BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lijepa naša nelikvidna

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/nepodmireni-nalozi-u-godini-povecani-cak-47%2c5%25,60872.html

@kolega governor,
ako su danas dionice iz mog portfelja (puno LKPC i sitno TISK) u plusu a tržište je u minusu, jel to znači da sam ulagao u znanje? [rolleyes]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

e ne može laliću. nema za tebe znanja zato jer si prodo Ledo po 5300 da kupiš Zvijezdu i brijao da tamo ima fundamentalnog gapa. Nema tamo ničega, a fundamentalne gapove određujem JA. Kolega Dizelaš nemojte mu dati bačvu jer je bio zločest. Ali ako se popravi i pokaže da je zreo za znanje onda mu pošaljite pa da si i on malo zaradi.

Ako ja imam 2 dionice koje rastu, blsce i tisk, a tržište pada, znači li to da imam znanja. [huh]

Također, molim Vas da mi pošaljete bačvu znanja. Jako sam žedan znanja.

Unaprijed zahvaljujem.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Evo svim slabićima što poručuje ova dionica:

Nenia Salonitana

Dosta mi je polovnjaka.
Hoću, konačno, muški da me se.
Balkanski, štono riječ.
I to: sada. Odmah. Nunc aut numquam.

Dosta mi je polovnjaka.
Tko će me, ah, tko će me, konačno, muški?
Drhćem uzbuđena. Zakoraknuti u povijest?
Quid multa? Muškarčinu čekam. Dokrajči!

Dosta mi je polovnjaka.
Numerus Negidius. Prekini, konačno, agoniju.
Dosadni niz historijskih zelembaća.
Faex populi.
Čekaj s asfaltom. Iskorijeni najprije.

Dosta mi je polovnjaka.
Od Avara do danas. Iskrči sve, konačno.
O, sancta simplicitas. Muški me dohvati!
Ne dvoumi. Iščupaj. Ob maiorem cautelam.

Dosta mi je polovnjaka.
Po peti put. Po tko zna koji put. Konačno:
Svrši!!! O fictus possessor. U spomen:
Mojim imenom cestu nazovi.
Nuper obiit.

Dakle ova dionica nije za polovnjake, treba joj samo malo vitra. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

MEDIJI
Independent: Pandemiju svinjske gripe izmislili medicinski istraživači
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
LONDON – Europski znanstvenici i zdravstveni radnici suočeni su s gnjevnim pitanjima medija i ljudi zbog čega virus H1N1 nije izazvao tolike smrtne slučajeve kao što se u početku njegove pojave predviđalo i na ta pitanja moraju vrlo uvjerljivo odgovarati kako bi vratili povjerenje javnosti, piše agencija Reuters u opsežnoj analizi o rastu sumnjičavosti glede stvarne opasnosti virusa "svinjske gripe".
Optužbe pršte britanskim i francuskim medijima da su pandemiju "napuhali" medicinski istraživači radi vlastite koristi – kako bi si osigurali novac za ispitivanja i napunili džepove farmaceutskih tvrtaka. Britanski list Idependent ovaj se tjedan u naslovu zapitao: "Pandemija? Kakva pandemija?" Francuski Le Figaro također naglašava velik nerazmjer između najavljena i stvarna učinka virusa. Istraživači odgovaraju oprezno. Kažu da virus, iako blag, i dalje može ubiti te da je relativno malen broj žrtava u Europi rezultat postupanja po njihovim savjetima i upozorenjima.

Na primjedbe da "napuhuju" prijetnju kako bi namaknuli više novca za istraživanja, odgovaraju da, iako su došli do točke da mogu početi štititi ranjive skupine, moraju znati mnogo više kako bi svladali virus. Podsjećaju i na činjenicu da je istraživanje i razvoj novih lijekova nužan za buduće pandemije. Broj mrtvih od zaraze virusom H1N1 u cijelom je svijetu dosegnuo šest tisuća, po podatcima Svjetske zdravstvene organizacije (WHO). I dok sezonska gripa na godinu napadne 20 posto stanovništva, stručnjaci predviđaju da će čak i u Britaniji, europskoj zemlji najpogođenijoj "svinjskom gripom", broj zaraženih virusom H1N1 teško dosegnuti 10 posto pučanstva.

Fred Hayden, britanski virolog i bivši stručnjak WHO-a, rekao je da se isplatilo rano planiranje borbe protiv pandemije, ali i dodao: "Ne bih ovu pandemiju nazvao blagom. Vidjeli smo dosta nesretnih gubitaka života. Malo je prerano donositi takav sud." Oznaka "blag" često služi za opis tegoba u većine bolesnika, što pridonosi sumnjičavim pitanjima javnosti – čemu tolika galama? Zašto bi ljude bilo briga i zašto bi se cijepili?

"Iako je u Francuskoj umrlo 30-ak ljudi…, bolest zapravo nije strašna", piše Le Figaro.

"Strašna je veza između nekih znanstvenika, laboratorija i vlada, a tajnovitost ugovora između države i ljekarničkih tvrtki samo pojačava sumnju", dodaje list.


@kolega governor,
ako su danas dionice iz mog portfelja (puno LKPC i sitno TISK) u plusu a tržište je u minusu, jel to znači da sam ulagao u znanje? [rolleyes]

da kolega Miško. Imate znanje. A to što se danas dogodilo sa vašim dionicama zove se "pravilo sita i dragog kamena".

Objasnit ću kad dohvatim malo vremena.

sportski pozdrav.

I'LL BE BACK

Europske burze: Spajanje Iberie i BA podiglo indekse

FRNAKFURT – FTSEurofirst indeks 300 vodećih europskih dionica ojačao je do 9,30 sati 0,3 posto, na 1.017 bodova.Jedva čekam da i našu burzu netko preuzme.

Jadranka Kosor je na brifingu za novinare održanom u 11 sati objavila imena novih članova Vlade. Novi potpredsjednici Vlade su tako HDZ-ovi ministri Ivan Šuker i Darko Milinović, a novi ministar gospodarstva je Đuro Popijač, javila je Nova TV

Vaš link

Popijač je dobar izbor, možda i najbolji od svih imena koja su se vrtjela zadnjih dana. Čestitke novom ministru i da čim prije povuče uspješne poteze koji će pokrenuti gospodarstvo [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

jel ima netko da ima Rast-ovu gledalicu.. moja ne dela 🙁


Popijač je dobar izbor, možda i najbolji od svih imena koja su se vrtjela zadnjih dana. Čestitke novom ministru i da čim prije povuče uspješne poteze koji će pokrenuti gospodarstvo [thumbsup]

gospon, a što je to on napravio i koliko lovice ZARADIO??????
cijeli život je na državnim jaslama!

Covjece koliko je bolesna ova drzava !!!!!!!
Pa ovo je teror gori nego u komunizmu !! Do kada ce se ova gjubrad preseravati po htvu !!!???

Hloverka maknula Anu Jelinić iz Dossiera.hr zbog teme o korupciji
http://www.nacional.hr/clanak/71372/nove-smjene-na-hrt-u-hloverka-maknula-anu-jelinic-iz-dossierahr-zbog-teme-o-korupciji

[cry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

New Report

Close