BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljubav prema dijeci se ne iskazuje time što im se trpaju nekretnine, firme, dionice i cash na njihove osobne račune. To je naoko vrlo human ali beskrajno naivan potez što se već i pokazuje u svakodnevnom životu. Frendica koja radi u jednoj velikoj banci priča da su svaki dan opsjednuti sa očajnim ljudima koji pokušavaju zaustaviti ovršne postupke vadeći novce sa dječje štednje.

Kompletan bankarski sustav je baziran na tome da se ovcu (vlasnika računa) drži pod kontrolom i da mu se umanji manevarski prostor. Isto rade i razne ostale firme koje pružaju usluge i pokušavaju vas vezati ugovorima kojekakvim ugovorima.

Danas je evidentno da je počela krađa i otimačina na svim nivoima i sa sve manje skrupula.

Ruku na srce, onaj tko misli obijati kasicu prasicu nije niti otvorio račun na dijiete. Ali onaj koji svoje dijete voli i koji je naivan taj je. I onda mu aparat sjedne na kičmu.

Bankari su prije svega psihlozi. Školovani su da nađu slabu točku i isisaju što više mogu. Djeca su savršen target. "Ja volim svoje dijete i otvoriti ću mu račun u eurima". Dok euro polako nestaje vama predstoji žestoka borba sa administracijom (ako se podmaže vjerojatno bi to išlo puno brže) i dok sve riješiti pušiona je malo žešća.

Svoje novce ne bi dala bankarima a kamoli dijetetove koje ima daleko više vremena pred sobom. Biti će zanimljivo gledati kako će djeca plaćati poreze i razna davanja koja će biti sve veća što kriza bude dublja.

Moje mišljenje je da djecu u te stvari ne treba petljati. Može im ostati ružan ožiljak a nisu niti kriva niti dužna. Kada dođe vrijeme lako im se prepiše. Pod uvjetom da se radi o legalnim poslovima i imovini.

Djeca se prije svega trebaju bezbrižno igrati. Odrasli trebaj zadržati manevarski prostor i dobro razmisliti što će i kako u budućnosti sa imovinom. Bankari? Financijaši? Nisu oni tu za vaše nego isključivo za svoje dobro. Nikada ne bi pustili lisicu u kokošinjac. Zašto onda svoju imovinu prepustiti bankarima????

KOLIKO VIDIM SVI SU SE ISKLJUČIVO USREDOTOČILI NA DIONICE, DA SE PRISJETIMO I OPLEMENIM ŠIRINU TEME

ČESTITKE SVIMA ZASLUŽENIM ZA STVARANJE DOMOVINE HRVATSKE A POGOTOVO BRANITELJIMA kako reče naš forumaš šprajc MA GDJE BILI

[smiley]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Verdi, ovo je moja BOLNA TOČKA- to sa djecom….moja djeca , malodobna , imaju masu nekretnina,
udjela,suvlasnici su 2 poduzeća , pa i dionica…
Dionice sam složila tako- da malodobna djeca imaju samo HT pakete- pa ću, ako će trebati..
otići po potvrdu Centra za socijalnu skrb, da dodam ovom starijem / Forexu/ za auto ……….ili ću pričekti jedan dan poslije 18 tog rođendana..ZNači, potfelje sam stavila na najstarije -punoljetno dijete, koje ima portfelj i za malodobno dijete.
Sastavila sam među njima i Ugovor, gdje ja zastupam malodobno dijete….cirkusarije…
Oni se dobro zabavljaju, a ja se preznojavam sa birokracijom….
To sa Centrom za socijalnu skrb je parodija. Naoružajte se živcima,progutajte svoj ponos..
i pripremite se za najgore provokacije i insinuacije za zlouporabu svega kod djece……
Nije problem riješiti potvrde…ako to izdržite….nakon toga se otuširajte..i recite..
Život teče dalje…ovo je samo prokleta administracija !!!
Problem je u tome što Centar za socijalnu skrb utvrđuje PODOBNOST RODITELJA NA NJEGOV
ZAHTJEV / tada štiti interes djeteta /, a NE REAGIRA NA ZAŠTITI DJETETA, kad zaštitu
treba DIJETE koje treba zaštitu ZBOG roditelja jer ga ne odgaja kako treba tj. zapušta ga.

Dakle, ZAŠTITA DJETETA nije to- da Centar pregleda odnose na zahtjev roditelja zbog potvrde-
već da reagira preventivno i štiti dijete -kad ono to treba…/ malena djeca npr. na prijavi liječnika
zbog zanemarivanja ili zlostavljanja, vrtić na prijavu odgajatelja, škola na prijavi nastavnika, ako
primjeti probleme…

Ako Centar ne sudjeluje u kontroli djeteta zbog navedenih radnji- PRIJAVA NEMA RAZLOGA sumnjati u
podobnost roditelja kao odgajatelja.Treba naučiti djecu da prijavljuju probleme sa roditeljima.

Zaključak:
Roditelji koji nisu u tretmanu CENTRA za socijalnu skrb po pitanju bilo koje mjere ili usluge..
su podobni roditelji, jer su osigurali sve što treba za dijete. U protivnom -moraju biti
u tretmanu CZSS, te samim time i kontroli raspolaganja financijama djece.

Inače, sve BANKE imaju Odluke o kontroli raspolaganja – ali mislim da ih se jedino RBA pridržavala.

Jedna prijateljica u gruntovnici ovako je rekla….Je, treba Vam suglasnost za hipoteku za dijete
od Centra- a dok mu treba kupiti gaće, baš briga Centar za dijete……

Ovo je inače- tema br.1 / jer još nitko nije obradio podatak- KOLIKO DJECE JE VLASNICIMA
PODUZEĆA- NEKRETNINA – I NOVACA….. u kojim županijama, koje dobi- stručna sprema roditelja..
sve je povezano….ali se nitko time ne zamara….

Ja sam trenutno u situaciji zamjena jamstava. Hipoteka sa dionica , seli se na nekretninu.
Popušila sam 400 tis.kn..zbog nemogućnosti raspolaganja dionicama. Založni dužnik sam
vlastitom malodobnom djetetu, koje je naslijedilo firmu od.pok.oca../
Preselili smo hipoteku na nekretninu. Postupak je bio bolan,
neugodan, dugotrajan i iscrpljujući…ali, uspjela sam…ma..neću više ništa govoriti…
katastrofa….u cijeloj priči..katastrofa/… previše je osobno..
Vidjet ćete , ako Vam zatreba pomoć Centra…nije baš lako i ugodno.

Želimo biti dio Europske unije..? Gdje, ovdje….sa malograđanskim pogledima na život i ogromnim
socijalnim razlikama…?

Da bi imali ispravnu sliku vaš situacije potrebno ju je sagledati s obje strane u ovom slučaju vaše, a što ste i napravili, ali i centra, te naći istinu.
Za svaki nepravilan rad djelatnika agencije postoje institucije koje isto rješavaju, ali iz vašeg komentara uistinu ne mogu vidjeti njihovu grešku već neočekivani slijed događaja.
U svakom slučaju za nepravilan rad državnog tijela u bilo kojem disciplinskom obliku postoji Dorh, ali bitno je naglasiti na tužbu pojedinca, a ne i agencije. Trošak podizanja prijave je besplatan.
Posebno da ne zaboraviti djeca su u ovom slučaju projekcija vaše zamisli. Skrivati kapital iza

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kompletan bankarski sustav je baziran na tome da se ovcu (vlasnika računa) drži pod kontrolom i da mu se umanji manevarski prostor. Isto rade i razne ostale firme koje pružaju usluge i pokušavaju vas vezati ugovorima kojekakvim ugovorima.

Danas je evidentno da je počela krađa i otimačina na svim nivoima i sa sve manje skrupula.

Ruku na srce, onaj tko misli obijati kasicu prasicu nije niti otvorio račun na dijiete. Ali onaj koji svoje dijete voli i koji je naivan taj je. I onda mu aparat sjedne na kičmu.

Bankari su prije svega psihlozi. Školovani su da nađu slabu točku i isisaju što više mogu. Djeca su savršen target. "Ja volim svoje dijete i otvoriti ću mu račun u eurima". Dok euro polako nestaje vama predstoji žestoka borba sa administracijom (ako se podmaže vjerojatno bi to išlo puno brže) i dok sve riješiti pušiona je malo žešća.

Svoje novce ne bi dala bankarima a kamoli dijetetove koje ima daleko više vremena pred sobom. Biti će zanimljivo gledati kako će djeca plaćati poreze i razna davanja koja će biti sve veća što kriza bude dublja.

kolegice kako ima prijatelja koji ima prijatelja i može sagledati i pokrenuti situaciju iz više kuteva, a predmet mi je interesantan iz više osobnih razloga, jako bi pomoglo saznanje o adresi djelovanja ili još bolje imenima istih koje treba podmazati za ostavrenje vlastiti prava ? Može i na pm
Mislim da nije dovoljno napisti pretpostavku nego je i objelodatini, a time i potaknuti ispravan rad prozvanih. Nemojmo zaboraviti da su oni plaćeni za taj rad od strane poreznih obveznika i da imaju obvezu diskriminacije bilo koje pretpostavke.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@ivek666

Kako zlato, skf, ..

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

DJECA – PODUZETNICI….

Idealan odnos prema djeci po pitanju prava na djetinjstvo, bezbrižnost i radost odrastanja-
napustio me onog trena- kad sam postala poduzetnica u ovoj državi. Svakodnevno ,
djeca su bila silom prilika svjedoci opširnih razgovora oko naplate dugova, planova , razvoja firmi …raznih opcija oko plaćanja, ugovoranja i sl…
Ako sam to i htjela izbjeći, toliko su saživjeli sa mojim željama i ambicijama, da su jedva čekali
dok sam im potanko objašnjavala osnove vođenja poduzeća, poreza , rada sa bankama..
Čak su davali i prijedloge, na koje se uopće nisam nasmijala….
Oni su mali manageri , koji bolje od druge djece znaju kako stoji Crobex, koje dionice su – bolje
od drugih…kolike su kamate na štednju u valutama…koliko im je harač na isplatu dobiti,
kada se isplaćuju plaće, i zašto radnicima treba dati uskrsnicu i božićnicu..
Nakon poslovnih sastanaka oni slušaju dojmove, raspituju se za odgovore na pitanja…

Danas. kad već imaju , stjecajem okolnosti suvlasništvo u firmu oni žele svatko i svoju firmu.Na pitanje , čime se želiš baviti i kako ćeš zaraditi novac, sedamnaestogodišnjak odgovara- ja ću sam zaraditi novac i imat ću svoju firmu.
Starija kćer, suvlasnica firme, odgovara slično.
Dok uhodani posao teče, oni prije od drugih imaju već sada -sve što dio njih možda nikada neće steći.

MIslite da su time zakinuti za svoje djetinjstvo ili su manje sretni? Da se manje igraju, i zabavljaju?
Da su preskočili ili propustili đačke nestašluke, simpatije ili pažnju roditelja….?

U svakom slučaju , kao djeca ničim se ne razlikuju od drugih, jer imaju novaca više nego im treba.

I znaju jedno …. da prosječan čovjek koji krpa kraj s krajem u ovoj državi – mogu postati
kad god zažele…….. !!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Loris, samo da pojednostavim i objasnim ovo osjetljivo pitanje oko djece. Dakle, dvoje djece
naslijedilo je prije 2 godine firmu od svog oca. Firma ima dugove, koje djeca uz Upravu i mene kao
roditelja – vraćaju. Prije 7 godina zasnovala sam svoj novi život .
Trenutno vodim računa da se stanje u toj firmi što prije stavi u normalu. Dodatan problem predstavlja birokracija, jer je jedno dijete maloljetno. No,za 1 godinu, sve će biti u redu.

Osobno nemam doista nikakve dugove, a svojim dionicama pomažem kroz hipoteku, da se
stanje u firmi moje djece riješi što prije.
Zbog nemogućnosti raspolaganja dionicama izgubila sam sam na jednoj – tokom ove godine
400 tis. kuna. Predložila sam da se skine hipoteka sa dionice – i stavi na suvlasnički dio nekretnine-
punoljetnog djeteta. Banka nije bila za to. Morali smo angažirati CZSS, da izda suglasnost i za
drugog suvlasnika- koji je maloljetan. Nije bilo ugodno, jer je moj prijedlog zamjena
jamstava- protumačen kao sukob interesa…što je mene pogodilo i uvrijedilo kao roditelja.
Naime, ispalo je da je bolje da ja izgubim novce , nego da se optereti nekretnina koja nikome
ne treba..ali je vlasnik maloljetan. Ipak, sve je riješeno…..
Tema oko podobnosti roditelja dirnula me, jer nisam očekivala, da ponekad ljudi ne razumiju
elementarne stvari oko jamstava i kvalitete jamstva. Najlakše je dati depozit banci -za kreditni novac.
Meni je dionica – isto kako i depozit na računu, a to je najskuplje jamstvo.
Razumljivo je da gledaš racionalno i da očekuješ i od drugih da tako shvate probleme.
No, ovo društvo nije dovoljno zrelo za poduzetništvo.
Sve će biti u redu..mi ćemo isplivati iz situacije u kojoj smo se našli, ne svojom krivnjom.

Ne sramim se razgovora o tim pitanjima niti diskusije.Kao građanin ove zemlje, želim
transparentnost i pomoć , naročito oko teških pitanja , kao što je podobnost roditelja
kad su u pitanju financije djece i roditelja.
Svatko nek pliva kako zna..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami
možete i ovako gledati na to ; s jedne strane izgubite novce, ali imate lijepu i zdravu djecu odnosno dobijate, a mislim da je to pravi kapital.

U slučaju vaše sumnje u zakonitost odluke centra isto možete provijeriti kod javnog pravobranitelja, a on će znati kako dalje ako ste upravu.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Htjela sam prekinuti ovu temu, da Vas ne zamaram svojim problemima, ali…bit će i drugim roditeljima važno da znaju kako osigurati budućnost svoje djece , i uvijek im time željeti samo
dobro…

Podobnost roditelja kod rada sa DJEČJIM NOVCEM je jako osjetljivo pitanje, bez obzira da li se radi
o raspolaganju:
– ALIMENTACIJA koja je zapravo pomoć roditelju od strane drugog roditelja..
– OBITELJSKA MIROVINA GDJE JE KORISNIK MALODOBNO DIJETE
– DJEČJA ŠTEDNJA
– UDJELI U TVRTKAMA
– NEKRETNINE U VLASNIŠTVU DJECE
……..OSTALO..

Ako se nedaj Bože, nađete u takvoj situaciji, kao čovjek i roditelj…gledajte to , kroz roditeljsku
savjest mirno i odgovorno…i po vlastitom opredjeljenju odlučujte kako, gdje i kada trošiti
takav novac ….Budite odlučni i mislite najbolje za dijete…I djelatnici Centra za socijalnu skrb
imaju vlastitu djecu….i razvedeni su , i imaju kredite i probleme.
Zato to ne smiju biti sporedne teme u našem društvu, a ja vidim da se o njima nigdje ne govori.

Ajmo sad na druge teme.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


DJECA – PODUZETNICI….

“I cannot recall a single incidence of a small or mid-size family business being successfully operated by a recent college grad who did not have substantial business management experience,”

Read more: http://www.businessinsider.com/mom-and-pop-shop-dont-buy-your-kid-a-business-2010-8#ixzz0vkybHSav

Premješteno iz teme: NVBA (Nava banka d.d.)

prije par dana sam obećao scan stečajne potvrde društva aris 2000.

scan je objavljan ali iz nejasnih i neobjašnjenih /za sada/ razloga, scan potvrde je uklonjen s ove stranice.

kako god, stečajnu potvrdu posjedujem i društvo aris 2000 IMA stečajne razloge.

prema mojim najboljim saznanjima društvo aris 2000 je ishodilo u travnju 2011 prolongat kredita na iznos ne manji od 1.000.000kn.
banka je odobrila nivi kredit unatoč sljedećim činjenicama:
1. prethodni kredit nije uredno vraćan,
2. aris 2000 je kasnilo s plaćanjem najmanje 3 rate kamata
3. aris 2000 je u trenutku prolingiranja kredita bila u blokadi!

evo teksta stečajne potvrde:

meister, 06.08.2010. u 08:51
U Zagrebu, 21.06.2010.

Na temelju članka 4. stavak 4. i 6. Stečajnog zakona, a na zahtjev xxxxxxxxxxxxxxxxx izdaje se

POTVRDA

Dužnik ARIS 2000 d.o.o., FRATERŠČICA 60, 10000 ZAGREB, MB 01575678
u Raiffeisenbank Austria d.d. ima glavni račun 2484008-1101183221
2. Dužnik ima evidentirane nepodmirene obveze u razdoblju duljem od 60 dana, a koje je trebalo, na temelju valjanih osnova za naplatu, bez daljnjeg pristanka dužnika naplatiti s računa.

Odjel naplate naloga vjerovnika
Raiffeisenbank Austria d.d.

i ujeo vuk magare, i opet će dioničari banke ostati bez svojih dionica jer uprava banke, g pamukovic, odobrava nove milijunske kredite tvrkama zrelim za stečaj.

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

James…razlike u društvu bit će sve veće. Kad poduzetnik ima novaca, a mladi poduzetnik već sve ima- zašto mu roditellje ne bi kupio dionice/ udio u kompanijama /?
To samo nama zvuči glupo u ovoj glupoj državi.
Ne radi se o povođenju za nikakvim trendovima..sličica je fakat, ironična.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close