BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja živim u 360m2, samo da bi osvjeižio pročelje i to bez građ. radova, samo farbanje i skela, mi treba 30k kn, a gdje su tek ostali popravci….ništa ispod 10k kn …i na sve to platim Pdv pa ti izračunaj koliko državi daje netko sa 4k prihoda a koliko ovi drugi!

Bez ljutnje kolega ali jel vas netko puskom tjerao da zivite u 360m2? Ova spika vasa mi zvuci ko da imate ferrarija a onda placete sto puno trosi goriva i sto mu je skup servis.


Puno je razloga za i protiv. Ako možeš naplatiti radniku koji ima 4000kn onda možeš i onome koji ima u nekretninama milion €. Njega će to manje žuljati.
Cijena obradivog zemljišta je pala pa se nikome ne isplati prodavati za recimo 500€ ali ga ni ti ne obrađuje pa time država gubi. Kad ti pošalju porez za to budeš razmišljao da li ćeš prodati ili obrađivati. Samim time dinamizira se promet sa nekretninama.
Problem je u tome što država sama ima naj više neobrađenog zemljišta!

Ne slažem se, onaj koji je izgradio nekretninu od milion € bi bio presretan da ima porez kao radnik sa 4000kn je mora platiti duplo više poreza na dohodak ili dobit nego radnik koji ima 4000kn, također nekretninu od milion € treba održavati, opremiti, plačati kom i vod doprinose itd. koji su na god. razini daleko više od plaće radnika!
Ja živim u 360m2, samo da bi osvjeižio pročelje i to bez građ. radova, samo farbanje i skela, mi treba 30k kn, a gdje su tek ostali popravci….ništa ispod 10k kn …i na sve to platim Pdv pa ti izračunaj koliko državi daje netko sa 4k prihoda a koliko ovi drugi!

Također, novim poreznim opterečenjima se ne rješava baš ništa nego se još samo usporava ili čak zbog pomanjkanja interesa se potpuno uništava neka investicija, privredna grana ili nešto treće.
Što se tiće obradivog zemljišta, treba razmišljati da ono postane vrijednost na način da se vlasnika ili potencijalnoga vlasnika poreznim olakšicama, povoljnijim kreditnim linijama …. itd. potakne da stvara neku novu vrijednost, proizvod koji će plasirati na tržištu te na ostvareni profit drž. naplatiti porez što je višestriko više od poreza na neobrađenu zemlju.

Uglavnom, hoću reči da porezna politika treba omogučiti da ljudi rade i zarađuju a ne ih tlačiti sa 50% od svega jer se tako ne može naprijed nego upravo suprotno !

[/quote]
cujte evo me
vidim da ste u frci
neznam kakvoj al sam cul da zivite u 360 kvadrata i da treba zbukati kucu
makar i kuce bez fasade imaju sarma(podsjecaju me na filmove aleksandra sase popovica) ja predlazem da objavite broj tekuceg ili tako nesto pa da pripomognemo u zbukanju
evo ja dajem rijec bez obzira kaj me zadnjih 9 let sa lovom nis nejde da cu poslati koju pinku a ovi kaj nisu leni ko ja nek pocnu mjesati smjesu za zbukanje
pofuk


Vaš link

Hahaha,…..jak je…. [cool]


cekajte nisam shvatio
ko je jak….taj kreten koji je vredjo ili ovi nasi kreteni kaj buse camce????????
vise mi nis nije jasno
pofuk

E moj pofu..će,ne kužiš se ti u turizam na hrvatski nači.Bušenje guma,premlačivanje,ubojstva turista…batinjanje kupača ako su izbjegli propeleru glisera….sve je to dio ponude.A glavna kanalizacijska cijev na sred plaže i kupanje u govnima..to bi trebalo posebno naplačivati a ne ovak…đabeska…….. [angry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Kolega da li Vi znate da postoje ljudi koji imaju neke parcele a da to ni ti ne znaju, jedan dio zna da ima ali ne zna gdje se nalaze? Kakvo je to upravljanje resursima? Većina od toga je nasljeđena. Parcela do jedne moje je rascijepljena na 8 djelova. Svaka sad vrijedi par sto € i naravno da nikoga ne zanima prodaja po tim uvjetima. Ali to što tamo raste džungla moralo bi interesirati državu jer u katastru piše oranica a ne džungla. Obrađuj, prodaj ili plati porez na džunglu.
Samo što bi zakonodavac prvo trebao krenuti od sebe samoga.

who dares, wins

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@zxinfo

kolega, možete li mi reći kakvu to Sferu koristite i na koju foru imate današnje podatke?
Ja imam betu, a vi alfu… je li u tome caka?
Jeste vi iz Sfere ili se to može negdje preuzeti? Možete li to podijeliti s nama? :))

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



@zxinfo

kolega, možete li mi reći kakvu to Sferu koristite i na koju foru imate današnje podatke?
Ja imam betu, a vi alfu… je li u tome caka?
Jeste vi iz Sfere ili se to može negdje preuzeti? Možete li to podijeliti s nama? :))

koliko sam ja upoznat sa situacijom i vi možete koristiti alfu… ja sam je preuzeo na njihovim stranicama. Dobio sam poziv od njih poziv da je preuzmem: Vaš link

Ne znam zašto vi niste dobili mail.. ali eto… sad imate.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




@zxinfo

kolega, možete li mi reći kakvu to Sferu koristite i na koju foru imate današnje podatke?
Ja imam betu, a vi alfu… je li u tome caka?
Jeste vi iz Sfere ili se to može negdje preuzeti? Možete li to podijeliti s nama? :))

koliko sam ja upoznat sa situacijom i vi možete koristiti alfu… ja sam je preuzeo na njihovim stranicama. Dobio sam poziv od njih poziv da je preuzmem: Vaš link

Ne znam zašto vi niste dobili mail.. ali eto… sad imate.

[/quote]

i dalje imam podatke od jučer… [undecid]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ti ljepo piše! mail moraš poslati!! 🙂 Čitaj …
Samo nemoj tako loše čitati analize .. hahahaha-…..

Molim da mi netko posalje link gdje pretplatnici mogu procitati cijeli sadrzaj online.
Sa ovima iz PD cu poludit. Odjel pretplate nista ne zna. Katastrofa.
Ako uopce postoji mogucnost online citanja.

Bolje da nisam na godisnjem. Kad radim bar sve funkcionira.
Pozdrav

Scio me nihil scire



Ja živim u 360m2, samo da bi osvjeižio pročelje i to bez građ. radova, samo farbanje i skela, mi treba 30k kn, a gdje su tek ostali popravci….ništa ispod 10k kn …i na sve to platim Pdv pa ti izračunaj koliko državi daje netko sa 4k prihoda a koliko ovi drugi!

Bez ljutnje kolega ali jel vas netko puskom tjerao da zivite u 360m2? Ova spika vasa mi zvuci ko da imate ferrarija a onda placete sto puno trosi goriva i sto mu je skup servis.
[/quote]

Uopće mi nije jasno zašto si zaključio da se žalim, ja ne kukam, meni je život jako dobro posložen i nitko to nije napravio umijesto mene, a da sam se zadovoljavao sa 4k ili pak 10k mj. prihoda sada bi tu kukao zajedno sa sindikatima!!!
Inaće, moja kuća datira iz 1860 te je zaštićeni spomenik kulture, temeljito je renovirana i dijelom prenamjenjena u poslovne namjene, tako da u stvari održava samu sebe te još poprilično ostane.

Ono što sam htijeo reči sa postom koji pogrešno tumačiš-ite je to da drž ne smije dodatno oporezivati ambiciozne i uspješne poduzetnike sa nekim posebnim porezima samo zato jer su stekli nešto više !
Oni su več sada platili X puta više poreza i svakojakih nameta od prosječnog radnika te su samim time što posjeduju i veći potrošači!!!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA




Ja živim u 360m2, samo da bi osvjeižio pročelje i to bez građ. radova, samo farbanje i skela, mi treba 30k kn, a gdje su tek ostali popravci….ništa ispod 10k kn …i na sve to platim Pdv pa ti izračunaj koliko državi daje netko sa 4k prihoda a koliko ovi drugi!

Bez ljutnje kolega ali jel vas netko puskom tjerao da zivite u 360m2? Ova spika vasa mi zvuci ko da imate ferrarija a onda placete sto puno trosi goriva i sto mu je skup servis.
[/quote]

Uopće mi nije jasno zašto si zaključio da se žalim, ja ne kukam, meni je život jako dobro posložen i nitko to nije napravio umijesto mene, a da sam se zadovoljavao sa 4k ili pak 10k mj. prihoda sada bi tu kukao zajedno sa sindikatima!!!
Inaće, moja kuća datira iz 1860 te je zaštićeni spomenik kulture, temeljito je renovirana i dijelom prenamjenjena u poslovne namjene, tako da u stvari održava samu sebe te još poprilično ostane.

Ono što sam htijeo reči sa postom koji pogrešno tumačiš-ite je to da drž ne smije dodatno oporezivati ambiciozne i uspješne poduzetnike sa nekim posebnim porezima samo zato jer su stekli nešto više !
Oni su več sada platili X puta više poreza i svakojakih nameta od prosječnog radnika te su samim time što posjeduju i veći potrošači!!!

[/quote]
znaci reklo bi se da Vam je kuca sagradjena u doba bidermajera
da…….zadovoljan sam
jedino bi bilo mozda zgodno da imate npr. od mihaela stroya koji portret u kuci.onako reda radi zbog vremenskog perioda kada Vam je kuca sagradjena a mozete onda kad Vam poslovni partner dodje reci da Vam je to predak na slici
pofuk

New Report

Close