BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Počinju sranja [embarass]

KOREJCI KRENULI U RAT?

VIDEO Sjeverna Koreja ispalila 200 granata na Južnu, ubijen vojnik!

Južna Koreja je uzvratila paljbu. Bombardirani otok za koji se ne navodi ime, nalazi se u Žutom moru. U Seulu je sazvan hitan sastanak, a predsjednik Lee Myung-bak želi spriječiti eskalaciju sukoba

Sjeverna Koreja ispalila je danas oko 14.30 minuta po lokalnom vremenu oko 200 granata na otok Južne Koreje koji je lociran na graničnom području, piše CNN.
Službeni Seul sazvao je sastanak ministara za sigurnost, a južnokorejska vojska nalazi se u stanju vojne pripravnosti.

Južnokorejski predsjednik Lee Myung-bak naredio je ministrima poduzimanje svih mjera kako bi se spriječila eskalacija sukoba, tvrde glasnogovornici.

Prema navodima, paljba sa sjeverne strane odgovor je na podvodna bušenja južnih susjeda u Žutom moru koje je predmet brojnih nesuglasica podjeljenog naroda Korejskog poluotoka.

Pa bušite zejdno braćo, u čemu je problem….nećete valjda granatiranjem išta riješiti

Josipović: Hrvatska ide prema stabilnosti

Hrvatski predsjednik Ivo Josipović ocijenio je večeras kako Hrvatska ide prema stabilnosti te da je dokaz za to i da su policija i pravosuđe spremni pokrenuti postupak protiv svakoga za koga se smatra da je korumpiran.

Hrvatski predsjednik Ivo Josipović ocijenio je večeras kako Hrvatska ide prema stabilnosti te da je dokaz za to i da su policija i pravosuđe spremni pokrenuti postupak protiv svakoga za koga se smatra da je korumpiran.

"Danas, kada su policija i pravosuđe spremni pokrenuti postupak protiv svakoga za koga se smatra da je korumpiran, za mene je to vrhunski dokaz da na tom planu idemo dobrim putem i da je to prilog stabilnosti zemlje ", rekao je Josipović u emisiji "Media servis na Pantovčaku".

Upitan kako ocjenjuje prijedlog proračuna za iduću godinu predsjednik Josipović je naglasio kako je "proračun onakav kakva nam je ekonomija" te na neki način zadržava status quo i polazi od procjene da ne bi bilo dobro narušavati socijalnu sigurnost.

Velikim problemom smatra što proračun otvara daljnje zaduživanja te da je održiv samo uz daljnje zaduživanje.

Ocjenjujući kako je proračun posljedica lošeg gospodarstva Josipović ističe da se treba koncentrirati na promjene u gospodarstvu, a onda će doći promjene i u proračunu.

Predsjednik je izrazio i zabrinutost velikim brojem nezaposlenih. Smatra da nezaposlenost s jedne strane generira siromaštvo ljudi, a s druge strane narušava socijalnu stabilnost u zemlji. Ocijenio je kako je i brojka od više od 300 tisuća nezaposlenih opasnost i za mirovinski sustav, ali i za socijalne beneficije koje su ljudi imali.

Na pitanje što nas koči da izađemo iz gospodarske krize, Josipović je odgovorio da ima puno razloga, ali kako je ključni problem nedostatak investicija te to što nemamo dovoljno domaćih kapaciteta za veća ulaganja u investicije.

"S druge strane imamo sustav koji ne privlači, nego odbija strane i domaće investitore", rekao je.

"Ključno je da Vlada sada stvori uvjete za investiranje, da sve te razne birokratske procedure naprosto otkloni i ostavi minimum koji je nužan", istaknuo je Josipović.

Ocijenio je kako se mora intenzivno raditi i na jačanju administrativne sposobnosti u državnoj upravi jer je i to jedan od razloga sporosti, te na jačanju pravosuđa koje štiti i investitore i radnike.

Upitan je li nužno zamrzavanje mirovina u idućoj godini, predsjednik Josipović je kazao kako mu nije drago da se štedi na umirovljenicima i da bi volio da se negdje drugdje našao izvor štednje.

Na pitanje kako se u prijedlogu proračuna nije diralo u poticaje u poljoprivredi ponovio je da je često upozoravao kako se poticaji daju ljudima koji zapravo ne proizvode. "To se mora promijeniti i očekujem od Vlade, bez obzira jesu li subvencije velike ili male, da osigura efikasnu kontrolu", rekao je. Smatra kako je vrijeme da poticaje vrate oni koji uzimaju poticaje, a ne obrađuju zemlju.

Na pitanje je li pravedno da se produljenje staža za odlazak u mirovinu ne odnosi na saborske zastupnice i ustavne sutkinje, odgovorio je da nije dobro da postoje razlike između građana. "Zagovaram mirovinski sustav u kojem svi imaju jednaka prava", kazao je.

Upitan o potresima koje je u HDZ-u izazvao povratak bivšeg premijera Ive Sanadera u Hrvatski sabor, Josipović je odgovorio kako ne raspravlja o unutarstranačkim stvarima, ali je ocijenio kako je "Hrvatska dovoljno stabilna da svaki scenarij prođe bez velikog potresa". Predsjednik Josipović također smatra kako se sada ne vidi da bi moglo doći do pada Vlade te ističe da su padovi Vlade normalni događaji u demokratskim zemljama. "Sad vlada postoji i ima većinu. Ako je ne bude imala ići ćemo na izbore i neće se ništa strašno dogoditi", dodao je.

….eto i novog proračuna…….83 prisutna u sabornici…..rezultat 83 za …..6 protiv…lipo barba Luka zbraja….
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/11/23/0303006.html?pos=n0


….eto i novog proračuna…….83 prisutna u sabornici…..rezultat 83 za …..6 protiv…lipo barba Luka zbraja….
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/11/23/0303006.html?pos=n0

Koliko ja vidim piše prisutnih 89…..a sad o zbrajanju….nemam riječi

ma ide sve u 3 lepe materine

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sjeverna-koreja-napala-juznu-prijeti-daljnim-napadima-jedan-mrtav-15-ranjenih/524890.aspx

Ma da sam na mjestu amerikanaca, odmah bi to riješio, mislim da od sjeverne koreje nebi ostalo ništa u roku par dana

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Proračun "glatko" prošao!!! 83 za,6 protiv!!!
Pozdrav



….eto i novog proračuna…….83 prisutna u sabornici…..rezultat 83 za …..6 protiv…lipo barba Luka zbraja….
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/11/23/0303006.html?pos=n0

Koliko ja vidim piše prisutnih 89…..a sad o zbrajanju….nemam riječi
[/quote]

….ma nebitno ali pogledaj video…..


ma ide sve u 3 lepe materine

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sjeverna-koreja-napala-juznu-prijeti-daljnim-napadima-jedan-mrtav-15-ranjenih/524890.aspx

Ma da sam na mjestu amerikanaca, odmah bi to riješio, mislim da od sjeverne koreje nebi ostalo ništa u roku par dana

Zajebato je to tamo, ameri ne mogu zauzimati neke jasnije pozicije sa j. Korejom jer bi se onda Kina morala solidarizirati sa sj. Korejom a ova je pak pred raspadom i može održati režim jedino ratom ili slićnim napetostima ne bi li im tko uvaljao koju milijardu da ne rade sranja u regiji.

Međutim, jedno je sigurno, ako sukob eskalira onda će se to globalno odraziti na valute, BDI i TK

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ma ide sve u 3 lepe materine

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sjeverna-koreja-napala-juznu-prijeti-daljnim-napadima-jedan-mrtav-15-ranjenih/524890.aspx

Ma da sam na mjestu amerikanaca, odmah bi to riješio, mislim da od sjeverne koreje nebi ostalo ništa u roku par dana

ne razmijem zasto su ti kriva djeca sjeverne koreje ?

medutim sreca da nisi obama i da takvi ne vode svijet

oni bolesnici koji se nadaju ratu ostati ce razocarani kada shvate da je sjeverna koreja slavila svoju 100 godinu i pogresno opalaila nekoliko granata u krivom smjeru ili susjednom otoku

Nakon krize na istoku – mogli bi nam donijeti malo kapitala u Europu- da ga ovdje plasiraju i
dugoročno čuvaju….

Ipak smo mi stari i mirni kontinent.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Nakon krize na istoku – mogli bi nam donijeti malo kapitala u Europu.

Lako će to pomoć Hrvatskoj?
Koreju stvarno više treba rješit muka, trebalo je to 1990. napravit kad je većini ostalih došlo iz guzice u glavu.

New Report

Close