BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega BADMAN

Svoje neznanje potvrdili ste svojim postom kad ste na dnu crobexa prognozirali pad do 700 bodova
Evo sve dokumentirano.
Evo vaše preporuke, fulali ste nevjerojatan rast na trzistu kapitala.
Ma sta Vas briga, vama je ionako bitno da mozete otvarat duple nickove pravit se pametni

09.03.09. | 20:06 Badman | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 32964 | profil
korisnik od: 24.01.2009.

ocjena poruke
22%
zajednica –
moderatori

Inače jedini problem ove odlične analize je da ćemo prije nego odemo prema gore, potonuti još malo niže, do nekih 700-800 poena.

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Pa što ako je dotični pogriješio čak i njaveći živući tehnički analitičar je dva dana prije 09.03. godine gospodnje 2009. rekao da treba sve rasprodati!!

Zašto onda izvlačiti te prastare postove nekog drugog?
Ne vidim kraljevskog smisla u tim prizemnim rabotama! Time se bave samo paževi i sluge!

Posvetimo se mi zaradjivanju!! Bar mi koji znamo i posjedujemo cisterne znanja i knjižnice literature o investiranju.

Bačve su nedovoljne! Jer povuku miris i znanje se usmrdi!
Samo inox! Preporučam samo inox!

I'll be twice the King my father ever was!

Moja preporuka je brisat sad iz dionica,ili lagani trejd.
Cekat pocetak 2010 i cekat razvoj situacije.

Cilj opravdava sredstvo.


Pa što ako je dotični pogriješio čak i njaveći živući tehnički analitičar je dva dana prije 09.03. godine gospodnje 2009. rekao da treba sve rasprodati!!

Zašto onda izvlačiti te prastare postove nekog drugog?
Ne vidim kraljevskog smisla u tim prizemnim rabotama! Time se bave samo paževi i sluge!

Posvetimo se mi zaradjivanju!! Bar mi koji znamo i posjedujemo cisterne znanja i knjižnice literature o investiranju.

Bačve su nedovoljne! Jer povuku miris i znanje se usmrdi!
Samo inox! Preporučam samo inox!

Meni je najveci zivuci analiticar VELIKI POGLAVICA GERONIMO..

On i ja smo zajedno u bod odredili dno a evo i dokumentirano…

Evo vammoj post na dnu dna, 9.3.2009.

I””””ndex je potonuo kao da se ocekuje nuklearni rat, umanjen je za cca 80 %, puno je manje ostalo prema dolje nego gore.
Korekcije završavaju prije nego se gospodarstvo krene oporavljati.
Kao što smo prije imali balon dionica, sada se stvara keš balon..ljudi su spremili lovu u čarapei čekaju.Sve će to biti negdje upucano, bilo dionice bilo banke bilo auti.
Mislim da uskoro krece oporavak tržišta i vladavina bikova jer ako zamislimo fer vrijednost crobexa na cca 3200 i preslikamo ga u glavi kao jednu elastičnu gumu koja je na toj razini zavezana izmedju dva stupa, onda možemo zamisliti tu gumu na 5400..bila je prenategnuta prema gore i morala je popustiti..sada je pak prenapeta prema dolje i isto tako teži da se vrati u početan položaj, dakle na nekakvu fer vrijednost što je cca 3200…samo je pitanje dana ili tjedna kada će otpor postati toliko jak da guma neće izdržati i vratiti će se nazad “”””

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20602004&sid=aM9X9Z1tHKmE

Molim samo pozitivno.

Uhljebe na ulicu!!!!!

Puno ljudi je navučeno na kojekakve dionice u samom vrhu ovog bull run-a unutarn bear marketa. Neću spominjati pojedine dionice niti imena ali svi znamo jako dobro o kome je riječ. Isto tako ću izbjeći dati bilo kakvu analizu dionica jer smatram to navlačenjem u bilo kojem smjeru. Dati ću svoje mišljenje o razvoju situacije na tržištu i definitivno se neču upuštati na prepucavanja na osobnoj razini sa pojedincima ovdje tako da ne očekujte odgovor na provokativne mailove.

Po meni osobno ovo je čisti bull ran (koji je pri kraju ako već nije završio) unutar bear marketa. Nalazimo se u secular bear marketu koji će trajati tko zna koliko. Postoji na burzi jedno bitno pravilo: investitor mora uvijek biti spreman za brzi zaokret. Kada se tržište okrene protiv vas nema potrebe silovati ga jer ćete biti kažnjeni. Amen!

Makroekonomski podaci kojim raspolažemo kako u svijetu tako i kod nas IMHO ne ukazuju na ništa doboroga. GDP u US je narastao ali treba znati njegovu strukturu. Financije, cash for clunkers i ostale manipulacije FED-a su ga smišljeno digli na ove razine i ne reflektira stvarni odraz gospodarstva koje tone sve dublje. Isto tako ne treba predvidjeti činjenicu da je FED ipak PRIVATNA banka a ne državna kako mnogi misle.

LEI su također žestoko manipulirani. Na burzama je trenutno špekulativni kapital što je vidljivo itekako i kod nas. Pravih investitora nema. Oni koji su ostali unutra iskorištavaju likvidnost kako bi pojačali likvidne pozicije i smanjili izloženost – recimo OMF.

Stanje jako podsječa na isto vrijeme prije 2 godine. Jučerašnje izjave Merkelice govore itekako u prilog tome. Očekuje novi val bankrota u Njemačkoj i probleme u gospodarstvu. Američki i svijetski stimulusi polako ispuhavaju. Insajderi i dalje prodaju već mjesecima. Osnovno pitanje je zašto bi mali investitori ulazili u firme u kojima vodeći ljudi tvrtki krate pozicije? Ako se radi o novom bull marketu i gospodarstvo je stalo na svoje noge zbog čega uprave firmi prodaju dionice i opcije?

Nezaposlenost raste, kod nas i vani, potrošač se zavukao u mišju rupu što ukazuje po meni samo na jedno – moguću deflatornu depresiju koja je opisana u nizu knjiga i scenarij se doslovno odvija po navedenim pretpostavkama. Kod nas je situacija još teža. Ovisimo o vanjskim kreditnim linijama, uzimamo turbo skupe kredite, nezaposlenost se procijenjuje na 350.000 u sljedećoj godini i neka se nitko ne ljuti po svim parametrima HR je već u depresiji. Ako tome pridodamo izjave vodećih ljudi pojedinih sektora koji na stvari gledaju dosta crno, osobno ne vidim niti jedan razlog da bi SADA ulazio na tržište koje je otišlo cca 70% gore od ožujka. Za mene je to ogroman rizik.

Količina novca da bi se diglo tržište 1200 na 2000 je daleko, daleko manja nego što je potrebno da bi se diglo sa 2000 na 3000. Sami izračunajte koliko je to ali i pogledajte korelaciju sa mogućom dobiti od dionica u navedenim rasponima. Po meni neprihvatljiv rizik. Barem za mene. Po meni je tržište kod nas fundamentalno precijenjeno na ovim razinama i vjerujem da će vrijeme to pokazati. Ne želim uopće slušati priče kako je US skočio toliko a mi samo toliko. Ogromna razlika je između HR i US tako da ne vidim logičnu korelaciju ta dva indexa osim u psihologiji. US ipak još uvijek vlada svijetom a mi smo kao gumeni čamac nasred oceana, puštamo zrak na sve strane i puni smo vode. Ako malopratite vidite da u proteklih cca mjesec dana baš i ne pratimo vanjske indekse što je i logično. Neki špekulanti su se oslanjali na tehničku analizu vanjskih tržišta i vukli paralelu sa našim. Jedno vrijeme je išlo ali očigledno više ne.

I današnji pokušaj dizanja tržišta kod nas se očigledno ispuhao u jednom takvom pokušaju proboja.

Samo nemojte molim vas o tome da sam u cashu ili dionicama. Moje pozicije su takve da meni odgovaraju. A kakve su to je moja osobna stvar. I ponavljam da na provokacije neću odgovarati. Neki su zarobljeni i biti će još žuči ovdje.

MY PRECIOUS!!!!

MOLBA
sad sam gledao kakve ocjene dobivam i shvatio sam da osim na virtualnoj zajednici svugdje drugdje unazad 2 i po godine ne stojim bas sjajno
odlucio sam se za ovu stranicu jer tu pise BEZ CENZURE-OPCENITO pa se nadam da ce mi tu pustiti post bez da ga zbrisu………..stoga ….molio bih koju dobru dušu od forumasa da mi lupi jednu stotku onak iz samilosti kako bi se ja malo blje osjecao
unaprijed hvala
pofuk

http://seebiz.eu/hr/nekretnine/nekretnine-u-rujnu-izdano-26%2c8-posto-manje-odobrenja-za-gradenje,60766.html

Ivek666

Kao prvo, od 670 bodova spx500 pišeš o armagedonu…
Sve se zna koliko si svoje frendove nagovarao na prodaju, pa kad je naraslo si zivkao i čudom se čudio kako sad to..

Sorry al nemaš rezultat iza sebe, tak da sve ove paušalne navode kojie si iznio nek svatko protumaci kako zeli

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Dizelaš

Kompa jesi li možda negdje postao one knjige o znanju, ja bi isto naučio, stoga te molim da podjeliš s nama znanje, da i mi možemo reći da imamo znanje, pa barem u ladici.

A oko ovog ostalog, nemam znanja pa nemrem komentirati, pa ak može ta bačva znanja molim te, kak volim piti brijem da ću je przo popiti i tražiti novu.

Hvala.

Koelge iveki, badmani, kingovi ,gripe, profesori fedye…

Pa nisam vamja kriv kaj mene ljudi volei poštuju a vas smatraju za neznalice

Iako pitam se zasto vas smatraju neznalicama…

evo nekoliko razloga..

IVEK 123/ H5N1/ thompson/virubus/ ivek 666

Ovo je lik koji je u 7.mjesecu 2007. predvidjao da će IGH na 25000 kn, THNK 20000, INGR na 120 000

I sad on nama drzi predavanja..

Pazite sljedeci paradox..

Na crobexu od 125o bodova priziva opcu kataklizmu, savjetuje panicnu rasprodaju..

Kad je rasprodao jnaf, i tjednima uvjeravao svoje decke da se "ide dolje" poludio je doslovce kaj je crobex otišao sa 1800-2300..

A tip se sprema vec godinama za nuklearni rat, gradi zemunicu i kupuje masovno zalihe parizera i oružja [lol] [lol]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Jedino pravo mjerilo ovog rada, tj. trgovanja na burzi, je rezultat….Osobno radije ću čut savjet čovjeka koji pojma nema ni o čemu, al ostvaruje svake godine zaradu od cca 100%, nego nekog nafilanog literaturom koji zarađuje 20%….
Bitno je istaknuti godinama…Može svatko imati sreću jedne godine, ali ne može držati tu konstantu…
Meni osobno je draže pročitati post nekog za kog znam da ima rezultate iza sebe nego nekog ko piči po teoriji…
I bolji je onaj ko ima bolji rezultat. Točka i amen. Ko je kad što rekao tu uopće nije važno…Ako je kupio i držao vidjet će se po rezultatu…

New Report

Close