BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega, nama trebaju strateske odluke na razini drzave. ni sdp ni hdz ni hns nemaju tolko kvalitetnih ljudi da pokriju sve zupanije..niti sam tvrdio da u hdz nema sposobnih niti da su u oporbi svi sposobni…u krajnjoj liniji ja bi se zalozio i za vladu nacionalnog jedinstva cisto da prestane ovo neprovodjenje reformi zbog straha od gubitka izbora…
ali ovo da bi se neka stranka treabala bolje probiti do sabora zbog rezultata na lokalnim izborima to ti je skroz promaseno i zahtjevalo bi jednu doktorsku disertaciju..npr. spd u rijeci dobije 40% na lokalnim izborima, dodje do parlamentarnih izbora i oni ce u rijeci dobiti opet isti broj glasova..sta sad tu nije jasno. gdje bi se oni to trebali vise probiti..sta bi trebali splicani glasati onda vise za sdp gdje je na vlasti kerum i zbivanja u rijeci niti ne vide?
ne kuzim opce poantu..

slažem se da nam trebaju strateške odluke…slažem se da nam trebaju sposobni ljudi…slažem se da u HDZ-u ima sposobnih i nesposobnih…isto kao i HNS-u, SPD-u, HSS-u…
Vlada nacionalnog jedinstva…to isto dobro zvuči…kad bi barem funkcioniralo da se oni najpametniji i najkompetetniji slože, stave glave zajedno, nevisno iz koje stranke dolaze…bilo bi to dobro…a onda se treba probuditi iz H.C. Andersenove bajke i reći da za takvo nešto postoji 0.00001 promil šanse…hrvatski narod je razjedinjen, od uvijek je bio i kako stvari stoje i ostat će razjedinjen…zbog interesa…

kaj se tiče probijanja stranke kroz lokalne izbore do Sabora…nisi me razumio…nisam to nigdi ja rekao da bi se trebale bolje probiti do Sabora zbog bolje postignutih rezultata na lokalnoj razini…
Nego da imaju županije, općine i gradove pod svojom upravom…koji se financiraju na način koji sam ti napisao u prethodnom postu…pa onda do izražaja dolazi sposobnost ili nesposobnost osoba koje vode te gradove, općine i županije…dakle i ti ljudi o nečem odlučuju, vrte novac poreznih obveznika i obnašaju vlast…ne na državnoj, ali na nekoj lokalnoj razini…i sad njihove isto neuspjehe i loše vođenje ne valja krpati vodećoj stranci na državnom nivou…

……."Ministarstvo objavilo da benzin prelazi 10 kuna, pa hitno povuklo izračun!"…………..

Šteta, taman je dobro došlo, da svi popizhe do kraja i sruše Vladu.
U Alžiru litru Eurosuper 95 1,5 Kuna, a kod nas 10 Kuna.

Svi porezni obveznici ( pravni i fizički ) moraju trošiti u skladu s mogućnostima ili manje, ali Vlada za sebe ima drugi Zakon ; ako fali nametni i troši koliko treba i netreba, već ćemo se zadužiti ili uvesti novi harač.

Sada bi bilo najbolje da zaposlenicima državne represije povećaju plaću i benificije, a da bar netko ne prosvjeduje protiv njih i tako će ih nagraditi s našim novcima, ništa ih ne košta.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

sad kreću i prosvjedi seljaka
http://www.jutarnji.hr/opet-pocinju-seljacki-prosvjedi–najavljena-blokada-raskrizja-cesta-ka-slavonskom-brodu–nasicama-i-kutjevu/929860/

spooje li se prosvjedi seljaka-radnika-građana, mogla bi nastati prava revolucija i uništiti turističku sezonu [shocked]
zato jaco raspiši prijevremene izbore i ako te narod potvrdi nitko ti više neće ni "a" smjeti reći, ovako riskiraš teške štete za gospodarstvo i krah države jer narod je ogorčen, očajan i spreman na sve!

p.s. vidim da bi benzin dana mogao preko 10 kn, to će biti okidač za lančana poskupljenja! vrlo gadna situacija [sealed]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju

@dormio
Koji narod???
Par tisuća ljudi nisu narod.
Dok ih god ne bude barem 100.000 ne treba im pridavati posebnu pažnju.
Valjda i ogromna većina onih koji žele mir i EU ima određena prava.
Pišete o prosvjedu seljaka sa desetak traktora!!! Zanemarivo!
Pozdrav


Koji narod???
Par tisuća ljudi nisu narod.
Dok ih god ne bude barem 100.000 ne treba im pridavati posebnu pažnju.

jaca ima podrsku 13% a prosvjede podrzava 70%. da nije tih brojki terorija bi ti drzala vodu…al osvrni se samo malo oko sebe ako i ne vjerujes tim brojkama..dovoljno je provizorno pogledati stanje u drustvu..broj nezaposlenih, ojadjenih,razoracaranih..pricas valjda sa prijateljima, susjedima, rodbinom o situaciji..dobio si dojam da su ljudi zadovoljni?


Hvala prijatelju sto ste procitali moje štivo. A moje pitanje vama: Sapere aude (jucer iz 1 protiv 100). Usudimo se znati! Zasto ne bismo bili prvi u tome!!!??? Nove stvari pokrecu. Jesu li prije otkrica gume, bili poznati proizvodi od gume, nisu jel da. E tako vam je i s ovom mojom idejom. Barem sam autentičan i iskren. Jednom cu moci reci da sam mozda prvi barem u svom selu (grad od 50 tis stanovnika) govorio o ovome. Mozda je preambiciozno reci da sam prvi u svijetu, ali tko zna mozda i jesam. Tko bi rekao da ce Ivica i Janica biti na krovu svijeta i to na idejama "nekog tamo" gipsa hmmm..a eto i na krovu vise puta. Pozdrav iz osunčane meke HR turizma.

kandidirajte se…imat ćete moj glas…ali pitanje je da li će vam to pomoći…
naime, tvrdim da ostankom HDZ-a ili dolaskom SDP-a na vlast ili nekog trećeg, da se stanje neće promijeniti…promijena je moguća jedino da se poredak kao takav sruši, doživi svoj kolaps….dakle, u neku ruku da zaživi sustav koji ste nam predstavili…
I slažem se da dok postoje stranke ništa neće biti bolje, dok se ne počnu birati ljudi, a ne stranke ma ko god da u njima bio, neće moći postići ništa….
od osnutka ove države, njena budućnost je već ispisana…i neovisno tko bio na ovoj vlasti u ovakvom poretku neće voditi ovu državu ništa drugačije…
Nažalost na taj način svijet funkcionira…podobna manjina da vlada većinom…zato im ovakav sustav i odgovara…
[/quote]

Upravo se o tome radi, ja se ne bih smio kandidirati, a niti da me predlozi grupa ljudi, postoje 1 kroz 1 statistike i bez obzira sto mozda jos od doba tinejdzerstva aktivno pratim sve sto se dogadja, to ne smije biti princip, evo prvi ja znam barem 10 ljudi koji su bolji u nekim djelovima moje struke a da ne govorimo za druga ministarstva….e da je tako, kad cemo dozivjeti da neki ministar da izjavu "Ali ljudi ima pametnijih od mene, ne mogu ja biti, tek kad oni kazu da odustaju, ja preuzimam". Zamislite da je JK kad ju je stranka predlozila rekla, ali ljudi ima barem 10ak tisuca ljudi kompetentnijih od mene za ovaj posao, molim vas, neugodno mi je pored recimo docenata na strojarskom fakultetu koji koriste napredne software, mozda govore 2-3 strana jezika…molim vas, mislim da oni imaju vise kompetencija, molim ako oni ne zele, tek onda bih ja mogla voditi zemlju….itd. Stvar je u principu. Kako recimo Sukeru nije bilo neugodno biti ministar financija pored npr Ante Babića ili kako je cijeli hdz mogao pricati o drustvu znanja a ministar im je bio Ivica Kirin? Eto…



stranke dijele ljude i drustvo. to je koncept "prodan"

pa to je cjeli problem. i ljudima je vec dosta tih stranaka..juce friscic u nu2 kaze jednu recenicu za koju on ni ne kuzi kako to glupo zvuci..kaze on da je svojim kolegama samo savjetovao da se mogu razlikovati u misljenu al da to ne pokazuju javno kako nebi nastetili stranci (parafraziram). mislim ono..njima stranka samo sluzi kao zastita da bi istjeravali svoje interese. oni na stranke gledaju kao na nogometnu momcad kojoj pripadaju i samo gledaju kako bi je zastitili jer preko nje stite sebe a drzava je u drugom planu.
i zato mislim da jako grijese oni koji misle da prosvjedi nemaju uporiste jer ih ne podrzava nikakva stranka. to jednostavno nije ni potrebno. mozda se budi jedna nova generacija.
nisam pametan koja je alternaiva ovom al samo znam da kad cujem rijec stranka da mi tlak jako skoci.
[/quote]

Vec sam vam napisao koja je alternativa. Drzavni zavod za statistiku objavi najkompetentnije a na listi od 30ak čljudi iz svakog podrucja biramo uz transparentne CV na TV 2 mjeseca pred izbore. Eto, toboze zuri nam se u EU, a zapravo nam je bolje izmusti iz EU sto vise novaca i mozda uci tek za 5 godina, tek kad dobro ispregovaramo stvari. U medjuvremenu, dici poljoprivredu na noge, kontrolu naplate, uvesti reda u stosta. Maksimalan politicki staz 12 godina, jer to ne smije biti karijera, vec duznost, duznost najsposobnijih. U saboru ukinuti sve povlastice, od imuniteta itd…radne kartice kao ostalom puku…ako si u saboru ne mozes biti gradski vjecnik…manje place, a mirovine po uvjetima kao i ostali. Itd….

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

USKOK uskočio u HNS upravo čitam a kad će uskočit i što više čeka na akciju na ZSE jer nigdje nema više KEŠA od na ZSE bez obzira na promet a bezakonja kao u priči a priči nigdje kraja
Šta je sa SAMODOLOM alo čika BAJIĆU

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


USKOK uskočio u HNS upravo čitam a kad će uskočit i što više čeka na akciju na ZSE jer nigdje nema više KEŠA od na ZSE bez obzira na promet a bezakonja kao u priči a priči nigdje kraja
Šta je sa SAMODOLOM alo čika BAJIĆU

Sve što se izbori budu bližili USKOKovci će više uskakat u oporbene stranke, zna HDZ kako će ipak vodu potjerat na svoj mlin…

Imaju dosta materijala, Istri Linića za malverzacije, bivše SDPovce za nabavu vojnih vozila, HNS Čačića da ne pričam, Bandić će biti najslađi kolač jer u Zgbu će se lomiti koplja SDP HDZ i bivši i sadašnji Bandićevci……, a Bandićevo poslovanje i lopovluk mislim da ne trebam navoditi kome je sve pogodovao….inače je i vlasnik 25 % GAMONTA oni iz građ. branše bi mogli znat o čemu se radi!!

Sve će to lijepo HDZ servirati vrlo brzo jer im počinje gorit pod petama….

ps Sad kad seljaci blokiraju ceste, pa kad se prosvjedi povećaju…kao i opća atmosfera na stranim tržištima mislim da se tržište vraća u neka stara SLIPING vremena…

[bye]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Hvala prijatelju sto ste procitali moje štivo. A moje pitanje vama: Sapere aude (jucer iz 1 protiv 100). Usudimo se znati! Zasto ne bismo bili prvi u tome!!!??? Nove stvari pokrecu. Jesu li prije otkrica gume, bili poznati proizvodi od gume, nisu jel da. E tako vam je i s ovom mojom idejom. Barem sam autentičan i iskren. Jednom cu moci reci da sam mozda prvi barem u svom selu (grad od 50 tis stanovnika) govorio o ovome. Mozda je preambiciozno reci da sam prvi u svijetu, ali tko zna mozda i jesam. Tko bi rekao da ce Ivica i Janica biti na krovu svijeta i to na idejama "nekog tamo" gipsa hmmm..a eto i na krovu vise puta. Pozdrav iz osunčane meke HR turizma.

kandidirajte se…imat ćete moj glas…ali pitanje je da li će vam to pomoći…
naime, tvrdim da ostankom HDZ-a ili dolaskom SDP-a na vlast ili nekog trećeg, da se stanje neće promijeniti…promijena je moguća jedino da se poredak kao takav sruši, doživi svoj kolaps….dakle, u neku ruku da zaživi sustav koji ste nam predstavili…
I slažem se da dok postoje stranke ništa neće biti bolje, dok se ne počnu birati ljudi, a ne stranke ma ko god da u njima bio, neće moći postići ništa….
od osnutka ove države, njena budućnost je već ispisana…i neovisno tko bio na ovoj vlasti u ovakvom poretku neće voditi ovu državu ništa drugačije…
Nažalost na taj način svijet funkcionira…podobna manjina da vlada većinom…zato im ovakav sustav i odgovara…
[/quote]

slažem se. zamislite kriterije koje bi nametnuo Ivica Đikić recimo u znanosti. Recimo gospodin Hitner da je ministar gospodarstva. Zamislite recimo antu babica kao ministra financija. REcimo Duje Draganja ministar sporta (naravno ne moze biti i obrazovanje i znanost i sport sve isto ministarstvo, pa to je smijesno). Ima ljudi koliko volite…ali pogledajte strukturu trenutno…polancec je bio ministar gospodarstva (prethodne kompetencije)? sander premijer (sto je on to uspjesno vodio prije toga)? Mislim, mozda je bio uspjesan za sebe…..itd itd…smijesna cijela ekipa.

jaca ima podrsku 13% a prosvjede podrzava 70%. da nije tih brojki terorija bi ti drzala vodu…al osvrni se samo malo oko sebe ako i ne vjerujes tim brojkama..dovoljno je provizorno pogledati stanje u drustvu..broj nezaposlenih, ojadjenih,razoracaranih..pricas valjda sa prijateljima, susjedima, rodbinom o situaciji..dobio si dojam da su ljudi zadovoljni?

ajmo se ostavit tih 13%…taj podatak je neprovjeren…napisao sam već nekoliko puta u svojim postovima da ga ne valja uzimati za ozbiljno jer nigdi u istraživanju nije navedeno na kojem broju je isto sprovedeno…nije isto ako je istraživanje provedeno na 5000 ispitanika ili na 100 000….
nemojte tupit jedno te isto…ispada stvarno da vjerujete tim anketama koje su svaki put do sad u izbornoj noći prednost davale oporbi, da bi na kraju HDZ dobivao izbore…

@ loris…
U Alžiru je litra eurosupera 1.5 kn…ne želim niti provjeravati je li to točan podatak, nek je točan…pa to je normalno da je takva cijena kad imaju nafte ko blata…
gleda se kolika je cijena nafte na svjetskom tržištu…u ovom momentu BRENT CRUDE je 117.70 $…
ponovit ću još jednom da se prosvjedi održavaju i zemljama EU…malo masovniji nego kod nas, pa da nije pala još ni jedna vlada zbog toga, nije ni raspisivala prijevremene izbore…


slažem se. zamislite kriterije koje bi nametnuo Ivica Đikić recimo u znanosti. Recimo gospodin Hitner da je ministar gospodarstva. Zamislite recimo antu babica kao ministra financija. REcimo Duje Draganja ministar sporta (naravno ne moze biti i obrazovanje i znanost i sport sve isto ministarstvo, pa to je smijesno). Ima ljudi koliko volite…ali pogledajte strukturu trenutno…polancec je bio ministar gospodarstva (prethodne kompetencije)? sander premijer (sto je on to uspjesno vodio prije toga)? Mislim, mozda je bio uspjesan za sebe…..itd itd…smijesn a cijela ekipa.

neznam da se bas mogu slozit. to dali bi neko bio dobar ministrat financija nije dovoljno da je smjer financije na ekonomiji zavrsio sa odlicnim..to cak nije ni nuzni uvjet a kamoli dovoljan…
te sve ljude sta ti nabrajas treba provjeriti na tim mjestima za koja ih ti kandidiras.
ja znam brdo tih filozofa koji se i svaki dan pojavljuju na tv-u kao neovisni analiticari i kao veliki ekonomisti a nikad nisu radili u realnoj ekonomiji i o tome vise manje ne znaju nista..tu je potrebno puno vise od neke uske specijalizacije.

New Report

Close