BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel zbog nicka?
Ili da objaviš završetak korekcije?
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Naravno, zbog avatara. A bubanj je tu da proslavim završetak korekcije [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti


Naravno, zbog avatara. A bubanj je tu da proslavim završetak korekcije [smiley2]

Pa kakva proslava? To je ko da slavis zavrsetak rasprodaje u ducanima… Osim naravno ak si se nakupoval dosta…[smiley1]

“Please, God, Just One More Bubble.”


ličite mi svi na onu kerušinu (maskotu) sa “Noći gutača reklama”… ako me razumijete…[smiley2]
Fora, sprdancija i dooobre, kvalitetne spike ne nedostaje.
Svaka čast.

Evo Seve, avatar… samo za tebe

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

E upravo sam na njega mislila. Jako dobro.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Seve, vidiš zaslužna si zašto kolega Nathan i dalje piše… Hvala ti [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Daj, daj, ne pretjeruj.
Neego, reci ti meni kakvog si to medu ovaj vikend ubio i gdje?
Lov je super sport.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Ma kakvi Seve.. Ne lovim ja iz iabave, lovio bi jedino da sam medju indijancima, afrikancima ili aboriđinima, ali iz čiste zabave – za mene ispod svake razine.

Ovog medu je netko upucao i tko zna što je s njim napravio a ja sam spasio njegovu kožu stavivši je na bubanj (koja je do tada bila u zamrzivaču) te dodatno pozvao Velikog Duha u njega da me štiti i pomaže. Tako od sada kada se bubanj sasuši i privede kraju taj isti medvjed će lutati prerijom uz svog novog prijatelja [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Indijski Mittal Steel zainteresiran za TLM
business.hr
redakcija@business.hr

(objavljeno 25.9.06 09:38)

Danas se se u Hrvatskom fondu za privatizaciju otvarati ponude za kupnju 80,2 posto dionica šibenske tvornice aluminija TLM.
Iako je to nulti natječaj i ponuda tvornice po nominalnoj cijeni, pa se ne očekuju ozbiljne ponude, jedan od najvećih gubitaša u državi konačno je zakoračio u privatizacijski proces.
Postupak HFP-a je zadan zakonom, a tek potom slijedi cijena po diskontu ili kao krajnji način prodaja po posebnim uvjetima. Privatizacija TLM-a čiji temeljni kapital iznosi oko 500 milijuna kuna, a dugovi i obveze 1,8 milijardi kuna, nije beznadna.
Neslužbeno se naime doznaje da je interes za TLM pokazala jedna od najvećih čeličana na svijetu, indijska globalna kompanija Mittal Steel.
Ta kompanija imala je u 2005 godini prihod od 28 milijardi dolara, ima tvornice u 16 zemalja i zapošljava 224 tisuće radnika. Dionice Mittal Steela kotiraju na burzama u New Yorku i Amsterdamu.
Indijci su već ranije započeli svoj pohod na Balkan, pa su već vlasnici čeličane u BIH, te makedonske željezare u Skoplju. Vlada od kupca TLM-a traži zadržavanje 1400 radnika, 200 manje nego sada, te ulaganja u tvornicu od 92 milijuna eura. Ovi potonji trebali bi dobiti otpremninu prije ulaska strateškog partnera.
No, iako je Mittal Steel prvorazredan kupac s obzirom na branšu kojom se bavi i razmjere biznisa koje ima, pitanje je cijene na kojoj bi se Vlada i kupac trebali naći.
Država je prije objave natječaja izdvojila iz TLM-a 12 posto dionica mostarskoga Aluminija, i u prodaji je samo tvrtka kojoj su dugovi pojeli temeljni kapital. Ne očekuje se da Mittal Steel u prvom krugu preda ponudu pa slijedi procedura snižavanja cijene ili pak prodaja pod posebnim uvjetima, za jednu kunu.

Trenutno preko 3500 ljudi prati ovo dopisivanje. Samo mi nije jasno da li to prate kao humorističku emisiju ili da nešto saznaju i nauče.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Da, navečer zna biti i 7.500 korisnika

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

ljudi moji to nije broj trenutnih korisnika foruma…

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

New Report

Close