BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Puno razilaženja u mišljenjima. Ne kužim se u grafove. Al svatko vuće crte kako ga volja i veže ih bilo za koju točku. Čini mi se ovisno jeli u kešu il u dionicama.

..imate pravo kolega…izgleda ipak da sam ja jedini u dionicama koji mislim da su realniji grafovi onih koji idu prema dole…ne volim crtati grafove ali ih dobro čitam-zasada…jedino mi je žao što sam neodlučan…tako sam propustio nekoliko dobrih prilika…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ovdje upišite svoj komentar…

I very much love INGRA !!

TA kaže da ćemo uskoro opet prema dolje. razina otpora je tu. Tako je i na s&p 500 i na dax-u. ne treba žuriti dakle.

...povijest se ponavlja...

TURIZAM
Mastercard: Zbog recesije sezona u Hrvatskoj bolja nego lani!
Autor/izvor: Igor Vukić vukic@ privredni. hr
Turistička sezona u Hrvatskoj bit će bolja nego prošlogodišnja, kaže Pedro Rangel, Mastercardov direktor marketinga za Europu. I to se neće odraziti samo na učestalijem korištenju njihovih kartica, nego općenito na većem broju dolazaka turista u Hrvatsku. Iako se mnogi domaći analitičari i političari natječu u crnim prognozama za sezonu, Rangel s uvjerenjem tvrdi upravo suprotno: baš zbog recesije hrvatski će turizam ostvariti dobre rezultate.

U Mastercardu su promjenu turističkog trenda primijetili već u prvim mjesecima ove godine, analizirajući ponašanje korisnika. Nijemci su, primjerice, manje putovali na udaljenije destinacije, ali više su svojim automobilima obilazili turistička središta u bližem inozemstvu.
“Hrvatska im može mnogo toga ponuditi: imate plaže, lijepo vrijeme, dobru hranu. Zašto da Englez ode u SAD kad se za manje novca može dobro provesti i ovdje”, kaže Rangel, ocjenjući da su Hrvatskoj cijene još uvijek komparativna prednost.

“Master kartica se koristi za plaćanje glavnog troška ljetovanja, primjerice, noćenja, no tekući se troškovi najčešće podmiruju Maestrom. Vidimo da se Maestro ove godine više koristi za plaćanje goriva na autocestama, za hranu u usputnim restoranima i za kraća putovanja do, primjerice, Toskane ili sjeverne Italije. Promjenu u ponašanju turista trebala bi iskoristiti i Hrvatska do koje također mnogi europski turisti mogu doći autom”, dodaje Rangel.

Prema njegovim riječima, i Britanci će manje ići na daleka putovanja, a više će putovati po Europi. Slično kao Nijemci ponašat će se i druge velike turističke nacije, Italija, pa sve više i Rusija.

Kartice i u seoskim gospodarstvima

“Hrvatska im može mnogo toga ponuditi: imate plaže, lijepo vrijeme, dobru hranu. Zašto da Englez ode u SAD kad se za manje novca može dobro provesti i ovdje”, kaže Rangel, ocjenjući da su Hrvatskoj cijene još uvijek komparativna prednost. U skladu s procjenama Mastercard je pripremio i brojne dodatne ponude svojim korisnicima u Njemačkoj i Rusiji, i potiče ih na dolazak u Hrvatsku.

Rangel je nedavno posjetio našu zemlju da bi provjerio kako se odvijaju pripreme za prihvat turista koji će sa sobom nositi njihove kartice. U Hrvatskoj je proširen broj trgovina, restorana, malih obiteljskih hotela i seoskih gospodarstava u kojima se prihvaćaju njihove kartice. Mastercard je pak odabrao one koji kvalitetom zaslužuju preporuku.

Prošle godine Mastercard je turistima dijelio brošuru s tim podacima, otisnutu na sedam jezika u milijun primjeraka. Rangel kaže da na globalnom planu kartičarska industrija ima problema zbog recesije, ali ne tako jako kao financijski sektor.

“Na istoku i jugoistoku Europe još se mnogo upotrebljava gotov novac. Kartice pokrivaju oko 30 posto tržišta pa ima dosta mjesta za širenje. Što više obrazujemo sudionike tržišta, to nam raste promet, čak i u doba krize. Ljudi sada posebno paze kako troše novac, a kartice su i jedan od alata za praćenje i kontrolu potrošnje”, kaže Rangel.

Hrvatska prednjači u regiji po broju kartica

Hrvatski građani posjeduju oko 8,5 milijuna kreditnih kartica. Od toga su 75 posto debitne kartice, za bezgotovinsko plaćanje (na 82.332 POS-terminala) ili podizanje gotovine na nekom od 3340 bankomata. Ostalih 25 posto otpada na klasične kreditne i revolving kartice. O rastu te industrije govori i podatak da je 2000. godine u Hrvatskoj bilo 2,5 milijuna kartica i samo 800 bankomata i 9500 POS-terminala. Iako je zadnjih godina rast nešto usporen, Hrvatska i dalje brojem kartica i terminala po stanovniku prednjači među zemljama u regiji.

Zbog krize se možda manje troši, ali i više ljudi prelazi s gotovinskog na bezgotovinsko plaćanje. Recesija zasad nije povećala broj nepodmirenih računa. Rangel ocjenjuje da je to zbog dobrog planiranja i upravljanja rizicima u hrvatskim bankama s kojima Mastercard sura


TA kaže da ćemo uskoro opet prema dolje. razina otpora je tu. Tako je i na s&p 500 i na dax-u. ne treba žuriti dakle.

ne kazem da hoce ali zar nisu otpori tu da budu probijeni,probijali su se i pri padu,nevidim razlog zasto nebi i pri rastu…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Evo jedna slika dosadašnji transakcija po TA, više od 10- tak različiti dionica. Complete Line su mi redovito čestitali sve praznike rođendane, čak su saznali i kada mi je imendan… sada je red da to sazna Agram. Alaj su me ljudi voljeli Bože moj dragi. Sada od kako sam vani, plaću i u recesiju su ušli.. jadni ljudi, neki su i otkaz dobili…Otišo Nam naš voljeni Mrgud. s 50% gubitka, tko zna možda i više .. !!
PRILOG: Slikica transakcija

I very much love INGRA !!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Evo jedna slika dosadašnji transakcija po TA, više od 10- tak različiti dionica. Complete Line su mi redovito čestitali sve praznike rođendane, čak su saznali i kada mi je imendan… sada je red da to sazna Agram. Alaj su me ljudi voljeli Bože moj dragi. Sada od kako sam vani, plaću i u recesiju su ušli.. jadni ljudi, neki su i otkaz dobili…Otišo Nam naš voljeni Mrgud. s 50% gubitka, tko zna možda i više .. !!
PRILOG: Slikica transakcija

Nešto nam Mrgude želiš poručiti ili…?!?…. [cool]

Sve je stvar psihe.....

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



Evo jedna slika dosadašnji transakcija po TA, više od 10- tak različiti dionica. Complete Line su mi redovito čestitali sve praznike rođendane, čak su saznali i kada mi je imendan… sada je red da to sazna Agram. Alaj su me ljudi voljeli Bože moj dragi. Sada od kako sam vani, plaću i u recesiju su ušli.. jadni ljudi, neki su i otkaz dobili…Otišo Nam naš voljeni Mrgud. s 50% gubitka, tko zna možda i više .. !!
PRILOG: Slikica transakcija

Nešto nam Mrgude želiš poručiti ili…?!?…. [cool]
[/quote]

sto zelis reci Mrgude?


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



Evo jedna slika dosadašnji transakcija po TA, više od 10- tak različiti dionica. Complete Line su mi redovito čestitali sve praznike rođendane, čak su saznali i kada mi je imendan… sada je red da to sazna Agram. Alaj su me ljudi voljeli Bože moj dragi. Sada od kako sam vani, plaću i u recesiju su ušli.. jadni ljudi, neki su i otkaz dobili…Otišo Nam naš voljeni Mrgud. s 50% gubitka, tko zna možda i više .. !!
PRILOG: Slikica transakcija

Nešto nam Mrgude želiš poručiti ili…?!?…. [cool]
[/quote]
sto zelis reci Mrgude?
[/quote]
SVI U AGRAM!

Čuvaj to mrgude,bit će ti za potpalit roštilj

idući tjedan će bit bolje...

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)

@ techman
Evo sad u jednoj mirnoj atmosferi neka me kolege forumasi isprave gdje sam pogrijesio odnosno nabroje dobru ili losu stvar koju sam preskocio. Pricamo o bitnim stvarima i naravno ne isticem svoju nepogresivost.

[/quote]

ima jedna vrlo bitna stvar koju ste pogriješili, a to je da u vremenima kad je JDPL bio oko 86 kn prema vašem priznanju niste kupili nijednu dionicu i tako ostali bez plusa od cca. 40 % u svega nekoliko dana ( tjedan ).

Dapače, ne samo što se propustili priliku, već ste i drugima pokušali objašnjavati da je vaša odluka u to vrijeme bila ispravna.

Mislim da ne treba biti dovoljno bistar da se vidi koliko vaši savjeti oko odluke treba li i kada kupovati pojedinu dionicu vrijede.
Sapienti sat.Pozdrav,

JDPL- stranica 1025 .

p.s. 40 % nije malo ( irelevantno ), a kockanje s terminalom je smiješno jer nitko ozbiljan u tu mogućnost nije vjerovao, jedino možda oni što su vam prodali i tu priču i dionice.

Kako vidim da vi prema svom priznanju ovu dionicu non-stop kupujete ( dokap- prodaja s minusom, terminal ) da bi je prodali što niže, što je posve legitmno, ali nije baš pametno.

Samo nastavite tako trgovati, jer je važno da imate promet i da novac ne leži primjerice u banci, jer bi možda tamo zaradili ( kamate ) koju kunu.
[thumbsup]
Pozdrav,

Periculum in mora.

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close