BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

11.03.08. | 14:55

robertus | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 10687 | profil
korisnik od: 10.05.2007.
[Korisnik je offline] [Korisnik s iskustvom] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke

zajednica

moderatori
još uvijek se trpa po bidu, a vidjeti ćemo da li će i koiko dugo izdržati 15 komada na 12400.

pomiče se ovih 15 komada na dolje. To ne može biti dobro, a i dalje se lupa po bidu

11.03.08. | 16:12

INSAJD | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 17261 | profil
korisnik od: 24.12.2007.
[Korisnik je offline] [Korisnik s iskustvom] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke

zajednica

moderatori
scoop1

vlad1111: " to se inače zove "projekcija opažaja".tongue " pazite kolega, čujem da ovi iz HANFE vole pročitati forumhuh

neka vole, eto i moja je projekcija 400 milijuna kuna i sto sad, zar je zabranjeno iznosit projekcije?? il ti mozda znas da je to tocan podatak, pa ti ne paše sto ga mi slucajno pogadjam, a ledo nemaš?? bas si zao , kao ono, dajes mu dobronamjeran savjet!! kvaran si ko šupalj zub!

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

21.02.08. | 13:30

vjeko | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 904 | profil | blog
korisnik od: 27.12.2005.
[Korisnik je offline] [Pravi identitet: Vjekoslav Čulo] [Zaposlenik Poslovnog dnevnika i portala poslovni.hr] [Supermoderator foruma] [Korisnik sa dugotrajnim iskustvom] [Popularan korisnik unutar zajednice] [Korisnik spada u skupinu 20% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke

zajednica

@INSAJD

Poštovani,

Ajde, molim Vas da ne sugerirate koga treba izbacivati s foruma i zbog čega. Tužno je to što sam provjerio na FIMA eTrade stranicama i ono što je Meski postao je Top 10 vlasničke strukture Leda prema FIMA Vrijednosnicama. On je i sam naveo odakle je skinuo to i ako malo bolje pogledate, vidjet ćete da vam se pravo stanje dioničara i njihovog broja dionica podudara (usporedite ono koje ste vi stavili i meski), izuzmete li da je na Fiminim stranicama duplirana ZABA.

Molim da ulažete u znanje i veći, pregledniji zaslon smileysmileysmiley

Pozdrav!

P.S. Inače, podno prikaza koji je meski stavio (a koji nije vidljiv) navedeno je da FIMA preuzima podatke o vlasničkoj strukturi sa stranice SDA smiley

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

10.01.08. | 11:09

INSAJD | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 17261 | profil
korisnik od: 24.12.2007.
[Korisnik je offline] [Korisnik s iskustvom] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke

zajednica

moderatori
pogledajte ovog koji se stavio na prodaju na 20100..sad neki misle da je to mali..ma NIJE mali to je fond koji pokusava sto je dulje moguce drzati cijeni nisko, da ses sto vise batrpa na ovim razinama! iako nisam fond manafer niti broker , niti imam ikakve veze s ekonomskim znanostima, ovo svaki coban pa i ja moze zakljuciti bez ikakvog dodatnog pojasnjenja..mogao je bez problema dici ljestvicu gore ali ne zeli da mu cjena ode visoka..a mirovinci ce sigurno jos kupovati , pa kom mirovincu se isplati uci sa380 kom, heheheheh ali MORAT ce platit vise, jer su na ledu ljudi dovoljno disciplinirani da drze dionice u rukama, ja mogu cekat i godinu i dvije da diopnica ne mrdne, ali fond manageri bome NE! zato kad se nakupe koliko budu trebali otici ce ledo nebu pod oblake, eto to su moje pretpostavke!

i ovaj plasljivac na 21000 je po meni isto fondovska igra istjerivanja plasljivaca, da se ispod njega navuce prodaja i da se sad sto vise takvih makne iz leda, a isto tako da fondovi, e sad koji , ili zaba ili ilirika ili pbz mirovinski jos podebljaju na ovim razinama , makar meni se i dalje cini da su to sve jos premale kolicine da mi mikrovinski bili zadovoljni, oni ce se sigurno dobrano jos nakrcati ledom!! a mozda je ova brana na 21k i brana da se az mirovinski takodjer ukljuci u ledo igru, pitanje je tko ju je postavio tamo!!…ne vjerujem da je to hpb jer oni lagano rasprodaju a lakse je stavljat na prodaju po 10-15 komada negop ovako 215..ovo je cista brana da se zaustavi rast cijene, dok se ne popune portfelji kolicinom koja bi ih zadovoljila na ovim razinama!! eto tako ja vidim iz svoje perspektive ovu situaciju, no pricekajmo jos malo pa ce mo svi uskoro biti pametniji!

pozdrav i ulazite u znanje!

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

nije problem izlaziti i ulaziti, u mnoge sam ja dionice ulazio i izlazio, ali sam pisao isto i kad sam bio IN i OUT.u ledo sam ulazio po 8900, pa izasao na 9900 jer sam vidio da ce se kiseliti neko vrijeme.pa opet usao na 9900.
isto mi je vrijedila u oba slucaju, samo se cijena mijenalja, ali nisi jedini nema veze..

nego..znam da ga nisi docekao po 14, pa me zanima jesi skinuo po 16 ili vise??ili si se ukrcao tek sad, nije te bilo dugo..
ja sam zadnjih 10 kom kupio po 17400-17750knproud

10.01.08. | 11:03

INSAJD | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 17261 | profil
korisnik od: 24.12.2007.
[Korisnik je offline] [Korisnik s iskustvom] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke

zajednica

moderatori
vistman

Evo nam se opet smije onaj na 21k … oćemo li se i mi smijati njemu? cool

to je fondovska brana da se mali iskrcaju i ne prave im probleme kasnije, gotovo da bih se mogao kladiti u to…kazem vam ista situacija je bila na 12k!!

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

09.01.08. | 10:45

matrix90 | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 7528 | profil | blog
korisnik od: 26.11.2006.
[Korisnik je offline] [Korisnik sa dugotrajnim iskustvom] [Korisnik sa znatnim brojem prijatelja unutar zajednice] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.] [Korisnik je ocijenjen lošije od 60% aktivnih članova foruma po ocjenama moderatora.]
ocjena poruke

zajednica

moderatori
zmrklic

Ajmo sad pokazat snagu, nitko da nije prodavao danas!!

INSAJD

kupljeno!!

zmrklic

Kolega biber, svaka čast, veselim se da ćemo se upoznat, ja sam nekidan skinuo 5 po cca 19700 proud

igorbaki

Ja ništa ne prodajem,čekam 40 000 kad bude Ledo,a i onda ću dobro razmislit…

INSAJD

igorbaki: " Ja ništa ne prodajem,čekam 40 000 kad bude Ledo,a i onda ću dobro razmislit… " moj igracthumbsup
Kolege navlakači, vidim da nemate nikavu konstuktivnu raspravu, nego doslovno navlačite, iako nemam ništa protiv; izgleda degutantno, no neka Vam bude.
Čovjek može umrijeti, države se mogu uzdizati i padati, ali ideje žive vječno.

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

08.01.08. | 15:26

INSAJD | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 17261 | profil
korisnik od: 24.12.2007.
[Korisnik je offline] [Korisnik s iskustvom] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke

zajednica

moderatori
Von Braun

Ode LEDO ispod 20k kuna. Agrokor u toboganu……… -3%

pometi ispred svojih vrata, pa onda tu pricaj, navlacio si ljude na 16 u igh, nije ti neugodno zbog toga, koliko je ono sada cijena??? i jos imas obraza ovdje doci soliti pamet, nama koji smo debelo prebili ath od ht korekcije… mahat cemo ti uskoro s 3.kata a ti nse javi kada i ako ikada prodete 2.proud

evo kolege ja skidam jedan ledo po asku , gledajte vrijeme da ne mislite da muljam jer ZNAM da leti uskoro nazad!!

a ti von brown ako zelis argumentiranu raspravu ja sam spreman, moze ovdje a moze i da posjetim tvoj topic s argumentima!!

a ovo strasilo od 200 kom je napravljeno da svi mali plasljivci izadju van i da ih se pocisti jer ne zele imati s njima problema na 30 ili 40k, sjecam se iste situacije na 12k , sada se scenarij ponavlja, ako netko misli drugacije prihvacam okladuproud

08.01.08. | 22:32

GERONIMO | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 10327 | profil
korisnik od: 20.04.2007.
[Korisnik je offline] [Korisnik s iskustvom] [Iznimno popularan korisnik unutar zajednice] [Korisnik spada u skupinu 40% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke

zajednica

moderatori
U Americi potop ali prehrana i ljekarija UP

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

Sunčeko moje o kakvoj ti demagogiji pričaš?
PA Ingra je i išla gore preko 60 k, a da li je moj sjaj zamro ne znam, ali drago mi je da o tome može prosuditi netko tko se registrirao na forumu 07.01.2009. kao ti.
I drago mi je da sam u nečijim oćima sjajna zvijezda, makar bivša.
Kao Brad Pitt.
Dobre argumente si podastro da Ingra nije dobar buy, stvarno dobri, da se čovjek zamisli.
Ja sam na to gledao ovako,mirovinski i ostali fondovi su ulazili po 233 kune u 1. dokapitalizaciji, pa su onda kupovali ogromne količine na cijenama između 333 i 400 kuna.
SAd ide dokapitalizacija po 80 kuna, očigledno za velike igrače.
Pa kako onda ne bi bila dobra cijena za ulaz po 72 do 77 kuna??
Ima logike zar ne, kako god okreneš.

Ja sam na to gledao ovako,mirovinski i ostali fondovi su ulazili po 233 kune u 1. dokapitalizaciji, pa su onda kupovali ogromne količine na cijenama između 333 i 400 kuna.
SAd ide dokapitalizacija po 80 kuna, očigledno za velike igrače.
Pa kako onda ne bi bila dobra cijena za ulaz po 72 do 77 kuna

[thumbsup]

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

Sunčeko moje o kakvoj ti demagogiji pričaš?
PA Ingra je i išla gore preko 60 k, a da li je moj sjaj zamro ne znam, ali drago mi je da o tome može prosuditi netko tko se registrirao na forumu 07.01.2009. kao ti.
I drago mi je da sam u nečijim oćima sjajna zvijezda, makar bivša.
Kao Brad Pitt.
Dobre argumente si podastro da Ingra nije dobar buy, stvarno dobri, da se čovjek zamisli.
Ja sam na to gledao ovako,mirovinski i ostali fondovi su ulazili po 233 kune u 1. dokapitalizaciji, pa su onda kupovali ogromne količine na cijenama između 333 i 400 kuna.
SAd ide dokapitalizacija po 80 kuna, očigledno za velike igrače.
Pa kako onda ne bi bila dobra cijena za ulaz po 72 do 77 kuna??
Ima logike zar ne, kako god okreneš.

Ja sam na to gledao ovako,mirovinski i ostali fondovi su ulazili po 233 kune u 1. dokapitalizaciji, pa su onda kupovali ogromne količine na cijenama između 333 i 400 kuna.
SAd ide dokapitalizacija po 80 kuna, očigledno za velike igrače.
Pa kako onda ne bi bila dobra cijena za ulaz po 72 do 77 kuna

[thumbsup]

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

Viribuse, pa održavanje plača grad Zagreb i država, ej??
Ingra ima fiksno godišnje 7,5 mil. EURA godišnje čistog kapitala / dobiti samo po osnovi Arene, pa to je 55 milijuna kuna godišnje!!.A troškovi su već najvećim djelom prikazani u bilanci, dakle ostaje samo godišnja renta. Može li bolje?

Kažeš da je vlasnik Arene Ingra točno.
A koliko jedna takva dvorana vrijedi, ima li kakav stručnjak u tom području?
I ono najvažnije, a gdje je ta imovina u bilanci Ingre???
E pa da, nema je jel tako??

Ja očekujem vrlo brzo da se ista unese u bilancu, Ingra je od prije bila poznata po tome što je iskazivala fer vrijednost svoje imovine, naravno kad je to u interesu dioničara tvrtke a većinski su članovi Uprave i Nadzornog odbora Ingre.
Zadnja izmjena: plavi (25.01.2009. 18:24)

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

Ma baš je suprotno, zašto bi sad bilo bacanje novaca.
PA ovo je mirovinskim fondovimas jedinstvena prilika.
Vuk sit ovca cijela, smanjit će prosjek ulaza i polako će se zaboraviti one kupnje po 60 000 kuna, a u knjigama će prosjek ulazne cijene biti bitno smanjen.
Ovo je možda prvi takav primjer ali ne i zadnji kako će se mirovinski fondovi nakupovati silnih količina dionica, a da ne moraju direktno kupovati na tržištu, jer ionako ne mogu skupiti niti približno tako velike količine zbog nelikvidnosti tržišta.
Pa tko bi im od postojećih dioničara prodao po ovoj cijeni tolike količine?
Prvi puta su kupovali po 233 kune u dokapitalizaciji, a nakon toga su ogromne količine kupili između 333 i 400 kuna.
PA kako onda može biti ovo po 80 kuna bacanje naših novaca.
Ja bih volio da moj mirovinski fond PBZ CO, što više na ovaj način sakupi dionica na tržištu, sva 4 mirovinska fonda su kupovali kada je sve raslo na visokim cijenama, a kako je tržište padalo kupovali su sve manje, umjesto da bude obrnuto.

i opet… M O Ž E L I B O LJ E ? ADPL ( IZ MINUSA U PLUS!) ** JNAF ** XYZ1 **

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

Daj ne piši gluposti molim te.
Država i grad su nepouzdani za plačanje?
Pa tko će u ovoj situaciji biti pouzdaniji nego država ili grad.
Jedino ako ne misliš da će država ili grad Zagreb bankrotirati? Ajde molim te.
Ako bude kašnjenja, fino, zatezne kamate su tu, a plačanje je sigurno.
Ne vidim problem, baš naprotiv.

Ma kavi sudski postupci, pa nije ovo Industrogradnja.
PA sve je javno objavljeno na ZSE, Ingra kotira u 1. kotaciji.
Pogledaj unazad izvješća i uvijek češ naći pod pravna pitanja otprilike ovu rečenicu:
" U promatranom razdoblju nije došlo do novih sporova, a za sve stare Grupa je sukladno Zakonu u svojim knjigama otprije izvršilo rezervacije."
PRema tome sve je transparentno,sudski sporovi od prije sa TEmpom i Međimurje Visokogradnjom su odavno rezervirani, sve ostalo je sitno i nebitno.
Zadnja izmjena: plavi (25.01.2009. 18:10)

Premješteno iz teme: Najduhovitiji prilog u forumu trziste kapitala

21.01.09. | 11:16

flyer | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 1863 | profil
korisnik od: 06.03.2006.
[Korisnik je offline] [Korisnik sa dugotrajnim iskustvom] [Popularan korisnik unutar zajednice] [Korisnik spada u skupinu 60% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.] [Korisnik spada u skupinu 20% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama moderatora.]
ocjena poruke
67%
zajednica

moderatori
Da, istina, P/Bv će biti neznatno lošiji….
A ostali pokazatelji P/E, P/S će biti drastično lošiji….

No, nemam Ingru i ne zagovaram niti jednu stranu…

22.01.09. | 12:39

plavi | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 1770 | profil
korisnik od: 28.02.2006.
[Korisnik je offline] [Korisnik sa dugotrajnim iskustvom] [Iznimno popularan korisnik unutar zajednice] [Korisnik je ocijenjen lošije od 60% aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.] [Korisnik spada u skupinu 40% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama moderatora.]
ocjena poruke
12%
zajednica

moderatori
U početku sam bio skeptičan jer sam se bojao da će cijena u dokapu biti ispod tržišne cijene, pa da će, kako sam i napisao, hrpa malih prodavati na ovom nelikvidnom tržištu, kako bi mogla kupiti u dokapitalizaciji jeftinije.
Međutim, sada je jasno da toga pritiska neće biti.

SAd se postavlja logičko pitanej zašto prodaju na burzi ovi koji prodaju ispod 80, ako će cijena u dokapu biti 80.
Zanimljivo je i to da je dokap postavljen u omjeru 1:2, tako da će u drugom krugu sigurno ostati dosta dionica za kupiti.
To bi moglo značiti da možda ulazi neki strateški partner unutra, onaj koji naravno ne može kupiti toliko količinu na tržištu po ovim cijenama.

Nemojte se zavaravati, netko je napisao zašto netko ne stavi nalog od nekoliko desetaka tisuća komada po nekoj cijeni na burzi, pa kupuje, naravno da bi cijena momnetalno otišla gore.

Možda se i trezor ukljući u kupovinu, to bi isto tako imalo smisla.
Sve u svemu ako ne bude neugodnih iznenađenja, realno je gledati ju uskoro preko 80 kuna, bilanca će se bitno poboljšati, Ulazi se u Arena centar, bluman je već pisao o isplativosti projekta, dio ide za Posedarje.

New Report

Close