BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kromen mene samo zanima tko će to točno srušiti crobex na 1250 i na koji način? gle to kaj ti pričaš je znanstvena fantastika jer ak će crobex biti 1250 spx bude 50, dow 1000 itd..tolko tu pričate da je netko projecirao ovo ili ono ali činjenica je da su najveći popušili a ti da si tolko dobar u tome kaj radiš bio miljunaš i ne bi čuo za poslovni.hr ili bi u najgorem slućaju radio u JP ili nekoj renomiranoj firmi u toj branši.kako god da bilo baš mi se ne poklapa tvoja priča nikako..ja nemam ništa protiv tuđeg mišljenja ali na tehničkoj analizi se može samo dobro nasmijat…
ps kaj nisi ti rekao da više tu nećeš pisati već samo na svojem blogu…kaj nije baš neka navala na blog? [undecid]

Vidim da se poslovni odlucio da smijem samo pisati na Bez Cenzure-Opcenito .Ok

I evo i odgovor tebi lanica : ja sam spomenu razinu 1250 samo u smislu da svaki moze navesti jednu razinu i pogoditi (dali je spomenuta razina 1600 ili 1250 to nije relevantno)

kad se radi o tome gde ide Crobex..mogu kazati da znam po prilici tu razinu…ali kao sto ste se smijali kad sam pisao 2006/2007 godine i velikom padu…tako se ponasate i danas.

Ali ..to je vas problem…ja nemam hrvatske dionice…i zato zatvaram sa svoje strane sve diskusije o Crobexu i mogucem padu prema …xxxx

nek vam bude sretno

Ali ljudi

dajte molim vas objasnite zasto vam Croman toliko smeta?

U cemu je problem više?

Ja ovo stvarno ne razumijem?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



kromen mene samo zanima tko će to točno srušiti crobex na 1250 i na koji način? gle to kaj ti pričaš je znanstvena fantastika jer ak će crobex biti 1250 spx bude 50, dow 1000 itd..tolko tu pričate da je netko projecirao ovo ili ono ali činjenica je da su najveći popušili a ti da si tolko dobar u tome kaj radiš bio miljunaš i ne bi čuo za poslovni.hr ili bi u najgorem slućaju radio u JP ili nekoj renomiranoj firmi u toj branši.kako god da bilo baš mi se ne poklapa tvoja priča nikako..ja nemam ništa protiv tuđeg mišljenja ali na tehničkoj analizi se može samo dobro nasmijat…
ps kaj nisi ti rekao da više tu nećeš pisati već samo na svojem blogu…kaj nije baš neka navala na blog? [undecid]

Vidim da se poslovni odlucio da smijem samo pisati na Bez Cenzure-Opcenito .Ok

I evo i odgovor tebi lanica : ja sam spomenu razinu 1250 samo u smislu da svaki moze navesti jednu razinu i pogoditi (dali je spomenuta razina 1600 ili 1250 to nije relevantno)

kad se radi o tome gde ide Crobex..mogu kazati da znam po prilici tu razinu…ali kao sto ste se smijali kad sam pisao 2006/2007 godine i velikom padu…tako se ponasate i danas.

Ali ..to je vas problem…ja nemam hrvatske dionice…i zato zatvaram sa svoje strane sve diskusije o Crobexu i mogucem padu prema …xxxx

nek vam bude sretno

[/quote]
a kaj onda pišeš na poslovnom.hr? mislim nemoj krivo shvatiti, boli mene briga jer ti pišeš ili ne , ali me zanima svrha tvog pisanja? imaš svoj blog pišeš na njemu,diskutiraš,crtkaraš,sam određuješ tko gleda ko ne….čemu poslovnihr?tvrdiš da nemaš naše dionice a analiziraš crobex…ja mislim da tvoje konstatacija da nemaš naše dionice totalno nebitna.puno bitnije je da bi ti htio imati neke naše dionice jel tak? jer u suprotnome ja ne vidim razlog svega ovoga…ja ne pišem na forumu u Stockoholmu i projeciram OMX na 10 bodova..ja sumnjam da si ti samaritanac kojem je stalo do svojih korjena i želi pomoći onima kojima je potrebno..

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

[lol]

Upravo se vratio sa južnih krajeva, vidim da ste na temi bez cenzure općenito.
Veli Croman da će Crobex na 1200?

Vrlo dobro, eto ako je tako konačno nešto konkretno od čovjeka ( ili dječarca ) koji analizira Crobex ali ne ulaže na našem TK. [lol]

No budimo ozbiljni, iz svega što vidim i čitam, ne mogu a da se ne složim sa kolegom lanicom i kolegicom Brankicom.

Croman, samo ti piši, ali ne izmišljaj i ne busaj se u prsa, stavi analize, pa makar one bile i tehničke sa konkretnim predviđanjima pa ćemo te najbolje moći procijeniti.
I ne budi kao malo djete da petnaest puta odlaziš, pa se vračaš na forum.

P.S. I nauči nešto o ekonomiji makroekonomskim kretanjima, fundamentima i sl. to ja koji iza sebe imam preko 4 godine pisanja na ovom forumu sa konkretnim rezultatima toplo preporučujem Tebi koji se busaš u prsa a ništa nemaš o sebi i svojim djelima.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

pital sam kromana da mi da linka na taj njegov bljog,ali naravno,nisam dostojan,pa me interesira koji su to likovi osim duluksa koji spadaju u tu elitu koja smije ćirnuti u tu riznicu znanja i vrhunski točnih analiza koje kirurškom preciznošću pogađaju vrhove i dna?

btw,ako se ne varam,gledajuć vrhove i dna u zadnjih 10tak godina samo na OMXu,nemogu se oteti dojmu da bi gospodin croman trebao biti jači od Buffeta,barem duplo(pod pretpostavkom da je počeo sa ne više od 10tak tisućica eura)

a ja još nisam čuo za nekog milijardera hrvatskog porijekla iz švedske koji je bogatstvo stekao na burzi-ili čitam krivu štampu?


pital sam kromana da mi da linka na taj njegov bljog,ali naravno,nisam dostojan,pa me interesira koji su to likovi osim duluksa koji spadaju u tu elitu koja smije ćirnuti u tu riznicu znanja i vrhunski točnih analiza koje kirurškom preciznošću pogađaju vrhove i dna?

btw,ako se ne varam,gledajuć vrhove i dna u zadnjih 10tak godina samo na OMXu,nemogu se oteti dojmu da bi gospodin croman trebao biti jači od Buffeta,barem duplo(pod pretpostavkom da je počeo sa ne više od 10tak tisućica eura)

a ja još nisam čuo za nekog milijardera hrvatskog porijekla iz švedske koji je bogatstvo stekao na burzi-ili čitam krivu štampu?

Očito čitate krivu štampu kolega.Probajte sa Mikijevim almanahom.
Što se tiče Buffeta, evo što kaže japoznatiji investitor današnjice o tehničkoj analizi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis

" Warren Buffett has said, "I realized technical analysis didn’t work when I turned the charts upside down and didn’t get a different answer" and "If past history was all there was to the game, the richest people would be librarians "

Ovdje piše da mu je trebalo 8 godina da shvati da tehnička analiza ne funkcionira, 8 godina istraživanja najpoznatijeg investitora današnjice, ali ne, imate vi svoje tehničare koji na temelju grafa proriču smjer kretanja indexa, a samim time i makroekonomske pokazatelje financijska izvješća, političke događaje i sl.
Sve to tehnička analiza zna!. [lol] :

http://www.fool.com/investing/value/avoid-the-mistake-that-cost-buffett-8-years-of-bet.aspx

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.theequitydesk.com/george_soros.asp

Nevjerojatno.
I George Soros smatra tehničku analizu gubljenjem vremena:

" Soros considers technical Analysis to be an utter waste as he questions the foundation on which this theory has been built. "

To je za one naivne koji " nisu znali ", danas iole inteligneta osoba, koja ima iznadprosječnu razinu inteligencije zna da se na temelju prošlosti ne može predvidjeti budučnost, da ne može tehnička analiza odrediti koliki će biti BDP, kakvu če biti podaci o nezaposlenosti, tko će dobiti izbore, hoće li Sanader dati ostavku, kakvo će biti financijsko izvješće, kada će netko odlučiti kupiti / prodati većinski paket neke tvrtke itd. itd.

Budite pametni.

Kaže se, vrata Ti mogu otvoriti – ali ući moraš sam.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Izmislili bi neki kompjuter da to sredi i izračuna. Izračunali su pola svemira gdje neće neke valove na burzi. Sad će neko reći nije to jednostavno. Nije ni šah jednostavan pa sad komp rastura sve prvake lijevom rukom ko od šale.

who dares, wins


Izmislili bi neki kompjuter da to sredi i izračuna. Izračunali su pola svemira gdje neće neke valove na burzi. Sad će neko reći nije to jednostavno. Nije ni šah jednostavan pa sad komp rastura sve prvake lijevom rukom ko od šale.

Kompjuter ne može predvidjeti porast cijena nekretnina ili recesiju isl.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Izmislili bi neki kompjuter da to sredi i izračuna. Izračunali su pola svemira gdje neće neke valove na burzi. Sad će neko reći nije to jednostavno. Nije ni šah jednostavan pa sad komp rastura sve prvake lijevom rukom ko od šale.

Kompjuter ne može predvidjeti porast cijena nekretnina ili recesiju isl.

lp
[/quote]

Kompjuter sam ne .. ali Croman.. DA

Historical analysis or was it possible to predict future movements ? Hist1 Hist2
> Vaš link

procitaj dobro the predictions…postoji i Hist 3

Vidimo/Cujemo … se kod …………. > Cilja xxxx razina !

IN and OUT

@ brankica da na forumu nema puno bedastoća prepirki i svađa te da moderatori rade svoj posao po "zanatu" forum bi postao suhoparan i dosadan i imao bi puno puno manju posjećenost a samim tim i manje oglasnog prostora. Tako moderatori relativno solidno odrađuju svoj dio posla ne dozvoljavaju pljucanje i vrijeđanje ali ipak dozvoljavaju življe rasprave.

@ deluks- croman tvrdi da nam želi pomoć. E sad ljudi mu počmu vjerovat i krenu trgovat po njegovim savjetima a ovi se naljuti i odluta neko vrijeme sa PD i šta se dogodi ekipa se počme pitati tko je upalio mrak-postanu guske u magli. Neće mi pomoći u životu ako mi netko pokloni ribu ,ali ako me netko nauči loviti ribu…

@ plavi tko može predvidjeti ovogodišnji rezultat neke firme? Tko može predvidjeti recesiju globalnu-lokalnu , kad će se zaustaviti pad BDP u RH? Evo uzmi BP pa tko je mogao predvidjeti potonuće platforme i najveću ekološku katastrofu a bila je fundamentalno fantastična do havarije. A što se tiče čisto TA što će ljudi raditi kad vide da cijene padaju-prodati ,kad rastu-kupiti dakle ljudi su ostali isti (velika većina) samim tim vrlo vjerojatno će ljudi raditi slične stvari a samim tim TA će davati iste signale.



Izmislili bi neki kompjuter da to sredi i izračuna. Izračunali su pola svemira gdje neće neke valove na burzi. Sad će neko reći nije to jednostavno. Nije ni šah jednostavan pa sad komp rastura sve prvake lijevom rukom ko od šale.

Kompjuter ne može predvidjeti porast cijena nekretnina ili recesiju isl.

lp
[/quote]
To i ja kažem jerbo bi već izračunali kad će Izrael izbombardirati Iran. A da ga hoće to i mala djeca znaju smo je pitanje kad?

who dares, wins

New Report

Close