BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



@ governer

točka E nije nemoguće da je iza nas…

stoji, to sam i napisao ili smo na njoj (bili jučer).Ili ćemo biti… ma kog boli ona stvar uopće za 100-njak bodova razlike. Ja znam što mi je činiti ovih dana (ili barem pokušavam činiti al mi nešto teže uspijeva).

[/quote]

Gubica poštovani kompa, pa već 4 mjeseca pričaš kak treba kupiti ili oni kaj hoće prodat nek prodaju i da letimo gore.
Mi smo sad niže nego kaj smo bili na početku godine.
Možeš li molim te iskomentirati ljudima, koji su tvoji argumenti već 4 mjeseca da idemo gore, kad mi stojimo, pa malo rastemo, pa padamo, pa stojimo?
Mislim ima li tu nešto što ja ne vidim ili će se ovo pretvoriti da ćemo mi jednom počet rast što je neupitno i onda ćeš ti reći da si ti to predvidio? Mislim nema problema, rast ćemo mi samo kad? JEr prošlo je 4, 5 mjeseci od prve prognoze, ko kaže da neće još 4,5 proći?
Jel svejedno kolko prođe, pa i je i nije. Nije ak si dugoročni, pošto ih tu na forumu nema, onda jest važno.

Hvala na odgovoru.


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@ governer

točka E nije nemoguće da je iza nas…

stoji, to sam i napisao ili smo na njoj (bili jučer).Ili ćemo biti… ma kog boli ona stvar uopće za 100-njak bodova razlike. Ja znam što mi je činiti ovih dana (ili barem pokušavam činiti al mi nešto teže uspijeva).

[/quote]

Gubica poštovani kompa, pa već 4 mjeseca pričaš kak treba kupiti ili oni kaj hoće prodat nek prodaju i da letimo gore.
Mi smo sad niže nego kaj smo bili na početku godine.
Možeš li molim te iskomentirati ljudima, koji su tvoji argumenti već 4 mjeseca da idemo gore, kad mi stojimo, pa malo rastemo, pa padamo, pa stojimo?
Mislim ima li tu nešto što ja ne vidim ili će se ovo pretvoriti da ćemo mi jednom počet rast što je neupitno i onda ćeš ti reći da si ti to predvidio? Mislim nema problema, rast ćemo mi samo kad? JEr prošlo je 4, 5 mjeseci od prve prognoze, ko kaže da neće još 4,5 proći?
Jel svejedno kolko prođe, pa i je i nije. Nije ak si dugoročni, pošto ih tu na forumu nema, onda jest važno.

Hvala na odgovoru.
[/quote]

Lala, virtualni frende, mogao bih se složiti sa tobom. Rast je trebao već početi ali ovi kaj su još imali dionica me nisu slušali jer nisam bio dovoljno dosadan pa su ih umjesto da ih drže i čuvaju na razinama ispod 2000, prodavali. I tako kočili rast koji se već trebao dogoditi. Kako i vi u RH tako i ovi moji tu prek bare na NYSE. Kako saznajem, uglavnom su sada maje više bez dionica, tak da mislim da ne bumo još dugo morali čekati, ali znaš…nije to sam tak… Jer možda i ovi kaj su kupili dionice od njih se odluče na prodaju ak ih onaj simpatični crnjo s nečim preplaši… Al ja mislim da je on dobar dečko i da ne bude tak. Vrijeme je na našoj strani. Dobro veli mr. Blue, moraš mu to priznati. A ja ću jednom pogoditi. Meni nije teško pucati i šaržeri su uvijek puni. Pa znaš i sam da sam nepobjediv. [thumbsup]

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

a gdje vlad pišeblog?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Crtam, crtam i opet crtam i tako to traje i traje. Da otklonim nedoumicu treba mi savjet. Za DLKV zna li itko u kojem smo valu impulsnom, korektivnom (1,2,3,4,5, a,b,c). Ako mi netko žurno ne odgovori mislim da ću u sanatorij na promatranje !!
Može i na PS.

LP svima !!

mrgude niko nema pojma di smo, da znaju pisali bi i qurcili se time…ovako ode im renome [tongue]
Koga kuri bolac u kojem smo valu, mjesecni oscilatori se spremaju za ulazak u zeleno područje, tjedni vec jedu, baš te briga u kojem smo valu..

EWT je ionako izmišljen da opiše prošle događaje, a osim fenomena Cromana nitko drugi mane pojma nad pojmom o ewt-u
Hebiga malo im je utakmica u nogama

Objavljeno
29.4.2009 14:00:00
Vrijeme zadnje promjene
29.4.2009 14:57:26

Galinec: Burzu treba prodati do kraja godine

Nije realno očekivati da će ZSE privući zanimanje velikih igrača, a najavljena privatizacija Varšavske burze samo može ubrzati proces prodaje domaće burze, smatra direktor konzultantske kuće To One

Bankamagazin
Ispiši
Veličina slova: Smanji tekst Povečaj tekst

"Bilo bi dobro da se prodaja Zagrebačke burze dogodi ove godine jer je činjenica da burza pomalo podsjeća na brod koji plovi bez voznog reda i čini se da nema inicijative, a možda ni ideje, kako promijeniti sadašnju situaciju. Prometi su vrlo mali i sigurno je teško funkcionirati i brokerskim kućama i burzi", izjavio je za http://www.banka.hr direktor konzultantske tvrtke To One Josip Galinec.

O konkretnim pismima namjere za kupnju ZSE-a Galinec nema informaciju, ali vjeruje da bi potencijalni kupci mogli biti neke od burzi u regiji koje su radile akvizicije.

U medijima su se kao potencijalni kupci spominjale Bečka i Varšavska burza.

"Treba biti realan i priznati da je hrvatska burza iznimno mala te da ona neće povući ogromni interes jer će najveći igrači pričekati da se dogodi konsolidacija u regiji pa tek onda ići na spajanje ili preuzimanje neke veće regionalne burze", rekao je Galinec nakon predstavljanja publikacije Investicijski fondovi tvrtke To One i mjesečnika Banka.

Kolika bi mogla biti vrijednost burze prilikom prodaje, Galinec nije mogao reći, ali je dodao da bi volio da taj iznos bude 40 milijuna eura koliko se spominjalo u medijima.

Većina dioničara burze, a to su redom domaće financijske institucije, pod pritiskom globalne financijske krize podržava proces prodaje, a neki dioničari optužuju Upravu burze i za netransparentno i neučinkovito poslovanje. Već ranije je najavljeno da će se skupština dioničara održati 18. svibnja.

"Mislim da je puno važnije to što burza može ponuditi u smislu izdavatelja, ali i u smislu investitora prisutnih na njoj. To su dva ključa za određivanje cijene i interesa za burzu. Sigurno je da bi bilo puno lakše i ugodnije da nema optužbi, da je njezina politika transparentnija i da su dioničari jedinstveniji, ali mislim da to nema pretjerani utjecaj na proces prodaje i formiranje cijene", smatra Galinec.

Upitan što će biti presudno prilikom prodaje, Galinec je rekao da je u velikoj većini slučajeva kupac uglavnom onaj koji je spreman platiti fer vrijednost i ima viziju što će napraviti s burzom. "Siguran sam da će se ta dva kriterija poklopiti i ne vjerujem da će netko tko nema razvojnih planova biti spreman platiti za to relativno visoku cijenu", zaključio je Galinec.

Prilog s predstavljanja publikacije Investicijski fondovi pogledajte na BankaTV.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Mrgude prijatelju, ne sekiraj se!
Sve je lijepo kad se lijepo SVRŠI!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Je Splićo moj ali kod mene to baš i nije lijepo. Čitam TA, čitam glupog Elliotta, sve se zakompliciralo tako da se gadno Svršava, a mogu ti reči dok sam igrao manja veća i dok sam konje imo nitko mene nije ?? Sada što više učim sve manje i manje love imam, a kuću kad nazovem projektanta, više ništa i ne govorim, sam me pita za koliko ćemo metaram ju sada smanjiti. Kako je u kasi sve manje i manje novca tako i kuća s 14,50m ako ovako nastavi, bit će kokošinjac !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Je.o te ako netko gleda dnevnik o svinjskoj gripi, strava!
Pa to je živi crnjak, zato ne treba gledati vijesti, osim onih poslovnih.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

nekad davno u jednom selu zivjeli seljani i dosao otmjen gospodin,rekao im je da ce selo kroz mjesec dana pogoditi strasan zemljotres,i da ce sve kuce srusiti a zemlju opustositi,ali isto da je on Bogom poslan da to otkupi od njih ali po cijeni koja je za njega odgovarajuca naravno,seljani malo bili skepticni no sto se blizio taj dan oni sve vise trcali na da prodaju,sve do i jednog…prosao taj dan zemljotresa nigdje,prode jos neko vrijeme opet nista..da bi nakon nekog vremena stranac rekao da je greska u proracubu i da od zemljotresa nema nista,seljanima osta zal i sjeta za selom,i odlucise da zamole stranca da im proda njhova imanja natrag,a on dobar kakav je slozi se s tim uz proviziju od 200% jer ipak je on jadan kupovao pod rizikom a oni kad je rizik iza njih…i seljani jadni,sloze se s strancem jer covijek je u odredjenom trenutku kupio dok je bilo rizicno(barem je taj usminkani stranac rekao)…kupise svoju zemlju uz 200% globe i nastavise sretan zivot…. [lol] [lol] [lol]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

"Građani u fondovima imaju čak 5 milijardi kuna, kojima upravlja pet najvećih društava. Orešković je napomenuo da se mnogi mali investitori odlučuju na samostalno direktno ulaganje, što je, kako kaže, vrlo riskantno."

http://www.seebiz.eu/hr/burze/galinec-trziste-ce-se-oporaviti-tek-za-godinu-dana,43976.html

Pozdrav fond menadžerima i svim onima koji vjeruju u savjete fond menadžera.
Postotak prinosa na tržištu kapitala u zadnjih 5 godina a pogotovo zadnje dvije godine je pokazao koliko kome i kada vjerovati.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

samo da vidim nekog da kupuje laško pivo, j… ć. m. m….(osim ako se ne smatra nasposobnim Hrvatom)

JADRANSKA PIVOVARA
Pivovarna Laško: Hrvatski direktori ne znaju voditi posao

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/pivovarna-lasko-hrvatski-direktori-ne-znaju-voditi-posao,44030.html

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@filija

sad lagano hladenje.

New Report

Close