BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KOJI DEBIL OVI JURCIC !!!!!!!!

Mi sami trebamo krenuti rješavati naše probleme i tek onda možemo pozvati MMF, ali samo da nadzire ono što mi radimo, na kraju kaže Jurčić

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/santic-mmf-smo-trebali-pozvati-jos-2008.,96968.html

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Težak dan…

Prošao je prvi u mjesecu, i isplata plaća se priprema.Kao i obično poslodavci su u to vrijeme
bolesno razdražljivi na spomen bilo kojeg troška. Šihterice su ispunjene,prekovremeni upisani,
inventure u punom tijeku.Nema smisla, pred Božić,u vrijeme izdašnog trgovanja, baviti se
analizama i zbrajanjem viškova i manjkova.
U specijaliziranim trgovinama , naročito sitnog tehničkog i kancelarijskog materijala- nestašica robe.
Čega? Disketa, finijih registratora, traka za printere, tonera….šta je sad?
U dućanima trgovačke robe, još uvijek tone neprodanih lampaša….nervoza,mrzovoljstvo.

Na ZSE- ne znam kako je. Par dionica iz mog portfelja se malo spustilo, ah, pa šta sad..nećemo se
opet oko toga sekirati… ima akrobata koji će ih podići…pokušavaju izloviti sitnu ribu, ali
ni te više nema..!

A onda šok! Gops. Kosor, izabrana za neku ženu naj naj… koga ? Čega? Tko je birao …
Tko u ovoj situaciji ima novaca -lobirati za propalu Predsjednicu propale države?
Zar još ima aktivnih lobista koje nije strah trošiti s tajnih računa za lobiranje …i još tome tako rano?
Pa, izborna utrka nije još ni počela—
Uskoku će biti lako…nek pazi prijenose novaca za plaćanje stranačkih promiđbenih aktivnosti-
i konačno će se ući u trag tajnih računa sa svih strana svijeta …. pa to je bar lako vidjeti
na računu HRT-a, raznih pravnih osoba koji će podupirati kampanju itd. itd..ostalih firmi kroz koje
se to da oprati bez tragova…
Izbori …… jedva ih čekam!!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Na ZSE- ne znam kako je. Par dionica iz mog portfelja se malo spustilo, ah, pa šta sad..nećemo se
opet oko toga sekirati…

tak je, ide to još 50% dole, kaj buš se za -10% uopće uzbuđivala…

Pa, da James..više se uzbuđujem, što opet netko u svijetu ne razumije – tko se s kim bori-
oko korupcije…..pa,možeš mislit , ove kretenarije oko borbe za korupciju…
Prije svijet nije razumio niti tko se protiv koga bori na ovim prostorima- a danas dio svijeta
misli- da je Gosp.Kosor NARODNI HEROJ u borbi protiv Sanaderovih sljedbenika …
Ma, ja ću krepati od muke [lol] [lol] [lol] ….ovo se više neda niti komentirati [lol] .

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Odosmo mi raditi, dragi brokeri. Vi radite svoje s dionicama…i pazite na njih. Po mogućnosti
ih podignite malo, da promet i interes bude veći….nemojte se svađati, već zajedničkim snagama-
uložite malo u bolji index..
Kad zaradimo …doći ćemo opet- da nas ošišate ponovo….Pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)

..bankarstvo, telekomunikacije..? gdje vidiš moj interes u tim dionicama…osim komentara za Lukovića, nemam veze s ulaganjem u bankarstvo..imam dionice PBZ-a.. pa ih tu i tamo pitam za dividendu..
A telekomunikacije..veze nemam…i nikad ne pišem o tome.

Možeš mi nabrojiti one- jedan od DVA-TRI koji će opstati…po tvom..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Cijela stranica tete miami…a veli da se gazi od posla…a piše ujutro…u podne—tijekom dana…naveče i po noći…na svim atemama…i naravno da ju nervira kad jacu izaberu za Superženu [angry]
A ona vodi trgovinu…ima obitelj…radi…zarađuje…gubi na buzrzi…svađa se…prijeti…moli…tu i tamo nabaci se malo Jamesu…sve može….vjerojatnu ju je jaca prestigla samo za krumpir salatu [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

PUNO BUKE NI ZA ŠTO
Jaco, nije Nobel, nego časopis koji dijeli – torbe!
[lol]

Jadranka Kosor našla se, kako smo već pisali, među 19 predsjednica država ili vlada u svijetu kojima je američki magazin Glamour dodijelio titulu Žena godine. Riječ je o časopisu koji se bavi modom, ljepotom, zdravljem te seksom i vezama. Tako Glamour u svom posljednjem broju donosi teme kao što su "Što govori njegovo golo tijelo", "25 ideja za vašu frizuru" ili "10 razloga zašto dobivate akne". [lol] U slučaju da se pretplatite na ovaj magazin, na poklon ćete dobiti ni manje ni više nego – torbu! A takve torbe naša premijerka najviše voli: velike, boje ciklame s kroko uzorkom.

Upravo na taj dio mogla bi tipovati naša Jadranka Kosor, koja 8. studenoga odlazi u New York kako bi primila nagradu. Možda tamo naša premijerka, nakon Fendija koji to nije, dobije kakav original.

Ipak, dajmo joj za pravo toliko da je lijepo što se našla među pohvaljenim ženama, čija su mjesta do jučer zauzimali muškarci, i to ženama za koje u svijetu smatraju kako su napravile iskorake u političkom djelovanju.

No, je li nagrada magazina Glamour doista toliko bitna da se Jadranka Kosor njome šepuri i drži predavanja oporbi o besmislenosti njihovog nedavnog zahtjeva za njezinom smjenom? Ne bismo rekli. Možda da je osvojila Nobela, ali to su već vijesti iz nesvijesti.

Da ne mislimo tako samo mi, pokazuje i izjava profesora Ivana Grdešića s Fakulteta političkih znanosti, koji je za Novu TV rekao kako je riječ o ‘zgodnoj, simboličnoj nagradi, ali bez ikakve stvarne vrijednosti…’

‘Možda malo više propagande za našu premijerku’, dodao je Grdešić, uz napomenu da ‘po nagradu nije primjereno otići dok istovremeno vodi zemlju u kojoj su građani nezaposleni i grcaju u dugovima’. [bye]

danas.net.hr

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ovdje upišite svoj komentar… [rolleyes] [rolleyes]

Prvo Atgr pa INA previše pričaš DELUHE!!!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



Ovdje upišite svoj komentar… [rolleyes] [rolleyes]

Prvo Atgr pa INA previše pričaš DELUHE!!!
[/quote]
Kolega media

Pa ja ovdje piskaram iz dosade i da pomognem ljudima…
Ali oni to ne cijene, vec me konstantno vrijeđaju na p.m
Sve vise razumijem cromana.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Premijerka od taštine više ne vidi
Kosor ne čuva standard građana. Odgađajući reforme, povećava im cijenu

U Hrvatskoj će se sada lakše i bolje živjeti – svečano je u povodu upokojenja velikog harača objavila Jadranka Kosor, implicite pokušavajući da prestanak naplaćivanja kriznih poreza predstavi kao vlastitu veliku zaslugu.

Ali njena izjava raskinkava tek mehanizam onoga što premijerka smatra svojim uspjesima: kad vladajući državu neodgovornim i suludim trošenjem dovedu na rub bankrota, onda narodu razrežu neka plati ceh; nakon što mu dodatno iscijedi skoro tri milijarde kuna, Vlada pretendira da joj se na ukidanje harača i povratak na startnu poziciju uzvrati velikom zahvalnošću, kao da je oplindranima nešto poklonila.

Premijerka po funkciji mora biti optimistična, ali ne smije biti nerealna i autistična. Njene najave o početku boljeg života sudaraju se s crnim pesimizmom kvalificiranih adresa, od Svjetske banke do guvernera Rohatinskog, koje tvrde da se ekonomska kriza dramatizira, a oporavak odgađa.

Učinak krize u Hrvatskoj tri je puta teži nego u Europi, revizija loših očekivanja na one još gore, nova eksplozija otpuštanja s tridesetak tisuća novonezaposlenih do proljeća, armija onih koji su izvan svijeta rada (umirovljenici i nezaposleni) veća od broja onih koji još rade…

Na guvernerovo žaljenje što se Hrvatska prije godinu i pol nije obratila MMF-u, s implicitnom optužbom da je Vlada dragocjeno vrijeme profućkala u ništa, premijerka potpuno proizvoljno i bijesno poručuje da je zemlja na putu izlaska iz krize, a Rohatinski bi, kaže, rezao plaće, mirovine i rodiljne naknade, kojima je ona jedina čuvarica.

Jadranka Kosor zapravo je čuvarica Potemkinovih kulisa. Ne čuva ona standard stanovništva, nego odgađajući nužne reforme samo povećava njihovu konačnu cijenu. Ne brani mirovine, nego radi u korist sloma mirovinskog sustava. Ne briga je za hrvatsku djecu, nego ih gura u dužničko ropstvo. Rodiljne naknade koje danas dijeli neke će buduće generacije morati vraćati. Ali nije sva nevolja u ustrajno poraznim ekonomskim pokazateljima. Nije ni u premijerkinoj demagogiji. Ni u njenom pumpanju izmi- šljenog optimizma. Izjave Jadranke Kosor pokazuju mnogo ozbiljniji defekt: vladajući se nisu spremni suočiti s realnošću. Nojevski zabijaju glavu u svoje falš konstrukcije. Produciraju laži.

Ne mogu istini pogledati u oči. Na djelu je opasan poremećaj negiranja stvarnosti. Premijerka ne vidi ono što je svima bjelodano: da Hrvatska dno krize još nije dotakla. Njoj se pričinja oporavak.

Uvjerena je da samo još malo mora izdržati. Kao što je uvjerena da je narod podržava, da su loši rezultati anketa izmišljeni i problem joj pravi samo šačica bezrazložno neprijateljski raspoloženih novinara. Jer, tko bi mogao da nju ne voli, da joj ne prizna genijalnost. Taština ju čini slijepom, baš kao i njenog prethodnika.

Jutarnji list

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Premješteno iz teme: VLDS (Validus)


Osjećam se kao Mirko Filipović u Americi [cry]

Odlično si rekla….
Samo ne znam više zašto ne prekinete karijeru kad ne ide?

New Report

Close