BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

El Febo, 09.10.2009. u 23:38
ali nije prisilna naplata kod doprinosa, to je glavna razlika.
za doprinose znaš unaprijed točno kamo i za koju svrhu ih uplaćuješ i dobivaš direktnu protuuslugu – mirovinsko ili zdravstveno osiguranje..

vjeruj mi da jedno cca 80 % poslodavaca (u dogovoru sa svojim zaposlenicima) ne bi uplaćivalo te doprinose da ne mora, uostalom i za ZO postoji alternativa u dobrovoljnom zdrav.osiguranju a za MO postoji alternativa u životnom osiguranju i trećem stupu dobrov.mirov.osiguranja. Inače 1.stup MIO ti je generacijska solidarnost dakle uplaćuješ za sadašnje korisnike, pitanje je kakva će situcaija biti kada ti dođeš na red. Čista Ponzi shema.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


i dohodak oko kojih se lome koplja u političkoj demagogiji su relativno male stavke.

porez na dohodak je glavni porez jedinica lokalne samouprave …
[wink]

I love the Smell of Profits in the Morning

Hmm ispričavam se. Doprinosi nisu prihod proračuna već transferi.

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...

Slažem se sa James Knoxom.
Doprinosi su dio normalne plaće koju primamo i plaćamo direktnu protuuslugu.
Nek lijepo država omogući, kad je tako širokogrudna, da poduzetnik kaže, a država izvrši:
"Otpusti brate birokrate jer ja to više ne mogu plaćat il ću ja morat otpustit svoje radnike koji hrane birokrate!
Jerbo ako je otpustim radnike neće više biti za birokrate. Brate."

p.s. ili bar skreši im plaće jer sam ja to svojima već davno učinio a da bi tvoj birokrata primio plaću zadržao radno mjesto i kao zahvalnost ako je ikako moguće povećao produktivnost. Hvala.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

ako ne platiš doprinose ne smiješ isplatiti niti neto plaću prema tome o čemu mi pričamo?!

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



i dohodak oko kojih se lome koplja u političkoj demagogiji su relativno male stavke.

porez na dohodak je glavni porez jedinica lokalne samouprave …
[wink]
[/quote]

da i kaj onda?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Hmm ispričavam se. Doprinosi nisu prihod proračuna već transferi.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Hmm ispričavam se. Doprinosi nisu prihod proračuna već transferi.

da da … transferi u nečiji džep … u pravu si …

ajde lijepo na stranice mfin.hr … pa potražite pod proračun …

dakle, proračun se ne puni od prihoda već od transfera … ajmo onda prodati mandžukića i zakrpati proračunsku rupu …

I love the Smell of Profits in the Morning




i dohodak oko kojih se lome koplja u političkoj demagogiji su relativno male stavke.

porez na dohodak je glavni porez jedinica lokalne samouprave …
[wink]
[/quote]

da i kaj onda?
[/quote]

povećaj si plaću 🙂

I love the Smell of Profits in the Morning

Bitno da smo se shvatili. [wink]

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...

evo…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Hmm ispričavam se. Doprinosi nisu prihod proračuna već transferi.

da da … transferi u nečiji džep … u pravu si …

ajde lijepo na stranice mfin.hr … pa potražite pod proračun …

dakle, proračun se ne puni od prihoda već od transfera … ajmo onda prodati mandžukića i zakrpati proračunsku rupu …
[/quote]

u pravu si

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close