BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tekst: I.M.
Foto: AFP

HRVATSKO izaslanstvo se potrudilo ostati zamijećeno na Konvenciji o međunarodnoj trgovini ugroženim vrstama (CITES) u Dohi. No, nisu nas proslavili nikakvim pametnim prijedlogom, već su nas osramotili nezapamćenim neznanjem pa o tome u svom izvješću sa konvencije pišu svi vodeći svjetski mediji.

Naime, sve odluke na konvenciji donose se na osnovu glasova izaslanstava pa je uoči početka bilo potrebno testirati elektroničke uređaje za glasovanje. Predsjedatelj konvencije zamolio je izaslanike da provjere rade li njihovi uređaji: "Ovo je samo za testiranje sustava. Evo jednostavnog pitanja kako bi se uvjerili da uređaji rade: Je li Doha glavni grad Katara? Za `da`, molim vas, pritisnite gumb broj dva".

Trideset sekundi kasnije zabilježeni su glasovi 150 izaslanika. I, gle sramote, jedino su Hrvatska i Kamerun odgovorili "ne". Kina je, pak, ostala suzdržana. "Kamerunsko i hrvatsko izaslanstvo nije moglo ili nije željelo objasniti zašto su po svemu sudeći tako malo naučili o gradu u kojem su proveli proteklih tjedan dana. Kineska delegacija je ostala neumoljiva pa o svemu nije rekla ništa", prenosi BBC.

mislili su da se i tamo prekonoći mijenjaju imena gradova i ulica ko ođe u hrvatskoj [thumbsup]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Premješteno iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)

Ma kakvi novinari. Date novinarčiću 100 kn i on će napisati da je DLKV propao i to preko cijele naslovne stranice.Ja sam se imao prilike uvjeriti jedne godine na moru kupujuči večernji list kad je na naslovnici pisano da je Koprivnička tvornica propala u tom nekom kontekstu naravno to se odnosilo na Podravku.U tom danu je dionica pala da sa u istom trenu gubio cca 90000 kn.Naravno za to nije nikad nitko odgovarao.Da ih se više kažnjava po džepu nebi pisali gluposti po bertijama.Pozdrav.

Premješteno iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)

Di se god vrti lova ima igara i igrica. Da se tako nešto piše na zapadu te novine ili portal bi izgubili kredibilitet i čitatelje, pa ne vjerujem da bi se više usuđivali puštati neprovjerene informacije.
Mi smo ipak mala država gdje nema baš prevelik izbor ovako specijaliziranih portala, pa ne vjerujem da će Seebiz imati negativne efekte povodom gluparija koje pišu.
Najsmješnije mi je kad neki forumaši želeći dokazati neke svoje teze stavljaju raznorazne linkove vezane uz dotičnu firmu. Svaka budala može biti novinar i pisati što mu odgovara, neš ti profesije uz ekonomiste najveći glupani su novinari.

……..ŠTETE U ŠUMAMA……

Zbog duge i iscrpljujuće zime, dio stanovništva u ruralnim krajevima , želi uštedjeti na troškovima
grijanja…. dio vlasništva nalazi im se pod šumama. Iako su se pripremili za zimu, nitko nije
računao da će ona potrajati do aprila…zalihe su nestale…

Na terasi kuće gdje živim puca pogled na šumu i svjetla grada. Prije dva sata , pojavilo se
svjetlo između drveća…ljudi..traktori….gledam i pitam se , što se događa u mraku..?
NIšta. Ljudi kradu drva po noći….jer tko bi normalan rušio ili rezao stabla
u hladnoj vjetrovitoj noći .. uz jaku baterijsku rasvjetu….

Tijekom prijepodnevna vozeći se magistralnom cestom u brežuljkasti dio zavičaja gdje živim,
pogled mi je zapeo na devastirana drveća po brežuljcima. Nevješto odrezana stabla,raskomadana na brzinu -srž višegodišnjih nasada pod prijetnjom su potpunog uništenja i bezumne , nevješte siječe….

Policije niotkuda. Možda se ni privatni vlasnici više ne ljute. Hrvatske šume možda i imaju
čuvare..
Da li se ikad itko pitao kolika je šteta prirodi učinjena ove zime a i budućih ..zbog
skupoće osnovnih energenata i neznanja čovjeka o tome – da će zeleni pojas ekološki čistih prostora biti sve nemoćniji u podnošenju tereta ljudskih egzistencijalnih potreba, i da je sve teže uzgojiti novo drvo i sačuvati ga desetljećima od naleta bezumne potrebe za opstankom….

……moram reagirati , makar na ovaj način,jer- volim prirodu…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Molim sve članove ove virtualne zajednice da daju svoj glas za video uredak moje obitelji Knežević u finalu Peugeot-ove nagradne igre

http://www.obiteljskialbum5008.com.hr/#/natjecaj/drugikrug

jedna e-mail adresa -jedan glas,pa ko ima više neka glasa i sa njih.
unaprijed hvala od mnogobrojne obitelji Knežević!!!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



http://www.vecernji.hr/vijesti/uhicen-damir-polancec-zbog-afere-podravka-clanak-118516

POLANČEC UHIĆEN

kad uhite i Stipu onda ću početi virovati u minimum pravednosti u ovoj baruštini
[/quote]

Misliš Stipe Daimler Mesića?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



http://www.vecernji.hr/vijesti/uhicen-damir-polancec-zbog-afere-podravka-clanak-118516

POLANČEC UHIĆEN


Kako će reagirati burza?
[/quote]

U svakom slucaju trebala bi pozitivno reagirati, samo sta ta vijest ne ide u prilog upravo onima koji zele jos srusiti ovo trziste.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


http://www.vecernji.hr/vijesti/uhicen-damir-polancec-zbog-afere-podravka-clanak-118516

POLANČEC UHIĆEN

kad uhite i Stipu onda ću početi virovati u minimum pravednosti u ovoj baruštini

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala




http://www.vecernji.hr/vijesti/uhicen-damir-polancec-zbog-afere-podravka-clanak-118516

POLANČEC UHIĆEN

kad uhite i Stipu onda ću početi virovati u minimum pravednosti u ovoj baruštini
[/quote]

Misliš Stipe Daimler Mesića?
[/quote]

nema di taj nema svoje prstiće… A začudo, čak je ka prežidente naziva i dir.Podravke…a i Protegu u HPB-u… ka i ostale… I ka veliki zagovornik tzv. "pravne države" potrudija se steći doživotni imunitet što nitko nikad u svitu nije ima… Time je valjda i slipima pokaza koliko mu je interes za pravnom državom, a koliko za vlastitom g***com

koga briga koga su ufatili,uapsili,ćapili?Di su pare?Vrati lovu,sve bi mu oprostija.Vrati lovu,plati trošak suda i istrage i goni pajdo ki tičica malena [lol]

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)


@perica

Ma plavi, pa ti valjda znaš da se ja nemam šta brinut, ja sam ti ipak profesionalac za razliku od tebe.

Ma od prvoga dana ja vidim da si ti iz fondovske industrije i sve preporučaš kontra želiš navući naivne da se ukrcaju u LKRI a ti se iskrcaš u isto vrijeme preporučaš prodaju LKPC a sa željom da se ti ukrcaš i još prijetiš meni na privat sa HANFOM.

Molim moderatore da ovoga fondovskog igrača ubuduće drže pod nazorom jer i sami vidite da je javno priznao da pripada fondovskoj mašineriji.

New Report

Close