BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


GDJE JE POGREŠKA SUSTAVA …

Opet ja o zdrastvu i njegovim besmislicama.. Danas mi je došla gosp.iz ugledne farmaceustke
kuće iz Zagreba i na komentar o CEZIH-u ovako rekla:
..Zamislite , liječnici i farmaceuti moraju dati SVOJE OSOBNE ZDRAVSTVENE ISKAZNICE , KOJE
SLUŽE KAO ON-LINE VEZA SA CEZIH-om…….NAŠI TO U ZAGREBU NEĆE DOZVOLITI..!

Izbezumljena glupostima oko bahatluka farmaceuta koji moraju dati svoje osobne
ZDRAVSTVENE ISKAZNICE da bi sustav CEZIH-a bio povezan sa ljekarnom ili liječnik, koji
povezuje ordinaciju sa sustavom preko SVOG OSOBNOG DOKUMENTA , zapravo VIDIM da je ključni
problem cijele apsurdne situacije u kojoj nije uspjela ni ŠVEDSKA, ali mi bismo uskoro
trebali profunkcionirati , barem mi /idioti/ na sjeverozapadu lijepe naše….KARTICA !

***najbolje da vas čipiraju…kartica je odavno demodirana [smiley]

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Kužite? To je isto ko da dođete u Konzum. Imate nagradne bodove i na Konzumovoj kartici ih vode,
i dođete u bilo koji njihov dućan- isplate Vam nagrade dok očitaju stanje bodova.
Tak će biti u ljekarnama. Kad izdaju terapiju- ljekarnici će poslati e-mailom recept na naplatu u CEZIH. Kratko i odmah.Nema više tone papira, duplih recepata, peglanja listića jer su zgužvani …itd.itd.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Vidim jedinice..pa napišite ,kako Vi radite, šta nije točno.Pročitajte uputu za rad od 01.01.2011.
za Cezih.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami
"Gdje ćete pacijentu kad završite liječnički pregled nasnimiti terapiju u elektronskom obliku?"
Terapija se nesnima nigdje nego se recept elektronskim putem šalje ljekarni, tako kad dođete u ljekarnu i predate svoju zdrav. iskaznicu oni putem oiba vide koji je recept vaš i jednostavno vam predaju lijek.

"Kad izdaju terapiju- ljekarnici će poslati e-mailom recept na naplatu u CEZIH. Kratko i odmah.Nema više tone papira, duplih recepata, peglanja listića jer su zgužvani …itd.itd."
O ovome možemo razgovarati za nekoliko godina. Liječnici su na sustav CEZIH-a povezani već dvije godine i svejedno svaki mjesec šalju hrpu računa i mjesečna izvješća poštom u papirnom obliku i na disketi.

Ne možemo o tome razgovarati za PAR GODINA. Bezreceptni sustav ovdje kod nas počinje
od 01.01.2010. Možete , za svaki slučaj poslati papirić uz pacijenta na kojem piše koji llijek treba.
Ali, recept će se preko MBO / Matičnog broja osiguranika / IZVUĆI iz CEZIHA, izdati lijek-
poslati račun e-mailom na naplatu -odmah -klikom i gotovo!
Ako nestane struja ili dođe do poteškoća, pacijent se neće vraćati u ambulantu već se iz LJEKARNE
zove HELP-DESK…POMOĆ u traženju povijesti bolesti , gdje je upisana terapija.
U zvanju telefonom HELP DESK-a predstvalja se ljekarna, šifra ljekarnika , zatim izdiktira
MBO- pacijenta, i tada SLUŽBA HELP- DESKA- diktira terapiju za pacijenta.
Nakon toga , taj poziv se stavlja na rezervacije- i u roku 3 dana – u sustavu CEZIHA, opet
evidentira….
Shvaćate , da će pacijent od 01.01.2011. doći u ljekarnu sa povijesti bolesti , a ne receptom!?
Posljednja faza je da svi imamo pametne kartice / sada samo zdravstveni djelatnici/
i da se podaci / povijest bolesti/ preuzima elektronski s pametne kartice ?
Razmijete problem? Ako, izdate lijek, a pitajBoga gdje završi fakturirani elektronički recept..
kako ćemo pravdati račune za izdane lijekove????
I tko garantira da će izdani lijek, izdiktiran sa HELP DESKA- biti naplaćen..i uopće točno
diktiran?
Mislite da smo blesavi bez veze?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nije mi jasno zašto se uzrujavate. Ako je moguća kupovina putem interneta, zašto nebi bilo moguće fakturirati elektronički recept? Znam da smo malo sumnjičavi prema novostima koje se uvode, ali zar nismo isto tako u početku bili sumnjičavi i prema internetu i web trgovinama.

Svaki liječnik koji ide na GO dužan je u svojoj ambulanti osigurati zamjenu, liječnika koji će obrađivati njegove pacijente, a taj liječnik ima svoju karticu s kojom će raditi.

S koliko si prošao na polugodištu ??? ….pitam sina.
Piše ti na internetu- odgovori mi on.

Hvala lijepo. Znači nema niti učeničkih knjižica, niti papirića…….evo.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

………Molim NOVINARE, da se u ovo mirno vrijeme suzdrže od nasilnih tekstova o Mamiću, degutatnoj golotinji , političkim skandalima ….

Uz novosti o ljudima širom svijeta, zanimljivostima iz života drugih nacija, inovacijama i putopisima iz dalekih krajeva…. želim svima uz osobnu sreću, radost i prinos na Zagrebačkoj burzi.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Zaboravila sam pitati Varaždince : Gotova je fešta povodom uhićenja Ptičeka, ili se još slavi ?

Prema izjavama očevidaca, nakon uhićenja lokalnog biznismena i dijela političke elite, u Varaždinu
djelatnici – varaždinskih parkova ne prestaju piti i slaviti…..

Ajde , bar neko da je vesel ovih dana…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

molim MIAMI da nas više poštedi ako ima imalo milosti [cry] [cry] [bye]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

slažem se apoksi, ove MIAMI-ne bisere je glavoboljno čitati [bye]

Ode poslovni klub u povijest..nakon 19 godina
Meni jedna od najdražih emisija
Brutalna iskrenost…podlegli cenzuri i oni
Strašno mi je žao zbog ovoga..
Šta radi ona bagra na prisavlju koju btw mi plaćamo je neviđena sramota

sijem žito raste grahorica

New Report

Close