BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Posrnulo trziste kapitala nemocno ceka bolje dane, ali ta tema jos nije dosla do odgovornih..
Ne kuzim, novac lezi na cesti…..uz mali vjetar dizu se milijuni u nebesa..a mi mrtvi hladni
na cijeli svijet koji OPET STVARA NOVI KAPITAL…NOVE VRIJEDNOSTI kojima podmiruju
sve potrebe drustva….
Da li su se sastali Kosor i Vidosevic ? Zar joj nije Vidosevic objasnio znacaj vrijednosti
dionica za nase drustvo….kad ga je vec zvala…. pa da li su svi skupa toliko ograniceni
da ne vide gdje je kapital i kako se izvuci iz krize…. da im to djeva nacrtaju u stripu , da im
bude lakse?

Bolje im je da im kapital stoji u fondovima …mislim formalno…ne znaju ga ubaciti na trziste

Nitko ne shvaca DA NAM TREBAJU RAZINE CROBEXA BAREM 3500 … da Hrvatska MOZE DISATI ?
Jedna Njemacka je ubrizgala milijarde na trziste kapitala, a mi ne mozemo niti okrenuti
novac iz vlastitih fondova ….?


MA to Majami , to , oni ništa ne kuže svi pumpaju u tržišta a mi ga ubijamo,ma na ulicu treba nema se šta više čekati.AH a hanfa pa šta neobjave koga su zaposlili na zadnja tri natječaja, gdje su se rasporedili svi ti novo zaposleni, zašto to nije objavljeno – zato što su plačenićki drek od ovih na vlasti, a ovi na vlasti su izdajnici ovoga naroda i ja bi ih drage volje sve lagno objesio.Pokrasti tolike milijarde od naroda i onda još kao porez za krizu, ma samo probaj pa ti pičnem dve- tri kašikare na Markov trg pa buš dobila pravu Krizu, sunce im…….da im……….!

Uhljebe na ulicu!!!!!

Ha, ha ha……evo hrpa jedinica…..konacno , bar neka reakcija…..ma, kad sam vidjela
da na anketama vodi Hebrang ispred Jose…. jasno je da nema teme …gdje bi se oni
ispucavali kad su ogorceni…..
Naime, mene je ko nepismenu konobaricu iz Drnisa… moderator mudro preselio na teme
OPCENITO…tak da ne kvarim VISOKONAUCNE MUDROSTI IZ SVIJETA EKONOMSKE NAUKE……

Pozdrav Vjeki….. vjecnom demokratu i pristasi slobodoumnog novinarstva….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


hanfa je nesposobna i napravljena da takva bude..
Ima na našoj burzi puno prevare i manipulacije pa nikom ništa
paše to njima jer tako nas mogu guliti koliko hoće
ja sam već par mjeseci na ovj burzi pa gledam samo minus..
Sve je to narihtano
da mali ulagać popuši..

već par mjeseci(!!!) si na ovoj burzi? [lol]
pa kako je moguće da sa dugomjesečnim iskustvom gledaš samo minus?

šalim se, nemoj se uvrijediti… [smiley] nakon 5-6 godina iskustva stvari će stajati puno bolje [wink]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Nema to veze sa iskustvom …
da sam uzo Googlea nebi mi trebalo iskustvo ili bilo koju poštenu dionicu
vani ,da sam metnuo lovu na bilo
koju drugu burzu već bi gledao neke zarade..
Građevinci su strašno pali a sa njima i ode i moja lova..
Ko mi kriv
Za 5-6 godina ko živ a ko mrtav… [thumbsup]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


@DATA

Naravno, da si bio vani bilo bi zarade. Međutim 2006 i 2007 su se glupo osječali oni koji su lovu imali vani jer smo mi imali nekoliko puta veće prinose. Kako smo tada imali sumanuti rast tako smo poslije imali sumanuti pad. I kad malo razmisliš, sve je to savršeno logično. Zato spominjem iskusto.
Niko ti nije kriv ako si izgubio lovu, ali iz toga si mogao puno naučiti i u "sljedećem điru" češ imati ogromnu prednost pred nekim novopečenim investitorima.
Ja sam bio puno u plusu i puno u minusu i sve je to doprinjelo mom znanju. Glas razuma mi nije dao da ulazim u Margine pa je sve to ipak prošlo bez katastrofalnih posljedica…

Istina, za 5-6 godina ko živ a ko mrtav, ali ipak će nas većina biti živih [smiley]

SRBI su hrabriji….cim se pojave dobre vijesti….pusu u pojaseve za spasavanje svom silom …..
a mi…….. MI CEMO SE UTOPITI KRAJ MASE POJASA ZA SPASAVANJE…JER JE PUMPA
KOJOM SE PUMPAJU U DEFEKTU….. radi gumice na spojevima… netko ne kuzi da treba ukljuciti
struju ……..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

JAPANSKI SABOR

Uvidjam fatalne slicnosti izmedju hrvatskog i japanskog sabora..velicina sabornice, udobnost i funkcionalnost fotelji , priblizno jednak broj razjarenih, indolentnih ali i sumnjivih tipova,
ugladjenih tetkica…. mi smo sllicni ko Japan , nema neke bitne razlike oko ekonomije…..
kultura nam je gotovo sllicna, a po tehnoloskom razvoju smo blizu, ipak najslicniji smo oko
demokracije…tamo , kao i kod nas, trebaju pokoru, patnju i samoprijegor…to jaca duh i tijelo…
i jako pozitivno utjece na odlucivanje o financijama…za sve postoji odgovornost….verbalna.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


JAPANSKI SABOR

Uvidjam fatalne slicnosti izmedju hrvatskog i japanskog sabora..velicina sabornice, udobnost i funkcionalnost fotelji , priblizno jednak broj razjarenih, indolentnih ali i sumnjivih tipova,
ugladjenih tetkica…. mi smo sllicni ko Japan , nema neke bitne razlike oko ekonomije…..
kultura nam je gotovo sllicna, a po tehnoloskom razvoju smo blizu, ipak najslicniji smo oko
demokracije…tamo , kao i kod nas, trebaju pokoru, patnju i samoprijegor…to jaca duh i tijelo…
i jako pozitivno utjece na odlucivanje o financijama…za sve postoji odgovornost….verbalna.

Jel ovo ironija ili je ovo biser koji spada u topic Najduhovitiji postovi?


Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

ma zezam se pofuk, po ovim cijenama nikako ne prodavaj, kad INGR-a krene bit će to kao raketa


stari moj,kada bolje razmislim kolko se ljudi dnevno ne zbudi????
kaj cu se ja nerviratu oko dionice ciji gazda izgleda ko miki zastitar??????
ma ajte molim Vas
pofuk

DOMAĆA i strana javnost još uvijek nagađaju o stvarnim razlozima Sanaderovog bijega, a jedna od teorija urote, s kojom vrlo ozbiljno špekuliraju i obavještajci, u središte stavlja povjerljive materijale iz Hypo banke do kojih su nakon pripajanja Slavonske banke došli Glavaševi ljudi.

Sanadera je potom Glavaš brzopotezno maknuo u političku anonimnost, a Šeksa ostavio da mu preko svojih sudaca sredi oslobađajuću presudu za Garažu i Selotejp.

Nedavno je Slobodna Dalmacija na naslovnici i cijeloj stranici objavila Glavašev dnevnik. Do jučer je to bilo nezamislivo, a sada taj potez uredništva neki tumače dodvoravanjem Luke Bebića, koji je navodno politički zaštitnik glavnog urednika Zorana Krželja.

Bapske priče i senzacionalizam

"To su bapske priče. Luka nema ništa s tim. Sve je to politika EPH, grabežljivca koji nastoji senzacionalizmom doći do profita. To je njihovo zlatno tele", kaže za Index Vladimir Šeks.

O njegovim sucima pisala je kolumnistica Jutarnjeg lista Jelena Lovrić. "Mene to ne čudi, jer se radi o mojoj staroj političkoj protivnici s kojom sam u permanentnom političkom konfliktu, još otkako je propala njezina kandidatura za saborsku fotelju kao člana SKH. Ta žena vodi križarski rat protiv mene. Suce je netko ipak predložio, a Sabor imenovao. Ja s tim nemam ništa" tvrdi Šeks.

Kako bilo, Šeksov kum Miroslav Šeparović zasjeo je u Ustavni sud, premda je iz ustavnog prava imao dvojku. Očito su se više cijenili dosezi u samostalnoj Hrvatskoj, poglavito u obavještajnoj zajednici. Htjeli smo za mišljenje pitati i predsjednika Vrhovnog suda Branka Hrvatina, no nije ga bilo na poslu. Zalegao je zbog visoke temperature.

Zoran Krželj, glavni urednik Slobodne Dalmacije, kaže da su materijal s Glavašem objavili jer im se činio zanimljivim. To da iza njega stoji Bebić, ne želi uopće komentirati. "Moj politički idol je Stipe Šuvar" kaže Krželj.

Sanaderovo krstarenje potez je hohštaplera

Teorije po kojima je on novi gazda u Hrvatskoj, koji samo čeka da mu srede oslobađanje za skori povratak u velikom stilu, Branimir Glavaš ne bi želio komentirati, ali kaže da će idući tjedni donijeti rasplet. "Sanader voli vlast više od bilo čega drugog. Pa zar itko u Hrvatskoj misli da bi se on maknuo tek tako. Stjeran je u kut. Kad se čovjek bahati onda i griješi. Negdje je uletio u mrežu. Krupnu mrežu za krupnu lovinu!" drži Glavaš.

U Hrvatsku će se, kaže, uskoro vratiti. "Eto me čim Vrhovni sud ukine politički motiviranu i instrumentaliziranu presudu. Čini mi se da bi u ovom trenutku bilo malo preoptimistično očekivati oslobađajuću presudu, no ni to ne isključujem" kaže Glavaš, koji odluku suda očekuje za najduže godinu dana.

Veliko je pitanje kakvu će političku situaciju zateći, jer drži da Vlada Jadranke Kosor neće dugo preživjeti, te da nas uz predsjedničke, očekuju i izvanredni parlamentarni izbori. O bivšem prijatelju Šeksu ne želi, ali zato hoće o Sanaderu. "O njegovom krstarenju mislim isto što i predsjednik Mesić. To je neodgovorno, to je potez jednog hohštaplera, a to Sanader i jest. Završit će kao svi kriminalci. U zatvoru" zna Glavaš.

Zašto je Šimonović zašutio?

U DORH-u inače ne strahuju da bi mogli izgubiti slučaj protiv Glavaša. Optimizam im ulijevaju dosadašnje odluke Vrhovnog suda u postupku za ratne zločine u Osijeku, poput rješenja o zakonitosti iskaza Gordane Getoš Magdić.

Bivša SDP-ova ministrica pravosuđa Ingrid Antičević Marinović povukla je pitanje Sanaderove povezanosti s Hypo bankom, koja je u Austriji pod istragom za pranje 710 milijuna eura!

O teoriji urote za svrgavanje Sanadera ne bi, ali joj se jedna druga stvar čini vrlo indikativnom. "Trebalo bi pitati ministra Šimonovića zašto je nakon Sanaderove ostavke zašutio, a toliko je dotad govorio kako će Glavaša izručiti iz BiH".

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Pitanje za tehničare koji prognoziraju rast crobexa debelo preko 2000…
Ne smeta li vas što je i dosadašnji rast zadnjih dana bio na mikroskopskim prometima, ponekad manjim i od 20mil. kn.!??
Kada je rastao u 4. i 5. mjesecu bilo je dnevnih prometa i preko 100mil.kn.
Možda pušem i na hladno ali eto pitam…
Nekako sam sa politikom vlade "svaki tjedan rebalans jedan" izgubio povjerenje i u crobex.
Ako ministar financija opet posegne za posudbom novca iz fondova da pokrpa rupetine nikakva vanjska kretanja nam neće pomoći.
Ponavljam možda pušem na hladno…!?

frende ti pricekaj veci promet….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

frende ti pricekaj veci promet….

Naravno.
Koliko vidim ne ide to daleko sa 20mil.kn. po danu, čak i u rikverc poteže, osim ATPL koja je zadnjih dana, a vjerojatno i do dana upisa za dividendu pravi zgoditak. [thumbsup]

New Report

Close