BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


EWT nije lako:O tome sam ja pisao prije ca 4 godine kad vecina ovde nije znalo sto je EWT.
EWT treba vremena i iskustva a to se ne stigne ni u 1 ili 2 godine dana…a kamo li par mjeseci.

Evo jedna analiza (sa rezervacijom da sam je ucinio u kratko vrijeme)
Dali ce biti tako? who knows

Neki ce je prepoznat drugi nece…nac se moze na internetu


Evo tog Cromanovog posta od 25.6.10. 15:38, str. 3106. Post ima att. Fakat se moglo dobro zaraditi unutar tjedan dana.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Što se žalite, pa zar ne vidite da živimo u raju.

http://www.jutarnji.hr/hebrang–vlada-jadranke-kosor-nije-nista-nesposobnija-od-obamine/844601/

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

joj,joj,joj, bojim se da nam netko hoće zavući za kraj,onako u paketu


Što se žalite, pa zar ne vidite da živimo u raju.

http://www.jutarnji.hr/hebrang–vlada-jadranke-kosor-nije-nista-nesposobnija-od-obamine/844601/

još je Jaca dobra kad se usporedi sa prethodnikom [lol]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Jel može TA za KODT-P-A od iskusnijih kolega u svoje švrljanje slabo vjerujem jer mi izgleda prebajkovito

NEMAM VREMENA ZA DIONICE ….

Dok poslijepodne čitam Vaše komentare o svim zbivanjima na ZSE, moram reći..da ja trenutno vremena za dionice / čitaj NOVACA / nemam…
Dionice su sve u minusu..neke više , druge manje… Za dokup nemam novaca..jer mi se nikako
ne poklapaju planovi, u firmi, odnosno…sve ide -onako kako drugi- hoće, a ne ja.
Zbog vrućina i ljepšeg vremena , koje zove na more i odmor – pojedini djelatnici su NEPODNOŠLJIVO
MRZOVOLJNI , neraspoloženi..i rade s puno netrpeljivosti prema drugim djeltnicima i klijentima….
Kao poslodavcu dođe mi više puta na dan da izgubim živce, zbog cinizma ili provociranja ….
Uglavnom , situacija…..pusti me na miru….i ništa me ne pitaj!
Posla ko u priči.
Troškova ko u priči-hororu.
Bila bih najsretnija kad bih jednom zauvijek zaključala sva vrata gdje rade oni koji svoje
Zakone o radu , vješaju na zastave ko Sveto pismo…a kad se okreneš , ponašaju se ko razuzdana banda.
Čitaju novine,privatno neprekidno telefoniraju i stalno se brinu o samom sebi, svojoj djeci, muževima, rodbini i sl… a onda ah, da …..nešto bi trebali i raditi prije nego odu doma…
Ulaskom u Europsku uniju, razmotrit ću pitanje prodaje firme, jer uz svo moje strpljenje i trud-
ne mogu više tolerirati bahatost, nerad i pokvarenost na poslu ….koju moram i platiti.
U zadnje vrijeme, ne znaju kako bi više, naročito žene- napakostile jedna drugoj, pa su počele
kalkulatorima zbrajati obim poslova i međusobno se uspoređivati po najnevjerojatnijim kriterijima,
koje ni meni nisu razumljjive.
Iako je plaća tajna, jedan dio kolektiva unaprijed me je bezobrazno upozorio , da novim djelatnicima , ako dođu, ne bi bilo korektno dati veću plaću , nego imaju stari djelatnici ..
Novi djelatnici žele astronomske plaće. Šah-mat situacija za poslodavce.
Tako je to kad je sustav izgradio bolesne vrijednosti..koje običan i pošten poslodavac, nije
spreman trpiti. I konačno , molim odgovor…
Smijem ja tužiti djetnika i tražiti naknadu štete za reket i ucjenu..ako se ispostavi- da trpim
djelatnike , koje sam dužna zaposliti zbog zakonski propisanog načina rada..a djelatnik me
ucjenjuje svojim zahtjevima kojima nije moguće udovoljiti i time podiže nezadovoljstvo
i bunt ostalih djelatnika ?

Napomena: Imamo najveće plaće u regiji u usporedbi sa konkurencijom. Nema kadrova.
Iz cijele Hrvatske , kolegica mi veli da su poslodavci ogorčeni bahatošću, cinizmom
i osornim ponašanjem dotične branše o kojoj govorim.

Kome se obratiti.. HUP je nesposoban riješiti ove probleme. Fakultet ne obrazuje dovoljan broj
kadrova , zlonamjerno, kako bi njihove plaće bile astronomske. Visinu plaće koju bi željeli- nije moguće platiti u današnjim uvjetima rada.
Čim nađem zamjenu – dvije djelatnice letit će s posla, jer ne mogu više trpiti njihove bezobrazluke..

Slaganje slagalice -dobrog i kvalitetnog kolektiva je temelj zadovoljstva u firmi.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


NEMAM VREMENA ZA DIONICE ….

Dok poslijepodne čitam Vaše komentare o svim zbivanjima na ZSE, moram reći..da ja trenutno vremena za dionice / čitaj NOVACA / nemam…
Dionice su sve u minusu..neke više , druge manje… Za dokup nemam novaca..jer mi se nikako
ne poklapaju planovi, u firmi, odnosno…sve ide -onako kako drugi- hoće, a ne ja.
Zbog vrućina i ljepšeg vremena , koje zove na more i odmor – pojedini djelatnici su NEPODNOŠLJIVO
MRZOVOLJNI , neraspoloženi..i rade s puno netrpeljivosti prema drugim djeltnicima i klijentima….
Kao poslodavcu dođe mi više puta na dan da izgubim živce, zbog cinizma ili provociranja ….
Uglavnom , situacija…..pusti me na miru….i ništa me ne pitaj!
Posla ko u priči.
Troškova ko u priči-hororu.
Bila bih najsretnija kad bih jednom zauvijek zaključala sva vrata gdje rade oni koji svoje
Zakone o radu , vješaju na zastave ko Sveto pismo…a kad se okreneš , ponašaju se ko razuzdana banda.
Čitaju novine,privatno neprekidno telefoniraju i stalno se brinu o samom sebi, svojoj djeci, muževima, rodbini i sl… a onda ah, da …..nešto bi trebali i raditi prije nego odu doma…
Ulaskom u Europsku uniju, razmotrit ću pitanje prodaje firme, jer uz svo moje strpljenje i trud-
ne mogu više tolerirati bahatost, nerad i pokvarenost na poslu ….koju moram i platiti.
U zadnje vrijeme, ne znaju kako bi više, naročito žene- napakostile jedna drugoj, pa su počele
kalkulatorima zbrajati obim poslova i međusobno se uspoređivati po najnevjerojatnijim kriterijima,
koje ni meni nisu razumljjive.
Iako je plaća tajna, jedan dio kolektiva unaprijed me je bezobrazno upozorio , da novim djelatnicima , ako dođu, ne bi bilo korektno dati veću plaću , nego imaju stari djelatnici ..
Novi djelatnici žele astronomske plaće. Šah-mat situacija za poslodavce.
Tako je to kad je sustav izgradio bolesne vrijednosti..koje običan i pošten poslodavac, nije
spreman trpiti. I konačno , molim odgovor…
Smijem ja tužiti djetnika i tražiti naknadu štete za reket i ucjenu..ako se ispostavi- da trpim
djelatnike , koje sam dužna zaposliti zbog zakonski propisanog načina rada..a djelatnik me
ucjenjuje svojim zahtjevima kojima nije moguće udovoljiti i time podiže nezadovoljstvo
i bunt ostalih djelatnika ?

Napomena: Imamo najveće plaće u regiji u usporedbi sa konkurencijom. Nema kadrova.
Iz cijele Hrvatske , kolegica mi veli da su poslodavci ogorčeni bahatošću, cinizmom
i osornim ponašanjem dotične branše o kojoj govorim.

Kome se obratiti.. HUP je nesposoban riješiti ove probleme. Fakultet ne obrazuje dovoljan broj
kadrova , zlonamjerno, kako bi njihove plaće bile astronomske. Visinu plaće koju bi željeli- nije moguće platiti u današnjim uvjetima rada.
Čim nađem zamjenu – dvije djelatnice letit će s posla, jer ne mogu više trpiti njihove bezobrazluke..

Slaganje slagalice -dobrog i kvalitetnog kolektiva je temelj zadovoljstva u firmi.

Skresi im place i da vidis kako bahatost nestaje kao balon od sapunice. Pa cak da ti i zaprijete otkazom – bas me zanima gdje ce naci posao u ova vremena.

ALIENE, na žalost to bih ja i napravila….ali, ovim djelatnicima posao se nudi ..iza svakog ćoška…
u svakoj Općini..u svakom Gradu…u svakoj državi…

Sistematičnim dvadesetogodišnjim radom ..otvaranjem poslovnica ko gljiva poslije kiše…
snažnom privatizacijom, Fakultet ih je – a svi su povezani – jer neki na tim Fakultetima imaju
i poslovnice u toj branši..ili udjele u veledrogerijama, …a najčešće SVOJE FIRME. Iz svog primjera… da ne natuknem i bivšeg DEKANA Fakulteta…isto ima takvu firmu..
Danas, može se reći da je MREŽNI PLAN poslovnica – završen!
NESTALO JE PRIJATELJSTVA IZMEĐU FAKSA I PRIVREDE ?!…………..

Slijedi PLAN B. Ogroman JAZ U PLAĆAMA, STATUSU I PRIMANJIMA Sveučilišne struke i PRIVREDE.

Zašto bi Fakultet proizvodio kadrove PO MJERI privrede. Odjednom, proradila je SAVJEST?

RAZDVOJILA SE STRUKA / OBRAZOVANJE / I PRIVREDA / NOVAC/.

I sad se nek lijepo slikamo…. Ako se ne dignu plaće SVEUČILIŠNIM PROFESORIMA…. neće slušati
poduzetnike ….! Znaju gdje je privreda ranjiva.

Ja ih ne krivim. Samo krivim Ministarstvo prosvjete što ne izgradi prostore Fakulteta kako treba i
da zada za zadatak UPISNE KVOTE X 2 ….
Kad privreda reče DOSTA! …Onda smanjuj svote i radi na kvaliteti i nauci / tj. usmjeravaj dio
kadrova u lijepim prostorima u istraživanja i NAUKU , a ne studentima odmah staviti kravate, dati aute, mobitele i slati ih na Kongrese!

? Ma , Radovane…ti pojma nemaš!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ROBERT/ 25/ upravo završava Fakultet. Već na 8 semestru pristupio mu je Predstavnik ugledne
farmaceustke kompanije , koji mu je ponudio posao, odmah nakon diplome.Posao se sastoji u promoviranju 2 nova preparata koji se nalaze na Listi HZZO-a.Osim respektabilne plaće od cca
11.000,00 kuna Prestavništvo stranog proizvođača, dat će mu automobil i službeni mobitel,
dodatak za odjeću i obuću.
Robert dolazi iz malog mjesta iz istočne Slavonije, oba roditelja su zaposlena , a on kao student
ima zajam za školovanje koji je dobio od privatne Zdravstvene ustanove, i koji mora vratiti, na način
da 5 / pet/ godina ,nakon završetka studija radi za Poslodavca u ljekarni, kao farmaceut. Zajam je pozamašan, no, Predstavnik farmaceutske firme, isplatit će zajam u Robertovo ime i rasteretiti ga obaveze petogodišnjeg rada, uz uvjet rada u Predstavništvu.
Odnosi u Robertovoj obitelji nisu skladni, on ne vidi optimističan prvi korak u svojoj samostalnosti,
jer bi zbog povrata zajma , morao živjeti i dalje u zajedničkom domaćinstvu s roditeljima, barem neko vrijeme. U Zagrebu ima djevojku, koja takodjer studira.
Zajednički odlučuju da se ne vrate u svoja rodna mjesta, već da ostanu u Zagrebu i zasnuju svoju
obitelj .Robert uzdržava i nju i sebe od svoje plaće, dok se ona ne zaposli.
Njegove kolege sa fakulteta, radit će u sličnim Predstavništvima. Njegove kolegice, imaju rezervirana radna mjesta, izvješena u holu Fakulteta, po izboru.
Veći broj kolega ostaje u Zagrebu, a samo nekolicina stjecajem okolnosti, vraćaju se u svoja
prebivališta…
Poslodavac koji je 5 godina ulagao u zajam za školovanje studentu, ostat će bez planiranog
djelatnika. U Općini u kojoj ima Zdravstvenu ustanovu sa 3 poslovnice, nema nezaposlenih farmaceuta. Provjerom na Fakultetu utvrdio je da u slijedeće 4 godine , iz njegove Općine
potencijalno će završiti studij još 4 djelatnika.
Iz razgovora sa kolegama, saznaje, da dvoje od ta 4 studenta, ostaju u Zagrebu..a jedan će otiči
u inozemstvo. Jedan preostali student radit će u ljekarni, kod rođaka, gdje ga čeka radno mjesto.
U nadležnom Uredu HZZO-a , dobio je podatak, da svi imaju slične probleme, tj. da NEMA
FARMACEUTA..u narednih nekoliko godina. Ne zna kako će organizirati proces rada i ispuniti
svoje obveze.

Pouzdao se u državu i sustav školovanja, koji ga je razočarao i izigrao kao poduzetnika.Smatra da
država sve svoje planove o zapošljavanju, razvoju malih Općina i Gradova, te ravnomjernoj politici
jednakih prava i obveza može OBJESITI MAČKU O REP!
Pravo na jednaku zdravstvenu zaštitu..pravo na jednaku uslugu snabdijevanja lijekova za sve
u ovoj državi..postaje upitno!

Da li je cilj imati Metropolu punu doseljenika, koji prehranjuju jedni druge, socijalne probleme i šaku
bogatih kompanija, koju u selekciji i podjeli nataloženog kapitala..neće zaustaviti nikakva jalova
politika decentralizacije…..ili se ipak može uzeti stvar u ruke i napraviti nešto svrsishodnije
za razvoj i prosperitet ….svih hrvatskih građana…i svih hrvatskih poduzetnika koji uplaćuju
poreze i doprinose …ili ćete razvijati samo ZAGREB. ?

Hvala na odgovoru.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Jesmo-li-u-depresiji-Sve-izgleda-kao-pred-pad-1932.-godine?homesrclink=carousel

James…znam da necitas ovaj drukeraj…al imao si pravo…DEPRESIJA [thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

A po čemu je to James bio u pravu kad čitavo vrijeme trubi nešto sasvim suprotno?

jebeni big brader

http://seebiz.eu/hr/seebiz-trend/sport/facebook-zeli-postati-glavni-sponzor-engleske-reprezentacije,84351.html

New Report

Close