BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Todorić radnicima neće smanjivati plaće najmanje četiri godine

Predsjednik koncerna Agrokor Ivica Todorić potpisao je danas s predstavnicima sindikata aneks kolektivnog ugovora koji jamči sigurnost radnicima Agrokora i regulira njihova prava.
Aneksom je za još godinu dana produžen kolektivni ugovor koji je Todorić prije četiri godine sklopio sa sindikatima iz 15 Agrokorovih tvrtki u kojima je zaposleno oko 15.000 radnika.
Ugovorom se radnicima jamči da neće biti smanjenja plaća te utvrđuju prava na regres, božićnicu i uskrsnicu, regulira prekovremeni rad itd. Prema Todorićevim riječima, obveza je uspješnih korporacija da preuzmu dio društvene odgovornosti, posebice u teškim gospodarskim vremenima.
Agrokor je u Belje dosad uložio oko dvije milijarde kuna, a najavljena su nova velika ulaganja, između ostalog izgradnja suvremene klaonice, završetak obnove tvornice stočne hrane te skoro otvaranje četiri nove stočne farme.Dokup i samo dokup odličnih dionica Ledo, Zvijezda, Konzum, Tisak itd……..

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

čvarkožer, ti nisi ona ista osoba koja je pisala prije dvije godine, zar ne? netko drugi piše pod nickom?

No respect

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


čvarkožer, ti nisi ona ista osoba koja je pisala prije dvije godine, zar ne? netko drugi piše pod nickom?

Prije nego ti odgovorim, zanima me zašto misliš da nisam ta osoba koja je tad pisala. Budi iskren, pa ću i ja biti. [proud]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



čvarkožer, ti nisi ona ista osoba koja je pisala prije dvije godine, zar ne? netko drugi piše pod nickom?

Prije nego ti odgovorim, zanima me zašto misliš da nisam ta osoba koja je tad pisala. Budi iskren, pa ću i ja biti. [proud]
[/quote]
znači nisi. pozdravi ga od mene.

No respect

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)




čvarkožer, ti nisi ona ista osoba koja je pisala prije dvije godine, zar ne? netko drugi piše pod nickom?

Prije nego ti odgovorim, zanima me zašto misliš da nisam ta osoba koja je tad pisala. Budi iskren, pa ću i ja biti. [proud]
[/quote]
znači nisi. pozdravi ga od mene.
[/quote]

Hvala na pozdravu. Nemojmo više spamati. Vratimo se dionici majci svih malih hrvatskih dioničara. Tko je nema u portfelju – pakšu.
[smiley]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

malo po malo i svi će u zatvor, samo da počnu i krupne ribe padat !!
Vaš link

ma kakav cash-r-a, 100% in

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)

Provokacije nisu dobrodošle, jer samo dajemo posla moderatorima.
Nikada nisam nikome preporučio na ovome forumu bilo koju dionicu, prema tome ne lažite kolega.
Sa vama nikada nisam niti komunicirao, prema tome..
lp

Poštovani,

ako nešto sad ne prihvaćate da se dogodilo, to ne znači da se nije dogodilo. – stara zagorska

Znači ono što sam gore naveo se dogodilo i Vi ste ušli u ingru po 120 jer ste tako Vi sami napisali, sve je tu dokumentirano.
Pa Vas sad molim da mi odgovorite na upit precizno i jasno: Zašto ste ušli u ingru po 120 i govorili da je zadnji čas i svima ostalima da uđu, da će u blokadu tilt, tilt i slično.
Molim konkretan odgovor. Kratak i jasan. Zašto?

I kako to da ste onda uspijeli pogriješiti, tj. što ili tko nas štiti da nećete opet?
Znanje? Je vrlo krhko.

Kakva su ovo prepucavanja,sve stari maheri.
Pa brate moj,kad se ovi jednog dana udruze ima da poletimo na krilima prosperiteta.

GORE DUDA,A DOLE MUDA.

Ivan Šuker: Hvala Bogu, više nećemo biti članovi Nadzornih odbora

http://seebiz.eu/hr/analize/suker-hvala-bogu%2c-vise-necemo-biti-clanovi-nadzornih-odbora,62051.html

Kad će Kosor uhititi Bandića?
Kad će Kosor uhititi Bandića?

Foto: Goran Mehkek / Cropix

PREMIJERKI Jadranki Kosor dobro ide. Hapsi skoro kao Damir Kajin. Padaju Podravka, HŽ, HEP, HAC, Rončević. Gotovo jedna (dva)desetina Kajinova spiska za hapšenje. Ali čini se da nedostaje još jedno ime. Jedno vrlo zvučno ime. Jedno koje je nakupilo 200 kaznenih prijava. Jedno koje već sedam godina čeka da mu policija pokuca na vrata. Jedno ime koje je postalo sinonim za korupciju. Jedno koje bi moglo postati predsjednik Republike.

Pogodili ste: Milan Bandić. Došlo je vrijeme da predsjednica Vlade pokaže koliko je ozbiljna u raščišćavanju nereda. Sada više nema Sanadera koji je blokirao istrage protiv kriminalaca u javnim poduzećima. Sada više nema Sanadera da zaštiti Bandića. Dakle, što se čeka? Ima još mjesec-dva da se to obavi prije nego što se Bandić dokopa predsjedničkog imuniteta. I prije nego što s Pantovčaka predsjedničkom poštom dostavi Mladenu Bajiću instrukcije za daljnje postupanje.

Sanader je bio taj koji je generirao korupciju

Koliko god se ovo pitanje nekome učinilo radikalno, zapravo je sasvim logično. Zasluge za rješavanje afera u javnim poduzećima ne treba previše pripisivati odlučnosti premijerke Kosor, koliko odlasku Ive Sanadera. On je bio taj koji je generirao korupciju, a sada kad se on sklonio na sigurnu udaljenost (i time, kako kaže "izazvao pozitivan šok") nema više političkih zapreka za uhićenja. Čak se i Mladen Bajić trgnuo. Padaju koruptivna legla i ruše se kriminalne utvrde, bez obzira što još uvijek ne padaju glave koje su to nadgledale. Pa što se onda čeka s Bandićem? Valja ga ščepati dok još nije zbrisao na Pantovčak. U trenirci i gol do pasa.

Zagrebački gradonačelnik integralni je dio upravo one slagalice koja se sada ruši. Sve one afere koje su protekla četiri mjeseca objavljivane po medijima i služile kao priprema terena za uhićenja, minorne su u usporedbi s višegodišnjim raskrinkavanjem Bandićevih prljavština. Zašto su njegovi "zlatni zahodi" manje vrijedni od "pituravanja tunela"? I kako može Bajić prekoračiti hrpu od 200 Bandićevih kaznenih prijava kako bi dohvatio jednu, dvije, deset ili pedeset HAC-ovih? Ladice, bolje rečeno, skladišta, Državnog odvjetništva trebalo bi krčiti od velikih slučajeva, pa će se lakše doći do ostalih.

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Meni nije jasna ova matica Hrvatske.
Dal su oni normalni,da ja ulazem slobodan kapital u ovaj krš,da mi i to odnesu.
Nikad pa ni tad,nikad,vidim ja da cu morat prebacit sve van iz HR,pa ovdje nije sigurno ništa.

GORE DUDA,A DOLE MUDA.

Uhićenja šefova HAC-a otkriva dosad skrivene odnose s njihovim moćnim političkim zaštitnikom

ZAGREB – U uredu tadašnjeg premijera početkom 2008. sjede i razgovaraju Ivo Sanader, ministar Božidar Kalmeta i još nekoliko njegovih suradnika. Tema su bile promjene u Hrvatskim autocestama. Kalmeta je premijera obavijestio da će umjesto Marija Crnjaka na čelo HAC-a postaviti Juricu Prskala. Uveo bi, rekao mu je, još neke promjene.
VEZANE VIJESTI
Vijesti

* Kalmeta: Nisam ponudio mandat na raspolaganje, i mirno spavam
* Kosor: Vladina tolerancija prema korupciji bit će nula
* Smijenio Upravu HAC-a, a ostavio člana koji je morao znati za afere
* Policija nekoliko sati pretresala urede u HAC-u

Kronologija ‘Nesklada’

– Kakve promjene? – upitao je, prema riječima naših sugovornika, premijer Sanader. – Pa, smijenili bismo Legca s mjesta šefa sektora građenja – odgovorio je Kalmeta. – Ne može, Legca i Lovrinčevića ne dirajte – oštro je Kalmeti odgovorio Sanader.
Sanaderov link

Kako nam kažu osobe iz Kalmetina okruženja, svima je tada bilo jasno kako Sanader ima izravan utjecaj na HAC preko spomenutog dvojca i da se u njih ne smije dirati. Sve do danas, kada su obojica završila u sjedištu kriminalističke policije u Heinzelovoj ulici.

Marijo Lovrinčević i Goran Legac pod zanimljivim su okolnostima stigli na visoke pozicije u HAC-u. Dotad široj javnosti potpuno nepoznati inženjer Lovrinčević 2006. je kao član splitskog Gradskog poglavarstva zadužen za komunalne poslove i nekadašnji inženjer splitskog Konstruktora povučen na mjesto člana Uprave za građenje HAC-a.

Bilo je to veliko iznenađenje, s obzirom na to da je čovjek koji se dotad bavio splitskim komunalijama dobio u ruke sve projekte građenja u HAC-u. Na tom je mjestu zamijenio Milivoja Mikulića kojem se prigovaralo da po nalogu vlasti nije želio kao podizvođača s dionice Split – Ploče izbaciti tvrtku GP Dubrovnik Stipe Gabrića Jambe.

Navodno je u toj smjeni ulogu imala tajna služba čiji su djelatnici za premijera napravili izvještaj o njemu.

Nedugo nakon imenovanja Lovrinčevića na mjesto šefa sektora građenja dolazi Goran Legac, gdje zamjenjuje Sandra Vukelića, na čiji se rad nitko nikad nije žalio i nikome nije bilo jasno zašto je maknut. Upućeni tvrde da je navedeni dvojac bio alfa i omega u HAC-u što se tiče sektora građenja te da predsjednik uprave Jurica Prskalo tu nije imao nekog utjecaja.

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

New Report

Close