BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma pustite vi te dječje brojalice………

nego gdje nam je danas kolega vilim ribič???
nema ga ko ni bida na viaduktu
joj ak mu bracek sazna da je zapustio tu prevrijednu dionicu, biti će po tamburi [cry]

Kolega vilim je danas otišao u Hanfu, išao je mene prijaviti zato što sam prodavao na vrhu i kupovao na dnu [lol]
Kaže da to nije dozvoljeno prema članku 36. Zakona o lokalnom dnu
[lol]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)
Dragi dida Mraze. Pišem ti ovo pismo po drugi puta sada samo s jednom molbom. Kada budeš dolazio s sjevernog pola, svoj djeci podijeli darove a na našu zemlju i molim te pazi da pogodiš zgradu vlade i zgradz ZSE, nijh pogodi velikom bombom. Dragi djeda Mraze bit ću ti neizmjerno zahvalan. Upravo gledam cijelu EU svi u zelenom, USA futuri u zelenom samo mi, koje netko treba otkupiti za mizerne novce, jer su nas naši vrli političari pokrali, mi smo u debelom MINUSU već danima. Za svaki slućaj dragi dida Mraze ipak baci dvije bombe ako se neka slučajno ne aktivira.
Hvala ti dragi moj dida Mraze !! Tvoj prijatelj Mrgud [angry]

e bas si me nasmija [lol] [lol]

p.s. prije posjete dide Mraza ja prodajem [lol] [lol]

Da se podsjetimo[smiley] … pogledajte što kolega Vidra piše prije nekih mjesec i pol dana tj. na dan 23.10.2009 na temi "građevinari u hrvata"

Sugerira rasprodaju Todinih perjanica i kupnju građevinara. A pazite argument "država se neće odreći građevinara"

Živa istina, evo sve ima crno na bijelo:

http://www.poslovni.hr/Fo…x?ThreadID=2250&pg=27

Samo za info, na taj dan je IGH koštao preko 4.000kn, THNK 2.200 kn, HDEL 320 kn.

A Konzum 160 kn, Ledo 6.900.

Pogledajte sada gdje su cijene jednih a gdje drugih.

Strašno… i onda se još hvali kako plaća okolo pića kolegama umjesto da štedi i ovo malo novca što mu ostade.

a pogledajte što je kolega Fedya pisao na temi ADPL kad je cijena bila 70 kuna prije par tjedana. Trebali smo biti na "40 kuna u sekundi".

Evo sve je crno na bijelom, papir sve trpi

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=567&pg=476

Mislim da bi bilo pametno angažirati Hanfu da pričuva imovinu spomenutih kolega jer će sasuti i ovo malo što im ostade.

Za kolegu Vidru mi je jasno da nema znanje, pa mora okolo plaćati pića, ali mi se čini da se i kolega Fedya malo pogubio…koji čak i ima nekakvo znanje za razliku od Vidre.

srdačno Vaš,

GMB GUBERNATOR

Kolega Fedya iskusni pravnik će vam reći da ste sada prekršili članak 567.a. paraf II koji kaže da Hanfa prijavljuje svakog ko ne zna da oni nisu tu da čuvaju imovinu.
Pa kolega nije vam to zaštitarska firma [lol]

sinek jesi živ??
joj kad se vilim ribić vrati pa vidi da si mu zapustio viadukt, joj što će biti po tamburi, joj, joj
pa to pada ko pokošeno sijeno…..

ajmeeeee [cry]

http://www.kucilooro.webs.com/



ma pustite vi te dječje brojalice………

nego gdje nam je danas kolega vilim ribič???
nema ga ko ni bida na viaduktu
joj ak mu bracek sazna da je zapustio tu prevrijednu dionicu, biti će po tamburi [cry]

Kolega vilim je danas otišao u Hanfu, išao je mene prijaviti zato što sam prodavao na vrhu i kupovao na dnu [lol]
Kaže da to nije dozvoljeno prema članku 36. Zakona o lokalnom dnu
[lol]
[/quote]

joj pa neće valjda i mene prijaviti hanfi??? ja sam mu isto prodavao neke stvari na ath i sad ih opet kupujem

samo mi nije jasno zašto je to zabranjeno, pa nije valjda i to regulirano kolektivnim ugovorom???
moram pitati šukija

[rolleyes]

http://www.kucilooro.webs.com/


Ljudi pozdrav.Dali neko zna išta u vezi plus500 forex platforme za trgovanje na vanjskom tržištu

neznam kaj te zanima, vidim po tel. broju da su neki englezi…..trguje se sa CFD-ovima
ili po naši tečajnim razlikama, znači ne kupuješ financijski instrument nego kupuješ samo
po određenoj cijeni određeni CFD dionice, indexa, roba….
za otvorit 1 poziciju imaš minimalno pokriće npr.100 eura poluga je 1:50….znači ftse kad se pomakne za 50 bodova gore (cca 1%) tih 100 eura ti poraste na 150 eura…
različita su pokrića od dionica, valuta, roba itd…..uvijek imaš na određeni CFD ponuđenu
određenu razliku od npr. 1 bod ili npr.3 boda itd….npr. imaš na ftse recimo 5300-5301 pa
kad otvaraš short otvaraš po 5300 ili long po 5301 i odma pušiš na toj razliki no voalitnost
je uvijek veća od tog 1 boda ….
nemaš brokerskih provizija ni mjesečnih naknada, oni zarađuju na toj tečajnoj razlici koju ti
ponude i manje više uzimaju 5% godišnje na lovu koja stoji kod njih…..eto ukratko…
to je dosta u modi danas jer nema tih brokerskih naknada ni provizija…..

BERLIN – Banka Hypo Group Alpe Adria iz Klagenfurta brzinom munje postala je važan čimbenik u cijeloj regiji, a sada njezina zvijezda isto takvom brzinom očito naglo pada, ocjenjuje dopisnik njemačke novinske agencije DPA iz Zagreba Thomas Brey.

Prema svjedočenju Wolfganga Kulterera koji je do 2006. dugo godina bio na čelu banke HGAA i koji je u međuvremenu osuđen u Austriji zbog krivotvorenja poslovnih knjiga ove banke, banci je vrata u Hrvatskoj osobno otvorio bivši premijer Ivo Sanader, prenosi Brey.

Pri tom spominje da se na ovu tvrdnju nadovezuju nepotvrđeni medijski napisi da je Sanader za posredovanje u davanju kredita u iznosu od četiri milijuna njemačkih maraka dobio proviziju od 800 tisuća maraka. Hrvatska oporba prošle je godine bezuspješno pokušavala dobiti informaciju o navodnoj Sanaderovoj zbirci dragocjenih satova.

Krediti za mutne poslove zločinaca

Ostaje tajna i to kako je ta banka mogla pomoći u više nego mutnim poslovima s nekretninama bivšeg generala Vladimira Zagorca. Ona je dala kredite u iznosu od 260 milijuna eura za nekretnine u Puli, Rovinju, Dubrovniku i na otoku Hvaru.

Do tog iznosa je, u svakom slučaju, došlo hrvatsko Državno odvjetništvo. Osim Vladimira Zagorca koji je sada u zatvoru, Hypo Group Alpe Adria je pomagala i osuđenika za ratne zločine iz Osijeka, Branimira Glavaša. Navodno je upravo on bio glavna podrška te banke u Slavoniji, piše DW.

Gubici ne čude

U Sloveniji pak Hypo Group Alpe Adria dominira trećinom tamošnjih poslova s leasingom. Posljedica toga jest da bi, s obzirom da i najveći financijski holdinzi Slovenije poput Istrabenza ili NFD-a imaju probleme, u poteškoće mogao zapasti i njihov glavni financijer HGAA.

Banka je u velikom stilu ušla i u posrnulu Pivovarnu Laško, s ključnim ulozima i u drugim sektorima. Obaveze prema pivovari su namirene zalogom utjecajne izdavačke kuće Delo. Ali banka mora strahovati i za 40 milijuna eura kredita koji je dodijelila luksuznom hotelu Kempinski Palace u Portorožu. I s druge strane obale, u hrvatskom dijelu Savudrije, stoji još jedan hotel lanca Kempinski u kojem je 70 milijuna eura, koji potječu iz banke HGAA. Kada će taj novac banka dobiti nazad, veliko je pitanje.

Otkaz novinarima za napise o banci Hypo Group Alpe Adria

Prije tri godine sedam novinara lista Glas Istre moralo je napustiti svoja radna mjesta jer su, kako se čulo, previše kritično pisali o Hypo Bank Alpe Adria. Izvještavali su, na primjer, da je u nacionalnom parku na otočju Brijuni, nakon što je ta banka kupila zemljište, ono pretvoreno u građevinsku zonu.

U Dubrovniku se dogodio sličan slučaj. Ili vijest da su suradnici Hrvatskog fonda za privatizaciju, prije svega njegov dopredsjednik Krešimir Starčević, dospjeli na platnu listu banke nakon što su učinjene usluge Hypo banci, i to u vrijednosti od nekoliko milijuna. Ostaje otvoreno i pitanje zašto je prodan sektor banke Hypo Consultants za samo 160 milijuna eura nepoznatom novom vlasniku – mada je procijenjena vrijednost tog sektora bila čitavih milijardu i 500 milijuna eura.

Korupcija je svakodnevni posao

Hrvatski list Nacional navodno raspolaže tajnim izvješćem glavne vlasnice HGAA, Bavarske pokrajinske banke (Bayern LB) o poslovnoj praksi njene banke iz Koruške. U njemu se detaljno izvještava o tome kako Hypo Group Alpe Adria preko izmišljenih tvrtki šalje novac u Lihtenštajn da bi ga kasnije opet investirala u Hrvatsku.

Izgleda da je i poslovna strategija svugdje bila ista. Političarima, među kojima se spominje i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, navodno su osiguravani krediti po nevjerojatno povoljnim uvjetima – ili su čak plaćane provizije, a oni su onda banci omogućavali povoljne poslove. Banka je navodno stajala i iza izborne kampanje vladajuće stranke, HDZ-a.

http://www.kucilooro.webs.com/

Kolega vidra

mozete i link samo navest, netrebate ovako zatrpavat temu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

ali kolega deluks, to je puno važnija tema od vaših i ribićevih uradaka………. čiji je veći…………. gdje je lokalno dno i slično……..
tak da ne bi trebali prigovarati
osim toga mogao bih vas prijaviti hanfi ako budete radili pritisak na mene???
ne smijete raditi pritisak na mene, sloboda govora je zajamčena ustavom
nisam vam ja kriv što ste se vi razočarali u vašem velikom vođi…………znam ja, vi bi najradije da se ta vijest prešuti
[bye]

http://www.kucilooro.webs.com/

uostalom evo link………..nisam ja škrt kao jedan naš poznanik, koji ima novčanik od krtičje kože, hehe

http://www.seebiz.eu/hr/banke/apa-sanader-od-hypa-dobivao-masne-provizije,63551.html

http://www.kucilooro.webs.com/

Kolega vidra

a kako ce lose vijesti pomoci vama i onim jadnim ljudima koje ste svojom slobodom govora navukli na HDEL, THNK, IGH…

Dakle u hdelu postajete dugorocni igrac…

Budem i ja, al kad za to dodje vrijeme…

Nego sto vi kazete na to da na kraju dana netko lupi jednu dionicu HDEL po asku…

Jel to nekog zviznuo margin [shocked]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close