BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MINISTRI I STRANKE
Đuro Popijač postao član HDZ-a
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Ministar gospodarstva Đuro Popijač pristupio je HDZ-u, objavio je HRT. Tako je manje od godinu dana izdržao na ministarskom mjestu kao "nesvrstani" kadar HUP-a.
Đuro Popijač rođen je 1959. u Bjelovaru. Diplomirani je inženjer elektrotehnike i magistar ekonomskih znanosti. Znatan dio svoje profesionalne karijere proveo je na različitim odgovornim mjestima unutar sustava Financijske agencije (prethodno SDK, odnosno ZAP). Počeo je raditi u regionalnom centru tadašnjega SDK-a u Bjelovaru gdje je radio na različitim rukovodećim poslovima, a od sredine devedesetih i u središnjem uredu u Zagrebu.

Bio je vrlo aktivno uključen u transformaciju platnoga sustava u zemlji nakon hrvatskog osamostaljenja. Znatno je pridonio i kasnijem uvođenju Nacionalnoga klirinškog sustava, a posebice u mirovinskoj reformi. Nakon konačnog oslobođenja zemlje uvodio je kunu u Podunavlje, pa je šest mjeseci proveo u Vukovaru. Bio je glavni direktor HUP-a od rujna 2004. do studenoga prošle godine.

http://seebiz.eu/hr/karijere/duro-popijac-postao-clan-hdz-a,89680.html

onog trentka kad je izabran čovjek koji je bio "kontrolor" u SDK i u ZAPu jasno je da se Hrvatska VLADA odlučila za financijsku kontrolu budžeta i gospodarstva a ne na njogov rast i razvoj.
Generlano ministar gospodarstva treba biti prekaljeni igrač koj je u stanju stvoriti novu vrijednost , naš ministar to nije u stanju jer isto nikad nije ni radio.
gosp. Popijača ne treba kriviti, kvim one koji su se odlučili za njega.

p.s
Greška je odavno napravljena a posljedice će se pamtiti desetljećima.

p.s.
u Hrvatkoj hitno treba MMF , jer dogodine kad dođe bit će kasno za mnoga mala gosodarstva i firme sa menje od 10 mil kun prometa (23-50 zaposlenih). Te firme čine stup gospodarstva u nedostatku državnih investicija i ako one krahnu , vratit ćemo se u 91-93 odnosno u carstvo sive i crne ekonomije.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


ĐURO POPIJAČU….sram te bilo !

a što si očekivala od tog lika, sve za pare sve za vlast [bye]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

SDP: Sad čekamo oporavak po Duhu Svetome.
HDZ: A što želite, štrajkove i grčki scenarij!?.

HDZ tvrdi da su građani zadovoljni proračunom jer se ne smanjuju plaće, mirovine ni poticaji

ZAGREB – Zašto 15 dana prije redovite sjednice moramo donositi rebalans kada njime ionako ništa ne dobivamo? Zato jer je trebalo stvoriti preduvjete kako bi Šuker već sutra mogao otići zakonski posuditi novac i tako trošiti ono čega nema – naglasio je SDP-ovac Gordan Maras na sjednici saborskog Odbora za financije.

Ovim rebalansom Vlada samo potvrđuje da nije sposobna izvesti zemlju iz krize. Nemaju spremnosti ući u lažne branitelje, lažne poljoprivredne poticaje, provesti reformu državne uprave i lokalne samouprave – poručio je HNS-ovac Zlatko Koračević, dodajući kako ovim rebalansom “neki dobivaju, ali kratkoročno gubimo svi”.

Plaćat ćemo godinama
Niti za SDP nema dvojbe: – Hrvatsku se tjera u bankrot radi uskih stranačkih interesa – istaknuo je Maras. Njegova kolegica Dragica Zgrebec procjenjuje kako će deficit na kraju godine biti i veći od 14 milijardi kuna. Osim toga, u SDP-u su opet ponovili kako se Hrvatska zadužuje po izuzetno nepovoljnim uvjetima, a tu će šteta građani plaćati godinama, pa možda i desetljećima. Na odboru za gospodarstvo SDP-ovac Ljubo Jurčić se, kako bi objasnio pogrešnu politiku Vlade, poslužio i biblijskim elementima. – Kad gledamo ekonomsku politiku Vlade, mogli bismo zaključili kako čekamo da nam se oporavak dogodi po Duhu Svetome – ironičan je bio Jurčić…. Jutarnji list

kaže HDZ da bismo bez rebalansa otišli u grčki scenarij, a prava istina je da ćemo s ovakvim "reabalansom" završiti kao Grčka!
isto ovo se odgađalo u Grčkoj: život na kredit, iznad svojih mogućnosti, dok sve nije otišlo do vraga i zemlja se našla pred bankrotom! Tek tada su počela masovna rezanja svega i svačega, a ako HDZ misli da će se uspjeti održati još punu godinu na vlasti uz ovakvo vladanje, jako griješi!
ove godine fali nam 15 milijardi kuna i to za tekuće potrebe! tko će nam iduće godine dati još 15 milijardi kuna da i njih bacimo u vjetar za plaće, poticaje i penzije?!??!
kakva je perspektiva ove zemlje koja živi žicajući iz mjeseca u mjesec kod banaka milijarde i milijarde kredita od čega gotovo ništa ne ide u proizvodnju i otvaranje radnih mjesta nego za razne parazite (javne i državne službe, poticaji seljacima, poticaji brodogradnji itd.) !?! [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

@ kolega Bartiromo

sve pohvale, konacno je neko toj majami dosadnoj stao na rep!! [thumbsup]

Frankly my dear, I don't give a damn!



ĐURO POPIJAČU….sram te bilo !

a što si očekivala od tog lika, sve za pare sve za vlast [bye]
[/quote]

Sad je bar jasno zašto nije učinio apsolutno ništa za realni sektor i gospodarstvo od kada je ušao u Vladu. Gade mi se ovakvi tipovi, još samo da se počne smješkat kao i ostatak Vlade neki dan pa svi zajedno u propast…

Na odjelu kirurgije u ČAKOVCU ..BOMBAŠ se zavezao i prijeti da će sve raznijeti …..!!!!

Ajd, Nosorog ne zafrkavaj se ….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Na odjelu kirurgije u ČAKOVCU ..BOMBAŠ se zavezao i prijeti da će sve raznijeti …..!!!!

Ajd, Nosorog ne zafrkavaj se ….


Baš se čudim. Kad te tamo netko razreže ostane ti rez ko da te je potegel fleksom sa tupom šajbom.
A sepsa, pa to je normalno u 21. stoljeću. Ne kažem da je njima lako ali šta se sve tamo radi najbolje je biti zdrav i ne riskirati sa medicinom pretjerano.

who dares, wins

Evo svima koji kupuju a izgubit će gaće i nemogu odolit da ne kupuju………

http://www.jutarnji.hr/charlize-theron-u-ranim-danima-kao-ljepotica-u-bijelom/880838

[shocked]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/suker-rebalans-je-u-skladu-s-prijedlozima-analiticara-i-oporbe,89783.html

i pametni brko šuker

Ivano7 lijepo si ti to objasnio trenutno isplative investicije….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Saznanje
Znala sam
da će drage ptice uginuti
od srama
kada me ugledaju prezrenu
zbog mojih ruku koje su
noćas
prodale našu istinu
na nekom trgu sna
Znala sam
da ni toplina moga života
neće biti dovoljna da vrati
snagu
prosjacima koji su noćas
umirali u šampanjskim
bocama moje bludnje

Znala sam
da ni traženje pod kamenjem odlazaka
neće biti dovoljno da
opere prljavštinu
bijednog jednog smiješka
kojim su noćas
kupili našu istinu
(Jadranka Kosor)

[lol] [lol] [lol]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

@faust55 jel mi smije pozliti na ovo????

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close