BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Željko Mavrović je legenda boksa koji je sve što je mogao učinio, jednostavno Lewis je bio bolji te zadao toliko teških udaraca Mavroviću koje su ga kasnije koštali karijere.
Međutim sve nas koji su Mavrovića vidili kao pravog gospodina te vrlo elokventnu, profesionalnu i karkaternu osobu iznenadile i zabrinule izjave i ružne riječi prema svojim kolegama.
Takvog Željka mi nismo poznavali!!!!!!!!!!

Iskreno, trebal ih je poslat u PM. Nasi seljaci jos zive u dobu od prije 50 godina, po broju traktora na broj hektara obradjene zemlje smo valjda prvaci Evrope i kenjaza oko psenice je sad vec degutantna. Oko nje je potrebno max 2 tjedna posla u godinu dana i tu je sav problem jer se bagri ne da raditi. Slavonska zemlja je prvoklasna i da posade bilo sto drugo profitabilnije ne bi morali kukati oko niskih cijena psenice. Ali sve druge kulture zahtijevaju bitno vise rada i tu je sukus problema.



Željko Mavrović je legenda boksa koji je sve što je mogao učinio, jednostavno Lewis je bio bolji te zadao toliko teških udaraca Mavroviću koje su ga kasnije koštali karijere.
Međutim sve nas koji su Mavrovića vidili kao pravog gospodina te vrlo elokventnu, profesionalnu i karkaternu osobu iznenadile i zabrinule izjave i ružne riječi prema svojim kolegama.
Takvog Željka mi nismo poznavali!!!!!!!!!!

Iskreno, trebal ih je poslat u PM. Nasi seljaci jos zive u dobu od prije 50 godina, po broju traktora na broj hektara obradjene zemlje smo valjda prvaci Evrope i kenjaza oko psenice je sad vec degutantna. Oko nje je potrebno max 2 tjedna posla u godinu dana i tu je sav problem jer se bagri ne da raditi. Slavonska zemlja je prvoklasna i da posade bilo sto drugo profitabilnije ne bi morali kukati oko niskih cijena psenice. Ali sve druge kulture zahtijevaju bitno vise rada i tu je sukus problema.
[/quote]

Kolega problem seljaka nije samo problem žita, nije problem ni tržišne cijene koja nekad ne odgovora seljacima a nekad ne odgovora Državi. Problem je puno kompleksniji zato su seljaci i uspjeli na pregovorima u svezi otkupne cijene.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Je, što se tiče pšenice , to je najelegatniji način obrade pustih hektara zemljišta uz neveliki trud te pristojne poticaje. Sve iole profitabilnije kulture inzistiraju na puno većem "znoju". Odmah se sjetim naših ribara i njihovih cvilidretarenja, te plavi dizel, pa zerp, sada tuna, a njihov glavni apologeta Petar Baranović, predsjednik ceha ribara, trenutno se izborio za dogradonačelničku poziciju u Šibeniku, a tip posjeduje tri koće i ogroman kapital, a pamtimo ga "glavnog bokca" u istupima na našoj dalekovidnici.


Je, što se tiče pšenice , to je najelegatniji način obrade pustih hektara zemljišta uz neveliki trud te pristojne poticaje. Sve iole profitabilnije kulture inzistiraju na puno većem "znoju". Odmah se sjetim naših ribara i njihovih cvilidretarenja, te plavi dizel, pa zerp, sada tuna, a njihov glavni apologeta Petar Baranović, predsjednik ceha ribara, trenutno se izborio za dogradonačelničku poziciju u Šibeniku, a tip posjeduje tri koće i ogroman kapital, a pamtimo ga "glavnog bokca" u istupima na našoj dalekovidnici.

Tako je
J…a ih pšenica i uljana repica
Nek zasade konoplju

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

Bolt – novi svjetski rekord na 100 metara – 9,58 – strašno…




Željko Mavrović je legenda boksa koji je sve što je mogao učinio, jednostavno Lewis je bio bolji te zadao toliko teških udaraca Mavroviću koje su ga kasnije koštali karijere.
Međutim sve nas koji su Mavrovića vidili kao pravog gospodina te vrlo elokventnu, profesionalnu i karkaternu osobu iznenadile i zabrinule izjave i ružne riječi prema svojim kolegama.
Takvog Željka mi nismo poznavali!!!!!!!!!!

Iskreno, trebal ih je poslat u PM. Nasi seljaci jos zive u dobu od prije 50 godina, po broju traktora na broj hektara obradjene zemlje smo valjda prvaci Evrope i kenjaza oko psenice je sad vec degutantna. Oko nje je potrebno max 2 tjedna posla u godinu dana i tu je sav problem jer se bagri ne da raditi. Slavonska zemlja je prvoklasna i da posade bilo sto drugo profitabilnije ne bi morali kukati oko niskih cijena psenice. Ali sve druge kulture zahtijevaju bitno vise rada i tu je sukus problema.
[/quote]

Kolega problem seljaka nije samo problem žita, nije problem ni tržišne cijene koja nekad ne odgovora seljacima a nekad ne odgovora Državi. Problem je puno kompleksniji zato su seljaci i uspjeli na pregovorima u svezi otkupne cijene.[/quote]

Kolega gledajte malo nedjeljom "Plodove zemlje" pa cete vidjeti da ima kudikamo profitabilnijih kultura koje cak stranci zele sve otkupljivat od nas (kamilica, ljesnjaci itd.). Ovo za psenicu – to cemo vi i ja platiti a bagra 2 tjedna odraditi posao i drkat onu stvar ostatak godine u birtiji i kurcit se kak su digli poticaj bespovratni da kupe na leasing traktor kojeg ce po dobitku bespovratnih sredstava lijepo vratiti leasing kuci. Leasing kuca sretna, seljak sretan – mi svi to platili. Razmislite malo o tome. Nadalje, koji kur.. ima Todoric dobivat poticaje za recimo Belje? Nema jadnicak dovoljno love da si tu firmu vodi pa jos mi to moramo sve platiti? Ja bi potpuno ukinuo poticaje, uveo kvote godisnje koliko drzava hoce otkupit psenice a sav visak nek se seljaci snalaze kak znaju. Pa da vidis kak bi se prica promijenila na naglo a ne da po marketima nalazimo jebene austrijske jabuke i talijansko grozdje dok nase moras svijecom trazit ili ici drito seljacima.

p.s.
Da ne velim da nisi faca ak nemas barem John Deere traktor iako imas mozda 2 hektara zemlje. Jer nemres imat losijeg od susjeda

Gojko, 16.08.2009. u 21:56
p.s.
Da ne velim da nisi faca ak nemas barem John Deere traktor iako imas mozda 2 hektara zemlje. Jer nemres imat losijeg od susjeda

E u Đon Diru sam se vozio…..jebeno! [thumbsup]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA




Željko Mavrović je legenda boksa koji je sve što je mogao učinio, jednostavno Lewis je bio bolji te zadao toliko teških udaraca Mavroviću koje su ga kasnije koštali karijere.
Međutim sve nas koji su Mavrovića vidili kao pravog gospodina te vrlo elokventnu, profesionalnu i karkaternu osobu iznenadile i zabrinule izjave i ružne riječi prema svojim kolegama.
Takvog Željka mi nismo poznavali!!!!!!!!!!

Iskreno, trebal ih je poslat u PM. Nasi seljaci jos zive u dobu od prije 50 godina, po broju traktora na broj hektara obradjene zemlje smo valjda prvaci Evrope i kenjaza oko psenice je sad vec degutantna. Oko nje je potrebno max 2 tjedna posla u godinu dana i tu je sav problem jer se bagri ne da raditi. Slavonska zemlja je prvoklasna i da posade bilo sto drugo profitabilnije ne bi morali kukati oko niskih cijena psenice. Ali sve druge kulture zahtijevaju bitno vise rada i tu je sukus problema.
[/quote]

Kolega problem seljaka nije samo problem žita, nije problem ni tržišne cijene koja nekad ne odgovora seljacima a nekad ne odgovora Državi. Problem je puno kompleksniji zato su seljaci i uspjeli na pregovorima u svezi otkupne cijene.
[/quote]

da li bi nam mogao u kratkim crtama objasniti tu kopleksnost? Ja se naime u potpunosti slažem s Alienom i potpisujem sve što je napiso. Ispostavlja se da meni koji rintam 10 sati dnevno svaki radni dan uzimaju moj pošteno zarađeni novac da bi ratarima isplatili razliku 30% preko tržišne cjene za kulturu koje ionako imamo viška. to je naprosto suludo. Neš ti posla. Posije sa kombajnom i za par mjeseci pobere. U međuvremenu drka kitu i okolo blokira ceste. Ne kužim… pa di je problem ako i radi sa gubitkom neko vrijeme? Pa ne mora uvijek zarađivat, a i sa 80 lipa zarađuju, samo ne tolko kolko bi htjeli pa seru. Je narode, dobrodošli u tržišni kapitalizam, to ste htjeli, ne? A ako moj gazda počne raditi sa manjim profitom meni se momentalno reže plaća i to za početak, a ljudi u privatnim sektorima dobijaju otkaze za dobar dan… pa ne blokiraju ceste. Da sam ja premijer otkanto bi ih po kratkom postupku, dao im motike i krampove i pravac pelješki most… pa da vidiš mosta za dve godine. Vidim diže se halabuka oko tih mostova i cesata i ostalih infrastrukturnih projekata. kolko god bili neisplativi, nekog vraga od toga ostane i trajat će za vjeke vjekova a i ljudi pošteno zarade svoje novce, ako ništa drugo onda ova većina što kopa po tim gudurama golim rukama. Evo vozio sam se sad autoputom do Vrgorca, obje cijevi probijene, nastavlja se prema Pločama… ma milina. i sad su neki našli srat po tome, a ima bar 50 drugih debilana na kojima nam uzimaju naš pravedno zarađeni novac u privatnog sektora. Ovi ratari su samo jedan od tih 50…ma grozno.

I'LL BE BACK


Je, što se tiče pšenice , to je najelegatniji način obrade pustih hektara zemljišta uz neveliki trud te pristojne poticaje. Sve iole profitabilnije kulture inzistiraju na puno većem "znoju". Odmah se sjetim naših ribara i njihovih cvilidretarenja, te plavi dizel, pa zerp, sada tuna, a njihov glavni apologeta Petar Baranović, predsjednik ceha ribara, trenutno se izborio za dogradonačelničku poziciju u Šibeniku, a tip posjeduje tri koće i ogroman kapital, a pamtimo ga "glavnog bokca" u istupima na našoj dalekovidnici.

he he hemoj Seane,pričao sam s jednim ribarom baš neki dan… samo da ti kažem da ozbiljno razmišljam otkantati ZGB i posao koji imam i zakočariti dva tri mjeseca u godini, a može i plivarica, još bolje, o Tunama da ne govorim. mjesec dana broda moja godišnja plaća. Dobro mi je otac govorio..SAMO KUKAJ!! [thumbsup]

SAMO LEDO [thumbsup]

I'LL BE BACK

bas sam i ja htio reci da se napokon slazem s alienom….iskreno ni ribarima ne treba poticaj,jbt baci mrezu izvuce kilu lista i proda za 120kn ajde molim te i jos trazi poticaje oni cak niti uzgajaju nego grabe,i jos ih treba poticati…tebamo pustiti janeze i talijane da nam love ribu,bar ih nebi poticali,cak imam osjecaj da bi bila i jeftinija …:-)))

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

http://www.poslovni.hr/124175.aspx

www.knjigara.com

Ajmo malo na turizam.Ukoliko rujan i listopad budu po prognozi sunčani i suhi, sve je izglednije da podbačaja turističke sezone neće ni biti. Naime, kako makroekonomske prilike pomalo neočekivano pokazuju poboljšanje, izlazak iz recesije Njemačke , Francuske, Češke…, tako jenjava skepticizam i strah, te je za očekivati da veliki broj turista u sudačkoj nadoknadi, lišeni pesimizma ipak odluče provesti koji tjedan na moru, a najjedostavnija i najbliža opcija ostaje Hrvatska.
S druge strane, svjedoci smo kuknjavi naših restoratera o slaboj potrošnji gostiju. Ruku na srce, državni proračun, više koristi ima od 9 "siromašnih čeha" koji potrošnjom od 1000 kuna u našim marketima, više pridonose punjenju proračuna automatskom naplatom PDV-a, nego isti broj talijana koji potroše 3000 kuna na riblje delicije u restoranu koji istu ribu kupuje na crno.

New Report

Close