BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dizelu možda ti i jesi sve te osobe samo nisi svjestan toga.
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

mozda sam ja i šef [lol] [lol]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

mozda sam ja i šef [lol] [lol]


vrlo vjerovatno

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

s obzirom ono što sam vidio prije pola sata u vijestima Nova TV,ne znam više šta da mislim o ovim amerima.
naime,pokazali su ljude u Detroitu kako čekaju u redu za socij.pomoć.bilo ih je više od 50 000,a pomoć če dobiti samo 3500,kako kažu samo najsiromašniji ili "najsretniji".pomoć je 3000 $.
nastala je takva gužva da su se ljudi onesvještavali.morala je intervenirati i hitna a i policija.
možemo si samo misliti kako je u ostatku amerike,u drugim gradovima.
i sad budi pametan u vezi njih.bojim se da nam za koji tjedan(kada prođu ovi izvještaji) ne pokažu svoje pravo lice.
a i ovi izvještaji su im "dobri" kako se uzmu.pojedine tvrtke ostvarile su profit,ali ne svojom zaslugom tj.prodajom,nego neke još uvijek uz državne poticaje,a neke rezanjem troškova tj.otpuštanjem cca 5,10,15 tisuća ljudi.i sad su te tvrtke "kao" ostvarile profit.
sve to zamagljivanje mora jednog dana doći na naplatu.
ta njihova tobožnja očekivanja analitičara neka si "okače mačku za rep".sve je to unaprijed dogovoreno.normalno moraju i nešto fulati da ne bi izgledalo preočito.
koliko se god neki ne slagali,dok god ne prestanu otpuštanja tj.ljudi se ponovo počnu zapošljavati nema tu sreće.kao kod njih tako i kod nas(a i u cijelom svijetu).
razmislite i sami,kad ste se zadnji put bacili u neku veču investiciju ili tošak(kuća,auto,stan…).
ne mislim na burzu.

eto morao sam si ponovo malo dušu olakšati,jer me "ovi" ameri toliko ljute da ne znam tko je tu LZN.
dokle če od cijelog svijeta raditi ………………(ne znam kako bi se odrazio).
sve su ovo zakuhali i sad moramo svi ispaštati.vjerojatno nekima i djeca,a nekima i unuci koji se još nisu ni rodili.

ovo u Detroitu če vjerojatno biti ponovo prikazano za nekih sat vremena na Dnevniku Nove TV,pa razmislite nakon toga da li su zavrijedili DJIA na 10000 ili na 5000 (usput si zamislite u koliko je gradova ista situacija i koliko je to ljudi).


naime, pokazali su ljude u Detroitu kako čekaju u redu za socij.pomoć. bilo ih je više od 50 000, a pomoć če dobiti samo 3500.
možemo si samo misliti kako je u ostatku amerike, u drugim gradovima.

U Detroitu je najgore, propalo im je sve.

naime,pokazali su ljude u Detroitu kako čekaju u redu za socij.pomoć.bilo ih je više od 50 000,a pomoć če dobiti samo 3500,kako kažu samo najsiromašniji ili "najsretniji".pomoć je 3000 $.
nastala je takva gužva da su se ljudi onesvještavali.morala je intervenirati i hitna a i policija.
možemo si samo misliti kako je u ostatku amerike,u drugim gradovima.

Detroit je totalno rasturen, razlog tome je krah auto industrije i masovnog otpuštanja ljudi. U Detroitu se stvorila jedna velika lančana reakcija.
Kako veliki broj otpuštenih ljudi je prestao trošiti i oni koji su ostali zaposleni su smanjili potrošnju na minimum zbog straha od gubitka posla tako da su u Detroitu redom propadali restorani, saloni automobila, fastfood, frizerski saloni i slične stvar tako da se Detroit našao u totalnom kolapsu. Tamo je daleko najgora situacije u US.
Recimo u Washingtonu kad čovjek gleda uopće nema krize i dalje se gradi te je sve više manje kao što je bilo prije.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

evo pronašao sam tu snimku sa nove tv.to je bilo jućer.


s obzirom ono što sam vidio prije pola sata u vijestima Nova TV,ne znam više šta da mislim o ovim amerima.
naime,pokazali su ljude u Detroitu kako čekaju u redu za socij.pomoć.bilo ih je više od 50 000,a pomoć če dobiti samo 3500,kako kažu samo najsiromašniji ili "najsretniji".pomoć je 3000 $.
nastala je takva gužva da su se ljudi onesvještavali.morala je intervenirati i hitna a i policija.
možemo si samo misliti kako je u ostatku amerike,u drugim gradovima.
i sad budi pametan u vezi njih.bojim se da nam za koji tjedan(kada prođu ovi izvještaji) ne pokažu svoje pravo lice.
a i ovi izvještaji su im "dobri" kako se uzmu.pojedine tvrtke ostvarile su profit,ali ne svojom zaslugom tj.prodajom,nego neke još uvijek uz državne poticaje,a neke rezanjem troškova tj.otpuštanjem cca 5,10,15 tisuća ljudi.i sad su te tvrtke "kao" ostvarile profit.
sve to zamagljivanje mora jednog dana doći na naplatu.
ta njihova tobožnja očekivanja analitičara neka si "okače mačku za rep".sve je to unaprijed dogovoreno.normalno moraju i nešto fulati da ne bi izgledalo preočito.
koliko se god neki ne slagali,dok god ne prestanu otpuštanja tj.ljudi se ponovo počnu zapošljavati nema tu sreće.kao kod njih tako i kod nas(a i u cijelom svijetu).
razmislite i sami,kad ste se zadnji put bacili u neku veču investiciju ili tošak(kuća,auto,stan…).
ne mislim na burzu.

eto morao sam si ponovo malo dušu olakšati,jer me "ovi" ameri toliko ljute da ne znam tko je tu LZN.
dokle če od cijelog svijeta raditi ………………(ne znam kako bi se odrazio).
sve su ovo zakuhali i sad moramo svi ispaštati.vjerojatno nekima i djeca,a nekima i unuci koji se još nisu ni rodili.

ovo u Detroitu če vjerojatno biti ponovo prikazano za nekih sat vremena na Dnevniku Nove TV,pa razmislite nakon toga da li su zavrijedili DJIA na 10000 ili na 5000 (usput si zamislite u koliko je gradova ista situacija i koliko je to ljudi).

fakat su čudne te njihove priče o oporavku,a sve se raspada. dobit ostvare tako da otpuste 15% ljudi, samo dokle tako??? puknut će im opet taj mjehur od sapunice, a onda će biti potop samo takav

jeste znali da ne postoji Nobelova nagrada iz ekonomije??

postoji samo kvazi nobelova nagrada iz ekonomije koju dodjeljuje The Sveriges Riksbank i zove se "The Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel"

Every year since 1901 the Nobel Prize has been awarded for achievements in physics, chemistry, physiology or medicine, literature and for peace. The Nobel Prize is an international award administered by the Nobel Foundation in Stockholm, Sweden.

In 1968, Sveriges Riksbank established The Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel, founder of the Nobel Prize. Each prize consists of a medal, personal diploma, and a cash award.

dobitnici su:

2008 – Paul Krugman
2007 – Leonid Hurwicz, Eric S. Maskin, Roger B. Myerson
2006 – Edmund S. Phelps
2005 – Robert J. Aumann, Thomas C. Schelling
2004 – Finn E. Kydland, Edward C. Prescott
2003 – Robert F. Engle III, Clive W.J. Granger
2002 – Daniel Kahneman, Vernon L. Smith
2001 – George A. Akerlof, A. Michael Spence, Joseph E. Stiglitz
2000 – James J. Heckman, Daniel L. McFadden
1999 – Robert A. Mundell
1998 – Amartya Sen
1997 – Robert C. Merton, Myron S. Scholes
1996 – James A. Mirrlees, William Vickrey
1995 – Robert E. Lucas Jr.
1994 – John C. Harsanyi, John F. Nash Jr., Reinhard Selten
1993 – Robert W. Fogel, Douglass C. North
1992 – Gary S. Becker
1991 – Ronald H. Coase
1990 – Harry M. Markowitz, Merton H. Miller, William F. Sharpe
1989 – Trygve Haavelmo
1988 – Maurice Allais
1987 – Robert M. Solow
1986 – James M. Buchanan Jr.
1985 – Franco Modigliani
1984 – Richard Stone
1983 – Gerard Debreu
1982 – George J. Stigler
1981 – James Tobin
1980 – Lawrence R. Klein
1979 – Theodore W. Schultz, Sir Arthur Lewis
1978 – Herbert A. Simon
1977 – Bertil Ohlin, James E. Meade
1976 – Milton Friedman
1975 – Leonid Vitaliyevich Kantorovich, Tjalling C. Koopmans
1974 – Gunnar Myrdal, Friedrich August von Hayek
1973 – Wassily Leontief
1972 – John R. Hicks, Kenneth J. Arrow
1971 – Simon Kuznets
1970 – Paul A. Samuelson
1969 – Ragnar Frisch, Jan Tinbergen

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


jeste znali da ne postoji Nobelova nagrada iz ekonomije??

Naravno da znamo, barem mi koji "proučavamo" ekonomiju, za ove ostale ekonomija je kumica na placu.

Priča ide da je razlog zašto je nema jest što je ljubavnik od njegove žene bio ekonomist.


naime,pokazali su ljude u Detroitu kako čekaju u redu za socij.pomoć.bilo ih je više od 50 000,a pomoć če dobiti samo 3500,kako kažu samo najsiromašniji ili "najsretniji".pomoć je 3000 $.
nastala je takva gužva da su se ljudi onesvještavali.morala je intervenirati i hitna a i policija.
možemo si samo misliti kako je u ostatku amerike,u drugim gradovima.

Detroit je totalno rasturen, razlog tome je krah auto industrije i masovnog otpuštanja ljudi. U Detroitu se stvorila jedna velika lančana reakcija.
Kako veliki broj otpuštenih ljudi je prestao trošiti i oni koji su ostali zaposleni su smanjili potrošnju na minimum zbog straha od gubitka posla tako da su u Detroitu redom propadali restorani, saloni automobila, fastfood, frizerski saloni i slične stvar tako da se Detroit našao u totalnom kolapsu. Tamo je daleko najgora situacije u US.
Recimo u Washingtonu kad čovjek gleda uopće nema krize i dalje se gradi te je sve više manje kao što je bilo prije.
[/quote]

Evo da te malo ispravim:
Kalifornija: Zlatna američka država za 365 dana stigla do propasti
Učitelji štrajkaju jer su, tvrde, gladni, plaće službenicima isplaćuju se u obveznicama, a tisuće građana koji nemaju zdravstveno osiguranje satima čekaju u redu za besplatnu liječničku uslugu u pokretnoj ambulanti.
http://www.vecernji.hr/vijesti/kalifornija-zlatna-americka-drzava-365-dana-stigla-propasti-clanak-30498

@Dragon @

Prijatelju ovo za Detroit i Washington znam pouzdano, poanta moga teksta je bila da sve možeš prikazati iz krajnosti u krajnost. Da je situacija u US ok nebi imali skoro 10% nezaposlenost

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Joj ovih dušebrižnika što ih brine to oćemo li mi izgubiti novac, dečki stvarno ste super što želite spasiti me od propasti ali isto mislim da ste trebali biti svećenici pa cjelokupnoj zajednici pomagati jer vaša briga za druge je stvarno velika i najvjerovatnije iskrena ili je možda ipak upitanju to što se niste ukrcali pa nemožete to prežaliti pa pokušavate sebe uvjeriti da ste bili u pravu a i sami znate da niste i da ste pogriješili i da više nikada onakvih cijena neće biti samo ne znam kako će vam to pomoći ovo ipak nije forum koji pruža psihološku pomoć morat ćete se obratiti osobi koja je školovana za to nas a nas pustite da propadnemo i dođemo na prosjački štap ali sve mi nešto govori da ćete vi biti ti koji će doći na prosjački štap.

New Report

Close