BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Agencija Standard & Poor’s snizila je kreditni rating Republike Hrvatske sa BBB na BBB-negative outlook.

HAAB

vlada se sad treba dočepati 50% +1 INE i onda na brzinu raspisati međunarodni javni natječaj za prodaju svojeg udjela…tu bi dobila barem 3 milijarde EUR koje bi trebala pola dati za saniranje deficita, pola za pokretanje gospodarstva

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

I ponudu bi jedino dao MOL. Po 2.800kn.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


I ponudu bi jedino dao MOL. Po 2.800kn.

Rusi bi dali bez problema 1000 kn još na tu cijenu, samo da mogu doći do 50% INE….

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!

BLIZU DNA
Apel rejting agencijama: Molim vas, što prije nas proglasite "smećem"!
Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu
KOMENTAR – Ono što su mnogi analitičari i investitori upozoravali već mjesecima, danas se počelo događati. Samo za rijetke slijepce, od kojih mnogi, na žalost, stanuju u Banskim dvorima, današnja je odluka Standard&Poor’sa iznenađujuća. Kad pogledamo argumente S&P-a, kao da čitamo sažetak makroekonomskih vijesti iz Hrvatske posljednjih mjeseci. Nema tu ništa nova, na žalost.

"Sniženje rejtinga odražava našu ocjenu o pogoršanoj fiskalnoj poziciji Hrvatske i nastavljenoj niskoj razini fleksibilnosti pri financiranju na inozemnim tržištima", piše S&P.

Najvažnija je posljedica rezanja rejtinga činjenica što će se država morati skuplje zaduživati na stranom tržištu. Kad znamo koliko ova zemlja ovisi o zaduživanju, lošiju vijest teško da smo i mogli čuti. S druge strane, to je nešto što se ove godine već dogodilo Grčkoj i Irskoj, a moglo bi se i Španjolskoj i Portugalu. Nije to ništa alarmantno, ako država ima i druga oruđa za rješavanje vlastitih financijskih problema. S ovom garniturom u Banskim dvorima ne možemo očekivati ništa izvan onoga što smo već vidjeli. Nema hrabrosti ni znanja za prave poteze, pa smo osuđeni na zaduživanje kojem se ne vidi kraja. Zapravo, vidjet će se kraj i to kad se realiziraju najave danas izrečene u priopćenju Standard&Poor’sa.

"Agencija bi u sljedeće dvije godine mogla ponovno sniziti rejting bude li fiskalna konsolidacija sporija no što očekujemo, te ako strukturne reforme ne potaknu gospodarski rast i ne rezultiraju boljom fiskalnom izvedbom. Razlog za sniženje moglo bi biti i pogoršanje vanjske likvidnosti", navode u agenciji.

Kad rejting ponovno padne, bit ćemo i službeno u rangu "smeća". Tada možda i nekome tko će biti u poziciji da donosi odluke "svane" kako treba rješavati strukturne probleme, a ne samo gomilati dug. Do tada, srećom, neće proći puno vremena, pitanje je samo koliko će se omča duga oko vrata zategnuti.

Današnje rezanje rejtinga, čvrsto vjerujem, početak je kraja jedne duboko pogrešne politike. Gotovo da bih s ove pozicije zamolio sve rejting agencije da Hrvatskoj što prije dodatno snize rejting. Jedino tako možemo očekivati promjene, stvarne promjene. Da bismo počeli raditi u svoju korist, moramo doći rang "smeća", drukčije neće ići.



I ponudu bi jedino dao MOL. Po 2.800kn.

Rusi bi dali bez problema 1000 kn još na tu cijenu, samo da mogu doći do 50% INE….
[/quote]
Koji rusi? Otkud ti to znaš?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Čitajući zadnja dva posta od kolege fotijea zaključio sam da ga je uhvatila određena nervoza. Da se također zaključiti da samo glumi da je iz Srbije, jer ne piše na čistoj ekavici, a osim toga piše na latinici, a ne na ćirilici. Iz razloga što ni ne zna pisati ćirilicu.
Ovo mu je sigurno rezervni "nick negativac".
Sve u svemu treba pustiti kolegu da i dalje "pili" po svome, jer je očigledno da je izabrao ovu dionicu da bi iskalio sve svoje frustracije baš ovdje. Ako mu to pomaže, pustite čovjeka neka se "olakša"!
Ovo nakon današnje skupštine može samo u jednom smjeru, to jest suprotno od dosadašnjeg smjera.
Iako mi je prosječan ulaz na 33 kune, iskrene čestitke upravi na uspješnoj dokapitalizaciji i na svemu što poduzimaju da bi spasili ovu tvrtku i podigli cijenu dionice. Onome kome se ova tvrtka i način na koji se bori ne sviđa, neka seli npr. u IGH i neka tamo Juri plače. Mi barem znamo i javno da smo u poteškoćama, dočim se tamo ništa ne zna, daleko više "magle" je tamo.

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)


Čitajući zadnja dva posta od kolege fotijea zaključio sam da ga je uhvatila određena nervoza. Da se također zaključiti da samo glumi da je iz Srbije, jer ne piše na čistoj ekavici, a osim toga piše na latinici, a ne na ćirilici. Iz razloga što ni ne zna pisati ćirilicu.
Ovo mu je sigurno rezervni "nick negativac".
Sve u svemu treba pustiti kolegu da i dalje "pili" po svome, jer je očigledno da je izabrao ovu dionicu da bi iskalio sve svoje frustracije baš ovdje. Ako mu to pomaže, pustite čovjeka neka se "olakša"!
Ovo nakon današnje skupštine može samo u jednom smjeru, to jest suprotno od dosadašnjeg smjera.
Iako mi je prosječan ulaz na 33 kune, iskrene čestitke upravi na uspješnoj dokapitalizaciji i na svemu što poduzimaju da bi spasili ovu tvrtku i podigli cijenu dionice. Onome kome se ova tvrtka i način na koji se bori ne sviđa, neka seli npr. u IGH i neka tamo Juri plače. Mi barem znamo i javno da smo u poteškoćama, dočim se tamo ništa ne zna, daleko više "magle" je tamo.

bravo kolega, ali za razliku od vas mene moderator skida samo, ako i pomislim nesto razotkriti fotija koje na samo da se skriva iza ekavice vec ima i avatar, a iza njega i antivirusni program .

Medutim, ovu skolu sam vidio i na IGH gdje se imalo neutralna, a nedo bog, pozitivna vijest, ocjenjuje s 4-5-6 jedinica ili interesenata za kupnju.
Trenutno na crobexu postoji 3 zvijezde ; ina, lkpc i ingr
i naravno da se pazi na svaki detalj.
Kada je IGH bio na 1150 pokusao sam napisati da je cijena malo previse srusena od majstora, ali odmah su letile 6-7 jedinica.
Koja je ideja sada : kupiti INU, cekati rasplet i na njoj do 14.01.11. nesto ili puno ( ako imaju srece ) zaraditi, ali u meduvremenu ingru drzati dolje, te prodajom uletiti sto nize u ingru ili prije fondova, odnosno upravo negdje oko polovice sijecnja 2011 godine.

Zato se netreba nervirati jer i ako je sruse brzo ce je dici, kao IGH




I ponudu bi jedino dao MOL. Po 2.800kn.

Rusi bi dali bez problema 1000 kn još na tu cijenu, samo da mogu doći do 50% INE….
[/quote]
Koji rusi?
[/quote]
onih par trijeznih [lol]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

GDJE JE POGREŠKA SUSTAVA …

Opet ja o zdrastvu i njegovim besmislicama.. Danas mi je došla gosp.iz ugledne farmaceustke
kuće iz Zagreba i na komentar o CEZIH-u ovako rekla:
..Zamislite , liječnici i farmaceuti moraju dati SVOJE OSOBNE ZDRAVSTVENE ISKAZNICE , KOJE
SLUŽE KAO ON-LINE VEZA SA CEZIH-om…….NAŠI TO U ZAGREBU NEĆE DOZVOLITI..!

Izbezumljena glupostima oko bahatluka farmaceuta koji moraju dati svoje osobne
ZDRAVSTVENE ISKAZNICE da bi sustav CEZIH-a bio povezan sa ljekarnom ili liječnik, koji
povezuje ordinaciju sa sustavom preko SVOG OSOBNOG DOKUMENTA , zapravo VIDIM da je ključni
problem cijele apsurdne situacije u kojoj nije uspjela ni ŠVEDSKA, ali mi bismo uskoro
trebali profunkcionirati , barem mi /idioti/ na sjeverozapadu lijepe naše….KARTICA !

Ravnateljica jedne ustanove ovako je rekla…..Ja idem u Bosnu preko Nove godine, i neću
se vraćati do 8.01.2011.g. jer imam pravo iskoristiti stari godišnji odmor…to je moja
zdravstvena iskaznica i ja je trebam , ako mi se nešto dogodi….nedam je apoteci !

To što Vi nemate ON LINE VEZU zbog mene….. ODHEBITE…..!

Gospodine Milinoviću,
ja molim da Vi ipak malo proučite sustav ON LINE povezivanja- I SMISLITE NEKU
NORMALNU KARTICU , kojoj će sustav funkcionirati, jer kad počne primjena
CEZIHA u Zagrebu u punom zamahu…moglo bi letjeti perje na sve strane…..
Lako s nama idiotima ovdje na sjeverozapadu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami
Liječnici pristupaju CEZIH-u putem kartica koje služe za identifikaciju i povezivanje sa CEZIH-om, a ne svojih, kako ste Vi naveli osobnih zdravstvenih iskaznica. Prije nego nešto napišete pokušajte provjeriti informaciju.

"Pametne kartice HZZO-a HZZO će za svakom liječniku opće obiteljske medicine i sestri besplatno izdati pametnu karticu HZZO-a. Pametnim karticama s osobnim certifikatom zdravstvenog djelatnika osigurava se da sve transakcije koje taj djelatnik napravi prema središnjem dijelu informatičkog sustava budu potpisane digitalnim potpisom čime će se osigurati autentičnost i neporecivost provedene transakcije."

Nema dvostrukih pametnih kartica HZZO-a. Jedan te ista kartica je i za ON LINE pstup CEZIHU i
za njegovu osobnu upotrebu. Osobna zdravstvena iskaznica više ne postoji, kod nas od 01.01.2011,
za pristupnike CEZIHU. To je pametna kartica, a ujedno služi baš liječnicima i farmaceutima
pristup CEZIHU i za obavljanje vlastite zdravstvene zaštite. Zato i imaju dodatni certifikat.
Pametne kartice imat ćemo svi s manjim ili većim ograničenjima , ovisno da li ste obični
korisnik ili liječnik.

Još nešto , zašto su medicinske sestre dobile pristup CEZIHU , a farmaceustki tehničari u
ljekarnama – nisu ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gdje ćete pacijentu kad završite liječnički pregled nasnimiti terapiju u elektronskom obliku?

Kad on dođe u ljekarnu- kako će ljekarnik preuzeti iz sustava CEZIH , njegovu povijest bolesti, gdje
piše njegova terapija , ako ne očita elektronski njegove podatke s kartice ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close