BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

Gore navedeno su iskrivljene činjenice. Tunafish nije upozorio nego je provocirao retoričkim pitanjem (misleći da mi je razlika bila poznata, a nije mi bila poznata..jer sam se 6 mjeseci povukao s tržišta…), dok se kod P/B radilo o pogreški (u terminologiji, Guvernor pobrkao je knjigovodstvenu vrijednost i materijalnu imovinu) koju je učinio Guvernor i koju je kasnije i sam priznao. (Ne da mi se sad citirati njegov post da bih tebi dokazivao…) Ovo što navodiš, Caccone, je sve skupa zla insinuacija…cijelo vrijeme neka histerija…ne razumijem…

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


Ipak je previše da isti ljudi koji su na 15000 govorili da je jeftino i da ide na 25000, sada na 1600 govore na ide na 160 [lol]

Najčešće je upravo tako i to nije ništa čudno jer se radi o ljudskoj psihologiji koja se teško mijenja. Ne znam dali je Strawinsky navlačio na IGH ali se jako dobro sjećam da je hvalio magmu kada je bila na svom vrhu i drukao na rast.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


Gore navedeno su iskrivljene činjenice. Tunafish nije upozorio nego je provocirao retoričkim pitanjem (misleći da mi je razlika bila poznata, a nije mi bila poznata..jer sam se 6 mjeseci povukao s tržišta…), dok se kod P/B radilo o pogreški (u terminologiji, Guvernor pobrkao je knjigovodstvenu vrijednost i materijalnu imovinu) koju je učinio Guvernor i koju je kasnije i sam priznao. (Ne da mi se sad citirati njegov post da bih tebi dokazivao…) Ovo što navodiš, Caccone, je sve skupa zla insinuacija…cijelo vrijeme neka histerija…ne razumijem…

KAZES RAZLIKA TI NIJE BILA POZNATA ALI TE NIJE SPRIJECILA DA PRIJE INFORMIRANJA CITATELJA PROVJERIS SVOJE CINJENICE??!!!
i kazes nevina greska…kaja slucajno sluzi drukanju prema dole…kak to da vam se ne desi greska pa druknete prema gore????
joj…
[huh]
I DALJE MOLIM MODERATORE DA SPRIJECE SIRENJE I POSTANJE DALNJIH “CINJENICA” KOLEGE STRAWINSKOG MODERIRAJUCI GA!!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


sjećam da je hvalio magmu kada je bila na svom vrhu i drukao na rast.

Misliš, onda kada si ti drukao na pad Magme?

Nisam pisao na ovoj temi. Osim nekoliko postova prije dosta godina kad sam IGH bio kupio na oko 1.500 kn. [wink]

Nemam IGH, niti ću ga skoro imati. Neću imati ništa. Osim keša.

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)



sjećam da je hvalio magmu kada je bila na svom vrhu i drukao na rast.

Misliš, onda kada si ti drukao na pad Magme?

[/quote]

Tako je. Govorio sam da dionica ne vrijedi toliko. I da ju trebalo prodati. Ti si govorio da treba kupiti.

Sada smo na suprotnim stranama, ti prodaješ ja kupujem. Vrijeme će pokazati tko je u pravu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


ti prodaješ ja kupujem.

Zabluda. Ne mogu prodavati nešto što nemam.
Dakle, priznaješ, drukao si na pad. Ok. I što ćemo sad?

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

Pa covjek je dobro procjenio, sto sad? Ako je prodao i pisao da vjeruje da ce past, onda nije drukao. Ili grijesim?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)



ti prodaješ ja kupujem.

Zabluda. Ne mogu prodavati nešto što nemam.
Dakle, priznaješ, drukao si na pad. Ok. I što ćemo sad?
[/quote]

Govorio sam da dionica magme ne vrijedi toliko. U tu cijenu su bila ugrađena nerealno velika očekivanja. Kao što je sada u cijenu IGH ugrađen iracionalan strah. Ne znam što će se dogoditi, ali procjenjujem da je mogućnost da IGH ode u stečaj mala (recimo cca 10%) ili da će idućih 5 godina raditi sa gubitkom što bi opravdavalo ovakvu cijenu. Isto kao što mi se tada činilo da je vrlo mala mogućnost da će Magma ispuniti sve navedeno u prospektu pa i više od toga, jer je cijena još rasla nakon IPO-a.

Meni ne smetaš, piši slobodno, ali ti si 2007. bio jako optimističan (kupiti) a sada kada su cijene 90% niže si jako pesimističan (prodati). Ja sam radio suprotno. I moraš priznati da sam što se 2007. tiče bolje prošao. Što naravno ne znači da ću i ovaj put.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

Deimos, neobična definicija.

Znači, ako netko piše i vjeruje u nešto, a dogodi se suprotno, to je druk.
Ako pak piše i vjeruje u nešto – i to se kasnije pokaže točno, onda to nije druk?

Onda je i W. Buffett druker jer je nedavno izjavio da nam se sprema teška godina. Ako se pokaže suprotno u pogriješi (a pogriješio je preranim ulascima u zadnje vrijeme) je li onda on druker ili što je?

Općenito, glupa mi je ova rasprava. Ne sjećam se da sam ikoga "proganjao" da je druker. Ne donosim investicijske odluke temeljem nečega što mi je netko sugerirao na forumu, kakve veze to ima…

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

Ne kuzis… Druk je kad vices da ce rast, a u isto vrijeme prodas. Znaci kad tvoje pisanje nije u skladu sa tvojom pozicijom. Ok?
Conan je, ako cemo mu vjerovat, pisao da ce pasti i sam je prodao. Da je pisao da ce past i kupovao, onda bi to bio druk. Jasno?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

Ma ne optužujem te ja za nikakav druk, nego samo iznosim činjenice da si u jesen 2007. kada je crobex bio na vrhu govorio da treba kupovati magmu. Vjerojatno si to radio i na drugim dionicama ali eto ja se sjećam samo magme. I ne kažem da si bio zlonamjeran i nije to ništa pokvareno ali je činjenica da si napravio veliku grešku.

Sada si vrlo pesimističan. Dali ćeš opet napravit veliku grešku vidjet ćemo, može se povuć lijepa paralela sa 2007.

Psihologija čovjeka se teško mijenja, pogodio si sami vrh na crobexu ali si na tvoju žalost bio na krivoj strani transakcije, nemoj ponovit opet istu grešku.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


Nemam IGH, niti ću ga skoro imati. Neću imati ništa. Osim keša.

Ma daj.. ne mogu vjerovat da ti nemaš IGH [shocked]
Po tvom pisanju ja sam bio siguran da si pun ko brod [lol]
Predlažem ti da si nađeš neki forum o kešu i da tamo zabavljaš ekipu
Jer stvarno nema smisla da raspravljaš ovdje sa dioničarima kada ti to očito nisi..niti ćeš skoro biti,kako sam kažeš.

sijem žito raste grahorica

New Report

Close