BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nemoj se ljutiti, ali BAŠ svi ne stoji. Ne znamo baš sve ljude u RH, ali vjerujem da većina misli tako kao što si rekao, jer vidim da se trude prodavati na sve moguće načine, popusti i slično.

Pa nisam rekao BAŠ svi nego samo da ja osobno ne poznajem nikoga da planira kupiti novi auto.

Strah je sve više prisutan…



Što se tiče globalne situacije si u pravu.
Ali što se tiče situacije kod nas, ne znam nikoga a da planira sada kupiti novi auto. Apsolutno nikoga. Ljude je strah.
Pitanje je što je potrebno da bi se vratila sigurnost potrošačima?

Ja znam par ljudi, rade u javnim službama, nije ih ničeg strah i kupuju aute.
majke mi.
[/quote]
A ZAŠTO BI IH BILO STRAH?
NJIHOVA SU RADNA MJESTA I PLAĆE SIGURNI 99,9999999999999%!!!!!!!!!!!
SVI IMAJU UGOVOR NA NEODREĐENO, USKRSNICU, BOŽIĆNICU I REGRES!!!!!!!!!!!!!
Tko SVE to JAMČI zaposlenima u privatnom sektoru???
Zaposleni u javnim službama/državnom sektoru?????????
Odakle se financira država i plaće koje ona isplaćuje???

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


Jednog dana će biti bolje. Da… jednog dana…
A do tada je ovo surova stvarnost:

U HRVATSKOJ PRODANO 35.187 NOVIH OSOBNIH AUTOMOBILA
U rujnu prodano samo 2758 vozila, što je upola manje nego u proteklim mjesecima

Vaš link

Naravno razloga za brigu nema. Nije bitno to što je prodaja automobila direktan pokazatelj u kakvom su stanju potrošači, dakle oni o kojima gospodarstvo uvelike ovisi. Sve je ok. Uz HDZ do kraja. [thumbsup]

kad će ATPL u sunovrat?

I'LL BE BACK

zipa na što sam slučajno naletio na netu …

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/nl9.pdf

I love the Smell of Profits in the Morning

Zašto si tako nestrpljiv? Znaš kako se kaže… strpljen = spašen [lol]

hebeš novi (ili rabljeni) auto, kad se na stanu ili brodu može više "ušparati" [lol]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Odakle se financira država i plaće koje ona isplaćuje???

Država je omogućila pojedincima da sudjeluju u poduzetničkim pothvatima kako bi ostvarili određenu korist. Država na ime toga ubire porez. Najizdašniji porezni prihodi su od PDV-a i doprinosa. Oni čine gotovo 2/3 prihoda državnog proračuna.

I love the Smell of Profits in the Morning

Tu je bio porez od prodaje automobila, autoosiguranja koje je bio izdašan kako je iz godine u godinu rasla prodaja automobila.

Sve što je trebalo napraviti kako ne bi došlo do kolapsa, još daleke 2007. godine početi štedjeti, a ne obećavati povečanje plaća od 6%, kako se kome sprdne davat mu pare i slično, pa bi RH još bolja prošla u ovoj krizi koja i zahvaljujući HNB-u dobro stoji. Eto, otuda i razlog odlaska premijera, a ovo što provodi nova premijerka trebao je on, ali nije. Pitanje je zašto nije, ali više nije bitno.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Najizdašniji porezni prihodi su od PDV-a i doprinosa. Oni čine gotovo 2/3 prihoda državnog proračuna.

Doprinosi nisu porezi, zato nisu ni porezni prihodi.
Najveći porezni prihodi su PDV i trošarine, a ovi dnevnopolitički porezi tipa poreza na dobit i dohodak oko kojih se lome koplja u političkoj demagogiji su relativno male stavke.
I nije država nikom ništa omogućila nego ima monopol na pravni sustav i moć prisilne naplate, bilo je poduzetnika puno prije ijedne države.



Najizdašniji porezni prihodi su od PDV-a i doprinosa. Oni čine gotovo 2/3 prihoda državnog proračuna.

Doprinosi nisu porezi, zato nisu ni porezni prihodi.
Najveći porezni prihodi su PDV i trošarine, a ovi dnevnopolitički porezi tipa poreza na dobit i dohodak oko kojih se lome koplja u političkoj demagogiji su relativno male stavke.
I nije država nikom ništa omogućila nego ima monopol na pravni sustav i moć prisilne naplate, bilo je poduzetnika puno prije ijedne države.
[/quote]

nije žaba nego roda….sve što se prisilno naplaćuje možemo nazvati nametom ili porezom, to što se kod nas to naziva doprinosom negdje drugdje je jednostavno tax, nemoj sad i ti kao i ministar Šuker kad se osvrnuo na onu, mislim da je bila KPMG-ova analiza…
BTW, nije da ih volim ali porezi su stari koliko i poduzetnici i država od faraona pa nadalje…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Najizdašniji porezni prihodi su od PDV-a i doprinosa. Oni čine gotovo 2/3 prihoda državnog proračuna.

Doprinosi nisu porezi, zato nisu ni porezni prihodi.
Najveći porezni prihodi su PDV i trošarine, a ovi dnevnopolitički porezi tipa poreza na dobit i dohodak oko kojih se lome koplja u političkoj demagogiji su relativno male stavke.
I nije država nikom ništa omogućila nego ima monopol na pravni sustav i moć prisilne naplate, bilo je poduzetnika puno prije ijedne države.
[/quote]
nije žaba nego roda….sve što se prisilno naplaćuje možemo nazvati nametom ili porezom, to što se kod nas to naziva doprinosom negdje drugdje je jednostavno tax, nemoj sad i ti kao i ministar Šuker kad se osvrnuo na onu, mislim da je bila KPMG-ova analiza…
[/quote]
ali nije prisilna naplata kod doprinosa, to je glavna razlika.
za doprinose znaš unaprijed točno kamo i za koju svrhu ih uplaćuješ i dobivaš direktnu protuuslugu – mirovinsko ili zdravstveno osiguranje….porezi nemaju nijedno od tih svojstava i zato su prislini.
ne bi cjepidlačio da nije reko da je država omogućila poduzetniku… [smiley]

kako god okreneš PDV i doprinosi su najveći prihodi državnog proračuna (svaki cca 40 mlrd) …

što se tiče poduzetnika i poduzetništva … država nekada nije bila sklona takvim aktivnostima pojedinaca … protestanti se hvale da su omogućili razvoj zapadne civilizacije tako što su dopustili poduzetništvo …

imaš i sviježi primjer socijalizma gdje država nije omogućila … i tako …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close