BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jadranka Kosor: Pomoći ćemo tekstilnoj industriji, ali u okviru pravila EU

Sindikati su zadovoljni i ovaj su sastanak proglasili ‘povijesnim trenutkom za tekstilnu industriju’.

[thumbsup]

‘Nakon puna dva sata uspjeli smo se dogovoriti oko nekih zaključaka, ali najavljujem da ćemo se do kraja godine opet naći’, kazala je Kosor nakon sastanka s predstavnicima tekstilne industrije. Najavila je da će biti smjena u Nadzornim odborima i Upravama tvrtki iz resora koje su u vlasništvu države, odnosno Hrvatskog fonda za privatizaciju. Neslužbeno doznajemo da je riječ o Slozi iz Koprivnice, Slavoniji MK, Trimontu i Goričanki.

Dogovorili su da će se potpisati međudržavni ugovori s Rusijom, Egiptom i drugim zemljama koje imaju interes u tekstilnoj industriji. Izradit će se i operativni planovi spasa industrije i to već za naredne sjednice Vlade, a osniva se i tripartitno vijeće. Ono će do sjednice Vlade 17.prosinca pripremiti novu strategiju razvoja tekstilne industrije.

‘Vodit ću računa da se kroz sustav objedinjene javne nabave pomogne tekstilnoj industriji, ali u okvirima pravila Europske Unije’, naglasila je Kosor.

Želim osobno provjeravati što se sa sastanka provelo, ističe, jer je riječ o velikim problemima u tvrtkama koje zapošljavaju 27 tisuća, većinom žena. Među već otpuštenim tekstilcima oko 90 posto je žena. Tijekom 2009. otpušteno je oko 2000 zaposlenika, ali većina tvrtki je u velikim problemima.

Sindikati su zadovoljni i ovaj su sastanak proglasili ‘povijesnim trenutkom za tekstilnu industriju’.

‘Neki problemi su za predsjednicu Vlade bili skriveni i umjesto da je znala informacije, morala ih je, nažalost, čuti od mene’, kazala je sindikalistica Svjetlana Šokčević. Riječ je o informacijama o tvrtkama iz državnog portfelja, koje dobivaju pozajmice i pomoć države, nakon kojih kasni isplata plaća i javljaju se brojni problemi.

‘Nikad nisam prisustvovala ovakvom briljatnom sastanku, a premijerka će nakon ovoga izazvati tektonske poremećaje svojim potezima’, puna hvale bila je sindikalna predstavnica.

[kiss]

ODJEDNOM je postalo jako moderno upirati prst u Ivu Sanadera. Odjednom se govori da je Sanader "morao znati za kriminal" (Stipe Mesić), odjednom je Sanader "glava kriminalne hobotnice" (Branimir Glavaš), odjednom je on "capo ti tutti capi cjelokupne političke mafije koja je ovladala državom" (Jelena Lovrić), pa čak je i do jučer zabranjeni gost Gordan Malić na HRT-u poručio da će "Sanader završiti kao Glavaš jer ne samo da je znao za sve što se događa, nego je puno toga i sam napravio".

> Slavenu Žužulu i šefovima HAC-a još mjesec dana pritvora

Zapravo, jedini koji još ne optužuje Sanadera za odgovornost ili čak i umiješanost u kriminal i korupciju u vlasti i javnim poduzećima jest – Zoran Milanović. Ali to je najmanje važno. Ono što je jedino važno u ovom trenutku jest pitanje hoće li Jadranka Kosor uskoro uhititi i Ivu Sanadera?

Stranački sastanak u Remetincu

Jer, ako sve afere vode prema bivšem premijeru, ako se već s najviših političkih adresa upozorava na premijerovu izravnu odgovornost, ako se raspliću neki kriminalni čvorovi i njihovi kraci vode prema Sanaderu, i ako o tome otvoreno govore čak i oni koji su o Sanaderu godinama otvoreno šutjeli, onda je logično zapitati i kad će Sanader doći na red.

Vjerojatno neće nikad. Zapravo, sigurno neće nikad. Ali bilo bi određene simbolike u činjenici da počasni predsjednik stranke osnovane u baraci održi stranački sastanak u Remetincu. Ali isto tako teško je zamisliti – gotovo nemoguće – da bi Sanadera na informativni razgovor pozvao njegov školski prijatelj Mladen Bajić. Ili njegova vjerna zapisničarka Jadranka Kosor. Ili danas-sutra Zoran Milanović i njegova vladajuća garnitura. Ili da bi se na to odlučio netko od budućih predsjednika države: od Josipovića do Hebranga.

Pravila omerte su jasna

Možemo li zapravo zamisliti ikoga tko bi u ovoj državi pokrenuo postupak protiv Ive Sanadera: zbog toga što je sudjelovao u aferama, što je za njih znao i o njima šutio, što za njih nije znao, a trebao je?

Kakvog onda smisla ima raščišćavati koruptivni kriminala u javnim poduzećima, kad se nitko ne želi baviti osobom koja je stajala na čelu te piramide? Napeto se iščekuje trenutak kad će netko od umiješanih u Podravku, Brodosplit, Kamione, HAC, HEP i druge afere konačno progovoriti protiv Sanadera ne bi li time olakšao svoj status. Međutim, takvo razmišljanje je pogrešno. Onaj tko bi tako progovorio ne bi olakšao svoj status, upravo suprotno. Pravila omerte su jasna.

Kad će već jednom pasti krupne ribe?

Sjetimo se kako je hrvatsko pravosuđe povjerovalo Hrvoju Petraču kad je svjedočio protiv Vladimira Zagorca, ali nisu vjerovali njegovim pismima upućenim Ivi Pukaniću u kojima je Sanadera optužio da je uzeo dio plijena iz Brodosplita. To je pripisano bljezgarenjima "naguženog i prevarenog" mafijaša.

Predsjednik Mesić sada priznaje da proteklih godina "nije bilo političke volje ili je netko mislio da nije dobro uzbuđivati odgovorne u državi", što bi valjda trebalo značiti da ta politička volja sada postoji. I doista, najnovija serija uhićenja čelnika javnih poduzeća stvara dojam da Kosor i Bajić hapse sve što se miče. Naravno, osim onih koji se na vrijeme izmaknu. Ali opet se vraćamo kuknjavi staroj valjda koliko je i stara hrvatska država: kad će pasti krupne ribe?

Gdje nema volje, mora postojati način

Ostavke nisu dovoljne. Ni smjene nisu dovoljne. Nije dovoljan čak ni naprasni bijeg s funkcije. Hrvatskoj nedostaje uhićenje. I to ne sitnih riba, lopova i lopovčića, ne državnih tajnika, pa čak ni smijenjenih ministara. Treba nam uhićenje nalogodavaca. Ili zaštitnika. Jer za to mora postojati način, kao što se sada govori da nedostaje volja.

Bez toga, bez procesuiranja krupnih političkih riba, prolazit ćemo kroz iste ove "najezde skakavaca". Svaki par godina dolazit će nova desetljeća pljačke, kriminala, korupcije, zataškavanja, i svaka najezda bit će sve obilnija, beskrupulozni

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

Kolega Vidra

Trenutno pišete u ulozi dezurnog katastroficara, ali samo da vas podsjetim ako ste zaboravili, na 4200 kn vrijednosti IGH ste savjetovali po forumu da je to najbolji pick.

Ok ako vi imate viška novaca pa ih galantno trošite iz neznanja ili krive procjene, ali preporucivati ljudima rizicne investicije, koje bas nemaju puno smisla i još ih oplemeniti nekakvim nerealnim targetima u najmanju ruku nije ok.

Neznam jeste li ovaj post napisali jer nemate znanje ili kojekakvih drugih razloga, ali uz vašu preporuku HDEL-a po 350 i THNK po 2200 ovo je sigurno bio best buy kako izgubit 30 % u mjesec dana..
Evo vam crno na bijelo da se podsjetite..

22.09.09. | 11:01 | Best buy – komentari i analize vidra | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 32399 | profil | blog korisnik od: 11.01.2009.

ocjena poruke
43%
zajednica –
moderatori
Likvidni pick no1 IGH
jer kad dinkec rasproda očekujem velike stvari na tom tickeru

da nije njegove rasprodaje već bi bila na 6.000 do 6.500 kn, možda čak i 7.000, imho Zadnja izmjena: vidra (22.09.2009. 11:02)

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Premješteno iz teme: Best buy – komentari i analize

Kolega Vidra

Trenutno pišete u ulozi dezurnog katastroficara, ali samo da vas podsjetim ako ste zaboravili, na 4200 kn vrijednosti IGH ste savjetovali po forumu da je to najbolji pick.

Ok ako vi imate viška novaca pa ih galantno trošite iz neznanja ili krive procjene, ali preporucivati ljudima rizicne investicije, koje bas nemaju puno smisla i još ih oplemeniti nekakvim nerealnim targetima u najmanju ruku nije ok.

Neznam jeste li ovaj post napisali jer nemate znanje ili kojekakvih drugih razloga, ali uz vašu preporuku HDEL-a po 350 i THNK po 2200 ovo je sigurno bio best buy kako izgubit 30 % u mjesec dana..
Evo vam crno na bijelo da se podsjetite..

22.09.09. | 11:01 | Best buy – komentari i analize vidra | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 32399 | profil | blog korisnik od: 11.01.2009.

ocjena poruke
43%
zajednica –
moderatori
Likvidni pick no1 IGH
jer kad dinkec rasproda očekujem velike stvari na tom tickeru

da nije njegove rasprodaje već bi bila na 6.000 do 6.500 kn, možda čak i 7.000, imho Zadnja izmjena: vidra (22.09.2009. 11:02)

Vidra je navlačio i to je vidljivo iz aviona, ujedno se treba sramiti, a ti koji si dežurao na ULPL sve dok Tvoji nisu izašli na 730 kuna i vikao, kupujem sve, samo pokazuje da si isti kao on. Objasni svoje postupke identične kao Vidrine. [angry]

klega ulpl je trenutno 688 kn…pad od 730 do 688 je 5 %
Vidrine dionice su pale 25 %

Ja i danas kupujem ulpl, slobodno prodajte, na bidu sam.

Bit je u tome da Vidra ne znaodredit trend, i da pojma nema o smjeru trzista, gdje sam ja KRALJ.

Pa on je savjetovao kupnju igh na 4200 a prodaju leda na 6000…tko je tako napravio popušio je 50 % a tko je mene poslušao zaradio je 50 %

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


klega ulpl je trenutno 688 kn…pad od 730 do 688 je 5 %
Vidrine dionice su pale 25 %

Ja i danas kupujem ulpl, slobodno prodajte, na bidu sam.

Bit je u tome da Vidra ne znaodredit trend, i da pojma nema o smjeru trzista, gdje sam ja KRALJ.

Pa on je savjetovao kupnju igh na 4200 a prodaju leda na 6000…tko je tako napravio popušio je 50 % a tko je mene poslušao zaradio je 50 %


mrsav vam je taj bid na ulpl kolega [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Znate kolega Inverter, naš kralj okreta trenda misli da se dionice ne mogu prodati u tom slučaju. U njegovim knjigama znanja toga valjda nema – zato i još drži Ledo kupljen na 20000.
A sve dokumentirano na forumu.
pravi kralj [thumbsup]

ZAVRŠETKOM KALENDARSKE GODINE POSLODAVCI NA MUKAMA

ili Zašto nisam dobre volje?

Početak dvanaestog mjeseca poslodavce će uništiti psihički do kraja, a financijski su ionako
već uništeni kojekakvim nametima………
Isplatom današnje plaće u meni se otvorila tema svrsishodnosti rada i nepravde kapitalističkog društva koju sam odagnala idejom o odlasku u inozemstvo , daleko od pritajenog pritiska predblagdanskog raspoloženja…
Već sama potreba raspoređivanja i dijeljenja novaca me nervira, a bojazan poštivanja Zakona o radu
postalo je gnjusno trpljenje odredaba kompromisno začinjenih klasnih inicijativa našeg društva..
Vilim postaje u mojim mislima odmetnik rada ..a sindikalisti ..udruga neobrazovanih parazita..
Isplata ovog…isplata onog..isplata darova..isplata božićnica..isplata svega……
Naruđba kalendara…naruđba poklona..nagrade klijentima…ukrasi…raspoloženje…večere..
domjenci…koncerti…okupljanja…zahvale..prigodni darovi……posustajem……
Obiteljski cressendo slijedi ….. no, to je ljepši dio života..ako ga uspijem dostići …prije blagdana..
Zato, poslodavcima podrška na kraju godine…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ZAVRŠETKOM KALENDARSKE GODINE POSLODAVCI NA MUKAMA

ili Zašto nisam dobre volje?

Početak dvanaestog mjeseca poslodavce će uništiti psihički do kraja, a financijski su ionako
već uništeni kojekakvim nametima………
Isplatom današnje plaće u meni se otvorila tema svrsishodnosti rada i nepravde kapitalističkog društva koju sam odagnala idejom o odlasku u inozemstvo , daleko od pritajenog pritiska predblagdanskog raspoloženja…
Već sama potreba raspoređivanja i dijeljenja novaca me nervira, a bojazan poštivanja Zakona o radu
postalo je gnjusno trpljenje odredaba kompromisno začinjenih klasnih inicijativa našeg društva..
Vilim postaje u mojim mislima odmetnik rada ..a sindikalisti ..udruga neobrazovanih parazita..
Isplata ovog…isplata onog..isplata darova..isplata božićnica..isplata svega……
Naruđba kalendara…naruđba poklona..nagrade klijentima…ukrasi…raspoloženje…večere..
domjenci…koncerti…okupljanja…zahvale..prigodni darovi……posustajem……
Obiteljski cressendo slijedi ….. no, to je ljepši dio života..ako ga uspijem dostići …prije blagdana..
Zato, poslodavcima podrška na kraju godine…..

Slažem se, ali podrška mora bit konkretna ,sve ostalo puste želje….

Hrvatska novi Dubai? Evo posla za naše turističke djelatnike

Vaš link

[cool]


Hrvatska novi Dubai? Evo posla za naše turističke djelatnike

Vaš link

[cool]

Da novi Dubai u smislu bankrota [lol]

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

ZAVRŠETKOM KALENDARSKE GODINE POSLODAVCI NA MUKAMA

ili Zašto nisam dobre volje?

Početak dvanaestog mjeseca poslodavce će uništiti psihički do kraja, a financijski su ionako
već uništeni kojekakvim nametima………
Isplatom današnje plaće u meni se otvorila tema svrsishodnosti rada i nepravde kapitalističkog društva koju sam odagnala idejom o odlasku u inozemstvo , daleko od pritajenog pritiska predblagdanskog raspoloženja…
Već sama potreba raspoređivanja i dijeljenja novaca me nervira, a bojazan poštivanja Zakona o radu
postalo je gnjusno trpljenje odredaba kompromisno začinjenih klasnih inicijativa našeg društva..
Vilim postaje u mojim mislima odmetnik rada ..a sindikalisti ..udruga neobrazovanih parazita..
Isplata ovog…isplata onog..isplata darova..isplata božićnica..isplata svega……
Naruđba kalendara…naruđba poklona..nagrade klijentima…ukrasi…raspoloženje…večere..
domjenci…koncerti…okupljanja…zahvale..prigodni darovi……posustajem……
Obiteljski cressendo slijedi ….. no, to je ljepši dio života..ako ga uspijem dostići …prije blagdana..
Zato, poslodavcima podrška na kraju godine…..

zašto ne otpustiš sve svoje radnike. nema troška plaća, božicnica, bolovanja, godišnjih…
isto tako otpili poklone klijentima itd.

New Report

Close