BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sutra nam kandidaturu objavljuje budući hrvatski predsjednik:

http://www.ezadar.hr/clanak/milan-bandic-dodite-na-sljeme-u-7-ujutro-objavljujem-kandidaturu

Tko ima vremena neka otrči sa Milanom malo po sljemenu.
Ja bih, ali ja trčim po Jarunu.

lp


pa ja sam se tolko zdebljo da se nemogu pomaknuti
ako ima koji forumas dobre volje da me zamjeni i Milan i ja bi to jako cijenili
pofuk


Sutra nam kandidaturu objavljuje budući hrvatski predsjednik:

http://www.ezadar.hr/clanak/milan-bandic-dodite-na-sljeme-u-7-ujutro-objavljujem-kandidaturu

Tko ima vremena neka otrči sa Milanom malo po sljemenu.
Ja bih, ali ja trčim po Jarunu.

lp

Koja bi to sramota bila.Jedino bi Kerum bio veća

Molio bih Vidru odnosno Volksbanku da mi nešalje poruke za pijateljstvom jer ja jednostavno neželim HDEL!
Pretpostavljam da bi Bero,Pimpy i Fedya bili sigurno nejgovi prijatelji!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Arbitraža nije problem, čuvajte se vi Sanadera
http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/arbitraza-nije-problem-cuvajte-se-vi-sanadera

Ni Sanader nije iznad zakona
Povratak Sanadera ne čelo Vlade ne bi bio u interesu ni Hrvatskoj ni njemu osobno. Ako Sanader misli na hrvatske interese, onda se sigurno neće vratiti u Vladu – prokomentirao je Swoboda za Globus napise nekih medija da bivši premijer Ivo Sanader planira svoj povratak u Banske dvore kako bi izbjegao kazneni progon zbog navodne umiješanosti u neke sumnjive poslove. "Nitko ne smije biti iznad zakona, pa ni bivši premijer Ivo Sanader. Ne može se netko vratiti u Vladu da
se zaštiti od zakona. Vjerujem da su napisi o njegovu povratku na mjesto premijera samo glasine. S Ivom Sanaderom sam imao izvrsnu suradnju i on je jako puno napravio za Hrvatsku, no on je sada bivši premijer", govori Swoboda. Dodaje kako je Jadranka Kosor, s kojom se prvi put sastao u ponedjeljak, na njega ostavila odličan dojam. "Uvjeren sam da je Kosor odlučna u svojoj namjeri da taj posao dovrši i da Hrvatsku uvede u EU", zaključuje Swoboda, koji smatra da nema smisla uspoređivati Sanadera i Jadranku

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

TRŽIŠTE NEKRETNINA
Danijel Babić: Stanogradnja će iduće godine potpuno stati
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – "Stanogradnja će se u 2010. potpuno zaustaviti’, poručio je Danijel Babić u ime Udruge developera."

Naime, prevelika opterećenost nametima, a s druge strane pad potražnje dovodi do blokade tržišta stambenih nekretnina. Developeri nisu htjeli govoriti o apsolutnim brojkama, ali rekli su da je broj neprodanih stanova manji od 13,5 tisuća, koliko je procijenio ministar financija Ivan Šuker. Broj slobodnih stanova, istaknuli su, svakim danom pada jer se novih puno manje gradi.

‘Važno je napomenuti da se tijekom listopada počelo prodavati jer su građani došli do kapitala nakon turističke sezone’, kazao je Vicenco Blagaić.

Podatke o prodaji u listopadu , najavili su, objavit će uskoro, a za sada ostaje podatak o padu prodaje za 30 posto.

‘Dogodilo se sazrijevanje tržišta. Ljudi kupuju stanove tek su već 80 posto gotovi i spremni za prodaju, a u nove projekte se ne ide’, upozorio je Babić.

Cijene se neće snižavati, tvrde developeri, jer nema prostora za snižavanje cijene.

‘Imate investitora koji prodaju stanove ispod cijene troškova da bi spasili dnevnu situaciju, ali velike kompanije kao Tehnika (ZSE:THNK-R-A), koja ima stotine neprodanih stanova to ne mogu napraviti’, kazao je Igor Oppenheim, predsjednik Uprave Ingre (ZSE:INGR-R-A). Developeri ističu i da je veliki problem u zakonodavnoj proceduri, koja usporava izvođenje projekata.

‘Tek smo na 106. mjestu po broju odobrenja za građenje u svijetu, a u regiji smo iza Kosova i Srbije’, istaknuo je Blagaić.

Istaknuo je da je prema novom zakonu koji određuje obvezu izdavanja građevinske dozvole u roku od 45 dana pokrenut tek jedan projekt.

‘Neke zakone imamo, ali nemamo ljude koji će ih provesti’, kazao je Blagaić. Istaknuo je da su zakoni pisani dvosmisleno što ostavlja referentima prostor za različite interpretacije.

Kolika je sporost javnih službi Oppenheim pokušao je ilustrirati na primjeru poslovne zgrade Ingre, koja je izgrađena 1996.

‘Zgrada nije upisana u gruntovnicu jer su papiri izgubljeni, a njihova dokumentacija se rekonstruira već sedam godina’, utvrdio je Oppenheim.



Sutra nam kandidaturu objavljuje budući hrvatski predsjednik:
http://www.ezadar.hr/clanak/milan-bandic-dodite-na-sljeme-u-7-ujutro-objavljujem-kandidaturu
Tko ima vremena neka otrči sa Milanom malo po sljemenu.
Ja bih, ali ja trčim po Jarunu.

pa ja sam se tolko zdebljo da se nemogu pomaknuti
ako ima koji forumas dobre volje da me zamjeni i Milan i ja bi to jako cijenili
pofuk
[/quote]
bio je vidoviti

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Premješteno iz teme: LEDO (Ledo d.d.)


imate krivu sliku o ledu, ljudi misle da je ledo sladoled, to nije tocno, oni dilaju hranu restoranima i hotelima i to u kombinaciji sa odlicnim turizmom i novim skrinjama kod tiska je odgovorno za njihov super promet koji je samo 5 posto manji nego prosle godine kad su potukli sve rekorde
a cinjenica da sad imaju pod sobom cijelu regiju gdje su glavni igraci bez konkurencije je dovela do toga da kupuju sirovinu za sve tvornice odjednom i omogucila da ustede brdo love
price o prodaji su defakto jedini nacin da neki od globalnih igraca uleti na to trziste i vjerojatno zato kolaju
a vi razmislite koliko je trziste smrznute hrane bitno kad se sagleda transport namirnica i trendovi zdrave hrane za krajnjeg korisnika
kaj stvarno mislite da klopa u konzum dolazi prek noci?
kaj mislite da restaci i hoteli imaju frisku klopu svaki dan?
ili ste mislili da se pojede milijarda i nesto kuna u sladoledima?
vidim da je ovaj forum nagnut spekulacijama i filozofiranju i nadam se da sam vam sada rekao neke nove stvari o ledu da barem znate kakva je firma od koje imate dionice


Kolega ti koji sad blate renomirane forumaše, koji su promjenili više nickova nego čarapa su savjetovali kupnju mmtz na 80 k..
Koliko vrijedi ledo??
Ako ikada bude prodan bit ce po nekoj fer vrijednosti, pa cemo saznat koliko ga cijene oni koji ga jednombudu kupili…

Ako nikada nebude prodan, ostaje na svakom od nas da procjenjuje vrijednost leda…

Meni vrijedi 3 booka, nekima ne vrijedi ni book, ali zato kupuju hdel na 360 i savjetuju kupnju Montmontaže po 80 k…

AH sta ces sto ljudi sto cudi

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Premješteno iz teme: LEDO (Ledo d.d.)


Kolega ti koji sad blate renomirane forumaše, koji su promjenili više nickova nego čarapa su savjetovali kupnju mmtz na 80 k..

Ajme što se sve tu zadnje vrijeme može pročitati?! [shocked]

Nadam se da ne svrstavaš sebe u renomirane forumaše jer koliko mene sječanje služi, a vjeruj mi da sam dobra u tome, prije ti spadaš u ovu drugu grupu forumaša, koji su otvorili više nickova i koji tako vole savjetovati što je dobra kupnja [bye]

[emo_cool]

Premješteno iz teme: LEDO (Ledo d.d.)

Naravno da mislim na sebe, da ste me slušali brutalno bi zaradili, na 1250 sam vam otvorio temu oporavak trzista kapitala…….

SVe je bilo strong buy, a napisao sam sell na 2250..ima sve dokumentirano…

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Premješteno iz teme: LEDO (Ledo d.d.)

22.09.09. | 14:29 | Što smo danas tržili ? DlZELAS | privatna poruka | profil
korisnik od: 04.05.2009.

ocjena poruke
1%
zajednica –
moderatori
kupio još leda , prošlo još 10 komada..

nekako imam osjecaj da ce na ledu nastat spektakl, pozitivan naravno

Ka du svi mislili da ide korekcija ja sam podebljao svoj ledo sa još 10 kom i zaokružio na jako lijepu brojku..

da ste me slusali bili bi danas 50 % u plusu u mjesec dana..
[bye]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Premješteno iz teme: LEDO (Ledo d.d.)

Kupnje na ledu iznad 7 brutalno puno..tko misli da mu ne valja ili da je skup neka proda, imaju SVI priliku izici, tako da poslije nebi bilo da nas prozivaju ptice zlosutnice..

SVI kojima je ledo skupo ili nevalja ili ne vole gospodina Ivicu Todorica imaju priliku prodati ledo..

Izvolite…

samo nekako vas nema puno, jer ili nemate ledo ili ste davno izišli

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Premješteno iz teme: LEDO (Ledo d.d.)


22.09.09. | 14:29 | Što smo danas tržili ? DlZELAS | privatna poruka | profil
korisnik od: 04.05.2009.

ocjena poruke
1%
zajednica –
moderatori
kupio još leda , prošlo još 10 komada..

nekako imam osjecaj da ce na ledu nastat spektakl, pozitivan naravno

Ka du svi mislili da ide korekcija ja sam podebljao svoj ledo sa još 10 kom i zaokružio na jako lijepu brojku..

da ste me slusali bili bi danas 50 % u plusu u mjesec dana..
[bye]


Istina je. Možete me popljuvati, ali i ja sam imala vrlo lijepu zaradu na ledu upravo zato što sam ovdje slušala Dizelasa.

New Report

Close