dan afere.Meni je svejedno ko če nas uvest u Eu to pitanje se postavlja od 2004.Iako nisam glaso za neke dokazali su da su bolji e neka bolji i pobjede ovaj put ču se i upisat i javno potvrdit,što se tiče Hns slažem se da je Čačić bahat našoj firmi je osto dužan ali je vlasnik utjecajni stranac zbog kojeg može nagrebat cijela država što se tiče Eu,a i prije se dokazo nečovjek jer je zaposlio Turke umjesto ljudi koji su bili na burzi.I sigurno da sdp nije mogo puno postič u posljeratnoj državi jer je 90 posto ljudi glasalo 90 za Samostalnu državu,opet neki spominju kapitalizam ,,,ipak je kod nas Divlji kapitalizam i lopovluk i lopov lopova brani. [sealed]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close