BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Pošto se tu ipak radi o novcu malo ozbiljnosti nebi bilo na odmet.

Ajde Verdi, i ti si već na ovom forumu toliko dugo da znaš da nitko ovdje ne piše istinu, ljudi koriste više nickova, plasiraju samo one informacije koje im potencijalno mogu pomoći da jeftinije kupe ili skuplje prodaju. Prave informacije se vjerujem, ipak samo "odabranima" daju na kapaljku i to isključivo na PM. A i moderatori su tu samo za "fino štimanje". Ja sam to već odavno shvatio, pišem već dvije godine i još uvijek sam moderiran.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Datum objave: 27.11.2009 | 9:34
Zadnja izmjena: 27.11.2009 | 9:29
ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Građevinari u studenom izgubili petinu vrijednosti
Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu

ZAGREB – Građevinske dionice uvjerljivo su najveći gubitnici studenoga. Potvrdio je to i jučerašnji dan kad su baš sva izdanja iz ovoga sektora pala daleko oštrije od prosjeka tržišta.
Tada se i nije znalo ono što je SEEbiz od hrvatskih medija sinoć prvi objavio, a to je da su Konstruktor i Hidroelektra najvjerojatnije izgubiliu utrku za gradnju dvije dionice na Koridoru 10 u Srbiji. Pad je većinom bio refleks investitora na uhićenja u HAC-u i spekulacije da će pipci istrage doći i do nekih građevinara koji su najčešći izvođači radova na dionicama domaćih autocesta. Tu je i slučaj svemogućeg profesora Tipurića i njegovih poslova s Dalekovodom koji su također meta istrage USKOK-a i DORH-a.
Iako je nema niti u jednoj od ovih priča, Ingra (ZSE:INGR-R-A) je doživjelo pravu katastrofu spustivši se 4,3 posto, na 40,75 kuna, i time nastavila negativnu seriju i osmi dan uzastopno. Najniža je to cijena u više od tri mjeseca, a dionice su u studenome izgubile petinu vrijednosti. Studeni je loš i za Dalekovod (ZSE:DLKV-R-A) koji se jučer srušio 3,9 posto, na 336,5 kuna, najniže od kraja srpnja. Ovdje negativna serija traje tri dana, i općenito to je jedino građevinsko izdanje koje je i u studenome uspjelo tamo početko mjeseca nanizati tri uzastopna pozitivna dana. Ipak, u studenome je tržišna kapitalizacija potonula 15,9 posto.
Institut IGH (ZSE:IGH-R-A) prekjučer je imao samo kratkorajni predah, da bi se jučer ponovno testirala razina sasvim blizu 3.000 kuna. Kraj trgovine ipak je donio malo olakšanja, i podizanje cijene na 3.110 kuna što je bilo dovoljno za dnevni pad od "samo" 1,3 posto. Gledajući od početka mjeseda, najveći je ubitnik Viadukt (ZSE:VDKT-R-A) koji je jučerašnjim padom od 5 posto spušten na 321 kunu. Od početka mjeseca nestalo je čak 23,6 posto tržišne kapitalizacije. Cijena je na najnižoj razini od kraja srpnja. Drugi najveći gubitnik sektora svakako je Tehnika (ZSE:THNK-R-A) koja je potonućem od 4,2 posto pala na 1.500 kuna, najniže od početka srpnja. Razine prometa tu su daleko niže nego kod gore spomenutih izdanja, ali je loša vijest što u trencuima najveće rasprodaje promet izgleda najsolidinije. Od početka mjeseca dionice su srezane 19,6 posto.
Sasvim izvan fokusa su dionice Hidroelektre niskogradnje (ZSE:HDEL-R-A), vjerojatno najvćeg gubitnika zog zaostaja u domaćoj cestogradnji. Maksimalni promet u studenome iznosio je 143 tisuće kuna, a prosječni se promet spustio ispod 100 tisuća kuna. Tržišna kapitalizacija potonula je u studenome gotovo 20 posto, na jučer zaključnih 233 kune (najniže u četiri mjeseca).
Prava panika koju je jučer izazvao Dubai World nastavljena je na europskim tržištima i jutros. Futuresi na Dow Jones Euro Stoxx 50 potonuli su 2,2 posto. Londnonski FTSE 100 mogao bi pasti 64 boda, predviđa Cantor Index. Analitičari strahuju kako slučaj Dubaija pokazuje da vladini paketi poticaji za spas globalnog gospodarstva jednotavno neće biti dovoljni. Zato većina predviđa povećanu volatilnost dioničkih tržišta širom svijeta. Na najvećoj su meti prodaje jučer i jutros bile, očekivano, financijske dionice. Dow Jones Stoxx600 mogao bi imati najveći tjedni pad u sedam mjeseci. Dakle, i CROBEX će šesti tjedan uzastopno zaključiti u crvenom.Za građevinare i dionice građevinara nastupaju sve teži crni dani.

Zanimljivo kako je Dubai objavljen baš kada je bio u Americi praznik… Danas Europa već u plusu, a DJIA oko 1,5% trenutno u minusu, nije strašno. Izgleda da neće biti većih potresa, dobro je.

Puno više nas treba brinuti stanje kod nas. Sa 6,7% u 1Q, preko 6,3% u 2Q došli smo do pada od 5,8% u 3Q. Ovim tempom nema šanse da iduću godinu BDP završi u plusu što znači da je proračun nerealan već u startu. Vrlo brzo treba očekivati prvi rebalans (možda i prije proljeća 2010. ili tu negdje), a prve pozitivnije pomake ne prije jeseni 2010…

Premješteno iz teme: CKML (Čakovečki mlinovi d.d.)

Joj kak niš neznate al volite pisati. [rolleyes] Istovario se mirovinac ,nije bio u top 10 jer s 700 i kusur komada nemreš u elitno društvo.A izlaze i ostala dva-moraju po zakonu.Al oni će odglumiti prebacivanje iz šupljega u prazno.Inače,ide to u redovno al dok vidite mirovince nemojte srljati ko guske u maglu,možda na kraju ipak odluče rasprodati kao njihov frend,prek burze.Ako tak odluče bit će još jeftinije i to na lopate.Al zakaj vam to opće pišem [undecid]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Siroti kandidat Primorac????

Evo kaže da ga je Sanader iskoristio i ostavio i otišao sa Jandrokovićem!! [kiss]
http://www.vecernji.hr/vijesti/primorac-sanader-me-iskoristio-a-onda-prevario-clanak-57908

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Faktor rizika je 100 naprama 1000 da pozajmice od 1.000€ do 5.000€ uz KMT od 7,5% do 10%mjesečno uz zalog zajmoprimčeve nekretnine ili pokretnine, ovisno o visini plasmana pozajmice priv. ili služb. licu (zajmoprimcu), budu nelikvidne za zajmodavca, što je u ovom trenutku, priznat ćemo, najbolji i jedini mogući realan plasman investicija sada i u ovom okružju..
..e da bi se ostvarilo kakvu-takvu prednost pred ovim galopirajućim haharima koji su trenutno na i u vlasti naših dionica i života naših obitelji, te naravno i svih nas, te i naših života te i života naših kućnih ljubimaca, te naših pasa i prasadi, svih fela i svih vrsta.. eto, toliko..

"Oprosti tvojim neprijateljima, ali ne zaboravi nikada njihova imena" John F. Kennedy

vidim da ovdje ima jako puno onih koji očigledno nisu svjesni trenutne situacije u RH i još se čude zašto dionice padaju.
kao da žive u Utopiji.
imam osjećaj da je na ovoj burzi puno onih koji su još uvijek bez "velikih briga" tj.koji još nisu u braku i problemima sa računima,odnosno oni koji žive sa roditeljima.
ovo što se trenutno dešava sa Pevecovim radnicima,dešava se već mjesecima u stotinama drugih tvrtki i desecima tisuća radnika.
nakon što se ovo pročita,vjerujem da bi mnogi odmah potpisali da i iduća godina bude kao i ova.
ovih dana su i neki naši ekonomisti i analitičari počeli zazivati 2010. da bude barem na ovogodišnjem nivou.pametnom dosta.
i jadranki se izgubilo ono svjetlo na kraju tunela.da nije ipak "marjan expres".

http://www.vecernji.hr/vijesti/vec-sam-kceri-uzeo-racuna-stambenu-nudi-zadnji-dzeparac-clanak-58059

Premješteno iz teme: Ulaganje u znanje

http://www.jutarnji.hr/ivica-todoric–konzum-moze-postati-najveci-trgovacki-lanac–odavde-do-kine/361246/

pročitajte ovo. TO JE ZNANJE. TO JE RAD.

g. Ivica Todorić: "Ja svoje bogatstvo nisam nikad osjetio. Radim 24 sata, nikad nisam po jahtama i morima. Lani sam prvi put otišao na neki drugi kontinent, na kratko u Afriku, u Tanzaniju. Radim od jutra do sutra, jer se ovakva kompanija ne može stvoriti bez rada. Agrokor je moćan jer ima znanje, fenomenalan tim, fenomenalne brendove i svjetski konkurentne kompanije.

Premješteno iz teme: Ulaganje u znanje


http://www.jutarnji.hr/ivica-todoric–konzum-moze-postati-najveci-trgovacki-lanac–odavde-do-kine/361246/

pročitajte ovo. TO JE ZNANJE. TO JE RAD.

g. Ivica Todorić: "Ja svoje bogatstvo nisam nikad osjetio. Radim 24 sata, nikad nisam po jahtama i morima. Lani sam prvi put otišao na neki drugi kontinent, na kratko u Afriku, u Tanzaniju. Radim od jutra do sutra, jer se ovakva kompanija ne može stvoriti bez rada. Agrokor je moćan jer ima znanje, fenomenalan tim, fenomenalne brendove i svjetski konkurentne kompanije.

Tako je pričo i šeik Mohammed iz Dubaija pa sada ošo na doboš! I on je do pre par meseci bio mlogo optimističan!

Premješteno iz teme: Ulaganje u znanje


http://www.jutarnji.hr/ivica-todoric–konzum-moze-postati-najveci-trgovacki-lanac–odavde-do-kine/361246/

pročitajte ovo. TO JE ZNANJE. TO JE RAD.

g. Ivica Todorić: "Ja svoje bogatstvo nisam nikad osjetio. Radim 24 sata, nikad nisam po jahtama i morima. Lani sam prvi put otišao na neki drugi kontinent, na kratko u Afriku, u Tanzaniju. Radim od jutra do sutra, jer se ovakva kompanija ne može stvoriti bez rada. Agrokor je moćan jer ima znanje, fenomenalan tim, fenomenalne brendove i svjetski konkurentne kompanije.

Todorić je sposoban, to mu se mora priznati.
Agrokorov tim je skupina potpunih neznalica uključujući s njegovim sinom i klikom.
Znam iz prve ruke da su ljudi koji to vode potpune neznalice.
Znam isto tako koliki su i kakvi poslovi propali zbog nestručnog kadra i miješanja Todorića u dnevne odluke na najnižim razinama odlučivanja.
Oni koji nešto znaju su na pozicijama na kojima su im ruke vezane od strane Todorića.
Sve priče Todorića o basnoslovnim ponudama za firme koje on odbija su potpuna izmišljotina i on ih koristi za druk po novinama da bi stvarao privid nekakve velike važnosti tih firmi i interesa te da bi kreditori i dalje kreditirali.Dajte molim vas, sad bi Nestle trebao biti jako zainteresiran za tržište od par milijuna kupaca i trebao bi plaćati nekakvu premiju za Ledo ili Zvijezdu.
Pa u Munchenu i okolici se proda više ulja u tri mjeseca nego u Hrvatskoj u godinu dana.
Ono što je dobro u cijeloj priči je činjenica da su to firme po izboru Petera Lyncha:
"Find the company that any idiot can run, because sooner or later,one will"

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Premješteno iz teme: Ulaganje u znanje

Vidim da je kolega Gubernator zaboravio NAJVAZNIJI dio.
VRHUNSKE POLITICKE VEZE,bez njih bi on i dalje prodavo cvijece.

GORE DUDA,A DOLE MUDA.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


ODLIČNE VIJESTI IZ DUBAIJA
Naslov nije šala: de facto bankrot Dubaija će odlično djelovati na tržišta kapitala, a evo zašto
http://trzistakapitala.wordpress.com/

Ovo je analiza na Blog by Nenad Bakić.

Iz dana u dan vidi se da autor bloga gubi živce te da ni sam više nevjeruje u ono što piše!

Ne tražite gura., budi sami svoj!
[/quote]
Stvar ima smisla jer nafta poskupljuje izazvana koje čim ( špekulacijama, tankeri nakrcani stoje pred lukama i td.) što u ovom trenu nikako nije dobro za industrijske zemlje koje bi trebale povući naprijed. Kako nemam puno nekakvih spoznaja potrebnih da bi dalje lamentirao na tu tem želim samo ukazati na tajming toga događaja. To sam odmah i napisao tamo na temi Utjecaj Svjetskih… Sve može biti slučajno ali tajming Boga mi nije i odmah se je tu našao GS da to prokomentira !!!
Ništa se tako veliko ne dešava samo od sebe. Tko hoće da vjeruje u urotu neka vjeruje, a tko neće ne mora.

who dares, wins

New Report

Close