BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@barbosa

Da ja Vas nešto pitam: tko nije glasao za osamostaljenje Hrvatske od Jugoslavije prije
20 godina?

Za samostalnost Hrvatske se izjasnilo 90% tadašnjih građana, dobro pročitajte kolega "devedeset posto svih tadašnjih građana Hrvatske"!

Kada odgovorite na pitanje tko uz HDZ i HSS sačinjava vladajuću koaliciju tada ćete doći do odgovora na vaše pitanje "tko nije glasao za osamostaljenje Hrvatske od Jugoslavije prije
20 godina?"

[/quote]
Ako je 90% građana glasovalo za samostalnost Hrvatske,koja je to stranka NIJE glasovala u
Saboru sukladno volji 90% svojih građana?
Mislim da je tada bila i jedna srpska stranka SDS,ali ona po meni nema veze sa Miloradom
Pupovcem i SDF-om ako na to "aludirate".
Pozdrav


[Ako je 90% građana glasovalo za samostalnost Hrvatske,koja je to stranka NIJE glasovala u
Saboru sukladno volji 90% svojih građana?
Mislim da je tada bila i jedna srpska stranka SDS,ali ona po meni nema veze sa Miloradom
Pupovcem i SDF-om ako na to "aludirate".
Pozdrav

Gospodine ako već niste u hadezeju, hitno se prijavite da bi željeli biti…vaša gorljivost i požrtvovnost rijetko se sreće…ali molim vas, stvarno vas molim nemojte više replicirati i nadmudrivati se sa kolegama jer gušite bilo kakvu volju za pisanjem svakom….upišite se u neku organizaciju gdje će vaši govori biti dobrodošli…molim vas…počeo sam izbjegavati teme kad vidim da ste tamo….previše je

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

* bisakovi

Niti meni kao pojedincu nama veze, međutim, Hrvatska je tada imala 10+% stanovnika srpske nacionalnosti koji su tada neproporcionalno svome udjelu u stanovništvu zauzimali više manje sve rukovodeće funkcije u svim strukturama drž. uprave, ekonomije, politike, medija (primjećuješ li obrazac ) a pogotovo vojske i policije, uglavnom oni su ispred Beograda upravljali Hrvatskom zbog ćega je i došlo do odcjepljenja a kasnije i rata.
Ista ta manjina koja onda nije glasala za hrvatsku samostalnost i zbog koje je kasnije došlo do razaranja Hrvatske, opet nakon samo 8 godina participira vlast u Hrvatskoj ali ovaj puta kao koalicijski partner stranke koja je bila na čelu državotvornog pokreta što je politički apsurd a domovinski rat i hrvatske nacionalne vrijednosti se kriminaliziraju i marginaliziraju!

Upće nije stvar u bilo kome osobno, niti u Pupovcu, niti Sanaderu, niti Milanoviću… nego je stvar u tome preko kojih vrijednosti se sve prelazi tj. gazi, samo da bi se bilo na vlasti i da bi se zamračivao novac hrvatskog poreznog obveznika, o kakvom ljudskom šljamu je tu rijeć jasno govori, između ostalih HDZovskih i Šeksov ispad prema Hrvatskim zastupnicima u Saboru koji vrijeđa i deklasira zabrinutost Hrvatskog naroda za elementarnu ekonomsku i nacionalnu egzistenciju dok mu(im) zastupnici srpske manjine drže leđa.

I na kraju, izborni sustav a i percepcija izbora su postavljeni tako da građani Hrvatske ne mogu birati ZA nego biraju PROTIV, onoga dana kada ćemo birati ZA tog dana će u Hrvatskoj početi demokracija!

Toliko od mene i slažem se sa kol. vatrenim da nije mijesto i da je dosta !

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



[Ako je 90% građana glasovalo za samostalnost Hrvatske,koja je to stranka NIJE glasovala u
Saboru sukladno volji 90% svojih građana?
Mislim da je tada bila i jedna srpska stranka SDS,ali ona po meni nema veze sa Miloradom
Pupovcem i SDF-om ako na to "aludirate".
Pozdrav

Gospodine ako već niste u hadezeju, hitno se prijavite da bi željeli biti…vaša gorljivost i požrtvovnost rijetko se sreće…ali molim vas, stvarno vas molim nemojte više replicirati i nadmudrivati se sa kolegama jer gušite bilo kakvu volju za pisanjem svakom….upišite se u neku organizaciju gdje će vaši govori biti dobrodošli…molim vas…počeo sam izbjegavati teme kad vidim da ste tamo….previše je
[/quote]
Kolega,ovo je slobodan forum,a Hrvatska je demokratska država.
Pišem argumentirano i jasno bez vređanja drugih.
Ako se ne možete "nositi" s tim to nije moj problem.
A što se razdoblja jednoumlja tiče,ono je prošlo i nadam se da se nikada neće vratiti.
Što se tiče moga eventualnog političkog angažmana on je moja osobna stvar i neće biti,
barem za sada, "stranački obojen".
Podržavam koalicijsku Vladu Jadranke Kosor ,a ne pojedinu stranku što mi neki pokušavaju "prišiti".
Pozdrav

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Predizborno-presijecanje-vrpci-rano-pocelo-Kosor-otvorila-3-9-km-ceste?homesrclink=carousel

Kakva elita sa rukom na srcu


Vaš link

http://www.rba.hr/my/research/news_detail.jsp?news_id=20101029d

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

……………..M M F …
Nakon što je Vlada uvjerila Rohatinskog , da joj nije nitko , a najmanje MMF potreban , da im kvari
planove zacrtane Proračunom, postavlja se pitanje – KADA ĆE DOĆI MMF , i da li je DANAS prekasno-
da se krene sa promjenama, makar sa zakašnjenjem…

Rodiljne naknade i socijala….
U našem kraju, najveće rodiljne naknade i primanja s osnove socijalnih pomoći raznih vrsta
primaju ROMI.
Prosječna romska obitelj ima petero djece i dva radno sposobna roditelja. Iznos koji prima s osnova
socijalnog minimuma i dječjeg dodatka iznosi cca 5000,00 kn.
Prosječna romska obitelj:
Od pomoći , obitelj prima slijedeće: besplatan prijevoz do škole, užinu, knjige..
Otac djece iako ima 36 godina -nepismen je i uključen je u Program opismenjavanja.
Romska obitelj ima : kuću od 60m2 , uređenu kao trosoban stan,televizor, jedan fiksni telefonski
priključak i jedan mobitel. Nakon Programa opismenjavanja, otac ide na vozački ispit, jer žele kupiti automobil.
Oba roditelja su zdrava, fizički radno sposobna. Majka puši duži niz godina, otac je prestao pušiti nedavno. Alkohol konzumiraju umjereno.
Majka djece želi još jedno dijete, ali je prošlog mjeseca došlo do spontanog, radi čega je
kratko ambulantno zadržana i liječena.
Obitelj često koristi besplatnu zdravstvenu zaštitu.Za njih, neosigurane osobe, trošak snosi
Županija.Mlađa djeca povremeno pobolijevaju, u nekoliko navrata bolnički su liječena i
operirana . Zahvati nisu bili opasni.Soc. služba ih redovno servisira sa svim potrebnim.
Od Centra za socijalnu skrb,i drugih Ustanova, dobivaju odjeću.
Otac djece, želio bi se zaposliti pod uvjetom-da su mu primanja veća od socijalne pomoći, što je
nemoguće. Ispod toga, ne želi prihvatiti posao, jer kaže-da mu se ne isplati.Ako se zaposli- gubi
pravo na pomoć.
Radi na crno, gotovo svaki drugi dan. Pomaže privatnicima, cijepa drva, odlazi u berbe,kosi i
pomaže oko poljoprivrednih radova. Mjesečno na crno-zaradi još 2000,00 kn.
Žive skladnim romskim životom. Zadovoljni su , a i većina u Naseljima Roma je zadovoljna
socijalnom pomoći- no, uglavnom je potroše na alkohol i najosnovnije potrebe za goli život.

Takvih obitelji kod nas je više stotina.Možda i više tisuća.

Do kada ćete gosp. Kosor zatvarati oči pred činjenicom da nerad , besposličarenje, rad na crno
i socijalna pomoć koju dijelite šakom i kapom- dovode zemlju do kolapsa.
Čega se bojite više: gubitka stvarnih prava socijale- ili svojih pogodnosti u kojima uživate.

Ah, da. Poručili su , Vam – da neće glasati za HDZ. Niste im napravili cestu , koju ste obećali
na prošlim izborima.
Pomoć im dolazi na tekući račun Zagrebačke banke.ObItelj ima karticu GO, kojom plaća po trgovinama. Po ničemu se ne razlikuju od prosječne hrvatske obitelji. Osim jedne bitne razlike.
Imaju sve- a ne moraju raditi – ama baš ništa !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Radi na crno, gotovo svaki drugi dan. Pomaže privatnicima, cijepa drva, odlazi u berbe,
kosi i pomaže oko poljoprivrednih radova.

Osim jedne bitne razlike. Imaju sve – a ne moraju raditi – ama baš ništa!


[rolleyes]

James , ti si kao novinari.Iz konteksta izvuku misli i skuhaju-svađu i polemiku.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kako iz konteksta, jel sve u istom postu, o istom čovjeku? To što nema smisla je nešto drugo.
Umjesto da naučiš nešto važno od Cige – da se ne isplati ulagat u nešto neprofitabilno (kao građevinare recimo), bolje sjedit na guzici – ti ga napala…

Ulagat ćeš ti u građevinare brže i više od mene, uskoro….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close