BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


James…razlike u društvu bit će sve veće. Kad poduzetnik ima novaca, a mladi poduzetnik već sve ima- zašto mu roditellje ne bi kupio dionice/ udio u kompanijama /?
To samo nama zvuči glupo u ovoj glupoj državi.
Ne radi se o povođenju za nikakvim trendovima..sličica je fakat, ironična.

Evo da probam još jednom pojednostaviti „glupu državu“, a što bolje znate istinu to je lakše krenuti u budućnost .;
Za početak nudim vam ovu poruku, a koja ima svu istinu na jednom mjestu ;

Država nije glupa, naša država se ponaša naučeno kao i sve države demokracije ili gotovo sve .
Danska – država s najvećim zadovoljstvo življenja, pa Austrija itd.. Gdje je caka ? Nema kompliciranja nego je već na početku sve jasno ; porez od 60-70% na sve, a vama ostaje 30-40% i svi zadovoljni.
Našoj državi draža je mogućnost višestrukog oporezivanja ( kompliciranja gdje građani osjećaju prevaru na svakom koraku, ali ulaskom u EU dosta togo će se poravnati i pojednostaviti ), a gdje vam u konačnici ostaje 10-20% od plaće za „slobodan izbor života“, kako ?
Npr. Imate plaću 4.500,00 kn-a neto ili cca 10.000,00 kn bruto . OK država uzima 55% za početak.
Dolazi račun za struju cca 300/mjesec. HEP uvozi struju za cca 0,3 kn/kWh, a nama prodaje za cca 1,2 kn/kWh s PDV-om.
HEP od nabavne cijene plaća državi PDV zatim 0,3 kune kao extra punjenje proračuna i porez na dobit ili država ukupno uzima od HEP-a na našu potrošnju cca 0,6 kuna od 1,2 bruto. Hep plaća struju dobavljaču 0,3 kune i HEP-u ostaje 0,3 kuna za pokrivanje troškova poslovanja i investicije.
Kada bi HEP uvozio struju i nama je dilao samo za duplu cijenu računi bi bili 0,6 kn/kWh.
Drugim riječima vaš račun za struju je trebao biti 150kn/mjesec, ali država vas je još triput oporezovala ili četiri puta za istu uslugu, a tako je sa svakom robom ili uslugom koja država kontrolira ili većinom .
Izgubili su taj extra novac u INI gdje sada to Mađari rade za svoju državu i tako u svim zemljama EU.
Jeste li sigurni i dalje da želite djecu uvesti u taj svijet saznanja prije vremena njihovog mentalnog sazrijevanja ? Za to uvijek imaju vremena, a ne za vlasništvo i vezanu problematiku, bar po meni.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Rast cijena pšenice iznenadio je tržišta, kazao je direktor za agrobiznis tvrtke Archer Financial Services Inc. u Chicagu, Greg Grow.

Još prošli mjesec analitičari su očekivali pad cijena zbog rasta isporuka. Rezultati ankete u kojoj je sudjelovalo 14 analitičara, a koje je 19. srpnja objavila agencija Bloomberg, ukazivali su na očekivanje pada cijena na 4,94 dolara za bušel do 31. prosinca.

Cijena terminskog ugovora za isporuku pšenice u rujnu na burzi u Chicagu porasla je danas za 0,6 posto, na 6,975 dolara za bušel

Deca, zamislite vi to, firme daju plaću tim analitičarima. Stvarno kak vele, treba raditi uvijek suprotno od onog kaj ti analitičari vele u novinama

a požar?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@miami,
ja vrlo dobro znam tko radi u tim Socijalnim centrima i ininim pzdarijama i sa njima ne bi kontaktirao ni pod razno jer većina njih si ni doma ne može urediti situaciju pa kak bi meni mogli pomoći. Grad je mali i sve se zna. Pijani muževi ih doma mlate a one se šatro brinu o tuđim obiteljskim problemima. Moš misliti… Tamo su radi brojnog stanja i da prime plaću i svekodnevne akcije sa Romima. Shvaćam da ste Vi morali radi smrtnog slučaja proći tu kalvariju. Što se tiče dionica na djecu ako znate PIN u SKDD sve to možete izvesti sami bez da ih išta pitate. Čak s govornim aparatom a on Vas ne pita da li ste maloljetni ili niste. Pin utipkaš i dionice seliš sa računa na račun kako ti je volja.
Pošto često pišete o farmaciji kad si to sve povežem mislim da znam o čemu se radi.

who dares, wins

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

do onda će i onako država bankrotirat

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


do onda će i onako država bankrotirat

i

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



do onda će i onako država bankrotirat

i
[/quote]
I kad bankrotira opet će postojati za nesreću mnogih u Hrvatskoj! Dobro da ona ikako opstoji kad ima ovakvo stanovništvo koje samo pljuje po njoj a pljuju oni koji ni prstom nisu makli za nju. Ja sam dragovoljac s čime se ne hvalim ali se ponosim i vjerujem u budućnost ove jedine nam domovine!

[color=blue][/color]vizionar

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



do onda će i onako država bankrotirat

i
[/quote]
I kad bankrotira opet će postojati za nesreću mnogih u Hrvatskoj! Dobro da ona ikako opstoji kad ima ovakvo stanovništvo koje samo pljuje po njoj a pljuju oni koji ni prstom nisu makli za nju. Ja sam dragovoljac s čime se ne hvalim ali se ponosim i vjerujem u budućnost ove jedine nam domovine!

[color=blue][/color]vizionar

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Kriza je ljudima više u glavama nego što stvarno je .

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Kriza je ljudima više u glavama nego što stvarno je .

Glupost..
Pogledaj si malo statistike od gubitka radnih mjesta, nezapolslenosti, pada BDP-a, enormnog rasta dugova itd. pa nećeš pisati bedastoće. Vrhunac krize kod nas očekujem na jesen, kad opet počne rasti nezaposlenost, pad plaća, pa krene rasprodaja dionica da ljudi plate režije i kredite.
Keš će vrijediti više nego danas, puno više! Tko to dočeka spreman, bit će za par godina bogat. Treba se samo naći s prave strane barikade.

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala




do onda će i onako država bankrotirat

i
[/quote]
I kad bankrotira opet će postojati za nesreću mnogih u Hrvatskoj! Dobro da ona ikako opstoji kad ima ovakvo stanovništvo koje samo pljuje po njoj a pljuju oni koji ni prstom nisu makli za nju. Ja sam dragovoljac s čime se ne hvalim ali se ponosim i vjerujem u budućnost ove jedine nam domovine!
[/quote]
sorry vizionar i ja sam ali to što smo si mi sami napravili nije nam nitko kriv osim nas samih
to što se u ratu opljačkalo par miksera i bušilica i koji stari jugo je pičk.. dim što je ova banda napravila bila vlast ili opozicija zadnjih 15 godina
i ne mogu nikako bit ponosan na ta govna koja su pod krinkom hrvatstva doveli ovu državu tu di je
opljačkanu, osiromašenu i hiper zaduženu zahvaljujući njihovoj nesposobnosti, gluposti, grimzivosti i da dalje ne nabrajam
najveću cijenu su platili samo ljudi koji su izgubili svoje živote i njihove obitelji, ljude koje ove seljačine i ni danas ne poštuju!

mi smo ipak zemlja slučaj


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Kriza je ljudima više u glavama nego što stvarno je .

Glupost..
Pogledaj si malo statistike od gubitka radnih mjesta, nezapolslenosti, pada BDP-a, enormnog rasta dugova itd. pa nećeš pisati bedastoće. Vrhunac krize kod nas očekujem na jesen, kad opet počne rasti nezaposlenost, pad plaća, pa krene rasprodaja dionica da ljudi plate režije i kredite.
Keš će vrijediti više nego danas, puno više! Tko to dočeka spreman, bit će za par godina bogat. Treba se samo naći s prave strane barikade.
[/quote]

kolega ti privremeno zaposleni ni nemaju dionice, tako da vam neće moći prodavat.

New Report

Close