BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U koje dionice se preporučuje ulagati :
PREHRANA

Po pisanju The Economistovih analitičara, proizvođače hrane i pića u trenutačnoj situaciji najviše muči rast cijena osnovnih sirovina u kombinaciji s kupcima koji traže sve jeftinije proizvode, kako u svijetu tako i u nas, što će im dodatno narušiti prodajnu maržu. Analitičari Bloomberga i UN-a nedavno su uporozili na rastuće cijene hrane, koje bi u kombinaciji s rastom cijena sirove nafte mogle rekordno porasti i uzrokovati novu krizu. Hrvatska prehrambena industrija (koja čini petinu domaće industrijske proizvodnje) u ovoj godini nije pretrpjela veliku štetu, a nikakve potrese ne bi trebala osjetiti ni dogodine, ponajviše zbog stabilne domaće prodaje i daljenjeg rasta inozemne prodaje u kojoj prednjače Podravka, Vindija, Dukat te Agrokorove uzdanice Belje, Jamnica, PIK Vrbovec Ledo i Zvijezda.

20. studeni 2009.| Tin Bašić
Ulagači se zagrijali za Ledo

Iako na tržištu kapitala vlada letargija, ulagači su uspjeli pronaći nekoliko mogućnosti za ulaganje, a neke od njih su dionice Dalekovoda, Leda i HG Spota

Na domaćem tržištu kapitala i dalje se nastavlja razdoblje niskih prometa, i laganog pesimizma. Tako je u četvrtak na Zagrebačkoj burzi zabilježen promet dionicama od 23,3 milijuna kuna, dok je ukupni promet, tek zahvaljujući trgovanju obveznicama, dosegnuo 53 milijuna kuna. Po običaju, najviše se trgovalo dionicama Hrvatskih telekomunikacija. Do kraja trgovinskog dana protrgovano je 7,02 milijuna kuna tih dionica. Cijena dionice je završila na 269,8 kuna što je jednako cijeni koju je ta dionica imala na kraju trgovanja u srijedu. No, uz već spomenuti blagi pesimizam te niske promete na domaćem tržištu, jer nema nikakvih jasnih signala snažnijeg oporavka, ipak se može izdvojiti nekoliko vrijednosnica koje su domaćim ulagačima zapele za oko.

Interes ulagača Dobri poslovni rezultati Dalekovoda u vidu 40 posto viših prihoda u prvih devet mjeseci ove godine u odnosu na isto razdoblje lani, ulagačima su bili jasan signal za kupovinu te dionice. Tako je u četvrtak vrijednosnicom Dalekovoda ostvaren promet od 1,8 milijuna kuna. No, iako je tijekom dana vrijednost dionica Dalekovoda bilježila rast, ipak na kraju trgovine pada. Tako je dan završila na 371,99 kuna, što je 0,5 posto manje nego dan prije. Podsjetimo, najniža cijena dionice Dalekovoda zabilježena je početkom ožujka kada je iznosila 230 kuna, dok je najviša ovogodišnja vrijednost bila 491 kuna početkom lipnja. U fokus ulagača ušla je i dionica Leda.

OECD: Kraj krize u Americi i Aziji

Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) očekuje da će se ekonomska situacija u svijetu 2010. godine znatno poboljšati u svim svjetskim regijama.

Procjenjuje se da će države članice, među kojima su i SAD i Velika Britanija, povećati ekonomski rast za 1,9 posto za sljedeću godinu, no OECD upozorava kako se kriza neće moći prevladati bezbolno. Bitno je da države kao što su Velika Britanija predlože detaljan plan kojim će smanjiti strahove ulagača te stvoriti stabilnu javnu financijsku politiku.

Najveća prijetnja ekonomskoj stabilnosti je nezaposlenost koja najviše prijeti bogatim zemljama. Za Sjedinjene Američke Države procjenjuje se porast broja nezaposlenih do sljedeće godine kada će brojke, po prognozama stručnjaka, ponovno opadati.

Za Europsku uniju prognoze nisu pozitivne kao za Sjevernu Ameriku. Procjenjuje se da će se broj nezaposlenih u Europi konstantno povećavati sve do 2012. godine. Ekonomski stručnjaci smatraju da će Kina doživjeti veliki ekonomski uzlet, jednako kao i Indija. Procjenjuje se da bi te dvije zemlje mogle ostvariti ekonomski rast od deset, odnosno sedam posto u sljedećoj godini, a pozitivni se razvoj predviđa i za Brazil i Rusiju.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


OECD: Kraj krize u Americi i Aziji

Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) očekuje da će se ekonomska situacija u svijetu 2010. godine znatno poboljšati u svim svjetskim regijama.

Procjenjuje se da će države članice, među kojima su i SAD i Velika Britanija, povećati ekonomski rast za 1,9 posto za sljedeću godinu, no OECD upozorava kako se kriza neće moći prevladati bezbolno. Bitno je da države kao što su Velika Britanija predlože detaljan plan kojim će smanjiti strahove ulagača te stvoriti stabilnu javnu financijsku politiku.

Najveća prijetnja ekonomskoj stabilnosti je nezaposlenost koja najviše prijeti bogatim zemljama. Za Sjedinjene Američke Države procjenjuje se porast broja nezaposlenih do sljedeće godine kada će brojke, po prognozama stručnjaka, ponovno opadati.

Za Europsku uniju prognoze nisu pozitivne kao za Sjevernu Ameriku. Procjenjuje se da će se broj nezaposlenih u Europi konstantno povećavati sve do 2012. godine. Ekonomski stručnjaci smatraju da će Kina doživjeti veliki ekonomski uzlet, jednako kao i Indija. Procjenjuje se da bi te dvije zemlje mogle ostvariti ekonomski rast od deset, odnosno sedam posto u sljedećoj godini, a pozitivni se razvoj predviđa i za Brazil i Rusiju.


Jel to znači da ide pravi BULL a ne ova zahebancija???


preskupe vinjete.

daj boze takvih vinjeta u hrvatskoj…mozda bi konacno izasao iz bankrota kako nas ovaj bratija iz hac-a guli na zivo

http://www.vecernji.hr/vijesti/erste-plavi-obvezni-mirovinski-fond-najbolji-srednjoj-istocnoj-europi-clanak-53548

Neka i zaslužili su jer su imali …. kupovati i na dnu i na vrhu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ivica Todorić: Bandić će jabuke i sokove morati platiti, a tko će biti predsjednik nije mi važno

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/ivica-todoric-bandic-ce-jabuke-i-sokove-morati-platiti%2c-a-tko-ce-biti-predsjednik-nije-mi-vazno,61612.html

poz ljudi
pratim forum negdje od 4 mjeseca mogu reći da ima zanimljivih likova sa korisnim analizama i komentarima ali ima i hrpa jeftinih drukera koji samo lupetaju, e pa ja ću lupati po njima jer su fakat dosadni

inače, fokus mi je TA, prvi info sam imao u veljači frustriran prošlogodišnjim padom krenuo sam tražiti istinu, i na ovom forumu sam našao hrpu korisnih info pa sam izvrtio stranice od 2006.g [shocked]

priča se da je se aureus invest prodaje.očigledno ne ide dobro.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Moram ovo podijeliti s forumskom zajednicom. Pogledajte voditelja koji vodi live emisiju o sexualnim problemima invalida. Voditelj nije uopće znao koja je tema skroz dok nije emisija počela te kad je vidio kartice s pitanjima…………. Da i dobio je otkaz pa onda objašnjava kako se sve to dogodilo :biggrin:
Vaš link

Mean people suck and nice people swallow!


poz ljudi
pratim forum negdje od 4 mjeseca mogu reći da ima zanimljivih likova sa korisnim analizama i komentarima ali ima i hrpa jeftinih drukera koji samo lupetaju, e pa ja ću lupati po njima jer su fakat dosadni

inače, fokus mi je TA, prvi info sam imao u veljači frustriran prošlogodišnjim padom krenuo sam tražiti istinu, i na ovom forumu sam našao hrpu korisnih info pa sam izvrtio stranice od 2006.g [shocked]


"drukeri" ili ne;
vjeruj mi citam i ja i mnoge stvari mi nisu jasne!?
ako krenem za dobrim vijestima -popusim [angry]
nemam nikakve veze s ekonomijom niti nicim srodnim,a ipak i bez toga zaradi se koja kunica [thumbsup]
naravno da "saptaca" nikad necu odbit ako se slucajno pojavi ali i tad s veikom mjerom predostroznosti.
svi smo mi tu da punimo vlastite dzepove,a u svijetu buissnesa nema emocija..
i ja citam vijesti koje mi pasu i nastojim bit realan u tumacenju istih;
zato ne se obazirat,vec stvarno kaj je korisno i pametno prihvatit a nazovi ga "drukanje" ignorirat..
lijep pozdrav i ugodan i uspjesan ponedjeljak zelim svima [thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Vrijeme je da se i kod nas dogodi nešto slično.
http://www.poslovni.hr/132691.aspx

Just another day in paradise

New Report

Close